|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako posle abortusa
11.5.2013 18:28:44   
Helen123
juce sam imala abortus ,radjen u lokalnoj anesteziji,pa me zanima kako se brzo resiti bola? P.S. Abortus nije radjen zbog sopstvene zelje nego zbog prekida rada srca ploda.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako posle abortusa
11.5.2013 18:41:30   
tajra26
draga kakav bol je u pitanju posto je moja drugarica imala isti slucaj ali poslije je nije bolilo... jesi li dobila neku terapiju? user posted image nazalost sve vise slucajeva istih kao tvoj...zao mi je zaista

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Helen123)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako posle abortusa
11.5.2013 18:45:10   
Helen123
pa kao menstrualni bol u donjem delu stomaka samo jaci.dobila sam antibiotik bactrim i diclofen duo za bolove koji mi bas i ne pomaze,pa me zato zanima da li postoji nesto drugo da mi olaksa bol?

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako posle abortusa
11.5.2013 18:46:44   
Visnja RR
da li miruješ?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Helen123)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako posle abortusa
11.5.2013 18:48:57   
tajra26
IZVORNA PORUKA: Helen123

pa kao menstrualni bol u donjem delu stomaka samo jaci.dobila sam antibiotik bactrim i diclofen duo za bolove koji mi bas i ne pomaze,pa me zato zanima da li postoji nesto drugo da mi olaksa bol?


koliko ja znam mozes uzeti i jos nesto protiv bolova recimo brufen... bol ce brzo proci sigurna sam... ipak ako te bude intenzivno bolilo i krvarenje bude jako obilno mislim da bi najbolje bilo da odes doktoru dezurnom da provjeri da li je sve fino ocisceno..jer nazalost cesto se desava da fino ne ociste sve i to moze da bue jako opasno...i bolno..

< Poruku je uredio tajra26 -- 11.5.2013 18:49:35 >


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Helen123)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako posle abortusa
11.5.2013 18:50:19   
Helen123
mirujem ,koliko je to moguce jer imam bliznakinje od 17 meseci,a svi mi rade,pa moram sama oko njix i trudim se da se sto manje krecem i naprezem al bol je i dalje tu .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako posle abortusa
11.5.2013 18:52:45   
koka i po
krvaris li uopste?
ja sam nakon abortusa pocela krvariti tek sedmi dan.
imala sam jake bolove do tada .

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Helen123)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako posle abortusa
11.5.2013 18:59:21   
Helen123
juce sam krvarila,jako slabo i doktor mi je rekao da je to dobro sto tako malo krvarim,za mene je to bilo bolno fizicki a i psihicki .jer sam sve videla ,ceo postupak.da li ste vi imale ovakvo iskustvo?

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako posle abortusa
11.5.2013 19:04:56   
koka i po
ako budes oskudno krvarila(ili skoro nikako) nemaoj se zacuditi ako krvarenje naglo krene i bude praceno jakim grcevima.kod neki zena krvarenje krene odmah a kod neki nakon izvjesnog vremena.
ako ti se desi ovo drugo najbolje je da se javis doktoru da provjeri jeli sve u redu.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Helen123)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako posle abortusa
13.5.2013 16:03:31   
felis
I mene je prvih 5 dana nakon abortusa stomak bolio (vise je to bila kao neka tezina u donjem stomaku pracena boluckanjem). A to krvarenje krenulo je 6 dana nakon postupka i trajalo je oko 10 - 12 dana (malo krvarenje pa smedji iscjedak i tako naizmjenicno). Sada cekam svoj prvi menzes.
Postupak sam radila prije skoro mjesec dana pa me zanima kada smijem krenuti na fitnes, na koji sam isla prije trudnoce. Neke ce reci da je to glupo pitanje, ali meni je potrebno da se vratim normalnim aktivnostima kako ne bih razmisljala o svemu sto se desilo u zadnjih mjesec dana.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako posle abortusa
19.3.2014 2:46:56   
Selenaaaa
Iskreno se nadam da cu ovim bar nekome pomoci.ja imam 21 godinu juce sam imala ab sa lokalnom anestezijom.Bol je bila neopisiva kao da iz mene trgaju organe.od dolaska u ord.nisam prestala plakati ali nisam to uradila sto sam zeljela vec sto sam morala.momak je sve vrijeme bio uz mene i cak je teze to podnio jer je cuo moje vriske.ja dijete nisam mogla zadrzati jer nismo u finansijskoj situaciji i premladi smo iako smo godinama skupa i volimo se.ovo nam je tesko palo oboma,ali je odluka bila ispravna.ja svom djetetu zelim pruziti sve sto ja nikad nisam imala i vise.zelim da me neko ozeni i prihvati iz ljubavi,ne iz obaveze.i najbitnije mi je da sam sad uredu iako je bila bolna i teska odluka.bit cu i bolje vremenom.samnom je sve uredu i mogu imari djecu i ubuduce sto zaista jedva cekam jednog dana.djevojkama koje odluce donijeti ovu odluku od srca preporucujem opstu anesteziju i optimizam koliko je moguce.ja sam olaksanje nasla u malim stvarima.i najbitnije je da oprostite sebi.zelim vam svima sretne buduce trudnoce,brz oporavak od svega i sve najbolje!

(odgovor članu Helen123)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako posle abortusa
19.3.2014 9:58:25   
canim
Selenaaaa ja mislim da si ti fulila temu, ova je tema pod spontani pobacaj, spontani i namjerni pobacaji nisu nikako isto i to preporucivanje djevojkama da slobodno ubijaju svoju nerodjenu djecu mi je... malo je reci, neumjesno.

(odgovor članu Selenaaaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako posle abortusa
19.3.2014 10:09:47   
AAvalon
Selenaaa, zaista si profulala i forum i temu... ovde dodju zene kao npr.ja, koja godinama dajem sve od sebe da zatrudnim i zadrzim trudnocu, koja se svakim atomom snage borim da rodim dijete, i ne treba mi komentar kao tvoj: da je bila ispravna odluka i da je sasvim u redu ubiti mali zivot jer niste u optimalnoj finansijskoj situaciji i jer ne zelis da tebe neko zeni iz obaveze user posted image  pa zar tolipasno tebi vrijedi zivot t(v)og nerodjenog djeteta???

ja bih zamolila moderatore da se ovaj komentar izbrise, zaista je neumjesan i nezreo i vrijedja sve nas koje ovde dodjemo po utjehu ili da nekom ponudimo savjet nakon spontanog pobacaja JAKO ZELJENE trudnoce

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako posle abortusa
19.3.2014 18:22:57   
Vanne
Ojj boze dragi....izvinite unaprijed zbog mog posta i ako cu biti gruba ali ta bol prilikom kiretaze je najmanje sto zasluzujete nakon odluke da ubijete to malo bicence..Bog vam ga je dao s razlogom...i ja sam vristala i otimala se na onom stolu poslije spontanog ali ta bol nije ni blizu onoj boli u dusi koja razara zbog gubitka djeteta...
Koliko se zene muce i pateda dodju do svoje bebice a neki trudnocu tako olako shvate...


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako posle abortusa
19.3.2014 21:04:07   
Chilli
Nemoj nam Boga ti pomagati....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako posle abortusa
20.3.2014 21:35:07   
Andy_Bec23
user posted image user posted image user posted image

ZAMISLJAM TO DJETE KOJE MOLI MAJKU SVOJU DA GA NESKLONI I DA GA PRIHVATI user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako posle abortusa
20.3.2014 23:02:58   
minja_
danima citam ove postove i lomim se da li da bilo sta napisem, ali jednostavno moram.

bez obzira koliko je ovo prebolna tema za zene koje se bore za majcinstvo, promasen forum i promasena tema, mislim da djevojka nije zasluzila sve ove rijeci. ima tek 21 godinu, donijela je odluku kakvu je donijela - sta je uradila shvatice kada za par godina primi u ruke "zeljeno" dijete - to je spoznaja i bol s kojom ce ona da zivi cijeli svoj zivot.

nisam ni za sebe sigurna da ne bih prekinula trudnocu da sam je dozivjela u njenim godinama i okolnostima, a sta sam uradila, postala bih svjesna tek godinama poslije, samo, dragi me Bog postedio te kusnje.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako posle abortusa
20.3.2014 23:19:06   
ada_

IZVORNA PORUKA: minja_

danima citam ove postove i lomim se da li da bilo sta napisem, ali jednostavno moram.

bez obzira koliko je ovo prebolna tema za zene koje se bore za majcinstvo, promasen forum i promasena tema, mislim da djevojka nije zasluzila sve ove rijeci. ima tek 21 godinu, donijela je odluku kakvu je donijela - sta je uradila shvatice kada za par godina primi u ruke "zeljeno" dijete - to je spoznaja i bol s kojom ce ona da zivi cijeli svoj zivot.

nisam ni za sebe sigurna da ne bih prekinula trudnocu da sam je dozivjela u njenim godinama i okolnostima, a sta sam uradila, postala bih svjesna tek godinama poslije, samo, dragi me Bog postedio te kusnje.


user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako posle abortusa
20.3.2014 23:21:31   
ada_

IZVORNA PORUKA: AAvalon

Selenaaa, zaista si profulala i forum i temu... ovde dodju zene kao npr.ja, koja godinama dajem sve od sebe da zatrudnim i zadrzim trudnocu, koja se svakim atomom snage borim da rodim dijete, i ne treba mi komentar kao tvoj: da je bila ispravna odluka i da je sasvim u redu ubiti mali zivot jer niste u optimalnoj finansijskoj situaciji i jer ne zelis da tebe neko zeni iz obaveze user posted image  pa zar tolipasno tebi vrijedi zivot t(v)og nerodjenog djeteta???

ja bih zamolila moderatore da se ovaj komentar izbrise, zaista je neumjesan i nezreo i vrijedja sve nas koje ovde dodjemo po utjehu ili da nekom ponudimo savjet nakon spontanog pobacaja JAKO ZELJENE trudnoce

potpisujem


_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako posle abortusa
20.3.2014 23:35:56   
minja_
Koliko god mi savrseni ne bismo sebi nikako dozvolili seksualne odnose prije braka ili u nekim godinama ili bez zastite ili bez svake druge vrste odgovornosti prema mogucim posljedicama, to ne znaci da sve to ova nezrela omladina ne radi. I da, mislim da neko ko danas ima 21 godinu nije zreo, odrastao i svjestan dugorocnih posljedica svojih postupaka. Da ga to ne amnestira, ali sigurno da zreli nisu.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako posle abortusa
20.3.2014 23:37:27   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: minja_

danima citam ove postove i lomim se da li da bilo sta napisem, ali jednostavno moram.

bez obzira koliko je ovo prebolna tema za zene koje se bore za majcinstvo, promasen forum i promasena tema, mislim da djevojka nije zasluzila sve ove rijeci. ima tek 21 godinu, donijela je odluku kakvu je donijela - sta je uradila shvatice kada za par godina primi u ruke "zeljeno" dijete - to je spoznaja i bol s kojom ce ona da zivi cijeli svoj zivot.

nisam ni za sebe sigurna da ne bih prekinula trudnocu da sam je dozivjela u njenim godinama i okolnostima, a sta sam uradila, postala bih svjesna tek godinama poslije, samo, dragi me Bog postedio te kusnje.


za zaceti dijete nije imala tek 21,nego je ima sad kad se odlucila na abortus?

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako posle abortusa
20.3.2014 23:50:17   
babybaby
Mlada, nego šta je i naivna čim je to ovako prostodušno ovdje kazala... Priznala da nije mogla prihvatiti da rodi... Meni su puno neshvatljivije one zene koje rade amniocintezu s ciljem da prekinu trudnoću ako dijete nije uredu, iako pod izgovorom da se psihički pripreme, bla, bla ... A na njih niko ne galami...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako posle abortusa
21.3.2014 0:04:56   
veeseelaa
svak nek radi sa svojim tijelom što želi
tema je kako posle abortusa, žena ga je imala i ima pravo da se javi i piše, ma koji razlog bio pa je isti odradila
ne kontam vas baš

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako posle abortusa
21.3.2014 8:34:53   
AAvalon
temu je otvorila zena koja je imala kiretazu propale trudnoce... znaci, tema se odnosi na sta da ocekuje poslije kiretaze i kako da to sve preboli... izvini vesela, ali neke od nas pogadja to sto neka "mlada" od 21 godinu koja je dovoljno zrela da se seksa a nedovoljno zrela da  prihvati posljedice tog seksa, dodje na tu temu koju uglavnom posjecujemo mi koje prolazimo spontane pobacaje u zelji da nekome pomognemo ili same nadjemo utjehu, i ovde propagira kako je namjerni abortus u redu i ispravna odluka, jer je eto bio iz finansijskih razloga user posted image to nas koje ne mozemo ostati trudne i zadrzati trudnoce jednostavno boli, pa vi sad mislite sta god hocete

i ja sam za slobodu izbora, i za slobodu govora, ali nemojte mi brate pristajati na muku



_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako posle abortusa
21.3.2014 22:12:37   
veeseelaa
ok

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *