|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Un-diet
19.5.2008 11:38:33   
Sanida
Nažalost, draga moja,jeste tako!!Ali mislim da ne djeluje isto na svaki organizam...U svakom slučaju, podržavam vas,samo naprijed...Nadam se da ćete i vi meni dati moralnu podršku.....jer evo me hodam kao narkoman kada ga uhvati kriza za drogom...user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Un-diet
19.5.2008 11:45:35   
Anoniman
A postavi i ti tu svoju dijetu, neka ima vise. U pravu si, svaki organizam razlicito djeluje na dijete, pa bolje je da dijeta ima vise, svako ce vec naci sebi ono sto mu odgovara! user posted image  user posted image

(odgovor članu Sanida)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Un-diet
19.5.2008 12:11:56   
Amelaa RR
E draga moja Sanida jest mi ovo poznato...e ja sam rekla necu vise jesti od 6 sati pa vidjet cemo kako ce biti i sta....A UN...hm,...ista situacija kao ii kod Sanide ...Kod mene je efikasna bila i Atkinsova ali od nje se malaksala..i uzasan zadah se ima.-...-.-
Vidjet cemo...ni ja se ne vagam...samo po odjeci
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Un-diet
19.5.2008 12:14:04   
bezelye
Draga Sanida ne mogu da vjerujem da si sa UN-diet smrsala 5 kg za 10 dana, jer je to lagana dijeta sa kojom se za 3 mjececa moze izgubiti 18 kg. Znaci mjesecno 5-6 kg (s tim da se na pocetku sporije gube kilogrami, a poslije ide brze). I jos da ti je krv oslabila... Mozda je problem sa krvi bio od ranije pa da si tek nakon dijete uradila nalaze i vidjela da ti je krv oslabila. Pa nisi bila u logoru 10 dana. Svako jutro voce, kvalitetna ishrana i da ti krv oslabi za 10 dana. Nemoguce. Zao mi je sto si imala bilo kakve poteskoce, ali je vjerovatno problem "tinjao" od ranije.

U svakom slucaju, to pokazuje da trebamo redovnije posjecivati ljekara, a ne samo kad se nesto desi. Vrlo cesto cujem izjave tipa "ma sto cu ici doktoru, pa da mi sta nadje". Ako se ima sta "naci" bolje da se nadje na vrijeme pa da se moze reagovati. Kasno je kad bolesti uznapreduju.

Ja nisam jedina koja je bila na ovoj dijeti. Nas troje iz jedne porodice, plus jos dosta prijatelja, rodbine i svi su zadovoljni. Vec sam pisala da je moj otac regulisao secer i masnocu u krvi. Jedino treba voditi racuna o trigliceridima, oni se mogu blago povecati ali nista alarmantno. I za to postoji objasnjenje. Sasvim je normalna pojava da se cak i kod ljudi koji poste pojavi visak triglicerida jer u toku posta se ne unosi nikakva hrana u organizam, sto automatski tjera organizam da povuce masnocu iz svojih "zaliha" direktno u krv.

E jesam se sad napametovala user posted image  Ne zamjeri, molim te. Dobronamjerno je i ne bih voljela da me pogresno shvatis.
Pozdrav!

(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Un-diet
19.5.2008 12:34:36   
bezelye
Da dodam jos nesto, kad me je vec krenulo pisanje user posted image  Slazem se da nam se ovdje doda sto vise informacija o raznim dijetama, pa da svaka od nas izabere sta joj odgovara. Cini mi se da su negdje vec pisali o dijeti sa VMA. Sretno sa gubljenjem kila!! user posted image user posted image  Ja ih jos uvijek skupljam user posted image  jos jedan mjesec. Onda slijedi borba za povratak u staru odjecu aBd. Uhh...

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Un-diet
20.5.2008 8:29:03   
Sanida
Draga moja bezelye,kazem ti da sam smrsala sa tom dijetom,jer mi je takav organizam,brzo skidam,ali brzo i dobijem.user posted image user posted image ,a na toj dijeti sam bila oko 5-6 mjeseci nakon poroda(jer nisam dojila),a vjerovatno sebi jos nisam bila dosla od poroda,jer sam dosta krvi izgubila...opet ponavljam:NITI JEDNA DIJETA NE DJELUJE ISTO NA SVAKI ORGANIZAM...A evo postavit cu vam i ovu svoju...pusiceeee

< Poruku je uredio Sanida -- 20.5.2008 8:30:53 >

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Un-diet
20.5.2008 8:37:29   
Amelaa RR
E Sanida draga..u pravu si ja sam eto najbolje na Atkinsovoj al i sama znas kako je ona dijelovala na moj organizam...e sada cu da vidim koja je to tvoja...pa cemo  u nove pobijede..e sta mislis mogul skinuti do 03.08 odredeni br kg??Pusa velika ..

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Un-diet
20.5.2008 9:34:14   
Sanida

SRIJEDA (prvi dan):
Zajutrak:bijela kafa,
Doručak:2 kuhana jaja, špinat.
Ručak:1 veliki odrezak ili biftek.

ČETVRTAK:
Zajutrak:crna kafa,
Doručak:1 veliki odrezak,zelena salata, voće prema izboru,
Ručak:pečenica ili drugo meso bez ograničenja.

PETAK:
Zajutrak:crna kafa i pecivo,
Doručak:2 kuhana jaja,salata paradajz,
Ručak:voće i jogurt.

SUBOTA:
Zajutrak:crna kafa i pecivo,
Doručak:1 kuhano jaje,kuhana ili sirova mrkva,sir kravlji,
Ručak:voće i jogurt.

NEDJELJA:
Zajutrak:crna kafa i mrkva,
Doručak:riba i paradajz,
Ručak:1 odrezak i zelena salata.

PONEDJELJAK:
Zajutrak:crna kafa i pecivo,
Doručak:piletina,
Ručak:2 kuhana jaja i mrkva.

UTORAK:
Zajutrak:Čaj s limunom,
Doručak:Odrezak,salata prema izboru,
Ručak:Prema izboru šta želite.

Alkohol je zabranjen,a ostalo piće pijte bez ograničenja.Ako u jelovniku nisu navedene količine, onda jedite bez ograničenja...

SRETNO!!PUSICEEE...





(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Un-diet
20.5.2008 9:49:36   
Amelaa RR
Ma bravo draga Sanida...e bas ti hvala na receptu....sutra se starta

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Un-diet
20.5.2008 10:12:15   
mazalica
Ovo ne djeluje lose sanida, ja sam od nedjelje na un pa vidjecemo hocel djelovati, pijem i razne vitamine pa mi valjda nece skoditi. A krize me fataju izmedu obroka jer sam navikla uvijek nesto grickat user posted image user posted image user posted image Pusa 

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Un-diet
20.5.2008 10:29:33   
Anoniman
Nije losa ova sanidina dijeta, vidim ima svega. A ja sam se jutros vagala i od pocetka dijete 08.05. smrsala sam 1,5 kg! user posted image

(odgovor članu mazalica)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Un-diet
20.5.2008 12:13:54   
Anoniman
Evo, kako sam i obacala, nekoliko recepata iz knjige:

TELECI KOTLETI U UMAKU OD LUKA

2 nemasna teleca kotleta
2 vece glavice luka
so, biber
lovorov list, djumbir
1 kasika nasjeckanog persuna
2 dl temeljca
1 kasika senfa
1kasika ujla
sastojci za salatu od kiselog ili svjezeg kupusa

Operite kotlete, posusite ih papirnatim ubrusom pa ih ispecite na ulju s obje strane dok ne dobiju zlatnosmedju boju. Izvadite ih iz posude. U umak od przenja dodajte nasjeckani luk i malo preprzite, dodajte djumbir i lovorov list, te zalijete temeljcem. Polozite kotlete u umak od luka i pirjajte oko 15 min. Na kraju dodajte so, biber, senf i persun.
Uz kotlete jedite salatu od kiselog ili svjezeg kupusa i krisku hljeba.
Nakon jela pojedite 3 dl bistre supe.
Telece kotlete mozete zamijeniti piletinom ili puretinom.

Ovo je za mesni dan, a tad se mogu jesti i mlijecni proizvodi, npr umjesto mesa uzmete casu jogurta u koju stavite tri kasike sjemenki lana koje su bogate vitaminom E i omega-3 masnim kiselinama, smanjuju mogucnost oboljenja od raka, prevencija su kod bolesti srca, snizavaju holesterol i trigliceride, uticu na kvalitetu noktiju, koze i kose i pospjesuju probavne procese.

MUSAKA OD KROMPIRA

6 krompira
3 paradajza
2 dl kuhane lece ili graha
1 mrkava
1 dl temeljca
so, biber
1 kasika nasjeckanog persuna
1 kasika maslinovog ulja

Skuhajte cijele krompire, ogulite ih i narezite na ploske. U medjuvremenu skuhajte lecu (grah). U manju vatrostalnu posudu naizmjenice slazite red krompira, red lece (graha), naribanu mrkvu i narezani paradajz (neka bude zadnji). Prelijte ugrijanim temeljcem. Posudu pokrijte aluminijskom folijom i pecite 30 minuta u pecnici ugrijanoj na 200C. Prije posluzivanja musaku pospite sitno sjeckanim persunom.



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Un-diet
21.5.2008 13:32:31   
Anoniman
Hej cure, kako ide dijeta? Niko nista ne pise, ima li kakvog pomaka? Mazalice, kako ide, koji ti je dan danas, jesi li se navikla na jelovnik? A ti seki? Sta tvoja vaga kaze? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Un-diet
21.5.2008 21:24:46   
mazalica
Danas mi je bio vocni dan i jako sam zadovoljna, mislila sam da cu umrijet od gladi kad ono nista, voce mi je super. Osjecam se dobro, mislim da sam na dobrom putu da smrsam koju kilu. Azra recepti su ti super, napisi jos koji kad budes mogla. Imali jos koja hanumica da je na un dijeti? Javite se!

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Un-diet
22.5.2008 10:44:18   
Anoniman
Seki nam se usutila, valjda nije odustala?

(odgovor članu mazalica)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Un-diet
22.5.2008 10:48:25   
Anoniman
evo nekoliko recepata za voćni dan:

VOĆNI RAŽNJIĆI

Naizmjence nanižite 15 dkg jagoda, komadice od 2 kivija, 1 banane i breskve. Izmedu stavite oprane listice mente. Ražnjiće pokapajte limunovim sokom i prelijte vrelim sokom od jedne narandže.

PRŽENE BANANE

2 banane, limunov sok, kašičica maslaca, protisnute jagode (mogu i višnje)
Oguljene banane prerežite na pola po dužini.Sva četiri dijela pokapajte limunovim sokom i naglo ispržite na kašičici maslaca. Banane prelijte protisnutim jagodama.

< Poruku je uredio Azra -- 22.5.2008 10:50:59 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Un-diet
23.5.2008 21:48:32   
seki
Hej hanume,
ma nisam odustala nego sam krecila.Ma polomila sam se,jos na dijeti.Meni je danas vocni/12 dan/.Vaga kaze 2,5 kg.Ja sam zadovoljna.Ma nekada mi se desi da me uhvati kriza pa malo zabusavam....eto danas nisam mogla odoliti jednom komadicu zeljanice,mali.A kada su oni kolaci....ja gledam sto vece da narucim.Ali sve u svemu nije lose.Hvala na receptima.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Un-diet
26.5.2008 16:03:23   
amlatifa
Prvo da Vas sve pozdravim. Ja sam luda za dijetama od prošle godine. Prošle godine u maju ja sam stala na vagu i imala sam 91 kg katastrofa nisam mogla više da dišem ni da spavam, a sve sam mislilia da to nije ništa user posted image . I jedan dan na poslu kolegica kaže vidi majke ti kakve smo a imamo po 29 god isto dvije krmače. Drage moje ja sam za 3 mjeseca smršala 16 kg sad imam 75kg super se osjećam vadila sam nalaze i oni su extra dobri mene nije uhakalo slatko nego pite,hljeb.....  Ja vam sad samo jedem povrće i piletinu a od prošle godine ukupno samo možda pojela 2 hljeba. Treba samo ustrajati u svemu što želiš.  PUNO VAS POZDRAVLJAM I SAMO NAPRIJEDuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Un-diet
27.5.2008 14:02:34   
Anoniman
Ja sam putovala preko vikenda i onda sam se malo opustila! user posted image  Danas mi je vocni dan, a jutros mi vaga odmah pokazala 300 gr. vise. Tako da danas fakticki samo vodu pijem, ljuta sam na samu sebe, a tako mi je lijepo krenulo. Ali nadam se da de opet krenuti sve kako treba, mozda vaga laze! user posted image

(odgovor članu amlatifa)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Un-diet
27.5.2008 14:17:09   
ivancica
19.04.2007. do 10.06.2007 bila sam na UN diet. Visoka sam 160, a bila sam teška 72 kg. Bez ikakvih poteškoća, smršala sam 12 kg i prestala sa dijetom. Sa 40-42 k.br ušla sam najnormalnije u 36 k.br. Danas godinu dana kasnije imam 64 kg i istu visinu, nosim iste hlače, haljine, suknje i košulje.

user posted image

_____________________________

obraduj nas...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Un-diet
27.5.2008 16:19:01   
seki
Ma i ja se kao nesto bila opustila,vidjela da mrsam pa hajede,copi malo ovog malo onog..Hop,jutros pola kg vise na vagi.E neces vise seki.......danas se kaznjavam.....
Azra kada ces na vodeni dan?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Un-diet
27.5.2008 21:49:00   
mazalica
Izgleda da smo sve ovih dana grijesile. Meni je juce bilo muka od samog mesa a i inace mi je zeldac los pa tako da lose podnosi samo meso, a poslije vecere mi naumpalo slatko isto kakav drogeras sam hodala po kuci i na kraju pojela dva reda cokolade. A danas sam muzu pravila masnu pogacu i pojela veliki klomad user posted image user posted image user posted image . Sta cu kad nisam mogla odoliti, uredila mi se pravo. jako mi je tesko drzati se dijete jer sam po citav dan kod kuce...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Un-diet
28.5.2008 11:51:02   
Anoniman
Vodeni dan je jednom mjesecno i u principu je 29. dan dijete. Ja bih voljela kad bih mogla izdrzati, ali poznavajuci svoj karakter - cisto sumnjam, pogotovo sto ide nakon vocnog dana. Ali ko zna, mozda i uspijem.
U pravu je seki, mi vidjele da mrsamo i onda hajde ovo- hajde ono, zalogaj po zalogaj, a kad nas vaga porazi onda kaznjavaj se! user posted image  
Ivancice, de nam jos malo svojih iskustava prenesi, koji ti je dan bio najtezi i najlaksi, jesi li se bas svega pridrzavala itd?

(odgovor članu mazalica)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Un-diet
30.5.2008 12:23:54   
Anoniman
Evo ja 22 dana od pocetka dijete smrsala 2.5 kg user posted image user posted image  user posted image  da nije bilo malo svrljanja preko vikenda mozda bi i malo vise, ali dobro je, polako ide!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Un-diet
31.5.2008 7:15:24   
bucca_sa
napisi nam dijetu ako nije problem nista nije na odmet....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *