|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:04:41   
koka i po
-dido...jeli xiclav x2 od 375 mg ili 625mg...mozda je dala preveliku dozu...ovaj drugi se daje odraslima

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:06:19   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Dida79

Ne nije imao temperaturu samo otečene krajnike...dajem mu tečnosti da pije..on je veseo i ne pokazuje ništa za šta bi se trebala zabrinuti sem tog osipa koji se je juče pojavio i na nadlakticamauser posted image user posted image
Na licu dr sam mogla pročitati zabrinutost zato sam se i ja uspaničila...uh ne mogu da dočekam nalaze da svi budu gotovi...sama sebi govorim sabura Dido ali djaba ne pomažeuser posted image user posted image

ne brini..na kraju krajeva postoje injekcije protiv alergije koje su jako ucinkovite i rijese problem u trenu..
vjerovatno ako flonidan ne pomogne propisat ce mu to...

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:08:44   
Dida79

IZVORNA PORUKA: koka i po

-dido...jeli xiclav x2 od 375 mg ili 625mg...mozda je dala preveliku dozu...ovaj drugi se daje odraslima

375mg

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:22:24   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Dida79

Ne nije imao temperaturu samo otečene krajnike...dajem mu tečnosti da pije..on je veseo i ne pokazuje ništa za šta bi se trebala zabrinuti sem tog osipa koji se je juče pojavio i na nadlakticamauser posted image user posted image
Na licu dr sam mogla pročitati zabrinutost zato sam se i ja uspaničila...uh ne mogu da dočekam nalaze da svi budu gotovi...sama sebi govorim sabura Dido ali djaba ne pomažeuser posted image user posted image


dido nemoj paničiti...
mi smo imali ospi kao rekaciju na natibiotik...i moja farah ali u blažem obliku nego hanabananina kćerka i malena od Skvo....

Nalazi će pokazati eventulano malo ivećane leukocite od uple grla, aostalo ne brini toliko...
naime ako se bude širilo idite prema pedijatriji neka primi infuzije da se organizam šro prije očisti...
puno mu tečnosti daj...
ja sma malenu dražala na stogoj dijeti 3 dana i kada sam treći dan pošla specijalisti krenem da je prsvučem a ono ništa nema, sve se samo povuklo kako je i izašlo.

Reakcije na antibiotike su sada nekako česte postale...
ja se nadam da to nije ničim drugo izazavno...
samo polako...


samo mu tečnosti što više daj da se organizam što prije očisti od ''otrova''


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:26:54   
Dida79
E super neka si se javila i na fb sam te tražilauser posted image

Dajem ja njemutečnosti kupila sam mu i prolife da ga i on malo pogura.
Ma miš mamin kako mi ga je samo žao i onako mi slabo skroz jede još i ovo saduser posted image Jutros kad su mu vadili krv iz vene ma on nije ni suzu pustio ali sam zato ja a nekako sam se uspjela sakriti da me ne vidi da plačemuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:31:16   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Dida79

E super neka si se javila i na fb sam te tražilauser posted image

Dajem ja njemutečnosti kupila sam mu i prolife da ga i on malo pogura.
Ma miš mamin kako mi ga je samo žao i onako mi slabo skroz jede još i ovo saduser posted image Jutros kad su mu vadili krv iz vene ma on nije ni suzu pustio ali sam zato ja a nekako sam se uspjela sakriti da me ne vidi da plačemuser posted image user posted image

Znam dido isto sam ti nedavno doživjela...
do života mi bilo nije od sikiracijeuser posted image
još kad je sve to krenulo niz ruke i noge i po koki ja sam bila ko luda ženauser posted image
al kažem ti kako je došlo tako i otišlo...
ja sam nju na djeti držala 3 dana a tečnost sma baš forsirala...
kažem ti kada sam ujutro krenula specijalisti na njoj ništa nema...

Nisam spavala 4 dana...i noći...jer sam se bojala da nije neka alergija a njoj se i opstruktivni brohitis javio...sve me bilo strah da mi se u noći ne ugušiuser posted image

al sve je iza nas...ja se nadam biće i iza vas još dan.dva...

nemoj da te brine ako se širi...ono se širi nekoliko dana 2-3 a onda se povuče sve odjednom...ostanu možda svjetlije kao flekice još dan-dva al sve ode.user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:32:08   
Dida79
Uh nadam se moja Hanadyuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:36:57   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Dida79

Uh nadam se moja Hanadyuser posted image user posted image

ja vjerujm da je to u pitanju...
antibitotici su čudo postali...
moja zaova je poršle sedmice ležala u bolnici sa bebom radi brohitisa...kaže najmanje 15 djece sa osipom od antibitika gore je ležalouser posted image
ja ne znam šta se dešava al očito je antibiotika kloniti sjecu moramo kako znamo i umijemouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Osip po tijelu bebe
5.1.2011 15:41:40   
Dida79
Svjesna sam i ja toga ali kako drugačije.Odvedeš djete dr kaže skini malo ga pregleda kaže mu reci aaaaaaa i gotovo evo ti antibiotik i razguliuser posted image I ona završila user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 14:31:21   
Dida79
Nalazi gotovi sve BOuser posted image user posted image user posted image user posted image hb
Pao mi je kamen sa srcauser posted image
Još čekamo briseve koji će biti gotovi u penedeljakuser posted image i da mirno spavam

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 14:47:01   
hanabanana
Jako mi je teško što ti moram reći - ali nećeš mirno spavati.
Svaki sljedeći put kada kahne pitaš se smiješ li dati paracetamol, antibiotik, sirup za kašalj.
Jesu li mu radili nalaz imunoglobina?

Zar dijete nije poslano u bolnicu na imunologiju?

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 14:52:57   
Dida79
Ne nisuuser posted image
U ponedeljak idemo dr sa svim nalazima pa da vidimo šta dalje.Njemu se uglavnom osip povlači tj one sitne bubuljice se sasušuju flonidan još uvijek pije

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 14:55:57   
hanabanana
Ne bih uopšte da te plašim, ne zna ni u kakvoj je obimu bio osip kod tvog djeteta, ali ako je bio sličan kao kod moje H. vrlo je neozbiljno dijete ne poslati odmah u bolnicu.
Naime, kad se na tijelu pojavi takav osip, kao da je dijete sprženo, može se samo bacanjem graha ustanoviti da li dijete ima i unutrašnji osip, da li natiče sluznica, da li su prohodni dišni putevi i slično.

Mi nismo pili flonidan, nakon što smo dobili nalaze imunoglobina i sepet drugih nalaza, isključili su joj svu terapiju jer je pokazalo da dijete nije alergičar.
ALi bez tih nalaza to se ne može znati.


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 15:01:57   
Dida79
Osip nije bio tako obiman.
Prvi dan samo malo na obrazima i na ledjima
Drugi dan se je na obrazima sastavilo i djelovalo je kao opečeno da bi mu se treći dan pojavilo na nadlakticama i to se sve sad polako sasušuje.

Morat ću pitati šta misli da li je potrebna imunizacijauser posted image Ako bude uradimo i to

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 15:10:24   
Dida79
Našla sam neto na njegovim nalazima što me zbunjuje
AST 38 a normalno je od 0 do 38
Guglajući samo skontala da je Ast povezan sa jetrom jel to istinauser posted image

Alt 23 a normalno je od 0 do 49
CRP 1,6

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 15:19:36   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Dida79

Našla sam neto na njegovim nalazima što me zbunjuje
AST 38 a normalno je od 0 do 38
Guglajući samo skontala da je Ast povezan sa jetrom jel to istinauser posted image

Alt 23 a normalno je od 0 do 49
CRP 1,6


Jeste evo i ja sam to isto pronasla
"On se nalazi u celijama jetre. Kada dodje do nekog ostecenja jetre, AST izlazi iz celija i ulazi u krvotok." - pronasla sam i ovo, ne bih da te prepadam samo pokusavam pomoci


< Poruku je uredio Lady26 -- 6.1.2011 15:21:07 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 15:24:22   
Dida79
To sam i ja našla user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 16:02:42   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Dida79

To sam i ja našla user posted image


Ne sikiraj se nepotrebno i unaprijed.
Koliko ja upratih, njemu je i ta vrijednost u granicama normale.
Normalno od 0-38, njemu 38.
I...šta nam to govori?
Normalna vrijednost.
Da je sumnjivo, ljekar bi reagovao.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 20:14:06   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: Dida79

Našla sam neto na njegovim nalazima što me zbunjuje
AST 38 a normalno je od 0 do 38
Guglajući samo skontala da je Ast povezan sa jetrom jel to istinauser posted image

Alt 23 a normalno je od 0 do 49
CRP 1,6


Dido i ja sam imala ast i alt povišen u trudnoći, baš se sjećam kad mi je dr.Mašić rekao da ne brinem nego da navalim na mladi sir user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 22:12:31   
Dida79
Ma da i ja sam skontala da je u granicama normalne vrijednosti...ali opet reko da pitam
Hvala vamuser posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Osip po tijelu bebe
6.1.2011 22:23:47   
myb@by
Dido zao mi je malenog, tek vidjeh da je imao osip. Ne brini za ast, imeni u trudnoci bio povisen, ima mislim veze i sa uzimanjem antibiotika, barem meni tako dr rekla.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Osip po tijelu bebe
8.4.2011 23:34:38   
scarlett
Da li je neka od vas imala slicnu situaciju, moj bebac vec par mjeseci ima neki osip po cijelom trupu do pod vrat i to se ne vidi, ali se osjeti pod rukom isto kao kad se koza najezi kada je hladno pa se sve pore ispupce.
Povremeno (ca 1x sedmicno ) se javi par crvenih tackica i one mazanjem nestanu, a ja nikako ne mogu da skontam da je alergican na nesto konkretno.
Ako ga ne mazem koza mu je jako suha i onda se on ceska, cak mu je jednom jedna sika otekla od tog ceskanja, a koza na bradavici i cijelom trupu se ljustila.
Bili smo kod nekoliko pedijatara i dermatologa, koristili ADermu, Afloderm, hipermangan, sad nam zadnji dr. rece Jekoderm, doktori vise vremena potrose u opovrgavanju jedni drugih, a najmanje dijete pregledaju i nista malcu ne pomaze, znate li vi kakav lijek da mozemo probati na svoju ruku, naravno ne bih nista jako niti bih eksperimentisala na svom djetetu, ali obzirom da dr. sami vec eksperimentisu, imate li kakav savjet, nekog dermatologa za preporuciti ili neki domaci pripravakuser posted image


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Osip po tijelu bebe
9.4.2011 22:43:41   
scarlett
halooooo, imal' koga ? user posted image

samo da podignem temu user posted image


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Osip po tijelu bebe
9.4.2011 22:47:07   
Hanady RR
ja bih otišla dr. Knor privatno...
ona je stavrmo specijalista dokazani i priznati...
i ima rjšenje i savjete koji vam mogu pomoći...
na svoju ruku ni na tvoju nebih ti ništa preporučila...
sali ako se taj osip javlja mislim d abi ona znala to po izgledu brzo i lako dijagnisticirati...mislim da je najbolje da odte njoj...
imaš broj na temi ringerajin telefonski imenik user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Osip po tijelu bebe
9.4.2011 23:02:17   
scarlett
Hvala draga, sad se sjetih da mi je to ime poznato odnekud, odoh da potražim nek imam za svaki slučaj, nažalost u Sa se vraćam tek u maju aBd, nadam se da se stanje neće pogoršati pa da moramo hitno kući, odoh da pitam Tuzlanke, znajul' one kogauser posted image


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *