|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
9.4.2011 23:04:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: scarlett

Hvala draga, sad se sjetih da mi je to ime poznato odnekud, odoh da potražim nek imam za svaki slučaj, nažalost u Sa se vraćam tek u maju aBd, nadam se da se stanje neće pogoršati pa da moramo hitno kući, odoh da pitam Tuzlanke, znajul' one kogauser posted image


pitaj...
ali mislim da nećeš do maja imati neka pogoršanja ako koristiš nešto od kozmetike koja je do sada to držala pa recimo pod kontrolom.

A čim dođete kod ove doktorice...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Osip po tijelu bebe
15.7.2011 12:56:10   
lila25
Kod malog mi se pojavio osip po tijelu tacnije po ramenima i malo po rukicama jako ga cese na nekim mjestima je malo i zgulio kozice,vjerovatno je od vrucine jer cim se znoji pojavi se vise i bas gdje su kaisevi od AS.Ne znam sta bih mu mazala Dr.mi nista nije rekao samo da ga ne izlazem suncu i da sene topi puno kao samo ce proci a on ne izlazi iz bazena...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Osip po tijelu bebe
15.7.2011 13:00:38   
bebacha
ja zadnji dana nisam vidjela nijednu bebu-malo djete da nema osip od vrucine.nama i ostalim kojima sto preporucili pomaze cesto tusiranje i stavljanje baby pudera u prahu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Osip po tijelu bebe
15.7.2011 13:01:53   
mamana
Samo trebaš paziti da ne češe prvaljavim rukama da ne bi došlo do infekcije. Najbolje je korititi beby puder da se to zasuši.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Osip po tijelu bebe
15.7.2011 13:03:19   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: lila25

Kod malog mi se pojavio osip po tijelu tacnije po ramenima i malo po rukicama jako ga cese na nekim mjestima je malo i zgulio kozice,vjerovatno je od vrucine jer cim se znoji pojavi se vise i bas gdje su kaisevi od AS.Ne znam sta bih mu mazala Dr.mi nista nije rekao samo da ga ne izlazem suncu i da sene topi puno kao samo ce proci a on ne izlazi iz bazena...


Daj mu 1/4 sumeceg kalcija neka popije.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Osip po tijelu bebe
15.7.2011 13:21:11   
lila25
Hvala puno na odg. vec stavljala puder i malo isusi ali kao da ga jos vise svrbi sad sam ga tusirala i posusila nisam nista stavljala zaspao je pa cemo viditi ovo dan dva pa kod drugog dr.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Osip po tijelu bebe
15.7.2011 22:30:04   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: lila25

Kod malog mi se pojavio osip po tijelu tacnije po ramenima i malo po rukicama jako ga cese na nekim mjestima je malo i zgulio kozice,vjerovatno je od vrucine jer cim se znoji pojavi se vise i bas gdje su kaisevi od AS.Ne znam sta bih mu mazala Dr.mi nista nije rekao samo da ga ne izlazem suncu i da sene topi puno kao samo ce proci a on ne izlazi iz bazena...


okupaj ga u hipermanganu, do vrata i probaj ga namazati kamagelom.ja sam svom veceras isto dala cetvrtinu kalcija jer ima oko vrata od znoja.a sa hipermanganom nikada ne mozes fuliti.
a ne pretjeruj sa puderom, on zatvara pore pa koza ne moze da dise


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Osip po tijelu bebe
16.8.2011 11:42:32   
balasgirl
Mom Aliju se jučer poslijepodne pojavio osip po nogama rukama i stomaku, kao neke sitne tačkice. Nisu ispupčene, već onako kao sitne flekice (jao objašnjenjauser posted image ). Ništa novo nije jeo ni pio, jedino sam mu noć prije dala malo panadola jer su ga zubići katastrofa mučili. Ali i taj panadol je već uzimao, pa ne znam da li je do njega. Provjerila sam rok trajanja, do 2013. al kontam da nije što sam ga otvorila prije otprilike 4 mjeseca pa da nije star user posted image . Kad sam mu dala tu noć nije ga smirilo, naprotiv ubrzo je povratio malo i sutradan taj osip. Jutros sam gledala, osip je još tu, ali kao da je malo roskastiji, nisu više baš onako ccrvene tačkice. Može li biti od vrućine. I da, uređujemo dvorište, pa je sve puno prašine, pa da nije i od nje. Molim vas za savjet šta da dam bebi, da li da ga vodim dr ili da pratim stanje. Svaki savjet je dobrodošao.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Osip po tijelu bebe
16.8.2011 11:50:00   
balasgirl
Zaboraavih napisati da se ne češe, vjerovatno ga ne svrbi, beba je raspoložena kao i inače, jedino ima muku sa zubićima, neki dan mu je nikao jedan, a i ovaj drugi gdje je tu je da iznikne (ukupno ih ima 7) i uvijek kad mu niče zub bude neki problem ili prehlada ili slinjenje ili temperatura. Sada nema temperaturu, samo malko slini i taj osip. Može li biti da je od zuba ili sam možda pogrešno povezala. Kupali smo ga u hipermanganu jučer, ali nije se povuklo.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Osip po tijelu bebe
16.8.2011 11:52:14   
Hanady RR
balaš....
ja bih na tvome mjestu dovela dijete pedijatru....
mali je i zaista nagađati jel ovo ili ono ja sebi nebih smjela dopustitiuser posted image

a iz moga iskustav...

iz otvorene boce paracetamola mogu će je da je neka vrsta osipa...moja je mlađa imala tako nešto od antibiotika i panadola koje je pila u sito vrijeme. Nikada nije zvanično zaključeno do čega je ali sma primjetila ako joj dma paracetamol iz bočice koja je stala već otvorena da joj s ei po licu izraze neke fleke...eh sad dal je to il nije ja izbjegavama davanje ako ne kupim novuser posted image

prašina može biti u kombinaciji s avrćinom djetetu...

al u svakom slučaju za tako manje osipe pedijatri porpišu fenistil kapi koje to jako brzo saniraju...

s tim da ja bih voljela u svakom svom slučaju čuti mišljenje pedijatra od istom...

pa eto sama odluči...to ti je moj svaijetuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Osip po tijelu bebe
16.8.2011 11:59:39   
balasgirl
Hvala Hanadi, pa evo pratiću stanje danas ako ne bude bolje vodim ga pedijatru. Znam, i ja sad samo mogu nagađati šta je, utjeha mi je da nema temperature. Sad spava, pa kad se probudi idem da "izanaliziram" stanje. Neću se igrati, pogotovo što je nedavno prebolovao mrsu, mada ovo ne izgleda strašno, ali eto. Javim kasnije kakvo je stanje. 

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Osip po tijelu bebe
16.8.2011 12:04:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: balasgirl

Hvala Hanadi, pa evo pratiću stanje danas ako ne bude bolje vodim ga pedijatru. Znam, i ja sad samo mogu nagađati šta je, utjeha mi je da nema temperature. Sad spava, pa kad se probudi idem da "izanaliziram" stanje. Neću se igrati, pogotovo što je nedavno prebolovao mrsu, mada ovo ne izgleda strašno, ali eto. Javim kasnije kakvo je stanje. 


obavezno molim te...neka pdijatar pogleda...ja nebih bježala ni do ponavljanja brisa

a javi obavezno , sretnouser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Osip po tijelu bebe
16.8.2011 12:24:22   
balasgirl
evo probudio se, manje je, al odvedoh ja njega dr. za svaki slučaj.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Osip po tijelu bebe
16.8.2011 15:08:23   
balasgirl
Bili smo u DZ, pregledala ga dr, kaže da je od nosanja. Nije mu niš dala pošto nisu bubuljice već je u nivou kože, samo da ga kupamo u hipermanganu ujutru i navečer. A u slučaju da ga bude svrbilo fenistil kapi 3xpo 7 kapi. Ma dobro je, nek sam otklonula svaku sumnju. Mali je veseo, ne utiče mu na raspoloženje. 

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Osip po tijelu bebe
16.8.2011 15:20:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: balasgirl

Bili smo u DZ, pregledala ga dr, kaže da je od nosanja. Nije mu niš dala pošto nisu bubuljice već je u nivou kože, samo da ga kupamo u hipermanganu ujutru i navečer. A u slučaju da ga bude svrbilo fenistil kapi 3xpo 7 kapi. Ma dobro je, nek sam otklonula svaku sumnju. Mali je veseo, ne utiče mu na raspoloženje. 


super...

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 15:26:15   
Emmy
Pozdrav svima

Imam jedno pitanje ako je neko malo vise upucen od mene, a tice se rozeole (trodnevne groznice).  Malena (12 mjeseci) je imala temperaturu par dana 39.5 i crveno grlo, dobila antibiotik, tura prestala (u prosli petak) i sada se pojavio osip po cijelom tijelu.  Mi je vodili dr., kazu od znoja, ali je osip uporan.  Ako neko razumije evo i slicica user posted image

user posted image

Hvala unaprijed

Pozdravcic


_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 15:33:09   
Anoniman
Emmy imam istu ovakvu sliku moje bebe nakon trodnevnog virusauser posted image nama je pedijatar rekao da je to-to..nemas razloga za brigu.

(odgovor članu Emmy)
  Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 15:36:36   
Emmy
Draga Noa, hvala ti, stvarno si me utjesila.  Ja inace nisam panicar, ali trenutno sam na poslu, a mama me samo proziva i govori kako je ovo grozno, kako je ovo ili krzamak ili sarlah ili rubeola itd. Uglavnom, osjecam se krivom, ali ja doslovno zadnjih sedam dana visim po doktorima, bojim se da jos nesto tamo "ne pokupi".....Hvala punooooouser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 15:39:59   
Anoniman
kuku sad ti uspanici meneuser posted image kod nas je bio isti ovakav osip,doktor nam je naglasio i opisao isti..
ja imam sliku al je beba gola pa je nisam stavljala na forumuser posted image

(odgovor članu Emmy)
  Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 15:41:40   
Anoniman
eh da nas je osip zadesio na moru i ja sam je normalno kupala,tusirala i mazala bademovom mastiuser posted image brzo je proslo.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 15:43:52   
Emmy
Ja cu sacekati jos danas, pa sutra ako nastavi ovako vodim je opet dr.  Svakako su je narucili za kontrolu u petak radi kontrole upaljenog grla.  Ovo stvarno ruzno izgleda, traje vec par dana, a negdje sam na internetu nasla da moze potrajati od par sati do par sedmicauser posted image  Koliko je tvojoj bebici trajao ovaj osip?
Ona je inace super raspolozena i ne svrbi je nista (ne cese se), samo izgleda ruzno.

< Poruku je uredio Emmy -- 31.8.2011 15:44:50 >


_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 15:46:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Emmy

Ja cu sacekati jos danas, pa sutra ako nastavi ovako vodim je opet dr.  Svakako su je narucili za kontrolu u petak radi kontrole upaljenog grla.  Ovo stvarno ruzno izgleda, traje vec par dana, a negdje sam na internetu nasla da moze potrajati od par sati do par sedmicauser posted image  Koliko je tvojoj bebici trajao ovaj osip?
Ona je inace super raspolozena i ne svrbi je nista (ne cese se), samo izgleda ruzno.




cini mi se 3 dana al ona je kod trodnevnog imala samo visoku temperaturu,grlo je bilo ok..jeste li vi pili antibiotikuser posted image

(odgovor članu Emmy)
  Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 16:04:43   
Emmy
Nama je dr. propisala antibiotik, jer smo je cim je dobila tako visoku temperaturu odmah odveli dr.  Ona je propisala antibiotik i rekla da mozemo ocekivati "dalje skakanje" temperature koje ce trajati otprilike tri dana, sto je i bio slucaj.  Nakon sto je prestala temperatura, osip je krenuo lagano da bise prosirio na cijelo tijelo.  Ona jos uzima antibiotik.  Opet ja sa internetom - za rozeolu kazu da vrlo cesto tu groznicu prati i crveno grlo i da ne treba davati antibiotik, jer je u pitanju viroza.  Zato sam totalno zbunjena, a nisam dr. pa da se mogu igrati i odluciti na svoju ruku da ne uzimam antibiotik.  Skoro je popila cijelu bocicu, ali osip je i dalje prisutan, sto mi sve vise ukazuje na trodnevnu groznicu ili jednostavno reakciju na antibiotik.  Kako bilo, zavrsili smo sa antibiotikom, pa cu sacekati, ako i sutra bude vodim je kod dr. Mire Ademovic, nekako u nju imam najvise povjerenja, uz duzno postovanje prema pedijatrima po Dz.  Hvala ti noa punoooouser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 23:41:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Emmy

Pozdrav svima

Imam jedno pitanje ako je neko malo vise upucen od mene, a tice se rozeole (trodnevne groznice).  Malena (12 mjeseci) je imala temperaturu par dana 39.5 i crveno grlo, dobila antibiotik, tura prestala (u prosli petak) i sada se pojavio osip po cijelom tijelu.  Mi je vodili dr., kazu od znoja, ali je osip uporan.  Ako neko razumije evo i slicica user posted image

user posted image

Hvala unaprijed

Pozdravcic


tipicni trodnevni virus, imala ga lana prije nekoliko dana. isto sve kao i kod vas: 3-4 dana visoka temperatura, grlo samo malo upaljeno, dr nemaju pojma, nisu ni spomenuli mogucnost tog virusa, nego lupali da je urinarna infekcija mozda i dali joj antibiotik da to sprijecimo i zato sto joj je grlo bilo blago upaljeno. nakon 3-4 dana, kad je spala temperatura pojavio se identican osip kao na tvojim slikama i trajao je tacno 3 dana, poslije se povukao.ne brini, nije nista strasno, i samo jos da dodam da kad jednom dijete prelezi, postaje imuno na taj virus, tako sam procitala (kao pljuskavice itd...)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Osip po tijelu bebe
31.8.2011 23:43:30   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Emmy

Nama je dr. propisala antibiotik, jer smo je cim je dobila tako visoku temperaturu odmah odveli dr.  Ona je propisala antibiotik i rekla da mozemo ocekivati "dalje skakanje" temperature koje ce trajati otprilike tri dana, sto je i bio slucaj.  Nakon sto je prestala temperatura, osip je krenuo lagano da bise prosirio na cijelo tijelo.  Ona jos uzima antibiotik.  Opet ja sa internetom - za rozeolu kazu da vrlo cesto tu groznicu prati i crveno grlo i da ne treba davati antibiotik, jer je u pitanju viroza.  Zato sam totalno zbunjena, a nisam dr. pa da se mogu igrati i odluciti na svoju ruku da ne uzimam antibiotik.  Skoro je popila cijelu bocicu, ali osip je i dalje prisutan, sto mi sve vise ukazuje na trodnevnu groznicu ili jednostavno reakciju na antibiotik.  Kako bilo, zavrsili smo sa antibiotikom, pa cu sacekati, ako i sutra bude vodim je kod dr. Mire Ademovic, nekako u nju imam najvise povjerenja, uz duzno postovanje prema pedijatrima po Dz.  Hvala ti noa punoooouser posted image

ja sam joj samoincijativno nakon 5 dana prestala davati antibiotik, cim se povukao osip i cim je zivnula (pocela ga je uzimati 2.dan bolesti)-mislim da bi ga inace pila 7 dana, jer je bilo otprilike za jos 2 dana

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *