|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
7.6.2010 21:25:16   
Adana
Pitanjce, da li je moguce da se osip javi od znoja/vrucine? danas je bas bilo vruce, cica se oznojila i vidim sada malene tackice, crvene po ramenima, gornjem dijelu ledja i lalo ispod vrata....

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Osip po tijelu bebe
7.6.2010 21:35:49   
Medić*
ako curica nije bila bolesna ovih dana, nije imala temp, ako nije jela nesto sto nebi smjela, ako je vesela, moze biti sigurno od znoja i vrucine, prije neki dan moj se maleni osuo po vratu i ledjima, jer je u autu bilo vruce, po ledjima sitne tackice a po vratu malo vrci krugovi, ja se malo prepala uzeli istusirali ga, odmah se povuklo

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 8:43:13   
w.pooh
Drage moje i kod mog user posted image se prije tri dana pojavio osip po stomaku, ramenima i malo na leđima sitne crvenkaste tačkice koje kad pređem rukom su kao malo "hrapave". Ima 22 mjeseca nije ništa novo jeo user posted image Pretpostavljam da je od vrućine, mazala sam mu baby puderom ali nikako da se povuče. Ide u obdanište i poprilično im zna biti vruće, ima klima ali ne mogu je puno paliti..tako da me već pomalo strah, jutros vidim ima malo i po guzi i nogama. Danas kad dođem po njega u obdanište biće medicinska sestra pa ću se i sa njom posavjetovati a mislila sam ga i odvesti kod dr. user posted image user posted image user posted image
Je li imao neko slično iskustvo?

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 8:47:44   
Srculence
I kod nas su se te tačkice pojavile na lijevom ramenu i malo po leđima...i ja sam stavljala dj puder ali ništa...Ja mislim da je od vrućine.

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 9:29:37   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: w.pooh

Drage moje i kod mog user posted image se prije tri dana pojavio osip po stomaku, ramenima i malo na leđima sitne crvenkaste tačkice koje kad pređem rukom su kao malo "hrapave". Ima 22 mjeseca nije ništa novo jeo user posted image Pretpostavljam da je od vrućine, mazala sam mu baby puderom ali nikako da se povuče. Ide u obdanište i poprilično im zna biti vruće, ima klima ali ne mogu je puno paliti..tako da me već pomalo strah, jutros vidim ima malo i po guzi i nogama. Danas kad dođem po njega u obdanište biće medicinska sestra pa ću se i sa njom posavjetovati a mislila sam ga i odvesti kod dr. user posted image user posted image user posted image
Je li imao neko slično iskustvo?


Jesamo mi imali iskustvo i to frisko, preko vikenda smo bili na izletu, vruce je bilo, djete se znojilo i taj dan se pojavilo par tackica, sutradan vec vise i treci dan vidim cese se, sitne skroz tackice po prsima i ledjima i odvedemo je pedijatru, kaze ona da je to reakcija na znoj i vrucinu, propisala sirup Flonidan po kasiku navece, svakodnevno tusiranje i to je to. Nije strasno ali eto odvedi ga doktoru zbog sirupa.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 9:38:49   
w.pooh
Hvalauser posted image ..predpostavljam da je i kod njega od vrucine ali odvešću ga dr. ako daju sirup


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 12:46:03   
Trnoruzica
Flonidan, koliko ja znam je za alergiju user posted image A u SA kad god odes dr, i javi se bilo kakav osip, uvijek to povezuju sa alergijom user posted image

Ja bih ti preporucila samo da cesce kupas dijete, i da ga bas po jakom suncu ne izvodis napolje.

I nama se to desilo u nedjelju. Bili na suncu, na jezeru, dosli kuci, tackice, koje su bas pod rukom hrapave.
Reakcija na znoj i vrucine. Tusirala sam ju svaki dan, i samo od sebe je proslo user posted image

< Poruku je uredio Trnoruzica -- 17.6.2010 12:59:14 >

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 12:53:30   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Flonidan, koliko ja znam je za alergiju user posted image A u SA kad god odes dr, i javi se bilo kakav osip, uvijek to povezuju sa alergijom user posted image

Ja bih ti preporucila samo da cesce kupas dijete, i da ga bas po jakom suncu ne izvodis napolje.

I nama se to desilo u nedjelju. Bili na suncu, na jezeru, dosli kuci, tackice, koje su bas pod rukom hrapave.
Reakcija na znoj i vrucine. Tusirala sam ga svaki dan, i samo od sebe je proslo user posted image


potpisujem ovo, takodjer mislim da nema potrebe da ga vodis ljekaru i sirup naravno, samo cesce tusiranje, nama se juce isto desilo, ujutru kad smo vratili iz paraka pojavile se te cevene tackice po rukama, vratu i malo po stomacicu, sinoc tusiranje, jutros i maloprije, videm nema ih vise,

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 12:57:54   
Hanady RR
Za flonidan ste u pravu...ali ovoliku količinu osipa pogotovo po osjetljivo alergenim mestima stomak i leđa samo sirup će da riješi. Naime od vrućine u sunca dijete se osulo alergijski i nakon 2-3 kašike sirupa sve se to povuče. Moja starija curica je ovo imala sa 2 godine...alergija na znoj i sunce i flonidan nam je spas sada ga uvijek imam u kućnoj apoteci user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:23:01   
milenium
i nama se pojavio osip od znoja,a ja neki dan bacila flonidan u smeće ,a pili smo ha nedavno zbog alergije.e kud ga bacihuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:26:45   
koka i po
Ja sam danas vodila Seada pedici i dobili samo za osip Flonidan i Kuterid kremu.Pa eto ako bebama ne prođe osip od sirupa probajte u kombinaciji sa ovom kremom.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:26:47   
salmy
Nama dala jucer plimycol za osip,ma imam osjecaj da i oni nagadjajuuser posted image  

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:29:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: salmy

Nama dala jucer plimycol za osip,ma imam osjecaj da i oni nagadjajuuser posted image  

ma sve je to ok...ali tvom je dat nistatin na usta da pije jel tako kapi...pa zato je možda ova kombinacija za osip bolja. otkud znaš možda nešto iz flonidana isključuje dejtvo nistatinu.
pedijatar ipak zna bolje.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:29:11   
w.pooh
A može li se Flonidan kupiti bez ljekarskog recepta? Strah me da mu dam na svoju ruku, mislila sam ga poslijepodne voditi doktoru.

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:30:49   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: w.pooh

A može li se Flonidan kupiti bez ljekarskog recepta? Strah me da mu dam na svoju ruku, mislila sam ga poslijepodne voditi doktoru.

ne bez ljekara ni slučajno.
ja nisma sigurna moželi bez recepta...a i sve da može ti djete odvedi...ipak tvoj maleni ima osip po stomaku i leđima a tu se alergije najčešće jave...neka doktor pogleda. i tako se flonidan daje terapiski koliko kg toliko kapi...o tome pedijatar vodi računa.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:31:09   
milenium
da vas ne prevare : flonidan sirup je na recept potpuno besplatanuser posted image

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:31:28   
koka i po
Ma možeš ga kupiti bez recepta,ali ti je bolje da se konsultuješ sa doktorom.Možda nije alergija?

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:32:58   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: milenium

da vas ne prevare : flonidan sirup je na recept potpuno besplatanuser posted image

kako gdje...
zavisi od kantona do kantona koliko zdravstveno paticipira tom porizvođaču...kod nas je prošle godine bio besplatana a ove 4,5 km


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:33:32   
salmy
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Nama dala jucer plimycol za osip,ma imam osjecaj da i oni nagadjajuuser posted image  

ma sve je to ok...ali tvom je dat nistatin na usta da pije jel tako kapi...pa zato je možda ova kombinacija za osip bolja. otkud znaš možda nešto iz flonidana isključuje dejtvo nistatinu.
pedijatar ipak zna bolje.user posted image

ti si legenda na ovom forumu!!! kako pozitivno utices user posted image user posted image user posted image svaka castuser posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:35:24   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

da vas ne prevare : flonidan sirup je na recept potpuno besplatanuser posted image

kako gdje...
zavisi od kantona do kantona koliko zdravstveno paticipira tom porizvođaču...kod nas je prošle godine bio besplatana a ove 4,5 km




Ja danas digla na recept za markicu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:36:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

da vas ne prevare : flonidan sirup je na recept potpuno besplatanuser posted image

kako gdje...
zavisi od kantona do kantona koliko zdravstveno paticipira tom porizvođaču...kod nas je prošle godine bio besplatana a ove 4,5 km




Ja danas digla na recept za markicu.

eto vidiš
kod vas marka a u ZHŽ besplatno


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:37:11   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Nama dala jucer plimycol za osip,ma imam osjecaj da i oni nagadjajuuser posted image  

ma sve je to ok...ali tvom je dat nistatin na usta da pije jel tako kapi...pa zato je možda ova kombinacija za osip bolja. otkud znaš možda nešto iz flonidana isključuje dejtvo nistatinu.
pedijatar ipak zna bolje.user posted image

ti si legenda na ovom forumu!!! kako pozitivno utices user posted image user posted image user posted image svaka castuser posted image user posted image user posted image user posted image  

user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Osip po tijelu bebe
17.6.2010 14:37:16   
w.pooh
Odvešću ja njega dr..najviše zbog toga šta ako nije od vručine nego je neka alergija user posted image javim večeras šta je bilo. Hvala vam user posted image user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Osip po tijelu bebe
18.6.2010 10:04:23   
w.pooh
Samo da vam javim da je osip ipak bio od vručine i znoja, hB ja se prepala da nije šta drugo user posted image dala nam Eucerinov antialergijski sapun, da ga nekoliko dana ne izlažem direktnom suncu i pitala je ja za Flonidan kaže može ako ga svrbi i ne dade mi recept ja ga platila 8 KM user posted image al hajd

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 9:07:24   
emma.L
Vidim da su daja_sa i Nunichy imale problem s kojim se mi sada borimo - osip po vratu, prsima i gornjem dijelu leđa. Jako malo se pojavilo i po donjem dijelu stomačića. To nam se uvijek dešava kad je prevruće i kad se znoji. Oznoji se jako kad ide spavati, iako je stavimo samo u bodiju bez rukava, kosica i vrat joj budu skroz mokri. Uvijek je posušimo čistom pelenom, presvučemo i tek kad se prestane znojiti, idemo u krevet. Ujutro bukne i jako se zacrveni, tuširamo nekoliko puta preko dana i mažemo tečnim talkom Chicco (po preporuci pedijatrice kad je takav osip imala po cijelom trupu od preznojavanja pri skidanju temperature). Ona se jadna češe stalno, zato se ni ne može povući, iako do uvečer bude puno manje nego ujutro. Ne znam što da radim, ne mogu dijete buditi u noći da je tuširam user posted image . Razmišljala sam da odem do ljekarne i tražim nešto od Mustele, pošto nam je Stelatopia prošle godine bila zakon i nikakvih kožnih reakcija ni na što nismo imali dok smo to koristili umjesto losiona za tijelo. A s druge strane, voljela bih mišljenje stručnjaka, ne pedijatra, nego dermatologa, da ne lutam i ne eksperimentiram s djetetom. Zna li netko nekoga tko mi neće davati Betrion, Bepanten i slične kreme i masti koje nam nikad nisu pomogle?  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *