|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 9:15:27   
koka i po
Isti problem ima i moja beba.Danas idemo dermatologu i javim ti koju mi je kremu dao .Pozdrav.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 9:36:44   
mamana
 osip po vratu, prsima i gornjem dijelu leđa
Ovakva situacija je bila kod nas prije par dana i to je samo od ove vručine. Izgleda baš ovako kako si ti emma opisala. Ja sam se konsultovala sa dermatologom i rekla nam je ako je češe da uključimo Flonidan, da često tušira, ali samo obično vodom i da ne mažemo ničim, jer će se tako prije osušiti. Ono što je jako važno je da se ne raščeše, što se nama desilo prije mjesec dana kad je imala isti ovakav osip i te ranice od češanja inficirala vjerovartno prljavim rukama (u parku igra se sa pjeskom pa se počeše, da ne pomisli neko da ne peremo redovno ruke).

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 11:02:46   
emma.L
Tako sam i mislila, ali ne bih htjela da ja na svoju ruku nešto radim i napravim još gore user posted image . Preko dana je i tuširamo samo vodom, a uvečer moram malo Hipp kupke uzeti jer se sva ulijepi od znoja i prašine uvečer u parku user posted image . Baš mi je žao bude, vidim da joj jako smeta. I što kažeš, još kad se u pijesku počne drapati po vratu prljavim rukama, ne može joj ni proći.
Koka, molim te javi šta je tebi rečeno, a i ako može, napišite mi koji su to dermatolozi.
Doduše, kad smo imali isto ovo od temperature, pedijatrica nam je savjetovala tuširanje i ovaj talk i zaista jeste pomoglo, ali je bilo hladno i kad smo skinuli temp, nije više bilo znojenja. Sad mi treba nešto dugoročno. Zar da čekamo kraj vrućina, a oni jadni u ranicama koje svrbe user posted image ?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 11:14:02   
mamana
Ako je več napravila ranice onda uzmi acidi-borici 3% u apoteci i čisti joj to poslije kupanja da se ne bi inficiralo i što više je ostavljaj bez odjeće da se suši taj osip. Ni slučajno ne moj da joj mažeš bilo kakvim kremama,posebno masnim. Ja sam prošli put zeznula stvar sa Jekodermom i trajalo nam je prilično dugo i na kraju se inficiralo. Sad sam se pridržavala ovih uputa koje sam gore napisala i evo poslije par dana osip se povukao. S tim što sam joj ja uključila Flonidan par dana da joj ublaži taj svrab. Doktorica je spominjala i gel Fenistil kao da joj to hladi, ali ja to nisam htjela koristiti.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 11:23:10   
emma.L
Za Fenistil znam da je ok, jer nam je to preporučeno za ubode kad smo krenuli prošle godine na more. Dakle, to bi moglo pomoći i imamo ga. Nekako bih radije to da lokalno djeluje nego da nešto pije.
Ma samo puder sa cinkom koristimo, baš da isušuje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 11:29:05   
anidl
moj Nonce se sav isuo po tijelu...imali smo gadan put za Krajinu, dobio je temp 39.1 i zavrsili na hitnoj u Jajcu...3 dana smo se borili sa visokom tempšeraturom i na kraju osip po tijelu, radilo se o virozi koja traje 3 dana user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 11:45:23   
mamana
anidl to je trodevni virus i taj osip će se sam povuči.

(odgovor članu anidl)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 13:47:49   
koka i po
IZVORNA PORUKA: emma.L

Vidim da su daja_sa i Nunichy imale problem s kojim se mi sada borimo - osip po vratu, prsima i gornjem dijelu leđa. Jako malo se pojavilo i po donjem dijelu stomačića. To nam se uvijek dešava kad je prevruće i kad se znoji. Oznoji se jako kad ide spavati, iako je stavimo samo u bodiju bez rukava, kosica i vrat joj budu skroz mokri. Uvijek je posušimo čistom pelenom, presvučemo i tek kad se prestane znojiti, idemo u krevet. Ujutro bukne i jako se zacrveni, tuširamo nekoliko puta preko dana i mažemo tečnim talkom Chicco (po preporuci pedijatrice kad je takav osip imala po cijelom trupu od preznojavanja pri skidanju temperature). Ona se jadna češe stalno, zato se ni ne može povući, iako do uvečer bude puno manje nego ujutro. Ne znam što da radim, ne mogu dijete buditi u noći da je tuširam user posted image . Razmišljala sam da odem do ljekarne i tražim nešto od Mustele, pošto nam je Stelatopia prošle godine bila zakon i nikakvih kožnih reakcija ni na što nismo imali dok smo to koristili umjesto losiona za tijelo. A s druge strane, voljela bih mišljenje stručnjaka, ne pedijatra, nego dermatologa, da ne lutam i ne eksperimentiram s djetetom. Zna li netko nekoga tko mi neće davati Betrion, Bepanten i slične kreme i masti koje nam nikad nisu pomogle?  



Nama su danas propisali Fenistil kapi i tečni puder sa nekakvim antiseptikom.Kapi tri puta dnevno a puder uveče prije spavanja i dosta tuširanja.I ne mazati ama baš nikakvom mašću.POzdrav.

< Poruku je uredio koka i po -- 21.7.2010 13:49:21 >

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 14:28:46   
emma.L
Koka, jesu li rekli da je znojenje uzrok? Jer sam 100% sigurna da kod Eme jeste.
Ja sam mislila na Fenistil gel, ali nije mi problem ni kapi uzeti ako će joj svrab ublažiti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 14:34:02   
mamana
Flonidan ili Fenistil kapi imaju istu svrhu, da ublaže svrab. Samo što je po meni Flonidan bolji, jer se daje jednom dnevno i djeluje 24 sata, a počinje djelovati za 15 minuta.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 14:47:31   
koka i po
IZVORNA PORUKA: emma.L

Koka, jesu li rekli da je znojenje uzrok? Jer sam 100% sigurna da kod Eme jeste.
Ja sam mislila na Fenistil gel, ali nije mi problem ni kapi uzeti ako će joj svrab ublažiti.



Meni je rečeno nikakve kreme ,gelovi ni masti jer se one brišu.A kapi se uzimaju oralno i bolje djeluju.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 14:50:50   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: anidl

moj Nonce se sav isuo po tijelu...imali smo gadan put za Krajinu, dobio je temp 39.1 i zavrsili na hitnoj u Jajcu...3 dana smo se borili sa visokom tempšeraturom i na kraju osip po tijelu, radilo se o virozi koja traje 3 dana user posted image


to je uobicajena pojava...povuci ce se

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu anidl)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Osip po tijelu bebe
21.7.2010 14:54:28   
Medić*
moj maleni evo dva tri dana dobije osip po vratu, rukicama i malo na preponama od vrucine, cim se okupa prodje ga, inace je svijetle puti pa mu koza osjetljiva

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Osip po tijelu bebe
22.7.2010 7:46:11   
*pcelica*
Moja Atija sinoc dobila blagi osip po obrazima. Jutros se probudim imam sta vidjeti osip se prosirio po cijelom licu i vratu pa prema gornjem dijelu tijela. Sad neznam je li to od temperature i lijekova ili je nesto drugo. Osip izgleda kao alergija nista novo od hrane joj nisam uvodila a jedino je pila paracetamol i par puta sam joj stavljala cepickad je temperatura prelazila 39 stepeni

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Osip po tijelu bebe
22.7.2010 8:25:48   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Moja Atija sinoc dobila blagi osip po obrazima. Jutros se probudim imam sta vidjeti osip se prosirio po cijelom licu i vratu pa prema gornjem dijelu tijela. Sad neznam je li to od temperature i lijekova ili je nesto drugo. Osip izgleda kao alergija nista novo od hrane joj nisam uvodila a jedino je pila paracetamol i par puta sam joj stavljala cepickad je temperatura prelazila 39 stepeni


Vjerovatno si već pročitala za trodnevni virus, ako je temperatura trajala 3 dana četvrti dan se javi osip koji će sam proći, eh ako nije to obzirom da nije probala ništa novo od hrane moglo bi biti od znoja (malo mi je čudno za obraze). Pedijatar kaže da ako je osip tačkast da je vjerovatno vrućina i znoj uzrok a ako je kao flekice onda je alergija na nešto što je pojela.

Obzirom na temepraturu i vrućine vjerovatno je jedan od prva dva razloga. Za trodnevni virus ne mora ništa da pije, prođe sam od sebe  a za osip od vrućine se preporučuje češće tuširanje i sirup Flonidan  ako je češka.




_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Osip po tijelu bebe
22.7.2010 8:37:56   
*pcelica*
Eco procitala sam za ovaj virus valjda joj je to jer od vrucine nije sigurno imala je te od vrucine oni su onako tackasti a ovaj je kao crvene flekice

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 0:20:03   
sporty mamaa
Mi danas dobili neki osip, ja premrla od straha, pojavio joj se prvo na guzi, pa na ledima, pa joj oteklo cijelo lice, kao da se ozarila.... Ja joj dala da popije danon activiju, s jagodama i kivijem..... Mozda je od toga, jer nikad prije nije to pila. E ne znam sta mi bi pa joj to kupi.... Odmah smo je odveli dr. dobila injekciju i sirup flonidan.... Pola sata nakon injekcije sve se povuklo, sad me bas zanima je li od jogurta ili od neceg drugog...

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 0:41:53   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Mi danas dobili neki osip, ja premrla od straha, pojavio joj se prvo na guzi, pa na ledima, pa joj oteklo cijelo lice, kao da se ozarila.... Ja joj dala da popije danon activiju, s jagodama i kivijem..... Mozda je od toga, jer nikad prije nije to pila. E ne znam sta mi bi pa joj to kupi.... Odmah smo je odveli dr. dobila injekciju i sirup flonidan.... Pola sata nakon injekcije sve se povuklo, sad me bas zanima je li od jogurta ili od neceg drugog...

jeli jela jagode prije...
jeli jela kivi prije...
naime poznato je da kivi ima dosta acitelinske kiseline...
ona u spoju sa recimo antibiotkiom na bazi te kiselnime ili nekog lijeka 8 ndola naprimjer9 izaziva alergije često...
jeli uzimala neke lijekove nedavno...

a ako je prvo osip na guzi...
da nije ujed marava i to zna izazvati takvu reakcijuuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 0:45:25   
sporty mamaa
ma jela je i jagode i kivi ali svjeze i jogurt sa sumskim vocem i svim mogucim, ali nikad kivi u kombinaciji s jagodom. A to za mrava sam i ja pomislila, sinoc nam bio majke mi mrav na krevetu i meni bilo smjesno koliko je ona plakala sto sam ja tog mrava bacila kroz prozor(zao mi ga bilo ubituser posted image )....
Ono bio je crni, ne bas tako mali...
Boze svasta, pa zar moze tako i od toga???

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 0:48:13   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

ma jela je i jagode i kivi ali svjeze i jogurt sa sumskim vocem i svim mogucim, ali nikad kivi u kombinaciji s jagodom. A to za mrava sam i ja pomislila, sinoc nam bio majke mi mrav na krevetu i meni bilo smjesno koliko je ona plakala sto sam ja tog mrava bacila kroz prozor(zao mi ga bilo ubituser posted image )....
Ono bio je crni, ne bas tako mali...
Boze svasta, pa zar moze tako i od toga???


da i mrav ispusšta kiselinu pri ujedu...
mene je ujeo mrav prije 8 godina završila sam na infektivnom...
a kivi ne jdem...jednom sam ga pojela uz aspirin C...moj opis tada bi veliki napuhani crveni balon sa puno tačkica...i naravno u hitnoj su inekcijom moj porblem rješili.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 0:51:42   
sporty mamaa
Eeto vidis mozda i je od mrava. A misa mu, pojma nemam odakle mi u sobi mravi, sutra cu morat nesto posut... Ma bas je izgledao prvo kao ujed od kmarca ali puno manji, ono kao malo okruglo i nabureno, poslije se pojavilo vise tih krugova i postajali su sve veci ako me shvatas... A zadnje je bilo po licu... Rekla mi je da dodem na kontrolu kad popije sirup....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 0:54:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Eeto vidis mozda i je od mrava. A misa mu, pojma nemam odakle mi u sobi mravi, sutra cu morat nesto posut... Ma bas je izgledao prvo kao ujed od kmarca ali puno manji, ono kao malo okruglo i nabureno, poslije se pojavilo vise tih krugova i postajali su sve veci ako me shvatas... A zadnje je bilo po licu... Rekla mi je da dodem na kontrolu kad popije sirup....

mrav 100%


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 0:59:36   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Eeto vidis mozda i je od mrava. A misa mu, pojma nemam odakle mi u sobi mravi, sutra cu morat nesto posut... Ma bas je izgledao prvo kao ujed od kmarca ali puno manji, ono kao malo okruglo i nabureno, poslije se pojavilo vise tih krugova i postajali su sve veci ako me shvatas... A zadnje je bilo po licu... Rekla mi je da dodem na kontrolu kad popije sirup....

mrav 100%

Hvala.... Ajd sto se razumijes u pravna pitanja, al i u dijagnozeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 1:05:34   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Eeto vidis mozda i je od mrava. A misa mu, pojma nemam odakle mi u sobi mravi, sutra cu morat nesto posut... Ma bas je izgledao prvo kao ujed od kmarca ali puno manji, ono kao malo okruglo i nabureno, poslije se pojavilo vise tih krugova i postajali su sve veci ako me shvatas... A zadnje je bilo po licu... Rekla mi je da dodem na kontrolu kad popije sirup....

mrav 100%

Hvala.... Ajd sto se razumijes u pravna pitanja, al i u dijagnozeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pa učilo se čitalo se...moralo se...tata bio strog. a sad hvala mu na tome...
a i udala sam se za medicinara...a puna familija doktora svih nauka pa očito grah mi tako ''pametno'' paouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 1:07:29   
sporty mamaa
ajd onda jos da te pitamuser posted image Hocel se osip vratiti i moze li to biti opasno??? i trebam li joj uopce davati flonidan???

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *