|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
9.6.2010 11:08:26   
SdZ
Draga Leva, kad sam ja prije par godina upisivala Gimnaziju, puno sam se brinula oko prijemnog ispita iako sam bila odlican ucenik u Osnovnoj skoli, ali sve je svedeno na osnovno znanje. Mi smo imali prijemni iz Bosanskog jezika, Engleskog i Matematike.
Iz Bos. smo pisali sastav. Dobili tri teme i pisi, najbitniji je pravopis i urediti rad stilskim figurama i siguran prolaz.
Engleski jezik je bio, zaista, lagan. Ono sto bi svaki ucenik trebao ponijeti iz Osnovne skole i ono sto ti ostane stalno u glavi, a to su glagolska vremena, npr. present simple, present count., past simple itd. Cini mi se da smo imali par recenica za prevesti, ali lagane recenice.
Iz Matematike su nam isto sveli zadatke na najjednostavnije. Razlomci, sredi izraz, jednacina, Pitagorina teorema itd.
Ono sto je kod nas bilo dobro je sto je na testu pisalo koliko bodova je potrebno za prolaz i pored svakog zadatka pisalo koliko nosi bodova.
I tako sam ja, npr. iz Mat. je bilo potrebno za prolaz 9 bodova, ja uradila zadatke za koje sam bila sigurna da su tacni, skupila tih 9 bodova i onda pokusavala raditi ostale zadatke. Isto tako je bilo i na Engleskom.
Nama su prilkom upisa dali i testove sto si bili na nekim prije prijemnim ispitima i slicne smo i mi imali.
Znaci, najbitnije je pripremiti osnovne stvari koje sam ti navela i prolaz je siguran.
Zelim svu srecu :) :)


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 51
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *