|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
21.4.2010 20:07:28   
Husic10
Prvu bebu sam osjetila tamo oko 17-18 sedmici ono da me udari 19-20 pa na dalje bili su pravo jaki udarci...a evo sad sam u 18 toj sa drugom user posted image i jos uvjek osjecam ponekad samo leptirice...zabrinuta sam nesto nisu ni udarci a ni cesti leptirici...user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Micanje ploda
22.4.2010 11:13:34   
dikii
IZVORNA PORUKA: Husic10

Prvu bebu sam osjetila tamo oko 17-18 sedmici ono da me udari 19-20 pa na dalje bili su pravo jaki udarci...a evo sad sam u 18 toj sa drugom user posted image i jos uvjek osjecam ponekad samo leptirice...zabrinuta sam nesto nisu ni udarci a ni cesti leptirici...user posted image


svaka se trudnoca razlikuje.ja svog sina nisam osjetila do nedavno tj do mozda 22.sedmice trudnoce.Sad se redovno javi i znam nekad poskocit koliko bude jako, kad sam u 21-oj sedmici isla na pregled rekla sam doktoru da bas i ne osjetim bebu a on kaze pa nema problema jos je plod mali ima vremena kad ces osjetit bitno ti je uglavnom da je na pregledu sve ok i da se tamo mrda hehe.pozz


_____________________________

[img]http://ticker.7910.org/as1cHpV0g410020MDAwNTU0NWJ8MDEyOTIwNWJ8bmFzYSBqZWRpbmEgemVsamEgbmFtIGRvbGF6aSB6YQ.gif[/img]

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Micanje ploda
29.4.2010 18:41:32   
Husic10

IZVORNA PORUKA: dikii

IZVORNA PORUKA: Husic10

Prvu bebu sam osjetila tamo oko 17-18 sedmici ono da me udari 19-20 pa na dalje bili su pravo jaki udarci...a evo sad sam u 18 toj sa drugom user posted image i jos uvjek osjecam ponekad samo leptirice...zabrinuta sam nesto nisu ni udarci a ni cesti leptirici...user posted image


svaka se trudnoca razlikuje.ja svog sina nisam osjetila do nedavno tj do mozda 22.sedmice trudnoce.Sad se redovno javi i znam nekad poskocit koliko bude jako, kad sam u 21-oj sedmici isla na pregled rekla sam doktoru da bas i ne osjetim bebu a on kaze pa nema problema jos je plod mali ima vremena kad ces osjetit bitno ti je uglavnom da je na pregledu sve ok i da se tamo mrda hehe.pozz



Hvala dikii, ma neznam nekako kad je prva beba zabrinu te ovakve stvari ali nemas nista prethodno da poredis pa ti je sve onako novo da kazem....sad u drugoj trudnoci sve poredim sa prvom te ovako je bilo ovo te ovako je bilo ono i preopterecivam samu sebe...sa obzirom da znam da je svaka trudnoca drugacija i svaki dan se sve vise uvjeravam u to..hehe
Tjesi me to da sam bila na ultrazvuku prosle sedmice i bebi je masallah pravo aktivna i znam da je sve uredu ali eto jos ne osjecam da me ono pravo "udari" jos uvjek su leptirici user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu dikii)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Micanje ploda
12.5.2010 0:06:15   
nemo
drage trudnice! mi smo u 28 sedmici, prije 5-6 dana bili smo na kontroli i dr. je rekao da je beba u kosom polozaju. nekad prije toga imala sam osjecaj da ce mi ponekad izbaciti nogicu ili rukicu, skroz nisko, pa pitala dr. za to a on je rakao da je to ok. od te kontrole bebi osjecam da se vrti skroz nisko, lupa u prepone, nikako iznad pupka. da li mislite da je to ok, da se jos stima u neki svoj polozaj? joj ja sam sva isprepadana user posted image , by the way prva trudnoca user posted image .

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Micanje ploda
12.5.2010 0:11:10   
nikita
dobro dosla nemouser posted image
to ti je sve ok, nista se ti ne sekiraj , mene je moj non stop udarao u mjehur i po jajnicima rijetko kad "gore" , tek na kraju kad mi je guzu poceo izbacivati...Uzivaj, kad aBd rodis falit ce ti, najljepsi osjecaj na svijetu je biti majka a drugi trudnicauser posted image


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nemo)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Micanje ploda
12.5.2010 0:17:09   
nemo
draga nikita hvala na dobrodoslici user posted image ! hvala puno i na ovako brzom odgovoru, bas si me utjesila. joj bas uzivam kada osjetim udarce, ali me brinulo jer ne znam kada treba da budu gore vise. sad si me skroz smirilauser posted image . tvoja beba je pravi slatkis, vidim na ovoj slikici user posted image . veliki pozdrav

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Micanje ploda
12.5.2010 0:24:59   
nikita
znam kako ti je, sve zenice na forumu mogu potvrditi kako sam bila dosadna s pitanjima i strasljiva , s drugim ce biti bolje user posted image Sve je u redu ako te bas bas ne boli nesto, mora nekad malo boluckat i zigat , sto moj dr kaze pa sta hoces zivo bice je u tebiuser posted image ...i kad dode na ovaj svijet nakon toliko razmisljanja o tome kakav je tebe zadive male rukice i nogice, glavica, oke, nosic ma sve takooo malooo , a sve zivo imaju  ko i mi, to mi je tako nevjerojatnouser posted image Sve imaju samo mini user posted image Ma to moze samo Onaj gore 

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nemo)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Micanje ploda
12.5.2010 0:58:42   
nemo
e u pravu si, da to moze samo dragi Bog da podari. mogu misliti kako uzivas sa svojim bebijem, ja isto jedva cekam aBd. ma najvise sam isprepadana sto sam nekad u martu dobila kontrakcije, pa pila i tablete i bila na mirovanju, tek zadnjih par dana dobila sam dozvolu za kretanje user posted image . nadam se da ce od sada aBd biti kako treba. sto kazes sa drugim djetetom se covjek vise opusti, valjda user posted image . zelim ti slatke snove i hvala jos jednom

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Micanje ploda
21.5.2010 13:55:41   
Nana84
Bebi se počela micati u 17. sedmici, ispod pupka, pa ja kažem ne guraj se u šali. Sinoć ja i mm ležimo i gledamo tv a on/ona se gura user posted image user posted image user posted image kažem ja mm daj ruku da osjetiš, i kad je stavio ruku bebi se opet mrdno, kaže mm uh osjetio sam malo user posted image user posted image user posted image sav se raznježio user posted image

(odgovor članu nemo)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Micanje ploda
26.8.2010 16:47:01   
pinki25
zdravo svima,ve odavno itam ovaj forum pa da se pridruim...zanima me kada mogu osjetiti micanje bebice u stomaku?user posted image

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Micanje ploda
30.8.2010 19:36:53   
latika
heej pinki ja sam prve prave pokrete osjetila u 19 tjednu a i prije toga sam nesto osjecala al nisam bila sigurna

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Micanje ploda
30.8.2010 22:20:04   
pinki25
heeej opet miuser posted image  pa ja sam cula da se moze osjetiti u 17.sedmici pa jedva cekam..svako malo prisluskujem al nista jos naravno...

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Micanje ploda
30.8.2010 22:50:23   
latika
brzo ce to doci, meni je to bas fin osjecaj, tek tada stvarno sam shhvatila da su u meni moji malci, jedan sa desne strane udara a drugi sa lijeve,,,i tocno znam koji je koji

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Micanje ploda
31.8.2010 10:04:25   
pinki25
Pa sta ima ljepse od toga?Samo da sto prije osjetim pa neka udara koliko hoce.....Latika mogu misliti kad tvoji pocnu lupati,tu nema spavanjauser posted image

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Micanje ploda
31.8.2010 11:14:10   
latika
bas fin osjecaj, sada sa 22 tjedna ti udarci nisu precesti i nisu tako jaki, ja ih zasada u snu ne osjetim nikad, al neznam sta ce biti kasnije kad ponu udarati na sve strane i kad im postane usko...

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Micanje ploda
31.8.2010 11:20:21   
Rimljankaa
Kod mog pileta jos su mali injezni udarci... I nekako nisu cesti... user posted image
Ali sinoc u snu sam osjetila,probudilo me,negdje sa strane stomaka,rovi-rovi...Malo pomalo lupka..Jedva cekam da pocnu da budu jaci.. 21 sedmica sam,pa me pomalo i strah zasto udarci nisu jaci i cesci...

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 241
   [Obrisana poruka]
31.8.2010 12:15:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Micanje ploda
31.8.2010 12:23:01   
pinki25
Naravno mama se nikad ne buni,ma neka oni samo udaraju,i ja jedva cekam da osjetim.

Rimljankaa ne mora znaciti da nesto nije u redu,sigurno se bebica vrti ali uvjek ne osjetis,kad si zauzeta ili nesto radis...Vidis da ni kod Latike nisu jos jaki "udarci " a nosi 2user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Micanje ploda
31.8.2010 13:44:49   
latika
ma sve je to ok, beba ima jos dosta mjesta pa se neosjeti tako cesto, a Rimljanka osjetis li ti da ti se beba nekad izboci i taj dio stomaka bude tvrd i bas se vidi izbocenje, ja to cesto osjetimuser posted image

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Micanje ploda
1.9.2010 16:33:54   
Rimljankaa
Ne Latika! Nisam to jos osjetila! Mozda je rano???

Samo ponekad osjetim blago,blago kao nekakvi mravi na jednom djelu stomaka,ili baloncici..Ali to zaista nije tako cesto... Mozda jer sam stalno u pokretu pa ne osjetim...

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Micanje ploda
1.9.2010 16:39:26   
taurus
rimljanka najbolje ces osjetiti pokrete kada se umiris i lezis na ledima
osjetices kao da te nesto skakilja u stomaku
to sigurno vec osjetis ali posto ti je prva trudnoca nisi svjesna da je to tvoja user posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Micanje ploda
1.9.2010 16:47:32   
Rimljankaa
Ma ja legnem i cekam i onda nece! Mozda se i makne,a ja mislim da umisljam... nekad u noci se probudimi kao tad osjetim...

Vjerovatno je mala jos uvijek da bi se jako i cesto osjetilo..A jedva cekam da pocne da me lupka jako...:)

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Micanje ploda
2.9.2010 10:12:43   
latika
moja prijateljica nije bebu osjetila do 5.5 mj i doktor joj je rekao da je to normalno, al zato kad je pocela udarala na sve strane. ja mozda sve osjetim jer nosim blizance pa im je vec puno manje mjesta u pupi nego jednoj bebi

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Micanje ploda
6.10.2010 13:27:34   
esmina i bebina mam
Ja sam u prvpj trudnoci osjetila bas udarac u 24 oj sedmici s tim da sam osjecala baloncice od 17-te a ova trudnoca dosta dosta ranije negdje oko12 nedelje sam pocela osjecati te baloncice.
Druga je trudnoca skroz drukcija bar kod mene a beba je pravo ziva mozda je i do tezine obzirom da sam porvo dijete rodila sa 2250 nije ni ocekivati neki intenzitet udaraca.user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Micanje ploda
13.10.2010 12:45:49   
malena1978
ja sam u 17. sedmici trudnoće - prva trudnoća, a kretanje bebe sam osjetila već u 16.toj sedmici... znam da je prilično rano, ali zaista je to to, jer se isto kretanje i nastavilo :D

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *