|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 1:02:04   
Hanady RR
ma ja sam za to da je srednja škola obavezna...to treba biti prioritet pa će se onda lako i sa nastavnicima i plaćanjem i prijemnim.

zaista smo mi zaostalo društvo.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 1:02:14   
teacher75
ja sam samo rekla da dijete koje polozi prijemni ima 90% sansi da se upise. dijete koje ne polozi, nema sanse na regularan nacin. to neregularno ne znam pa ne pricam o tome. ako dijete polozi ispit, niko mu nece sigurno oduzeti bodove i izmisliti da je palo, tako da ne vidim zasto sumnja u prijemni ispit user posted image ja nisam dozivjela da je neko dijete polozilo ispit a namjesteno mu da je palo, to je nemoguce jer postoje rezultati na kraju i pravo reklamacije! iskreno receno, u zadnjih nekoliko godina u mojoj gimnaziji 99% ucenika koji su polozili prijemni ispit su upisani u gimnaziju (jer je bilo dovoljno mjesta za sve koji su polozili u 1. a naknadno i u 2. roku)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 1:03:34   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma ja sam za to da je srednja škola obavezna...to treba biti prioritet pa će se onda lako i sa nastavnicima i plaćanjem i prijemnim.

zaista smo mi zaostalo društvo.user posted image


i ja se slazem, a ne vidim zasto bi sva djeca isla u gimnaziju. ko nema dovoljno znanje i nije dovoljno vrijedan, zasto da se pati bezveze user posted image postoje lakse skole gdje ce mozda bas biti "velika riba u malom moru" i isplivati...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 1:03:46   
sporty mamaa
Kod nas u Mostaru, bar ove skole sto ja znam, gimnazija, ekonomska, medicinska nemaju prijemni ispit... Ni ja ga nisam imala kada sam se upisivala... A znam da je u Sarajevu i tada bio i prijateljica mi je platila dobru svoticu da uleti u skolu medicinsku u sa... Tuzno, ja joj govorila dodi kod nas,  nema prijemnoguser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 1:04:29   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma ja sam za to da je srednja škola obavezna...to treba biti prioritet pa će se onda lako i sa nastavnicima i plaćanjem i prijemnim.

zaista smo mi zaostalo društvo.user posted image



upravo tako

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 1:07:08   
Hanady RR
ama teacher...ti govoriš o 2 gimnaziji...ok.

ali roditelji ne vjeruju da će im se djete upisati na znanje...pa ja sam se svađala sa ocem djevojke koja će u Zubotehničku...uvjeđivala ga da ne treba tražiti štelu, da taj što mu je štela ga laže i uzima pare bez veze...jer vjerujem u znanje...al jok...on je sigurniji u svoj novčanik nego u njeno znanje a djete mu odlikaš i zaista djevojka za primjer. pa imali na ovom dunjaluku 10 djevojaka sa 14 hodina koja te uredno pita ?'jeli vama ne smeta da vas ne persiram kada ovako lijepo pirčamo?''-ja se šokirala djetetom, odgojena, pametna, njoj je stepski vuk poslastica...al jok njen babo navalio i navalio...

i šta da mu kažem...
nemoj nije u svim školama isto...nemoj generalizirati...
pa nebih smjela...šta djete ne upišu...da me čovjek mrziuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 1:08:15   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

na zalost danas se sve gleda kroz novac... zar je problem odreci se par sati vikendom da bi se djeci dalo "vise znanja" ...
ma...
ionako u prosvjeti (sto sam se i sama uvjerila ) radi veliki procenat onih koji ne rade iz ljubavi prema djeci i zelje da im se prenese znanje vec...  rade osobe koje na zalost uopste ne zasluzuju da to rade ...al to je deset_a tema...
(dakle nije generaliziranje jer rekoh veliki procenat)

pa ne znam zasto onda radimo jer nemamo bas neke plate, kao sto je poznato...ne slazem se da je veliki procenat nego mali. ja da ne radim iz ljubavi bila bih prevodilac i imala duplo vecu platu, a imala sam prilike za to. radim kao profesor jer to volim i jer cijenim slobodnmo vrijeme koje mi pruza taj posao, pogotovo sada kao majka. meni je zaista problem odreci se par sati vikendom jer cijenim svoje vikende sa mm i user posted image sad to vise ne bih radila ni da mi plate (ustajala u 7, radila od 8-12) a kamoli besplatno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 1:12:12   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma ja sam za to da je srednja škola obavezna...to treba biti prioritet pa će se onda lako i sa nastavnicima i plaćanjem i prijemnim.

zaista smo mi zaostalo društvo.user posted image


i ja se slazem, a ne vidim zasto bi sva djeca isla u gimnaziju. ko nema dovoljno znanje i nije dovoljno vrijedan, zasto da se pati bezveze user posted image postoje lakse skole gdje ce mozda bas biti "velika riba u malom moru" i isplivati...


ma ja nisma ni rekla da sva djeca moraju u gimnaziju....
ja sam gimnaziju završila...i vala sam se namučila....
kad bi mi jedna od curica rekla da hoće gimnaziju ja bih poludila...nedavno sam rekla slomila bi joj nogu iz kuka da ne ide u gimnaziju....
šta...završiš gimnaziju i budeš zvanje ...maturant gimnazije...i jedino što imaš je dobro predznanje za fakultet al ove pameti sad ja bih fino upisla usjerenu školu...pa radila svoj posao a usput studirala...a jok sa svanjem mat. gimnazije završavala fakultet dok me mama sama školuje, tata umro seka u srednjoj a ja koka na fakultetu...a treba para i za knjige i za sve. usmjerena škola je zakon.

al dobro gimnazija zaista daje predznanje za fakaultet...to je na nivou...al nije naše druptvo više za toga...teka su ovo vremena...valja roditeljima pkolovati djecu...a još se kaže škola je besplatna...a vraga je besplatana u ovim okrutnim vremenima.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 1:41:14   
acudesa
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Kod nas u Mostaru, bar ove skole sto ja znam, gimnazija, ekonomska, medicinska nemaju prijemni ispit... Ni ja ga nisam imala kada sam se upisivala... A znam da je u Sarajevu i tada bio i prijateljica mi je platila dobru svoticu da uleti u skolu medicinsku u sa... Tuzno, ja joj govorila dodi kod nas,  nema prijemnoguser posted image

pa zar ne misliš da se nije  i uveo radi parauser posted image ..mene ja neki dan kolegica pitala imam li koga za zubotehničkuuser posted image ...ja se šokirala, nisam bila u toku, pa, pitam je: pobogu zar i tu treba štela

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 15:29:47   
vjestica
očekivati od prosvjetnih radnika koji rade za mizernu platu u lošim uslovima da odrađuju vikende volonterski (ionako im je i to mizerno plaćeno, a tada cijeli mjesec nemaju slobodnog dana) je po meni bezobrazno
i ja sam volontirala u ratu kad sam bila slobodna djevojka bez obaveza, a sad i ja moram od nečeg živjeti, a da ne spominjem da svi mi sada imamo drugačije prioritete
zašto bi neko žrtvovao mjesec dana bez slobodnog dana i umjesto vikende sa svojom djecom provodio vikende sa tuđom (imam u porodici prosvjetnog radnika koji kaže da se prije dobijao dječji osmjeh, a sad djeca većinom misle ako su im roditelji platili pripremnu nastavu, da to znači automatski da će položiti prijemni)
i ne plaća se prijemni ispit nego pripremna nastava, koja nije obavezna
ako neko ide na pripremnu nastavu, nije garancija da će položiti prijemni, kao ni ako ne ide da neće
a da se ne lažemo na prijemnom ionako sva djeca prepišu
i nažalost svugdje rade štele, pa tako i u školi


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 15:34:05   
dinaa
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Kod nas u Mostaru, bar ove skole sto ja znam, gimnazija, ekonomska, medicinska nemaju prijemni ispit... Ni ja ga nisam imala kada sam se upisivala... A znam da je u Sarajevu i tada bio i prijateljica mi je platila dobru svoticu da uleti u skolu medicinsku u sa... Tuzno, ja joj govorila dodi kod nas,  nema prijemnoguser posted image

pa zar ne misliš da se nije  i uveo radi parauser posted image ..mene ja neki dan kolegica pitala imam li koga za zubotehničkuuser posted image ...ja se šokirala, nisam bila u toku, pa, pitam je: pobogu zar i tu treba štela

Pa de mi reci sad jel treba stela za zubotehnicku,jedna meni draga curica hoce da upise tu skolu i vec ide na neke casove.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 15:36:12   
vjestica
djeca koja imaju odličan uspjeh i polože prijemni ne trebaju štele

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 15:40:02   
dinaa
Ma draga vjestice ona je odlicna ucenica a svi dobro znamo da se danas sve svodi na stele,pa i upis djece u srednju skolu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 15:52:28   
milenium
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam samo rekla da dijete koje polozi prijemni ima 90% sansi da se upise. dijete koje ne polozi, nema sanse na regularan nacin. to neregularno ne znam pa ne pricam o tome. ako dijete polozi ispit, niko mu nece sigurno oduzeti bodove i izmisliti da je palo, tako da ne vidim zasto sumnja u prijemni ispit user posted image ja nisam dozivjela da je neko dijete polozilo ispit a namjesteno mu da je palo, to je nemoguce jer postoje rezultati na kraju i pravo reklamacije! iskreno receno, u zadnjih nekoliko godina u mojoj gimnaziji 99% ucenika koji su polozili prijemni ispit su upisani u gimnaziju (jer je bilo dovoljno mjesta za sve koji su polozili u 1. a naknadno i u 2. roku)


svaka ti je na mjestu user posted image user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 30.5.2010 15:53:24 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 15:55:24   
vjestica
IZVORNA PORUKA: dinaa

Ma draga vjestice ona je odlicna ucenica a svi dobro znamo da se danas sve svodi na stele,pa i upis djece u srednju skolu.

ma štela se zaganja za djecu sa lošijim uspjehom , znaš kad dijete koje prolazi tricom hoće u neku težu školu
odlična djeca se sama upisuju


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 16:00:15   
dinaa
Ma znam,ona ide sad na te neke casove valjda je to ta nastava,i nisu joj roditelji ni razmisljali o bilo kakvoj steli bas iz razloga sto je odlicna,nego nismo se razumjele ja sam mislila dok se upisu ona djeca sa stelom ko zna hoce li biti mjesta za ove bez.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 16:05:44   
vjestica
prvo se upisuju po bodovima, tičerka je već objasnila bodovanje (osim toga testovi dolaze zapečačeni, i nema na testovima imena djece nego šifre, tako da ni profesori koji pregledaju testove ne znaju čije testove pregledaju)
štela se ganja poslije ako je dijete ispod crte
a ima i druga varijanta, bez štele, ako dijete se ne upiše u željenu školu, u drugom roku upiše bilo koju školu gdje ima mjesta, i nakon polugodišta se prebaci u željenu školu , samo je uslov da na polugodištu ima najmanje vrlo dobar uspjeh i primjerno vladanje


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 16:07:49   
dinaa
Hvala na objasnjenjuuser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 16:36:17   
veeseelaa
ja ne kontam djecu tj roditelje koji svoju djecu upisuju u gimnazije uvjereni da će im djeca studirati??????? a na kraju dobar broj istih ostane na gimnaziji i bez ikakvog zanimanja
Zato dooobro treba razmisliti
Opet djevojčice se mogu malo kroz kurseve usavršiti i nešto deverati u adminstraciji al dječaci nidje veze
Ja znam momka kojeg su roditelji upisali u gimnaziju kao on je dobar učenik i na kraju je ostao na istoj, fax nije išao i ako je bio dobar srednjoškolac
Tako da o svemu treba misliti
Ekonomska srednja mi je savršena, i za dalje a i ako dijete ostane na istoj

< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.5.2010 16:37:45 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 19:37:17   
teacher75
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: dinaa

Ma draga vjestice ona je odlicna ucenica a svi dobro znamo da se danas sve svodi na stele,pa i upis djece u srednju skolu.

ma štela se zaganja za djecu sa lošijim uspjehom , znaš kad dijete koje prolazi tricom hoće u neku težu školu
odlična djeca se sama upisuju



upravo ovako


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 19:37:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: vjestica

djeca koja imaju odličan uspjeh i polože prijemni ne trebaju štele

i ovako user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 20:30:48   
Leva
Kada kazete odlican uspjeh da li mislite na djecu sa svim peticama ili na sve one sa prosjekom od 4,5 do 5.0 ?
Teacher imas pp

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 20:41:01   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: vjestica

djeca koja imaju odličan uspjeh i polože prijemni ne trebaju štele

i ovako user posted image



Sa ovim se slazem 100%..
Konkretno sama sam sebi primjer, sa odlicnim uspjehom, i dobrim rezultatima na prijemnom sam upisala zubotehnicku, poslije toga sa odlicnim uspjehom sam upisala i hvala Bogu zavrsila Pravni fakultet..bez stele, poznanstva i slicno...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 20:48:22   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dinaa

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Kod nas u Mostaru, bar ove skole sto ja znam, gimnazija, ekonomska, medicinska nemaju prijemni ispit... Ni ja ga nisam imala kada sam se upisivala... A znam da je u Sarajevu i tada bio i prijateljica mi je platila dobru svoticu da uleti u skolu medicinsku u sa... Tuzno, ja joj govorila dodi kod nas,  nema prijemnoguser posted image

pa zar ne misliš da se nije  i uveo radi parauser posted image ..mene ja neki dan kolegica pitala imam li koga za zubotehničkuuser posted image ...ja se šokirala, nisam bila u toku, pa, pitam je: pobogu zar i tu treba štela

Pa de mi reci sad jel treba stela za zubotehnicku,jedna meni draga curica hoce da upise tu skolu i vec ide na neke casove.

neka sa ona priprema kako treba...a, očito je da je svugdje lakše kad se pogura...nažalost, malac od moje kolegice je vrlodobar na odličan, zato ona traži štelu, a ako je "tvoja" curica bolja, nadam se da će ići lakše

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
2.6.2010 15:09:46   
hanabanana
 
Ja sam za to da se svačiji rad adekvatno nagradi.
Uopšte ne mislim da profesori koji daju instrukcije trebaju to volonterski raditi.
Meni je problem ostati i pola sata van radnog vremena, jer tih pola sata niko mi ne može platiti - jer tih pola sata moja djeca me nemaju.
Slažem se sa teachercom - rat je prestao 1995 godine.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *