|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   hrana u porodilistu??
22.1.2008 14:15:43   
kana
Pozdravljam buduce mame

Zanima me kakva je hrana u porodilistu i trebamo li sta od toga ponijetu u bolnicu?? Cula sam da se smije samo piti sok od jabukeuser posted image Inace,porodicu se akoBogda u Zenici pa ako nesto neko zna,bilo bi od pomociuser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: hrana u porodilistu??
22.1.2008 17:17:45   
Visnja RR
u razgovoru sa zenama koje su u skorije vrijeme bile u porodilistima u SA uvjek dobijem odgovor: sve sto ti treba dobices gore  ako je prirodni porod i ne treba ti neka hrana jer izlazis za jedan dan...
ako je carski vec sam navela sta trebas ponijeti na temi "za bebu i mamu"...
I zaista se treba pridrzavati gore dobijenih uputa...
Jako je glupo kad nova mama zbog gladi koja i nije tako prestrasna ( vise je to navika za hranom) spuca pola kg bureka treci dan nakon carskog i onda kuku-majko...
Dakle mozes sok od jabuke, kompot, supica (al ti izvade sve iz nje samo uzimas vodicu), keks sa mlijekom...
pametnije je i malo pregurati glad nego jesti svasta nesto sto muz krisom donese a onda kasnije problemi...

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: hrana u porodilistu??
22.1.2008 22:02:07   
imran
ja sm se porodila u zenici na carski, od hrane koju ti smiju donijeti je samo hermeticki spakovana hrana tj. samo sok i keks a ostalo dobijes na odjelu i nije nimalo losa hrana

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: hrana u porodilistu??
23.1.2008 8:34:42   
Blue rose RR
Meni lično je mm nakon poroda donio u termosci supicu od teleće koljenice i hljeba, pa sam to lijepo fino smazala, kao da nisam jela 100 godina, vratilo me iz mrtvih.

Hrana u porodilištu u Sarajevu, kao u svakoj  bolnici...prava bolnička...tako da sam ipak se oslonila na svoju porodicu.


(odgovor članu imran)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: hrana u porodilistu??
23.1.2008 10:12:49   
hanabanana
Iskreno, nemam pojma, mislim da nisam ni jela ništa.

Rodila sam normalno, naveće u 22.25., a sutra ujutro sam bila kući. Tako da nisam niti jela. Ali sam u torbi ponijela dvije litre vode ( od po pola litre ) i dvije litre soka od borovnice, te nešto suhih keksa.

Vodu sam popila poslije poroda, toliko sam bila žedna. S toga svakome savjetujem da sebi ponese vodu  i suhe kekse.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: hrana u porodilistu??
23.1.2008 10:59:23   
Nadi
Ja sam pred porod oko 7 h pojela neki keks. porodila sam se oko 11 i bila sam užasno gladna. MM mi je donijeo supu u termos boci i lisnato  pecivo sa višnjama. Popila sam litar supe. Čitav dan sam pila sok od brusnice.
Kako sam samo bila gladna....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: hrana u porodilistu??
23.1.2008 11:41:53   
laracroft
Ja sam samo pila vodu i nisam, nista jela,jer nisam dugo ostala u bolnici.Od silnih bolova nije mi bilo do toga,ali mi se cinilo da je hrana ok.Uostalom ides da se porodis,a ne na rekreaciju hihih.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: hrana u porodilistu??
23.1.2008 11:53:02   
travnicanka
E kad se sjetim kako je bilo romanticno....kad sam se porodila,izvagali su bebu prebrisali i obukli onda su nam donijeli cvijece,dvije case sampanjca i velika dva sendvica....sjecam se da kad sam Ajlu rodila pojela i svoj i muzev sendvic i jos poslije toga muz otisao po kebab...sve sam smazala bila sam gladna kao nikad u zivotu.
Ovdje je hrana super....svedski sto.Odes u kuhinju i sebi stavis sta ti se jede...uvijek ima par vrsta hrane.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: hrana u porodilistu??
23.1.2008 19:52:55   
kana
hvala na savjetima ,znaci keks,sok i voda .Hvalaaauser posted image

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: hrana u porodilistu??
24.1.2008 13:46:11   
makana
u krevet sam smještena u 11 sati i od tada do poroda naveče 10 do 8 nisam ništa jela osim što sam pila sokove i to one male na slamčicu jer su mi bili pogodniji nego da sipam u čaše, nekada nisam ni mogla prinijeti ustima već mi je žena koja je ležala sa mnom u sobi (raza moja mila) donosila do usta da se napijem, užasno puno sam vlažnih maramica potrošila, samo sam ih čupala iz kutije i brisala se po licu, rukama, hladila se

kada su me vratili iz sale, istuširali, obukli i smjestili u čist krevet babica mi je iz moje torbe izvadila jednu čokoladicu i sokić i dala da pojedem i popijem, almedinu mi nisu donijeli naredna tri sata ja nisam mogla da zaspem i odmorim se sikirala sam se što je ne donose, ali sam haman pojela sve keksiće i čokoladice koje sam imala u torbi, stavila sam ih desetak onih sa žitaricama, različitih
ujutro isto, nisam ni znala za doručak, nisam smjela ostaviti bebu na krevetu (blesa, kao da će ona negdje da ode) tek oko podne muž mi je donio supu što mi je mama spremila i sok


elem, naravoučenije u torbu koju spakujete za porodilište nabacite čokoladica i sokića user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: hrana u porodilistu??
24.1.2008 14:16:43   
Blue rose RR
Draga moja kana, možda nisi dobro razumjela, znači, ti ostaješ minimalno 24 sata u bolnici, nakon poroda. Ne misliš li da je malo živjeti na keksu, soku i vodi?

Ipak razmisli o tome da ti neko poslije poroda donese da šta POJEDEŠ  a ne prezalogajiš, ipak ćeš se ti     p o r o d i t i.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: hrana u porodilistu??
24.1.2008 14:23:31   
senka27
Sada pricate o tim porodjajima i toj hrani...
a ja mislim da cu do poroda mada je puno daleko i umrijeti od straha
tako me ponekad puca trema......uh

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: hrana u porodilistu??
24.1.2008 14:23:59   
hanabanana
Ne mora značiti, ja sam ostala manje od 24 sata.

Ušla u bolnicu u 21.30.
Rodila u 22.25.
Sutra u 12.00. izašla - odmah nakon vizite.

Ali u svakom slučaju ja preporučujem da ponesete barem kekse suhe i dosta vode. Ako to bolnica dopušta.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: hrana u porodilistu??
24.1.2008 14:29:28   
Blue rose RR
Sorry greška........... MAXIMALNO 24 sata.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: hrana u porodilistu??
24.1.2008 23:26:53   
kana
hvalauser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: hrana u porodilistu??
24.1.2008 23:48:45   
stella
U Sarajevu u vojnoj bolnici,ima hrana za porodilje a mozes i svoje donijeti.Ja nisam mogla ustati da donesem.Imala sam nesto svoje hrane posto sam prije poroda lezala na II spratu na ginekologiji 9 dana.Citavu noc sam pila kiselu vodu.U 24 sata sto sam bila u porodilistu pojela sam jednu kiflu i jedan puding.Vjerovatno sad to nadoknadzujem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: hrana u porodilistu??
29.4.2008 15:35:55   
jsimic
Meni su isto svašta moji donijeli, u Bolnici u Mostaru mogu ti donijet šta hoćeš, ali ja sam ti spucala i bolnički doručak i ručak tako da nisam bila gladna, jedino što sam htjela pa mi moji donijeli, krempite mi pale na pamet, 3 sam pojela popodne

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: hrana u porodilistu??
29.4.2008 19:16:09   
SAMRAAA
Ja samse porodila u Zenici prije 25 dana...dobili smo sinčića(Admin)....ležala sam 3 dana prije poroda,jer sam prenijela 13 dana,pa su mi izazvali porod i jedan dan poslije...hrana je užas...a ponijeti smiješ što god hoćeš,tako da su meni donosili hranu...sve pohvale za osoblje...doktoraŠestića i babicu Tidžu bili su extra...savjet za trudnice je da ponesu što više uložaka(najbolji su NATURELLA),toalet papira i vlažnih maramica...

_____________________________

Moje prvo sunce..

Admin 03.04.2008.

(odgovor članu jsimic)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *