|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vasi kucni ljubimci
29.1.2011 22:24:59   
ladyblue RR
moja "zvijer" :)
user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Vasi kucni ljubimci
29.1.2011 22:27:53   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Niobe

Danas je godina dana kako mi je Coco umrla user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Vasi kucni ljubimci
29.1.2011 22:28:01   
maja78 RR
jao kako je sladak uh sad bi ga izgnjavila

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Vasi kucni ljubimci
19.3.2011 0:28:15   
jaca76
Ja volim sve zivotinje,trenutno nemam kucnog ljubimca ali zato hranim lutalice a boga mi i tudje "ljubimce".Imam jednu konu koja ima i macke i psa al se slabo o njima brine.Pas joj je vise gladan neg sit,cak i zedan,jer sam par puta vidjela kako lize snjeg,stalno je svezan,po svu noc se od njega ne moze spavati koliko laje i zavija...Ja vise nisam mogla podnjeti da se tako pati pa sam muzu rekla da ode i odveze ga.Bio je tako par dana na slobodi,sav sretan,kad juce citava frka..citav komsiluk na mog muza da mu prijete da ce ga tuziti sto ga je pustio,da pas napada njihovu djecu.A on jadnicak hoce da se igra..Pa ja ne znam ko koga treba da tuzi,mi nju sto maltretira zivotinju ili oni nas sto smo ga pustili.Pa eto,bas je on,od tolikih kerova na ulici opasnost.Kona kaze da je zvala sintore i da su joj rekli da plati 100km da ce ga uspavati i odvesti..sad meni nije jasno gdje bi ga oni odveliuser posted image .Uh,na belaju sam zbog ove svoje slabosti prema zivotinjama.Stalno problemi sa komsijama,ne znam sta da radim.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Vasi kucni ljubimci
19.3.2011 7:06:47   
palachinken
Jaco, to je prestrašno. Imamo i mi na vikendici, u komšiluku, dva psa i dvije mace koji čekaju vikend da ih mi nahranimo, tokom sedmice ako malo hljeba dobiju i to je to. A ta stara baka, rođena i odrasla na selu, je prošlogodišnje mačiće pobacala u potok. To se tako kod njih radi...i to jo je opravdanje. Srašno.
Rijetka je danas empatija medju ljudima a još rijeđi oni koji imaju mjesta u srcu i za životinje.
Nemam ti neki konkretan savjet. Ta zla žena bi ga uspavala, ali hej, to joj je skupo. Tužno.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu jaca76)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Vasi kucni ljubimci
19.3.2011 9:13:07   
Anoniman
cuj gdje, na smetljiste...eto gdje....ubili bi ga i bacili

ja ne vidim izlaz...ozbiljno...prije 2 god. sam jos mislila da se stvari mogu popraviti...da se nesto moze napraviti..ocigledno sam bila jako naivna...nikad mi necemo biti human narod...nikad

ako mozes, uzmi psa sebi dok mu ne nadjete pristojan dom...ja ti toliko mogu pomoci da ga objavim na sosov site...nemamo mi policije i kazni za mucenje zivotinja...iaku zakon postoji..i iako bi se ljudi mogli kaznjavati...pravilan put bi bio da si nazvala veterinarsku inspekciju i policiju...da oni naprave zapisnik i uzmu psa ili "zaprijete" doticnoj...no medjutim....vjerovatno bi ti se nasmijali kad bi ih nazvala...a i kad bi uzeli zivotinju opet bi je ubili..jer vet. saradjuju, jako tijesno...sa sintorima

naopak smo narod...totalno...i sto  je najgore...nema nam spasa...primitivizam je usao u sve pore

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Vasi kucni ljubimci
19.3.2011 13:26:45   
mala87
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
stvarno je zalosno sta se dešava....gdje je ta dobrota o kojoj svi pricaju....user posted image




_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Vasi kucni ljubimci
19.3.2011 18:51:40   
jaca76
Moji su roditelji veterinari i ja se s njima ponosim jer su mi oni razvili tu ljubav prema zivotinjama,al se svakako slazem s tobom dadada da je malo "pravih" veterinara isto kao i "humanih" doktora. Ja sam izgleda jos naivnija od tebe dadada...al zahvaljujuci mojim roditeljima nece mi se nasmijat,pa cu to iskoristit user posted image .Ma ja nemam rijeci,kod nas je svaka situacija bezizlazna po pitanju mnogo toga.

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Vasi kucni ljubimci
25.3.2011 0:16:41   
aida.

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: jelenaT

Jbga teacher o ukusima se ne raspravlja, da li je nesto lijepo ili ruzno je relevantna stvar, bez ljutnje ali ova recenica toliko boljih i ljepsih pasa izabrati pit bulla mi nije jasna, ali da ne idemo OT.  Ja npr volim pse i meni je svaki lijep na svoj nacin, ne volim neuredne pse, tj ne volim vlasnike i udavila bih ih kad vidim sa kojim nemarom se ponasaju sa psima. Bolje i nemati psa i ne voljeti ih i ne imati ih nego imati ih, a zapustiti ih i psihicki i fizicki. Jer imati psa ili macku ili bilo koju zivotinju to je kao imati jos jednog clana porodice. Problem pit bulla je sto vecina vlasnika ga kupe, nabave zbog te agresivnosti jer to nekome imponuje pa ga na taj nacin i dresiraju. Mi smo dobili psa od jednog prijatelja koji ima odgaivacnicu i koji od svakog legla pokloni po jednog psa zbog nafake, roditelji mog psa su svjetski sampioni vise puta, tako da dosta ima udjela i genetika isto kao i kod ljudi. 

e bas na ovo sam i mislila, nisam jos vidjela nikoga ko ga je nabavio iz nekog drugog razloga. a ja licno najvise volim njemacke ovcare, labradore, zlatne retrivere, haskije, skotske ovcare. oni su mi prelijepi!

Moram dodat, iako se podavno pricalo user posted image pittbull se najlakse moze dresirati da bude krvolocan a ustvari su na zavidnom mjestu po inteligenciji i pamcenju. Ja ne poznajem ni jedan jedini primjer da je pitt napao gazdu, to se kaze i za Dogu i jos mnogo pasmina... Da vidite naseg pittbulla smijali bi se kako je to dobrica jedna velika, a potpuno isti je kao jelenin samo sto ima skracene usi user posted image sve sto je na njemu "opasno" je izgled... mamina maza velika user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Vasi kucni ljubimci
2.4.2011 13:48:22   
mala87
nažalost istina je da vecina ko voli borbrne pse i nabavlja psa da bi ga koristio za borbe ili za zastrasivanje komsiluka......sto je najžalosnije kad se desi ono najgore ostvi ga na ulici ili kod veterinarske stanice da mu neko drugi liječi rane....sto ja smatram samim dnom i bezobrazlukom jer dok je uzimao pare za te borbe bio mu je dobar user posted image user posted image

a sto se tice ukusa ja volim sve zivotine a posebno pse i mace, o ukusima se ne treba raspravljati ali o odgoju DA, a ponekad se i to da ispraviti malo ljubavi i pažnje...prije par mjeseci smo imali pita koji nažalost ostavnjem posle borbe na uliciuser posted image sa malo pažnje on se za 2 mjeseca navikao na prisustvo naseg psa argentiske doge i igrali su se zajedno sto je jako teško zbog dominacije ali smo uspjeli user posted image ....

a moram samo da dodam da nije tacno da argentiske, njemačke doge i dobermani iz čista mira napadaju svoje vlasnike to možete da pitate svog veterinara to se može desiti svakom psu bez obzira koja je pasmina.....dakle pas sa godinama dolaze i bolesti isto kao i čovjeku ali on ne može da vam priđe i kaze boli me stomak ili nesto drugo.....kad bi ti vlasnici malo vise obratili pažnju na te pse na vrijeme bi otkrili da nesto nije uredu sa psom pa ga odveli veterinaru na pregled da vide da li pas zdrav....

nedavno se desilo prijateljici koja ima rottwajlera, pas dresiran, nije bio nikad agresivan i nije bilo bolestan u smislu da nije jeo ili imao proljev ali se eto desilo da je posato ljut, agresivan i da vije po noci....odvela ga veterinaru i pas imao problem sa analnom vrecicom user posted image sto su brzo zalijecili i pas opet zdrav i sretan....

< Poruku je uredio mala87 -- 2.4.2011 14:01:23 >


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Vasi kucni ljubimci
12.4.2011 18:31:37   
Skvo RR
Danas je mama Umici kupila kanarinca.....divan je crveno-crni....user posted image user posted image ....Igramo se sa njim....gledamo ga...Cisto da znate kako sam ja imala tri kanarinca i svi su se zvali Kićouser posted image user posted image user posted image user posted image ...ovo je Kićo IV.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Vasi kucni ljubimci
16.5.2011 23:23:38   
esmina i bebina mam
I mi imamo kanarinca zove se Pjegica dala mu Esma ime kad je progovorila user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Vasi kucni ljubimci
17.5.2011 9:44:10   
Lejla Ka
Hajde malo mi pomozite. Stiže nam malo mače. Mače je siroče, rano je izgubio mamu i teta koja brine o njemu ga je hranila mlijekom na pipetu, a sad mu je polako uvela i krutu prehranu. Ima li neko iskusan da mi kaže koliko često će ga trebati hraniti, koliko će mu sad trebati mlijeka, a koliko mu mogu ponuditi druge hrane. Predpostavljam da sad dolazi u obzir samo meka hrana za mačiće. Mačić će biti star oko 1,5 mjesec. 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Vasi kucni ljubimci
17.5.2011 10:36:20   
martajay
uh, bas je malo... moja maca je bila sa svojom mamom 3 meseca, pre nego smo se ona i ja doselile u sarajevo. za to vreme je sisala cesto (ali nisam pazljivo pratila na koliko vremena) i jela po nekoliko krekera one hrane za mace do jedne godine. imas i kesice, ali moja to nikad nije jela. ako pije vodu, onda moze i mleko sama da "pije". probaj da je naucis. stvarno se ne secam kako je to izgledalo kad smo nas tri (maca mama, maca beba i ja) zivele zajedno. je l zna sama da piski i kaki u pesku? bas je mala... mrvica. za njih se mame bas dobro brinu u tom periodu - lizu im guzu i ciste ih posle male i velike nuzde.... nisam ti bas pomogla, jer se stvarno ne secam svega (bilo je to pre 5 godina :))


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Vasi kucni ljubimci
17.5.2011 13:27:40   
Lejla Ka
Malo sam se raspitivala u pet shopu na Ciglanama, baš su bili susretljivi i pomogli su mi. Al ja imam još stotinu pitanja user posted image
Eto, taman mi je sad fino, bit ću mama maca user posted image A valjda ćemo se snaći.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Vasi kucni ljubimci
17.5.2011 13:32:44   
Anoniman
za mace ti nisam strucnjak ko za cuke...al ako hoces mogu te povezati sa cika Veljom...mlijeko kravlje ne valja...ako mu bas moras dati onda pola-pola...pola mlijeka, pola vode...malim cukama se daju i jaja i mladi sir...pavlaka...mislim da se smije i macama...a najbolje da nazoves veterinara pa da te uputi...ako zelis ja ti posaljem br. od Andreja Krasnog

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Vasi kucni ljubimci
17.5.2011 13:33:25   
Anoniman
I Lejla...imas jedaan ogromSki user posted image od meneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Vasi kucni ljubimci
17.5.2011 14:06:12   
palachinken
Lejla, user posted image zagrljaj zbog tog divnog čina udomljavanja. Tačno ti zavidim, imaćeš bebu user posted image Tako brzo rastu.
Čuj, ja sam ih odhranila nekoliko, a moj zadnji kućni mačak mi je stigao sa manje od mjesec i po. Ovako, kupi ti junior krekere (whiskas, friskies)a prije nego mu/joj serviraš, prelij ih toplom vodom da malo omekšaju.
Kupi i mokru hranu, to je ona u kesicama. U početku će ti biti dovoljna pola jedne dnevno. Preporučujem dm-ovu dein bestes marku za juniore.
Izvadi jednu kasiku na tanjiric, pa ce ono jesti koliko može. Nakon 15-20 minuta vrati sto ne pojede u frizider, za drugi obrok. Mokru hranu mu nudi 3x dnevno, a krekeri nek su joj uvijek dostupni, jer to su bebice, trčkaraju pa gricnu i sve tako user posted image Hrana nek uvijek bude sa sobne temperature, možeš je 5sek zagrijati u mikrovalnoj prije serviranja.
Mlijeko kravlje se ne preporucuje iako ga vole, jer mace ne podnose laktozu (uglavnom) pa moze dobiti proljev i onda belaj. Moraš je privikavati na vodu, a u prelaznoj fazi, miješaj vodu i mlijeko. Voda nek je uvijek svježa i sobne temperature dok su jos mali.

Mace se lako nauče na pijesak. Ako budes imala problema, slobodno pitaj za metode učenja user posted image ali uglavnom ako im jednom pokažeš gdje je, uvijek tu idu. Za sada ti je dovoljan plići lavor, jer se mačić ne može popeti u onaj pravi mačiji wc, a kad poraste najbolje nabavi zatvoreni mačiji wc u pet shopu.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Vasi kucni ljubimci
17.5.2011 14:09:34   
palachinken
Dalje, planiraj posjetu veterinaru, gdje ce mačića pregledati, dati mu tabletu ili bocu protiv parazita i prvu vakcinu. Revakcinacija je za mjesec. Ne treba ti puno opreme u početku, kako mače napreduje, tako ćeš nabavljati. Recimo, igrače za mace su bezveze jer se najradije igraju sa kesama, kutijama i kuglicama od alu folije.

Ako mi jos sta naumpadne dopisat cu, sad sam se sjetila svog mačora pa se malo rastužila.




_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Vasi kucni ljubimci
22.5.2011 20:16:34   
Lejla Ka
Došla beba, zove se Kiki (mi smo ga uzeli kao mačka, ali mi je nešto sumnjivo user posted image ). Jako su mi pomogli vaši savjeti, također i ljubazni ljudi iz Pet shopa na Ciglanama. Puno mi je pomogla i teta koja je mačiće spasila od smrti, jer smo dobili jednog finog gospodina, nadasve lijepo odgojenog. Imam kontakt od veterinara, najvjerovatnije ćemo zvati u kućnu posjetu. Ja ću vam se opet javljati.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Vasi kucni ljubimci
22.5.2011 20:23:06   
mala87
lejla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
od mene veliki user posted image za ovaj divan cin........

sretnooo user posted image


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Vasi kucni ljubimci
26.5.2011 22:53:14   
Lejla Ka
E ovako, Kiki se super udomaćila, voli se igrati, jede, kaki, lovi ...
Štos je što smo mi uzeli mačka, a ispostavilo se da smo dobili mačku user posted image
Kad je najranije mogu sterilizirati i kako do tada provesti kontracepciju?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Vasi kucni ljubimci
26.5.2011 23:01:23   
vjestica
ja kad sam imala macu sterilizirala sam je nakon prvog okota (morala sam je sterilisati jer je bila kućno- dvorišna tj izlazila kad je htjela)
a kontracepcija, pa čuvaj je user posted image
to je kod pasa lakše, odmah znam kad ima tjeranje, pa je lako mogu čuvati tih dana, a sa macom ne znam
inače hormonska kontracepcija za životinje je nešto što ne bih nikome preporučila da da svojoj životinji ako je voli user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Vasi kucni ljubimci
26.5.2011 23:08:34   
Meri29
Mace mozes sterilizirati nakon sestog mjeseca, a veterinari cak preporucuju da se ceka do devetog. Sad sve zavisi da li je tvoja maca stalno u kuci ili moze doci u kontakt sa macama napolju. Ja sam obje zenke sterilisala nakon godine jer su bas kucne i ne idu napolje, a i nije im se javilo tjeranje ranije, a macka sam kastrirala kada je napunio 6 mjeseci.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Vasi kucni ljubimci
26.5.2011 23:16:37   
Lejla Ka
Hm, ja sam planirala da nam to bude baštenski mačak user posted image .
Sad joj je oko mjesec i pol (malo manje) i vani je uz naš nadzor, a živi u garaži. Računala sam je ostavljati vani kad napuni dva mjeseca, možda bih je na nočenje još primala unutra. Trenutno su mi briga druge mačke i vrane, dok je sasvim malena. Sa koliko mogu računati da maca postaje plodna?
Ma nisam ni mislila na hormonsku kontracepciju, nadala sam se nekom "pojasu nevinosti" user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *