|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   jelovnik za bebe
18.6.2011 21:24:04   
beautiful
drage mame
Moja curica  ima 10 mjeseci.Od 6 mjeseci jede sve - po redosljedu uvođenja hrane .Dakle jela je  čak i špinat, tikvice i one stvari koje većina beba odbija.Mašallah jako je napredna i zdrava.Iznenada, preko noći slano ne podnosi, mislim na povrtne i mesne  kašice koje joj ja kuham već odavno.Nekada je jela i hippove i baš je uživala.Sada samo jedva da pojede neku voćnu kašicu, mlijeko  pije 100 ml a pila je oko 200.Zubići su krenuli, do sada zbog zubića nije odbijala hranu.Inače je zdrava, vesela, razdragana  i ništa joj ne smeta ako je gladan:)))user posted image
Šta mislite šta je uzrok, vrućine i sparina .Za nekoliko dana idemo na vakcinu pa ću popričati s dr sali do tada sam baš uplašenaa.Mislite li da joj je dosadila jednolična hrana vrtim u krug jedno te isto.Imate li vi kakve  interesantne recepte pa da i to probam???
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: jelovnik za bebe
19.6.2011 12:12:36   
isabella
draga isto mi se desilo moja curica sada ima 13 mjeseci kao sto kazes i ti jela je sve zivo po kalendaru ishrane koji mi je dao pedijatar uvodila sam joj vocne kasice od 3,5 mjeseca,,,,,,eh od 10-tog mjeseca skroz slabije kupovne hapice nikako a i sto ja napravim slaboo eh ja odvedem pedijatru da vidim sta je zasto odbija hranu a on kaze od zubi,,jer u 10 mj joj narasto prvi zubic i u roku mjesec dana jos 5,,valjda ju je to mucilo a jojs kad je prohodala jos veci belaj ganjam ju da jede,,eh onda sam i ja naucila kako i sta,,ne molim ju ponudim nece ne molim ju e za sat vremena trazi sama i najede se masallah..nebrini to su izgleda sve faze koje prodju,,,,,,

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu beautiful)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: jelovnik za bebe
7.2.2012 15:06:46   
mirnel85
pozdrav mame,

moje sunce ima navrsenih 8 mjeseci, jede dosta toga, dajem joj od 5,5mj i brokulu,karfiol,krompir,tikvice mrkvu a od voca krusku bananu jabuku, zanima me dali ima jos nesto sto bi trebala da joj uvedem a nisam, pije sokice i caj naravno i dosta vode. zanima me dali joj smijem praviti kasice od ananasa,inace uz sve to pije jos ujutro i navecer ad. aptamil 2. pa zanima me sta jos da joj dajem, a da zab. sam takodjer papa i telecu supicu, ne puno ali bolje ista nego... ako netko moze da mi odgovori bila bih zahvalna prvo je dijete pa i ne znam dosta toga user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: jelovnik za bebe
7.2.2012 19:25:52   
chuci
čudi me da ova tema nije pripojena nekoj od brojnih tema za ishranu djece do godine. valjda je sad neko od moderatora skuži i pripoji.


u principu ananas je južno voće i na našem podneblju se obično preporučuje nakon godine dana da se daje.



evo tema o ishrani djece do godine pa tamo možeš svašta saznati
http://www.ringeraja.ba/forum/Ishrana_bebe_od_%284%2C5%29_6_do_12_m%25%25%25/m_204641/tm.htm
ima i tema o kalendaru ishrane gdje piše šta se smije davati u kojem mjesecu (nije isto od kalendara do kalendara)
http://www.ringeraja.ba/forum/Kalendar_nadohrane/m_10972/tm.htm




_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mirnel85)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: jelovnik za bebe
8.2.2012 8:45:06   
mirnel85
hvala ti puno za odgovoruser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: jelovnik za bebe
7.4.2021 10:08:57   
mairedew

IZVORNA PORUKA: beautiful

drage mame five nights at freddy's
Moja curica  ima 10 mjeseci.Od 6 mjeseci jede sve - po redosljedu uvođenja hrane .Dakle jela je  čak i špinat, tikvice i one stvari koje većina beba odbija.Mašallah jako je napredna i zdrava.Iznenada, preko noći slano ne podnosi, mislim na povrtne i mesne  kašice koje joj ja kuham već odavno.Nekada je jela i hippove i baš je uživala.Sada samo jedva da pojede neku voćnu kašicu, mlijeko  pije 100 ml a pila je oko 200.Zubići su krenuli, do sada zbog zubića nije odbijala hranu.Inače je zdrava, vesela, razdragana  i ništa joj ne smeta ako je gladan:))) user posted image
Šta mislite šta je uzrok, vrućine i sparina .Za nekoliko dana idemo na vakcinu pa ću popričati s dr sali do tada sam baš uplašenaa.Mislite li da joj je dosadila jednolična hrana vrtim u krug jedno te isto.Imate li vi kakve  interesantne recepte pa da i to probam???


s 10 mj bi trebalo ići doručak, međuobrok, ručak. eventualno još jedan međuobrok ako misliš da djetetu treba. bitno je samo da nema toliko međuobroka da dijete jede svako malo a kontretne obroke probrljavi.
ako se dijete npr diže u 7
8 doručak
10 maredna
12 ručak
14 maredna
gledaš da svaka 2-3h ima po jedan obrok. da ih ima češće jeli bi svaki sat vremena.

(odgovor članu beautiful)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: jelovnik za bebe
8.4.2021 23:01:35   
Visnja RR
mairedew hvala što si aktivirala temu user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mairedew)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *