|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
9.11.2011 8:51:22   
Malenaoduvijek
marincii

imas li hipermangana da ga malo okupas u njemu.imas li bepantena ili pantenola, kamagel,da probas s njim.ako ne ide sa tim blagim kremama ima afloderm koji ce ti to sigurno ublaziti ili fenistil gel.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Osip po tijelu bebe
9.11.2011 9:02:51   
marinčii
od svega navedenog imam jedino bepanten pa ću probat,a kupit ću i hipermengan pa ću pokušati i snjim,ma čudno mi da sad mu to odjednom se pojavi stalno se mislim jesam li ja šta zeznula,al nisam mjenjala ni prašak za veš niti išta novo uvela,osim što smo sad uzeli sušilicu al ne mislim da to može biti razloguser posted image


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Osip po tijelu bebe
9.11.2011 9:05:13   
Malenaoduvijek
pa kazes ima novu majicu, nije nista drugo novo probao.user posted image

ma ne bi trebala biti susilica, a samo oko vrata je osip

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Osip po tijelu bebe
9.11.2011 9:10:24   
marinčii
samo na vratu s leđa i sprednje strane po prsima.točno di mu mala majica nije pokrivala a ona nova mu valjda tu došla na golu kožu ,smanjilo se ono jutros al on se i dalje češe al ne stalno pa mi čudno

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Osip po tijelu bebe
9.11.2011 9:24:12   
Malenaoduvijek
pa iritira ga vjerovatno, samo ga probaj malo oprati hipermanganom i namazi onda bepantenom i proci ce to ali ne moze odmah naravnouser posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Osip po tijelu bebe
9.11.2011 12:00:54   
marinčii
IZVORNA PORUKA: MALA1994

pa iritira ga vjerovatno, samo ga probaj malo oprati hipermanganom i namazi onda bepantenom i proci ce to ali ne moze odmah naravnouser posted image
ok hvala tiuser posted image ,javim ti jeli pomoglo


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Osip po tijelu bebe
21.12.2011 13:37:47   
Beppo
Drage forumašice...dugo čitam vaše postove u kojima se uvijek nađe koristan savjet ili makar olakša briga nas majki kada vidimo da naše bebice nisu jedine sa problemima koji nam se u prvi tren uvijek učine strašnim. Evo i ja sad pišem o problemu koji je snašao mog petomjesečnog sina. Naime, već od 3. mjeseca mališa balavi i gura ručice i sve predmete koje dohvati u usta. U međuvremenu se pojavio osip ispod vrata kojeg nikako da se riješimo. Već mjesec dana, po preporuci pedijatrice, mažemo plymicol ali bez ikakvog uspjeha. Jutros je najteže. Kao da se opekao, koža je malo nabubrila. Stavila sam mu malo obloge od kamilice i malo se smirilo ali već sedam dana nikako ne spava u noći, to ga muči i svrbi, stalno se češka...Danas sam mu prvi put dala malo HIPP-ove hrane ''Baby's First Pap'' (kašica sa rižom). Crvenilo ispod vrata nije nastalo zbog hapice ali kada sam mu dala par kašičica sav se zacrvenio oko usta i to crvenilo se pogoršalo. Je li moguće da reakcija od hrane bude samo na vratu ili se manifestuje drugačije... Stvarno nemam pojma...Tek sam počela uvoditi pomalo voća (kruška, jabuka) i povrća (mrkva) u ishranu. Inače samo dojim. Hvala na svakom komentaru...Možda da preporučite neku kremu...Vidim da se često koristi A-derma krema ili sprej pa ako neko ima iskustva sa sličnim problemom molim vas da odgovorite...puno pozdrava i hvala unaprijed od mene i malog user posted image  

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Osip po tijelu bebe
21.12.2011 13:48:35   
treće
zašto ne tražiš uputnicu za dermatologa, plimikol je protiv gljivica, A derma ti tu neće pomoći, u biti ako je alergijska reakcija na koži na nju se lako navlače gljivice, bakterije i virusi zato dobro pazi s higijenom, i kad mažeš kremom razmazuješ na ostala mjesta. Pa je li ti rekla dijagnozu kad ti je dala plimikol, nek ti ne bude mrsko tražiti uputnicu za dermatologa, nekad prvobitno stanje ukazuje na jednu dg, pa se razvije u nešto drugo, a hranu izostavi dok ne riješiš je li alergijski gljivično ili dr, ne može ti niko dati ovdje dg, već dr.

(odgovor članu Beppo)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Osip po tijelu bebe
21.12.2011 13:59:52   
Beppo
Dr. u DZ je to pregledala prilikom davanja vakcine uz komentar: ''Ništa strašno, ovo ćemo brzo riješiti'' tako da se ja nisam bila puno zabrinula jer sam mislila da oni znaju najbolje i da će to proći brzo. Međutim, ovo je sve gore...što se tiče higijene tu stvarno maksimalno pazim. Uvijek je suh, ispeglan, okupan. Ostatak tijela nema niti tačkice...samo taj vrat...definitivno moram ponovo kod ljekara... 

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Osip po tijelu bebe
21.12.2011 14:06:44   
*pcelica*
Ja da sam na tvom mjestu trazila bih strucno misljenje. Jednom sam djetetu dala pogresnu terapiju i rekla sam nikad vise. Kod moje starije kcerke bio se pojavio osip. Dr je pretpostavila da je alergija i dala joj lostop i onu kremu protiv ospica. Taj osip joj se povlacio dva mjeseca. Sad joj se opet pojavio odvedemje kod druge dr i ona mi kaze da to nije nikakva alergija nego nesto virusno Dala joj Loratadin sirup da joj sprijeci svrbez i dala joj Plimycol kremu koju je koristila deset dana i onda je presla na Trvocort kremu. Osip joj se povukao skoro pa ga i nema a onda smo muku mucile puna dva mjeseca. Zato ti je najbolje da potrazis strucno misljenje pogotovu ako dr nije sigurna sta je u pitanju. Sretno

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Beppo)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Osip po tijelu bebe
21.12.2011 14:08:48   
treće
ma zato ti i kažem dugo traje, super zbog higijene ali kad je koža oštećena može pokupiti i kad nasloniš oštećeno mjesto na namještaj ili svoju odjeću, mi smo imali atopijski dermatitis na koji se nakalemile gljivice nismo ni znali dok nije baš kritično postalo, otili u dežuri u nedjelju,bolje otići odmah, ali i gljivice smo išli na kontrolu dermatologu kroz nekoliko dana mjesec je previše

(odgovor članu Beppo)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Osip po tijelu bebe
23.12.2011 17:40:47   
Mya_81 RR
Obavezno trazi uputnicu ze dermatologa. Taj osip po vratu se vuče ipak predugo. A pogotovo sad nakon što ste uveli tu kašicu. Trebaš znati šta je uzrok i ako je još kojim slučajem alergičan na nešto. Sretno u svakom slučaju!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Osip po tijelu bebe
21.2.2012 12:08:19   
felix
jel se neko susreto sa ovime, anel mi je dobio osip al strasan osip po tjelu da bi mazala bepanthenom i povuklo se kad sam jutros ustala sav u flekama strasno strasno.
Odvedem ga kao alergija na sto Bog zna, dala nam da vadimo stolicu, bris grla,nosa na bakterije gljivice valjda.
Dala mu dve boce za alergiju i rece unutarnja je alergija ne vanjska ak je nesto pojo treba da to iskaki da bi proslo.
Jedino novo je jeo pio cikla sok pravila user posted image ostalo sve normalno.
Pa vidjecemo sutra cu traziti da nam da da radimo alergotestove .....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Osip po tijelu bebe
21.2.2012 12:14:20   
muzika28
Moj maleni je imao osip kad je imao onu trodnevnu temperaturu, tj. poslije je 3 dana imao osip po ledjima i stomacicu. Moze li biti to?

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Osip po tijelu bebe
21.2.2012 12:45:07   
felix
al rece kod nas je osip unutarnji sto moze izazvati probavne smetnje proliv, turu ,povracanje, il otezano disanje da ga pratim
radili nal bris nosa, i stolicu moram odnijeti na nala . da nisu mozda glisteuser posted image neznam
dobio dve boce u guzu za ovo ....i da ga pratim sve mlijecne proizv.iskljuciti cokolade zacine sve sem soli.
Samo dijetna ishrana bas me prepala jer nisam se nikad sa ovim susrecala .
Mozda i od antib jer je puno pio zadnji dana haj znaj od cega je !?

(odgovor članu muzika28)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 9:54:10   
selebriti
user posted image

user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 9:58:21   
R&T@
Selebriti, ne vidim dobro...
Jesu li ovo kao bubuljice?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 10:00:13   
vjestica
meni izgleda kao ujed komarca, bube, tako nešto
jel se češe?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 10:00:25   
selebriti
Ma kao ujedi komaraca vise,... juce se pojavilo, tacnije buknulo user posted image nemam pojma od cega,...

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 10:00:56   
selebriti
Ne cese se...

Sinoc se preznojavala cijeliu noc, .. brisala sam joj glavu u dva navrata, slabo jede, ...

< Poruku je uredio selebriti -- 1.4.2012 10:03:14 >


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 10:02:15   
Skvo RR
meni ovo na nonama kao pljuskavice,,,a ovo na vratu jel moguce da je rascesano?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 10:04:34   
selebriti

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

meni ovo na nonama kao pljuskavice,,,a ovo na vratu jel moguce da je rascesano?


Nije vodenasto, .. kazu da su pljuske vodenaste, ja nemam pojma, .... a ovo se na vratu sastavilo ovako u toku noci..


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 10:05:39   
R&T@
Tako su kod T. izgledale pljuskavice, a dermatolog (user posted image ) rekla da je ujed zutih mrava u janmuaruuser posted image

Selebriti, daj joj kasicicu sirupa Flonidan, ako imas...
Od toga bi se alergija trebala povuci...

Ako se ne povuce odvedi je na infektivnu kliniku... oni ce ti odmah reci sta je...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 10:15:19   
selebriti
Tajra, nemam Flonidan...juce dok sam setala bas sam pitala jednu djevojku da nisu psljuskavice, kazu nema sanse, ,... vise lici na neke lisajeve user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 10:15:28   
ladyblue RR
i meni liči na ospice. Selebriti, koliko se sjećam, ne budu one odmah vodenaste nego s vodica pojavi malo kasnije. ako se dobro sjećam...

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *