|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   herpes na usni
3.8.2008 22:10:07   
dincica
pozdrav svim trudnicama ! mene zanima koju kremu smijem koristiti ako imam herpes na usni ?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: herpes na usni
3.8.2008 22:18:56   
Visnja RR
ViruMertz (ako je tek u pocetku)...
a mozes staviti i one flastercice preko herpesa on lagano isusuje a i manje se vidi... (naravno na reklami lazu da se nikako ne vidi i da mozes staviti kamrin)...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: herpes na usni
3.8.2008 23:44:59   
suncan_dan
ja imam isto cesto herpes, i koristim flastere, stvarno su super,meni su to kao jedino u apoteci preporucili i dali, poslje trudnoce sam ih isto koristila, jer ako je flaster dobro stavljen, nemoze da se siri user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: herpes na usni
4.8.2008 8:16:39   
abh
Ja sam imala bas veliki herpes na nosu i ustina u prvom tromjesjecu. Ni slucajno ne stavljaj Virolex. Ako mozes ne stavljaj nista, a u krajnjem slucaju samo Cinkovu kremu da isusi.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: herpes na usni
8.8.2008 10:51:47   
idana_85
zasto ne virolex?
ja sam imala problema s herpesima dok nisam otkrila virolex. cim osjetim da je poceo stavim ga i on nestane ni ne razvije se
a cinkova i neke kreme na bazi cinkove koje su mi davali u apoteci su mi samo pogorsale stvari,pred udaju sam se ziva napatila s herpesom.
govorim o herpesu na usni, nikad nigdje drugo nisam ni imala
flasteri su isto dobri,ali su sporiji,virolex je najbrzi


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: herpes na usni
8.8.2008 23:34:34   
mamin sin
I ja muku mucim sa herpesima..user posted image  Najbolje mi pomogne kaladont ali ako ga stavim cim osjetim ono lagano "zarenje". A u trudnoci sam imala herpes u 6. mj i nazvala dr. da pitam sta mogu koristiti, ona rekla nemoj kreme tipa Virolex, najbolje je kaladont ili cinkova da susi..Ja poslusala...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: herpes na usni
9.8.2008 10:25:02   
Amrino
Joj gdje me nadjoste...Mrrrzim herpes user posted image -  a nazalost ja sam njemu nesto draga...user posted image .
Prirodni lijek- utrljati sok bijelog luka. Raspolovite jedno cehno i drzite na mjestu koje svrbucka. Meni je par puta upalilo- i jednostavno je samo prestalo svrbiti.
Crni caj- piti ga i mazati s njim bolno mjesto.
Koristim i ja flastere u zadnje vrijeme- a taj Virolex nisam probala...ima li ga kupiti kod nas ili...?
Sto se tice cinkove paste, kaladonta i sl...meni bude jos gore. Stvori se krasta koja onda puca, krvari , boli...
Kada se uhvati krastica ja je mazem nevenovom kremom i brzo prodje.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: herpes na usni
9.8.2008 10:30:15   
Najdraza mama
Jojj ja ne mogu miris bijelog luka da podnesem ...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: herpes na usni
9.8.2008 23:02:20   
mamin sin
Imas amrino virolex u svakoj apoteci..Ali meni nije nista posebno. Nekad imam osjecaj da dok herpes ne isfura svoje cca 7 dana nista ne pomaze.user posted image

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: herpes na usni
15.8.2008 14:12:50   
idana_85
I meni od cinkove i toga se stvori krasta, natekne, pocne kao neki zuti gnoj izlaziti i jos me vise boli. Viroles meni djeluje najbrze, posebno ako osjetis kako herpes tek izlazi, nakljecas ga i nece vise porasti,preko noci nestane. Flasteri su dobri, fino prikriju i lijece,ali sporije. Virolex imas kupiti svugdje. Usput, ja sam na samom pocetku trudnoce tako uzela cinkovu po preporuci apotekarke pa poludila kolko je nateklo i zagnojilo se. Onda fino uzmem Virolex,ne pise nista,a apotekarka je rekla da nema veze,da moze u trudnoci i za 2 dana je herpes nestao.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: herpes na usni
15.8.2008 14:22:07   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: mamin sin

I ja muku mucim sa herpesima..user posted image  Najbolje mi pomogne kaladont ali ako ga stavim cim osjetim ono lagano "zarenje". A u trudnoci sam imala herpes u 6. mj i nazvala dr. da pitam sta mogu koristiti, ona rekla nemoj kreme tipa Virolex, najbolje je kaladont ili cinkova da susi..Ja poslusala...


nakon sto mi je polo lica bilo u herpesu, otisla sam doktoru, herpes bila namazala kaladontom user posted image joj jest se covijek izgalamio na mene, prvo sto nisam ranije, i odkud mi to da ga mazem kaladontom user posted image od tada vise se nikad nisam osudila, da ga mazem kaladontom....a eto vidis tebi doktorica rekla da mazes sa kaladontomuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: herpes na usni
15.8.2008 14:33:47   
M kao Mama
e svašta, meni viroleks maltene odmah pomogne, a opet za cvinkovu sam čula da nije dobra, a da me sada ubijete što, ne mogu sje sjetiti, kaladont koristim, kada nemam viroleksa,

inače sklona sam herpesima, ako negdje  popijem čašu vode, gdje nije baš najčistije, odmah se ošugam, kod mene nikada jedna ne iskače, nego po nekoliko i najviše na usni i iznad usne, kažu da je to navodno povezano sa imunitetom,

čula sam da su i oni flasteri, hit i djelotvorni, samo ne mogu se naći baš u svakoj apoteci

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: herpes na usni
15.8.2008 14:39:01   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: mama alma

e svašta, meni viroleks maltene odmah pomogne, a opet za cvinkovu sam čula da nije dobra, a da me sada ubijete što, ne mogu sje sjetiti, kaladont koristim, kada nemam viroleksa,

inače sklona sam herpesima, ako negdje  popijem čašu vode, gdje nije baš najčistije, odmah se ošugam, kod mene nikada jedna ne iskače, nego po nekoliko i najviše na usni i iznad usne, kažu da je to navodno povezano sa imunitetom,

čula sam da su i oni flasteri, hit i djelotvorni, samo ne mogu se naći baš u svakoj apoteci


meni je doktor isto rekao da mi je to od imuniteta, htijeo da pravi terapiu, sa veliko doziranim vitamin c (infuzija) i sa krvi, od kada mi je to rekao, uvijek kad ga imam jako odem onda kod  drugog dr user posted image al eto ima jedno 2-3g nisam ga imala tako ekstremno fB.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: herpes na usni
18.8.2008 23:31:38   
mamin sin
a eto vidis tebi doktorica rekla da mazes sa kaladontom


Ma svi drugacije kazu...Cula sam jos jedan recept ali nisam hb imala priliku da ga isprobam...user posted image  Prepolovis cehno bijelog luka i namazes herpes onim sokom... Malo mozda nezgodno zbog mirisa,ali ako pomogne...

Bitno je naci sto ti odgovara i to koristiti...

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: herpes na usni
11.10.2008 15:01:34   
nensy
Moje žene cijeli život kuburim sa herpesom pa evo vam jedna dobra terapija  daju de injekcije vit c i to prva injekcija prvu sedmicu  druga injekcija odmah na kraju prve a treća injekcija na kraju druge sedmice.  Onda sam mirna  najmanje 6 mjeseci a nekad i više. Samo bih pitala zna li iko zašto su kreme opasne u trudnoći jer ja sam bila trudna 10 nedjelja a nisam znala(jer sam imala neredovneuser posted image ) i na nosu mi je tako skočio veliki herpes a ja inače koristin aciklovir kremu koju kupim u RS jer mi najviše pomažu.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:10:03   
MELLI
Iskočio mi je herpes na donjoj usni.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sad, ta krasta i nije toliko strašna i zabrinjavajuća, koliko je strašno to, da mi je pola donje usne, toliko nateklo, da izgledam ko da me, u najmanju ruku, bumbar ugrizao za usnu.(da je bar na gornjoj usni, izgledala bih ko Pamela Andersonuser posted image user posted image ,user posted image user posted image ).
Čim se javilo peckanje,mazala sam herpegal mast,koja mi nije pomogla ,nego se herpes nastavio širiti.Sutradan sam čitajući vas, kupila i ovaj Virolex,ali ne primjetim nikakvo poboljšanje.
Usna je i dalje natečena,čini mi se i više nego juče.
Ima li ko kakav savjet???Neko makar slično iskustvo???
Užasnuta sam, jer mi nikada nije zbog toga usna natekla.user posted image user posted image
Herpes ili nešto drugouser posted image user posted image

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:12:09   
Mamica24
Ja sam koristila onu cinkovu mast i posle dva dana ni traga od herpesa.



_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:14:24   
MELLI
a šta ću sa otokomuser posted image
Herpes me niti boli više ,niti pecka,povremeno svrbi,ali je natečenouser posted image user posted image
Je li to iole normalno??
Nisam takav oblik do sada imalauser posted image

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:16:57   
Anoniman
Kod mene stvarno djeluje bijeli luk, ali je najbolje upotrijebiti ga čim se osjeti herpes, onda neće ni izaći.

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:19:23   
Teacherka
Probaj sa kremom Herplex, meni je pomogla i to vrlo brzo. Sretno!

_____________________________

18.06.2010. na svijet je došao mali Bekir, moje malo sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:21:50   
Mamica24
I meni se tako herpes pojavi da ne mogu usta otvoriti . Kažem ti ja sam samo cinkom mazali sve se povuklo za par dana i otok i krastice. Vjerovatno se malo podgnojio. Ne bi trebalo biti ništa strašno. Herpes na usni je inače znak nekog upalnog procesa ili pada imuniteta.

Zna biti dosadan i uporan da ste Bog sačuva. Ako ćeš biti mirnija otiđi doktoru ili ga nazovi mada
nije to ništa opasno ne brini. Znam i sama kuburim sa njim kad se pojavi.



_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:23:06   
MELLI
hvala na odgovorima,user posted image
samo ja imam osjećaj, da sve te kreme djeluju na blaže oblike,ovo moje se otelo kontroliuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Teacherka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:29:26   
samedi
melli i ja sam koristila tj.koristim Virolex kad mi se pojavi taj herpes (jednom ili 2x godisnje) i pomaze mi.Kod mene isto tako otekne cijela usna ali gornja,uvijek se pojavljuje na gornjoj usni na lijevoj strani i obicno traje 6-8 dana. Koristim virolex i pomaze mi samo da me ne boli i da se ne stvara krastica,a sto se tice otoka i povlacenja herpesa,skontala sam da(bar kod mene) on mora trajati taj odredjeni period dok ne prodje sam od sebe i da ja tu ne mogu puno uciniti osim da cekam i da se nadam da ce sto prije proci ! 

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:31:10   
samedi
za vrijeme tih par dana,usne mi se totalno izoblice tako da ne mogu sama sebe prepoznati,a usna natekne i bude velicine povece sljive! 

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: herpes na usni
8.2.2010 10:37:38   
Nedi
Muku mučim sa herpesima...ako slučajno jedem u restoranu i ako samo escajg dodirne usne, pojavi se. Ako pijem iz čaše koja nije najbolje oprana, pojavi se, ako imam temperaturu, evo ga opet, ako mm ima ( a nije još ni vidljiv) i poljubi me razvije se prije nego njemu.
Sve kreme koje suše meni ne pomažu, samo one masne. A ako mi je otečeno nekoliko puta dnevno pod hladnu vodu malo "ohladim", pustim 1 minutu sa se suhne i onda mažem masnim preparatima. A najgore mi je kad preko noći naraste i kad ujutru otvorim oči odmah mi padne na pamet ona scena iz filma " Luckasti profesor" kad njemu usta budu ogromna

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Teacherka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *