|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   prvi znaci trudnoce
12.12.2007 13:17:15   
lavica
zdravo drage moje,
vec neko vrijeme pokusavam ostati u drugom stanju, naravno izracunala sam plodne dane i bacila se na posao.
sad cekam da vidim sta ce biti, ali me pocinju boliti grudi.
da li je to neki znak trudnoce ?
kakva su vasa iskustva?
pozdravuser posted image

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 14:25:11   
serena
Ja na početku nisam imala nikakve simptome ( ali su zato poslje svi došli) ali sam ćula da jedan od tih je bol u grudima, jaku osjetljivost .

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 14:32:13   
Okarica
Zdravo lavice,
I ja pokušavam, već evo četvrti mjesec.
Što se tiče simptoma, oni se mogu javiti tek poslije izostanka m. Rijetki su oni koji osjećaju nešto prije. Bar tako kaže literatura a i čitala sam iskustva drugih žena na raznim forumima.
Koliko je prošlo dana PO? Test se može uraditi već između 10. i 12. dana poslije o. Pozdravljam te i želim ti sve najbolje. user posted image

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 14:44:49   
ranija
Ja sam i prvu i drugu trudnocu znala da sam trudna i prije nego sam trebala dobiti jer su mi grudi bile jako osjetljive tj. boljele su me a posebno bradavice a cak nisam ni cekala termin kada trebam dobiti jer sam bila nestrpljiva pa sam uzela test i bio je u oba slucaja pozitivan tako da je prvi simptom trudnoce bolne grudi tj bradavice. Želim ti mnogo srece jer ja mislim ako imas te simptome da si zaista trudna . user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 14:46:55   
Okarica
Draga ranija,
Mene uvijek bole grudi kad trebam dobiti user posted image , tako da po tome sigurno neću prepoznati user posted image . Koliko dana ranije si radila test?

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 14:47:57   
baby
cao drage moje ja sam sad u 8 sedmici trudoce i patim od kiseline u zelucu i povracanja .Posljednju menstruaciju sam imala 22.10.2007 i onda sam tebala dobit ponovo 20 .11. 2007 . 6 dana mi je kasnila menstruacija i tada sam prvi put osjetile bolove u grudima sto nikad dotad nisam osjecala i stalno sam isla u WC ,a cak sam imala bolove one iste kao kad ce mo dobit .Puno pozdrava  user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 14:55:03   
ranija
I mene su boljele grudi kad bi trebala dobiti ali ovo te boli malo jace kao da si radila neke vježbe tj bol je izražen vise prema pazuhu kako da ti objasnim kao da si nesto tesko dizala a bradavice kad ih protrljas osjecas da te bole a cak i grudnjak vrijedja. Test sam radila 6 dana pred menstruaciju a inace dobijam svako 26 dan i roza ctrta je bila blijeda a sa drugom trudnocom 3 dana prije i crta je bila tamna tako da ti to nije mjerilo jer nikad ne znas kad si zacela : Zato uzmi test  ja sam uzimala najjeftiniji pa mi je pokazalo pozitivno. Veliki pozdrav i javi sta je bilo.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 15:39:25   
baby
meni je kasnilo 6 dana i ja sam uradila test prvo jedan ,pokazemi bljedunjavu crvenu liniju , zatim odem kupim jos jedan al drugaciji i taj drugi i pokaze malo tamniju .Posto jos uvijek nisam bila siguna za dva dana se spemim i odem ginekologu i on mi potvrdi trudnocu. Sretno

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 15:49:34   
lavica
e hvala vam drage moje, za sad me samo bole grudi i stalno idem u wc, ovih dana cu uraditi test pa cemo vidjeti.
nadam se da ce biti pozitivan i da cu za 9 mjeseci imati user posted image
pozdrav

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 16:17:08   
makana
dok se sjetim
na grudi uopšte nisam obraćala pažnju
samo su mi se bradavice promijenile totalno u kasnijim mjesecima trudnoće
ali još pamtim one bolove u dnu stomaka, kao i one pred porod kad se kosti premještaju i namještaju za izlazak bebe
test je u suštini najvjerniji pokazatelj
one dvije slatke ćize kad ih čovjek vidi - neponovljiv osjećaj

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 16:28:05   
Hannah
Ja sam 10 dana nakon očekivane menstruacije sam čekala i dalje da dobijem user posted image . Grudi me nisu bolile sigurno do 10. sedmice, ili je to bilo blago i na intervale. Moji simptomi trudnoće su: isprepadanost, predmenstrualni bolovi koji stalno traju, u prvoj trudnoći bolile grudi, u drugoj skoro nikako, totalni gubitak apetita, blaga nesvjestica itd.... Ovo su simptomi prije testa :)

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: prvi znaci trudnoce
12.12.2007 16:41:57   
lavica
tek su mi prosli plodni dani a ja vec imam bolove u grudima, treba da dobijem user posted image  24.12. a imam i osjecaj kao da me malo boluckaju jajnici, kad mogu kupiti test, koliko posle samog zaceca testovi mogu otkriti trudnocuuser posted image
jedva cekam da provjerim

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: prvi znaci trudnoce
13.12.2007 0:04:13   
Visnja RR
simptomi trudnoce su cesto isti kao simptomi pms-a...dakle napete i bolne grudi...
test uzmi 5-i 6-i dan kasnjenja menstruacije...  preporucujem clear blue...
obzirom da trebas dobiti 24-og  zelim ti najljepsi poklon za NG user posted image

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: prvi znaci trudnoce
13.12.2007 0:36:39   
Adana
CAO DRAGA, MENI SU BILE BOLNE JAKO BOLNE GRUDI, SMETAO MI JE I GRUDNJAK, ISLA SAM STALNO U WC, STALNO MI SE PISKILO, I IMALA SAM OSJECAJ DA CU DOBITI SVAKI TREN, PA SAM MISLILA DA SAM SE PREHLADILAuser posted image  KOJA GRESKAuser posted image  I SADA IMAM MALO TE "BOLOVE" ILI RADIJE NELAGODU U DONJEM DJELU STOMAKA. ZELIM TI 2 CIZICE ILI +, I JA TI ISTO PREPORUCUJEM CLEAR BLUE...POZZ

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: prvi znaci trudnoce
13.12.2007 10:24:19   
lavica
hvala vam drage moje
imam neke od simptoma, koji su slicni i sa user posted image  i sa user posted image , ali mi je jos prerano za simptome za user posted image , obicno mi krenu tek koji dan prije, a ovo je skoro 15 dana prije user posted image .
tako da se nadam da cu imati user posted image , ne mogu da docekam da uradim test!
jeste li i  vi bile ovako nervozne kao ja, samo o tome mislim, cak sam i sanjala neku noc.
veliki  pozdrav

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: prvi znaci trudnoce
13.12.2007 11:21:57   
rozi
user posted image Ja sam odmah shvatila je je to touser posted image , bez obzira sto su me grudi boljele i prije menstruacije i ona nervoza , cest odlazak u wc, jednostavno sam osjetila da je drugacije.  Odmah sam se napuhala i vec u 6. sedmici nisam mogla zakopcati nijene pantalone, a sada u 10. ne mogu ih ni navuci.  Ali zato nemem one standardne probleme, mucnine, niti mi smetaju mirisi.
Nadam se da ce ti test biti pozitivan, a dok cekas pripazi na ishranu i odmah pocni piti Prenatal.  

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: prvi znaci trudnoce
13.12.2007 13:59:58   
marijaci
pozdrav devojkama......
evo lavice ja danas treba da dobijem( nadam se da necu)
grudi me bole evo vec 15 i jace dane.porasle su primetno a takodje i bradavice...............
stomak me ej zigao tako na navrate jak bole ali brzo prodje.....
nemam nikakve simtome menstruacije a i ni trudnoce sem bolnih i oteklih grudi......jedino proimetno mi je sto vise puta idem u vece(sobzirom da sam pre isla dva puta dnevno ujutru i uvece) sad od 4 do 5 puta ..........
kako sam citala na forumima i mora i nemora da znaci.............
sve je to individualno.......
ja idem da vadim betu sutra....pa cu znati sigurno

ali ti savetujem .cisto zbog tebe.da ne radis test pre nego treba da dobijes......jer ti svasta moze pokazat.......i da i ne.....pa da ne zans sta je i jos vise da se utripujes.........

velili kozdrav i sretno

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: prvi znaci trudnoce
13.12.2007 14:09:39   
lavica
pa mozda si u pravu za test, sacekacu jos malo pa ga onda uraditi
user posted image

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu marijaci)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: prvi znaci trudnoce
13.12.2007 16:39:10   
makana
drage moje
upravo sam se sjetila nečega, pa da nabacim dok nisam zaboravila
ne znam sad tačno kada mi se to pojavilo, ali je sigurno bilo u prvim mjesecima trudnoće
krvavi sekret iz nosa da ne budem bukvalna
znači nije mi nos krvario, već kad ispuhujem nos pojavi se krv i sukrvica
to me baš zabrinulo bilo, te ti se odmah prihvatim literature kad tamo fino piše da je to sasvim normalno

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: prvi znaci trudnoce
13.12.2007 19:34:06   
lavica




to je vjerovatno jako rijetko, ja to do sad nisam cula,
jos jedan dokaz da svaka zena reaguje drugacije, sve je individualno.




_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: prvi znaci trudnoce
14.12.2007 13:17:06   
rozi
I ja sam imala isti problem kao i makana,i to svakodnevnouser posted image , a  sada , u 11 sedmici se sve rijedje javlja. Isto tako sam nasla na internetu da je to sasvim normalno, pa nisam obracala neku paznju na to.
Inace su svi simptomi individualni. Ja nisam imala nikakve mucnine, a jos malo pa cu izaci iz 1. tromjesecjauser posted image .
Ali samo jedan simptom nas obraduje, dok ne docekamo rezultat. Zelim ti jos malo strpljenja user posted image




(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: prvi znaci trudnoce
14.12.2007 13:36:52   
Bosanka
Bolne grudi mogu,ali ne moraju biti znak zaceca,ali ipak ti savjetujem da odes ginekologu pa ces biti sigurna.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: prvi znaci trudnoce
5.2.2008 12:20:35   
ElaB
Cao lavice,

osjecala sam se slicno, hocu reci osjecam se jos uvijel mada sam uradila test i pozitivan je, ma nesto kontam dok to ginekolog ne potvrdi nisam sigurna.Mene su grudi isto bolile i vec kad mi je menga par dana kasnila postale su bradavice osjetljive iimala sam bolove u dnu stomaka, mada nista strasno.Sutra cu nadam se saznati konacno jesm li ili nisam.I cak u zadnjih par dana mi se pojavila mucnina, uuuh grozno, po cijeli da samo gledas kad ces povratiti a ono nista user posted image
Imam te neke cudne simptome mada se bojim priznati da sam trudana bojeci se da mi ginekolog nece potvrditi....mada bih jako voljela

ako to zelis, zelim ti da to tako i bude!Trudnoca odnosno bebe je nesto najljepse sto se moze dogoditi user posted image




_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: prvi znaci trudnoce
6.2.2008 12:50:09   
eldi
Cao svima, nova sam i nadam se da cete mi Vi pomoci. Nalazim se u nedoumici, jesam li trudna ili nisam! Vjerovatno se pitate sto nisam kupila test i sto nisam provjerila, e pa ovako situacija stoji ovako:

U braku sam vise od godinu i pol dana, u prvih pola godine smo izbjegavali trudnocu, medjutim evo vise od godinu dana pokusavamo. Medjutim nista. Ciklus mi je neredovan, mjesec do dva. Zadnji put sam dobila 3. decembra, ali sam imala 1 i 2 januara nesto u vidu sukrvice, pa sam racunala da sam dobila, tako da sad ne znam sta da mislim. Cula sam da ima slucajeva da se nekom na pocetku trudnoce javi blago krvaranje.
Sto se tice kupovine testova, toliko sam ih se nakupovala da mi ih je preko glave, uvijek neg.

Medjtim znakova trudnoce ima, ali ko sto sami kazete to su znaci i pms. Donji dio stomaka me uzasno boli vec danima, grudi me takodjer uzasno bole, idem u wc skoro svaka dva sata, stalno sam nervozna i osjetljiva, glava me povremeno boli.

Tako da sam se odlucila javiti kod ljekara, pa da konacno saznam. Ali se ipak nadam da ce te mi i Vi pomoci.


Sradacan pozdrav! 

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: prvi znaci trudnoce
7.2.2008 10:06:37   
ElaB
Draga Eldi,
sto se tice mene i ja bih ti preporucila da odes ginekologu,jer i ja sam sumnjala i radila test, jednom mi pokazalo negativno a drugi put pozoitivno, a sve je bilo u par dana razmaka.I mene je bolilo ispod stomaka, pa mi je svasta prolazilo kroz glavu.
Menstruacija ti isto otezava da saznas jer ti je neredovna.
Mislim da se ne bi trebala avlaciti i muciti sebe je li ovo ili ono, otidji gin i vidi sta je u pitanju, bit ces mirnija.
Ja sam evo bas jucer bila i saznala da sam u 9 sedmici.user posted image

Zelim ti puno srece i da i ti ugledas onaj mali kruzic na ultrazvuku i osjetis kako ti srce lupa od srece.

Javi sta god da bude.
Samo budi smirena i bit ce sve ok, drzim ti fige!!

(odgovor članu eldi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *