|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
12.11.2010 11:21:43   
Anoniman
meni je krivo sto nisam

za ovo se isplati i kredit dici

kod nas se jos malo zna o tome i malo se govori

evo moj brat...ako bog da....ce postati otac uskoro..on i njegova zena su odlucili da pohrane...pogotovo zato sto je njezin otac umro od leukemije...inace su oboje dr. biohemije

(odgovor članu babina beba)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
4.12.2010 0:14:06   
rose
ja pohranila maticne celije svoje bebe...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
4.12.2010 0:21:10   
Visnja RR
ja sebi ne mogu oprostiti sto nisam bila bolje informisana o MĆ

al evo hvala Bogu na našem portalu ima njihov link pa sadašnje trudnice i buduće imaju sve informacije......
i kao sto dadada kaze i kredit dici za zdravlje svog djeteta...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
4.12.2010 0:37:27   
Hanady RR
ja zaista nisma znala ništa o ovome do RR-a
šteta....
niti jedan od svoja dva poroda nisma ovo uradila...
sa ovom pameću sada bih....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
4.12.2010 0:42:33   
Visnja RR
predloži svojoj sestri s drugim djetetom..
ili ti jednog dana s trećim user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
4.12.2010 0:45:57   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

predloži svojoj sestri s drugim djetetom..
ili ti jednog dana s trećim user posted image

ovo smo baš prksinoć pričale...i njoj je žao što nismo reagirale pred njen prošli porod...
ali eto što kažeš...možda nam nije kasno za ubudućeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
14.12.2010 11:05:04   
aya 05
Ja pohranila maticne stanice svoje bebe,i nije mi zao ni dinara bilo za to dati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
16.12.2010 22:29:15   
taurus
i ja sam se poslije dugog razmišljanja i isčitavanja relevantne literature odlučila na pohranjivanje matičnih stanica
tačno je da je brošura family plusa prilično štura, daje samo neke opšte činjenice, ali ostale informacije se mogu pronaći na zvaničnim medicinskim stranicama
danas  sam preuzela set_ za pohranjivanje stanicauser posted image user posted image user posted image  
sada ostaje da čekamo porod i rezultate o vitalnosti stanica
mislim da ih je dobro imati pohranjene ali istovremeno molim Boga da nam nikada ne zatrebaju 

< Poruku je uredio taurus -- 16.12.2010 22:30:19 >

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
16.12.2010 22:40:51   
rose
bravo taurus ja nam zelim svima da nam nikad ne zatrebaju user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
22.12.2010 13:39:01   
Aldijanaa
Rose, da li mi mozes reci kakva je procedura bila? da li si dogovorila s doktor.sve unaprijed, ili su svi obuceni?
Ja sam iz Bihaca pa ne znam kakvo je stanje ovdje, ako neko zna bila bih zahvalna da podijeli svoja iskustva. hvala

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
22.12.2010 17:38:28   
aya 05
Aldijanaa,na Jezeru su svi ljekari obuceni za uzimanje maticnih stanica.Ja sam se dogovorila prije sa doktoricom o uzimanju i ona mi je sve objasnila i rekla da ne brinem nista.I stvarno,sve je ,hB,proslo dobro.Ipak, moj ti je savjet da razgovaras sa svojim doktorom.

(odgovor članu Aldijanaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
22.12.2010 22:05:59   
vila.vilica
IZVORNA PORUKA: taurus

i ja sam se poslije dugog razmišljanja i isčitavanja relevantne literature odlučila na pohranjivanje matičnih stanica
tačno je da je brošura family plusa prilično štura, daje samo neke opšte činjenice, ali ostale informacije se mogu pronaći na zvaničnim medicinskim stranicama
danas  sam preuzela set_ za pohranjivanje stanicauser posted image user posted image user posted image  
sada ostaje da čekamo porod i rezultate o vitalnosti stanica
mislim da ih je dobro imati pohranjene ali istovremeno molim Boga da nam nikada ne zatrebaju 


Mi danas bili u Family plus-u...uzeli brosuru i one sve letke pa da popunimo i aBd i mi uplatimo user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
22.12.2010 23:55:11   
rose

IZVORNA PORUKA: Aldijanaa

Rose, da li mi mozes reci kakva je procedura bila? da li si dogovorila s doktor.sve unaprijed, ili su svi obuceni?
Ja sam iz Bihaca pa ne znam kakvo je stanje ovdje, ako neko zna bila bih zahvalna da podijeli svoja iskustva. hvala


ja sam doktoru koji me vodio u bolnici zadnjih par sedmica rekla da namjeravam pohraniti celije i on je rekao da je to ok...medjutim to sto nekom najavis nema veze...bitno je ponijeti set kad dodjes da se porodis, oni to upisu u onaj tvoj list gdje biljeze detalje o tebi taj dan, ponesu u salu kad krenes da rodis, pred tobom obave uzimanje krvi i pupcanika dok je jos posteljica u tebi i spakuju...ti ujutro zoves covjeka da preuzme i gotovo

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Aldijanaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
22.12.2010 23:56:29   
rose

IZVORNA PORUKA: aya 05

Aldijanaa,na Jezeru su svi ljekari obuceni za uzimanje maticnih stanica.Ja sam se dogovorila prije sa doktoricom o uzimanju i ona mi je sve objasnila i rekla da ne brinem nista.I stvarno,sve je ,hB,proslo dobro.Ipak, moj ti je savjet da razgovaras sa svojim doktorom.


i u vojnoj su svi obuceni, moj uzorak je uzela akuserska sestra

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
22.12.2010 23:57:34   
rose

IZVORNA PORUKA: vila.vilica

IZVORNA PORUKA: taurus

i ja sam se poslije dugog razmišljanja i isčitavanja relevantne literature odlučila na pohranjivanje matičnih stanica
tačno je da je brošura family plusa prilično štura, daje samo neke opšte činjenice, ali ostale informacije se mogu pronaći na zvaničnim medicinskim stranicama
danas  sam preuzela set_ za pohranjivanje stanicauser posted image user posted image user posted image  
sada ostaje da čekamo porod i rezultate o vitalnosti stanica
mislim da ih je dobro imati pohranjene ali istovremeno molim Boga da nam nikada ne zatrebaju 


Mi danas bili u Family plus-u...uzeli brosuru i one sve letke pa da popunimo i aBd i mi uplatimo user posted image



super user posted image user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
6.1.2011 14:57:07   
Aldijanaa
Zanima me jos samo kad vam jave, nakon koliko vremena, da su maticne celije dobre i da se moze uplatiti ostatak novca?
Posto smo mi planirali preko Raiff.banke otplacivati, a ne novac u kesu uplatiti. Pa ne znam da li je to potrebno ugovoriti ranije, jer sta ako ne bude dovoljno krvi ili nesto vec ne bude ok ?
Stupila sam u kontakt sa strucnim saradnikom za usk, nadam se da ce mi sve objasniti kad se sastanemo.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
10.1.2011 11:42:05   
Aldijanaa
Ev saznala sam, pa za one koje planiraju preko banke otplacivati... nakon slanja matic.ćel. jave vam da li je sve ok i posalju fakturu s kojom idete u banku i oni tamo odobravaju kredit na koliko godina zelite od 1-10 godina.
Dobili smo brosure i ostali materijal pa jos razmisljamo.

(odgovor članu Aldijanaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
10.1.2011 12:23:47   
vila.vilica
IZVORNA PORUKA: Aldijanaa

Ev saznala sam, pa za one koje planiraju preko banke otplacivati... nakon slanja matic.ćel. jave vam da li je sve ok i posalju fakturu s kojom idete u banku i oni tamo odobravaju kredit na koliko godina zelite od 1-10 godina.
Dobili smo brosure i ostali materijal pa jos razmisljamo.


Hajd' sa srećom! Mi smo prelomili, paketić čeka u sobi user posted image

(odgovor članu Aldijanaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
12.1.2011 9:43:58   
taurus
mislim da ovakve informacije treba tražiti na relevantnim naučnim stranicama
evo jedan takav link, koji ima zvaničnu recenziju za objavljivanje u naučnim časopisima

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed

samo što treba imati dovoljno vremena i znanja da se pročita ovih cca 7000 stranica, pa eto ko želi da se malo detaljnije pozabavi ovim pitanjem

ko se bavi naukom sigurno je upoznat sa time šta jedan rad treba da prođe da bi bio objavljen na ovakvoj stranici



(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
12.1.2011 9:53:28   
orange 00
Samo da pitam, (s obzirom da samo na jednom mjesti na ovoj Cryo-save stranici sam vidjela da pise nakon 20 godina) na koliko dugo se ugovor o cuvanju stanica potpisuje i da li su ove uplate jednokratne?

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
12.1.2011 10:01:05   
taurus
uplata je jednokratna za čuvanje u trajanju od 20 godina, nakon isteka tog perioda imaš mogućnost produženja ugovora 

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 71
   [Obrisana poruka]
12.1.2011 10:52:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Aldijanaa)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
21.1.2011 20:03:15   
sarah
Zna li neko kakvo je ono sad pravilo da se mjesec dana prije poroda moraju uraditi nalazi kako bi se uopste uradila pohrana maticnih celija na porodu? Izmedju ostalog test na HIV i jos neki (ima ih oko 6-7).
To sam vidjela na obavjestenju u Opcoj bolnici.
Koliko znam to se nije radilo prije user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
21.1.2011 21:25:38   
taurus
sarah ja ovo prvi put čujem
mene je baš danas dr. pitala za matične stanice i nije mi spominjala nikakve testove
možda je to neko novo pravilo u općoj bolniciuser posted image user posted image user posted image user posted image
ali trebalo bi biti isto za sviju, odnosno family plus bi trebao obavijestiti svoje klijente o tim testovimauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
22.1.2011 18:18:06   
sarah
Ne znam i meni je sve to cudno, mozda je to ipak samo neko pravilo u Opcoj bolnici.
Jer ako tebi tvoja dr. nista nije spominjala a vec si pred porod onda ti i ne trebaju nikakvi nalazi.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *