|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 23:45:45   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Emmy

Draga Noa, hvala ti, stvarno si me utjesila.  Ja inace nisam panicar, ali trenutno sam na poslu, a mama me samo proziva i govori kako je ovo grozno, kako je ovo ili krzamak ili sarlah ili rubeola itd. Uglavnom, osjecam se krivom, ali ja doslovno zadnjih sedam dana visim po doktorima, bojim se da jos nesto tamo "ne pokupi".....Hvala punooooouser posted image

nije krzamak jer kod krzamka ne spada temperatura dok je osip a kod ovog virusa osip nastaje tek kad spadne temperatura, a i ja sam gledala na slikama razne osipe i vidjela da bas ovako izgleda kod trodnevnog virusa.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Osip po tijelu bebe
1.9.2011 12:56:46   
Emmy
Draga teacher, hvala puno.  Ja  sam malo istrazivala i konsultovala se sa pedijatrima pa evo za mame cu ispod navesti da mogu otprilike na jednom mjestu imati info o ovoj trodnevnoj groznici.  Dakle jutros opet pedijatrica pogledala i konsultovala se sa kolegom, oboje sumnjaju na rozeolu s obzirom na tok bolesti, a i osip koji postaje bjelicast pod pritiskom.  Kako bi bili sigurni da je rozeola (ja sam se plasila da nije rubeola, jer jos nije primila MMR) poslali su nas na infektivno.  Gore su na osnovu pregleda bebe utvrdili da je rijec o infantilnoj exanthema subitum (iliti rozeola odnosno trodnevna groznica) koja:
1. javlja se kod djece do 2 godine (starija djeca su imuna)
2. tipicno za ovu virozu je povisena temperatura koja se tesko skida (oko 39,5) i crveno grlo (zbog cega doktori cesto greskom daju antibiotik)
3. Nakon temperature od tri dana, postepeno se javlja osip koji pocinje od trupa i siri se prema ektremitetima. Osip moze trajati od nekoliko sati, pa cak i do nekoliko dana, odnosno sedmica (kod djece koja su uzimala antibiotik osip obicno traje duze)
4. Ne treba preduzimati nikakve posebne mjere, niti medikamente, osip postepeno prolazi i komplikacije su vrlo rijetke.
Mi cemo svakako sutra uraditi nalaz krvi kako bi bili 100% sigurni da smo u pravu.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Osip po tijelu bebe
2.9.2011 9:39:03   
Emmy
Osip se jutros povukao skroz, ali ga je doslovno nestalo, izgleda da je to prava dijagnoza bila.  Vadili smo krv, pa ce danas rezultati iza 13.00h

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 18:52:11   
DM
Kod mog mlađeg dječaka se jučer pojavio neki osip po licu, da bi se danas proširio po cijelome tijelu!
Ne znam šta da radim-sutra imamo jedan važan roćkas, a ne bih ga vodila nigdje drugo doc do ponedjeljka-kod nj pedijatra(ipak ima karton)!
Evo sad ću postaviti sliku da vidite!
Da li je moguće da su pljuskavice?
Od hrane- ne znam od čega bi bilo- nije jeo ništa neuobičajenouser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 19:01:47   
DM
http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img651/2619/slikeoktobar2011061.jpg&via=mupload&newlp=1#

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:03:11   
DM
user posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:04:54   
Hanady RR
jeli ima još neke simptome, kašalj, temperaturam jel ga svrbi...jel se zacrveni pa spojiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:06:01   
animagical
mozda je glupo pitanje, ali da nije nosio nesto vuneno? ja se znam osuti isto ovako od alergije na vunu...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:07:50   
DM
Ne kašlje, nema ture, normalno jede, danas je čak malo bolje i odspavao po danu! Na onoj strani na kojoj je spavao(obraz) se jače zacrvenilo -kao veće fleke...

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:09:43   
DM
prošle nedjelje kratkotrajno obukao jedan džemper(bio na nj 20-tak min)ali ima uvijek bodi i majičicu i ispod džempera(s tim da ga nije oblačio evo 7 dana)

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:14:41   
Hanady RR
Iskreno meni ovaj osip liči na rubeolu...
user posted image
Ona inače od toplote jače se razvija, kao npr do spavanja na toj strani obraza itd...i ospi krene do lica prema tijelu dole...
ali opet prije osipa trebala bi s ejaviti blago povišena temperaturauser posted image

Nisam ti pametna...
al čim je to osip koji s eširi...ja to nebih prpuštala slučaju...ja bih išla pedijatru i sad...u hitnu...

Ipak je to malo dijete, širi se osipuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:35:19   
DM
On ima osip po cijelom tijelu!
Trenutno sam sam kući8ne znam kad će mm doći večeras-nekada kasno), sad sam mu mjerila temp. 37,1!
Nije vakcinisan protiv rubeole, jer nam je doc, nekada na osnovu osipa dijagnosticirao AD(iako je dermatolog negirala)i neke vakcine "prekrižio"(mada i mi nismo načisto s tim vakcinisanjem)-šta sad da radim???
Koliko je opasno?


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:41:51   
Hanady RR
Pzi nešto ja nebih sad da ja i ti dijagnu uspostavimo...
ako je rubeola nije to ništa strašno...
Za liječenje rubeole ne postoje određeni lijekovi, a pacijentima se preporučuje mirovanje, lagana prehrana, dosta tekućine i lijekovi za snižavanje tjelesne temperature.

Moguće je da otkenu malo žlijezde iza uha i na vratu, da ti s ežali na bol umišićima...al ništa opsano.

S tim da ujutro ideš doktoru....

Možda i nije ...al ipak meni ovakvo širenje osipa i postojanje ture liči na to...ponavljam ti nije rubeola opasna

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:52:28   
DM
Ja sam inače naviknuta da moja djeca često imaju osip(svijetle su puti i neka ih neko jače izljubi-eto osipa)-nisam nešto ni paničila po pitanju ovoga danas(možda sam i opuštenija nakon drugog djeteta)-jer on i nije nešto "bolestan"-mislim nije neraspoložen, kenjkav,...e sad kad bi analizirala nj ponašanje u zadnjih nekoliko dana-bilo bi tu raznih simptoma-koji opet ne moraju ništa ni značiti( stariji se jedan dan žalio na glavobolju nakon škole i ovaj mali to prihvatio zdravo-za gotovo-svaki dan ga boji gava)
Šta bi sada bilo kad bih mu dala kašičicu flonidana?
Mislim-da li smijem, jer ako nije alergija i ako je neki  virusni osip-hoće li mu naškoditi(ne volim na svoju ruku davati lijekove osim onih uobičajenih-paracetamol, linex i sl.)
P.S.Ne znam šta mi bi sa postomuser posted image



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Osip po tijelu bebe
15.10.2011 21:58:54   
Hanady RR
Ako imaš flonidan daj mu...najprije neće škoditi. Flonidan će regovati u slučaju da jeste alergija, ako nije neće ni reagirati ...
Daj mu da vidiš sama sa sobom jeli alergija...

Ja bih opet voljela da jeste rubeola nego d aje neka laergija izbacila po cijelom tijelu na neku granu ili nešto, neštouser posted image a da idte u noć bez stavrnog stanja stvariuser posted image

I ja sam opuštenija sa drugim djetetom, al sam opuštenija u svemu sem u ulaksu u noć...noći su mi najgoreuser posted image

daj mu flonidan i prati...
šta god da jesteja ne vjetujm da do jutra može biti bilo što da izazove paniku.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Osip po tijelu bebe
16.10.2011 0:13:33   
DM
dala sam mu flonidan u 22.00, do sada bez promjene! S tim da sam ga sad morala presvuči-oznojio se(meni nešto hladno pa sam obojicu pretrpala-eno i straiji mokar)!
Pitam ga boli li te išta-kaže ne boji me...hm boji....ne boji nitauser posted image
Zaspao opnovo!
Ujutro idemo doc


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Osip po tijelu bebe
16.10.2011 0:15:30   
Hanady RR
Ma biće to OK...možda se do ujutro povuče, ko zna...ali doc neka vidiuser posted image

Moram OT: kad te vidjeh na temi moja beba ima proljev srce mi sišlo u pete...kad niste viuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Osip po tijelu bebe
16.10.2011 0:17:56   
DM
Kad si ti-moram i ja-S.je nedavno imao proliv-pa sigurno 30-tak stolica u danu-ali sutradan k'o da ništa nije bilo(dijeta i mamin dječak uporan k'o i mama-šta god sam mu dala da pojede i popije uz objašnjenje da je za proliv-poslušao me)!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Osip po tijelu bebe
16.10.2011 14:04:41   
DM
Evo nas od pedijatra-moralči smo na Otoku-u dežuru...
E sad zamislite, nakon svega što sam doc ispričala-on mu propisuje antibiotik(kao grlo malo crveno) i flonidan-isključio je rubeolu bez ikakvog nalaza...
Antibiotik smo odbili i rekla sam mu da ako je grlo "samo malo crveno" to može biti i od nj vriske i plača(takvo dijete po prirodi) i +nema temp.-pa ako je upala što nema temp.user posted image
Osip u jednom trenutku jedva vidljiv, u drugom pojačan(izgleda kad smo iz auta na vjetra izašli da se jače zacrvenio)
Još uvijek raspoložen, normalno jede, stolica u redu, ne žali se na bolove-skače k'o životinjica....


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Osip po tijelu bebe
16.10.2011 14:21:08   
Hanady RR
user posted image

Šta da ti kažem....
sutra kod vašeg ljekara...da uradite diferencijlnu krvnu sliku iz prstićauser posted image

Nek si odbila antibiotik...pa od njega može da se i pogorša taj osip...sjećaš se hanabanine cure, od Skvo, dide79 i moje F.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Osip po tijelu bebe
16.10.2011 14:33:02   
DM
Sutra bi mi svakako trebali uraditi nalaz krvi i bris grla za svaki slučaj-kontam ne daj Bože da nije streptokok pa osip izbacio!
BTW neki dr Vildan nas je primio-nedefinisan totalno, šta god sam pitala on zbunjenuser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Osip po tijelu bebe
16.10.2011 14:37:00   
selebriti
Moja E. je takođe ljetos imala neki osip. Prvo je pojavio po nogicama, pa po stomaku, ručicama, licu, pa po leđima. Normalno se ponašala, jela, nije imala temperaturu. U apoteci su sumnjali na rubeolu, pa sam je sutradan odvela kod dr. Ona mi je rekla da je taj dan imala jos jedan takav slucaj i da se normalno ponašam, te da bi trebalo proći samo od sebe, .. može trajati od ili 24 sata ili čak 5 dana. Nama je prošlo za manje od 3 dana, .. samo se povuklo. Sretno, .... nadam se da mu je ovako nešto...

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Osip po tijelu bebe
16.10.2011 14:42:12   
DM
Svekrva mu sad pogledala(med. radnik)nema otečene one žljezde iza vrata-ma on OK totalno, samo što se izasuo skroz.....

šta ću za flonidan? I doc mu propisao, a rekla sam mu već bila da sam sinoć dala i da nisam primjetila poboljšanje-hoću li mu ipak dati i danas?
Smijem li malo ranije nego sinoć?



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Osip po tijelu bebe
16.10.2011 14:51:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: doublemum

Svekrva mu sad pogledala(med. radnik)nema otečene one žljezde iza vrata-ma on OK totalno, samo što se izasuo skroz.....

šta ću za flonidan? I doc mu propisao, a rekla sam mu već bila da sam sinoć dala i da nisam primjetila poboljšanje-hoću li mu ipak dati i danas?
Smijem li malo ranije nego sinoć?


jasta ces nego, davati nemoze od jedne terapije biti bolje davala sam i ja anelu jedno 7 dana haman ako me dobro pamcenje sluzi.Samo daji proce abd.

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Osip po tijelu bebe
9.11.2011 8:47:12   
marinčii
e ovako kod M se pojavio neki osip na prsnom kosu i na vratu(crvene točkice,svrbi ga i onda se češe i to se sve zacrveni),ja mu tada kupila nekumajicu i čim sam mu je obukla počeo se češati i ja sam mu odma skinula ,to je bilo u subotu al njemu osip ne prolazi i još se češe,mazala sam melemom,flocetom ko malo se smanji al opet se iznova on češe,šta da radim?  

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *