|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 13:40:01   
balasgirl
Molim vas za bilo kakav savjet ako znate kako liječiti staphylodermiu kod novorođenčadi. Koliko dugo traje? Pleaseeee help!!!

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 14:01:51   
vjestica
antibioticima koje ljekar prepiše, a ne znma koliko dugo traje
jeli urađen bris kože i antibiogram?
koji je stafilokok u pitanju?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 14:08:50   
mamana
Molim vas za bilo kakav savjet ako znate kako liječiti staphylodermiu kod novorođenčadi. Koliko dugo traje? Pleaseeee help!!!


Mi nismo pili antibiotik, samo smo koristili tekućini koju nam je dermatolog dao. Najvažnije je da se te ranice osuše i da se ne kvase, jer se raznose na taj način.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 14:10:44   
vjestica
antibiotik ne mora biti samo za oralnu primjenu

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 14:16:06   
mamana
Kod ove infekcije se ne primjenjuju nikakve antibiotske kreme u početnoj fazi. Njavažnije je za početak da se kraste osuše i da otpadnu, a nakon toga  i prođu. Mi smo tekućini kotistili 4 dana ujutro i naveče.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 15:23:27   
balasgirl
Hvala na odgovorima. Kod moje bebe su se pojavile gnojne bubuljice prije otprilike 4 dana u predjelu od pupka prema genitalijama i na bokovima (na lijevom boku ih ima baš baš mnogo, a i koža je upaljena i crvena). Pedijatrica iz DZ nas je poslala na infektivnu klinikuuser posted image , gdje su samo "od oka" pogledali bebu i naravno uputili nas na pedijatriju. Tamo su uzeli bris kože (biće gotov nalaz za 3,4 dana) i rekli da kupamo bebu s Pliva sept pjenušavim šamponom. Također dali su nam i neki rastvor pa da poslije kupanja bebu samo prelijemo s tim i naravno da te gnojanice mehanički odstranjujemo sterilnom gazom koja je natopljena alkoholom. Kad to radim, beba puuuuno plače jer je boli i pečeuser posted image user posted image user posted image user posted image . Beba ima tek 19 dana. Koliko dugo ovo traje, nakon koliko mogu očekivati bar malo poboljšanje?
P.S. Hvala vam na odgovorima. Ja sam zaista preplašena i žao mi je mog bebaćauser posted image .


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 15:27:38   
balasgirl
Vještice koji antibiotici se smiju davati bebama mlađim od mjesec dana. Sad za sad nam dr. nije spomenuo antibiotike, kaže da prvo probamo sa ovim rastvorom i šamponom, pa ako se ne poboljša, vjerovatno bi tada trebalo uključiti neki antibiotik. Sve me nešto strah, kako će tako mala beba reagovati na antibiotik.user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 16:18:12   
vjestica
samo se ti drži te terapije i nadam se da će brzo biti ok i da neće trebati antibiotici
a ako i budu trebali, ne sekiraj se dobiće dozu prilagođenu bebama
i moja beba je od rođenja bila na antibioticima i to 2 vrste, pa je hB sad fina napredna cura user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 16:30:18   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: balasgirl

Vještice koji antibiotici se smiju davati bebama mlađim od mjesec dana. Sad za sad nam dr. nije spomenuo antibiotike, kaže da prvo probamo sa ovim rastvorom i šamponom, pa ako se ne poboljša, vjerovatno bi tada trebalo uključiti neki antibiotik. Sve me nešto strah, kako će tako mala beba reagovati na antibiotik.user posted image


ne brini se na pedijatriji ce dati odgovarajuci antibiotik ako bude trebalo.moj sin je 3-ci dan po rodjenju dobio antibiotike

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 16:34:26   
lost
Moja beba je od 2. dana primala antibiotik Ampicillin intravenozno i kod kuće nastavila sa sirupom Ampicillin tako da te to ne brine. Kad se mora mora seuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 16:52:01   
Apotekarka
Antibiotici nemaju veze s vremenom djeteta bitne su doze koje se daju prema kilazi bebe,ne brini nista

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Osip po tijelu bebe
8.12.2010 16:59:07   
balasgirl
Hvala, utješili ste me.user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Osip po tijelu bebe
30.12.2010 21:08:12   
Lady26

IZVORNA PORUKA: bebacha

malo prije sam presvlacila Alena i primjetim da mu se po stomaku i ledima nesto osulo,ko crvene tackice al kad predes rukom nista se ne osjeti.nista nije novo jeo,nepije nikakav sirup,nisam promjenila omeksivac,nema temp.prije par dan je imao temp al nije isla preko 37,5.nema nogdje drugo po tjelu.

Ovo mi se desilo maloprije....
Teta ju je drzala malo toplije obucenu a ona ne miruje, da nije od znoja? jer nisam je presvlacila, teta sve obavila dok sam ja dosla i kad sam je krenla spremiti u krevet vidim....
Malo sam se trznula, ma sta malo, malo vise..

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Osip po tijelu bebe
30.12.2010 21:30:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: bebacha

malo prije sam presvlacila Alena i primjetim da mu se po stomaku i ledima nesto osulo,ko crvene tackice al kad predes rukom nista se ne osjeti.nista nije novo jeo,nepije nikakav sirup,nisam promjenila omeksivac,nema temp.prije par dan je imao temp al nije isla preko 37,5.nema nogdje drugo po tjelu.

Ovo mi se desilo maloprije....
Teta ju je drzala malo toplije obucenu a ona ne miruje, da nije od znoja? jer nisam je presvlacila, teta sve obavila dok sam ja dosla i kad sam je krenla spremiti u krevet vidim....
Malo sam se trznula, ma sta malo, malo vise..






ovo nam se par puta do sad pojavilo i jednostavno prođe ako ne do jutra onda u toku danauser posted image posto nije trajalo dugo nisam je vodila doktoru a sama nisam skontala uzrokuser posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:39:25   
Dida79
Sjećam se da su prije par dana hanady i mislim hanabanana pisale o osipu od antibiotikauser posted image Ali sad nikako ne mogu da nađem tu temuuser posted image samo me interesuje koji je antibiotik bio u pitanju

U četvrtak kod malenog sam primjetila da su mu se uvećali krajnici odvedem ga dr i tamo mu prepiše sirup xiclav x2.Čim sam došla kući am mu jednu kašikicu i ujutru isto tako,da bi mu se za jedno dva sata pojavio osip po licu i ledjima.Prvo kao sitne bubuljice kasnije su se spojile i djelovalo je isto opečenouser posted image
Ponovo ga odvedem istoj toj dr da bi mu onda ukinula antibiotik a ubacila flonidan(petak).Do danas se taj osip nije povukao user posted image user posted image Jutros sam mu radila nalaze krvi ,urina i briseve grla i nosa.Nalazi krvi i urina će biti gotovi tek sutra a ja imam da svisnem do tadauser posted image
user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:50:21   
dinaa
Dido ja mislim da je i kod njih bas bio xiclav u pitanju.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:51:37   
Dida79
Pa tako sam i mislila samo nisam bila sigurna.O Bože pa čime truju našu djecuuser posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:52:57   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Dida79

Sjećam se da su prije par dana hanady i mislim hanabanana pisale o osipu od antibiotikauser posted image Ali sad nikako ne mogu da nađem tu temuuser posted image samo me interesuje koji je antibiotik bio u pitanju

U četvrtak kod malenog sam primjetila da su mu se uvećali krajnici odvedem ga dr i tamo mu prepiše sirup xiclav x2.Čim sam došla kući am mu jednu kašikicu i ujutru isto tako,da bi mu se za jedno dva sata pojavio osip po licu i ledjima.Prvo kao sitne bubuljice kasnije su se spojile i djelovalo je isto opečenouser posted image
Ponovo ga odvedem istoj toj dr da bi mu onda ukinula antibiotik a ubacila flonidan(petak).Do danas se taj osip nije povukao user posted image user posted image Jutros sam mu radila nalaze krvi ,urina i briseve grla i nosa.Nalazi krvi i urina će biti gotovi tek sutra a ja imam da svisnem do tadauser posted image
user posted image



dido moja...klasicna alergijska reakcija na lijek ....
xiclav je pencilinski derivat,da nije mali alergican na penicilinuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:53:13   
Visnja RR
dida kad sam asji počela davati antibiotik (Ceclor) prije desetak dana dr. mi je reka da vidim da li će biti reakcije (jer sam ja alergična na tu vrsti antibiotika) rekla mi je ako bude rekacije da ukljucim trugi antibiotik i dala mi recept za oba...
jako je bitno da ona ima evidentirano da djete "alergijski reaguje" na taj antibiotik...
daj mu da pije puno čaja ...sve je dobro dok na kožu izbaci ...vjerujem da ce ti se to vec sutra sve povuci

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:55:39   
dinaa
Eh tako je draga i ko zna koliko ce jos dugo nasa djeca posluziti kao pkusni user posted image od moje prijateljice sincic je dobio tako strasan osip od ovog sirupa da je hitno upucen na pedijatriju i ostali su nekoliko dana,ma ja sam nedavno imala pokusaj eksperimentisanja na djetetu sa antibioticima ali na svoju ruku odustah i nisam pogrijesila.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:55:59   
Dida79
U kartonu mu ima evidentirano da je prije pio isti taj sirup ali samo blaži.Znači na sirupu nije pisalo x2.I sve je prošlo u najboljem reduuser posted image
I ne nije alergičan na pencilin jednom je primao pencilin inekcije

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:57:44   
Dida79

IZVORNA PORUKA: dinaa

Eh tako je draga i ko zna koliko ce jos dugo nasa djeca posluziti kao pkusni user posted image od moje prijateljice sincic je dobio tako strasan osip od ovog sirupa da je hitno upucen na pedijatriju i ostali su nekoliko dana,ma ja sam nedavno imala pokusaj eksperimentisanja na djetetu sa antibioticima ali na svoju ruku odustah i nisam pogrijesila.


Pa ovo se mora zaustaviti ne moguće da se ovoliko djece izaspe od sirupauser posted image
user posted image
Ko zna šta stavljaju u njegauser posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:58:42   
koka i po
kupi sumece tablete kalcija i daji uz Flonidan....tecnosti,mlijeka i caja sto vise(nazalost...citav zivot deveram sa alergijama pa znam)
alergija na penicilin moze se javiti 1000 put od primanja ali nebitno necu da te time sad opterecavam
bice to sve u redu ne brini...user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 14:59:08   
Visnja RR
očito da je to x 2 učinilo svoje user posted image  pa je izbacilo na kožu...
mogla je dati nešto blaže user posted image  pogotovo ako djete nije imalo temperaturu ..
daji mu puno tekućine

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:04:09   
Dida79
Ne nije imao temperaturu samo otečene krajnike...dajem mu tečnosti da pije..on je veseo i ne pokazuje ništa za šta bi se trebala zabrinuti sem tog osipa koji se je juče pojavio i na nadlakticamauser posted image user posted image
Na licu dr sam mogla pročitati zabrinutost zato sam se i ja uspaničila...uh ne mogu da dočekam nalaze da svi budu gotovi...sama sebi govorim sabura Dido ali djaba ne pomažeuser posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *