|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kilogrami u blizanackoj trudnoci
9.9.2008 11:32:17   
dorina
Drage mojeuser posted image sa user posted image user posted image
ja sam vam jako zabrinuta zbog tezine koju cu dobiti u ovoj trudnoci. Interesuje me koliko vi dobijate. U prvoj trudnoci sam dobila nekih 15 kg, sto nije puno obzirom da sam zadrzavala tecnost i bila sva otecena, ali to je bila jedna beba, a sada su dvijeuser posted image .
Mjesec dana nakon poroda imala sam isto kg kao i prije trudnoce 72, ali za vrijeme dojenja sam nabacila 10kguser posted image i  zadrzala ih do ponovnog zatrudnjivanja. Sad u 15. vec imam 84kg i jako brinemuser posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
9.10.2008 8:12:44   
baby
Cao Dorina  ja sam rodila blizance prije 3 mjeseca i bili su mi jedan 2700 a drugi 2680 jedan dug 49 a drugi 50 sto je masala za blizance a udebljala sam se 18 kg kad sam se porodila i izasla iz bolnice vratila sam svoju tezinu skojom sam zatrudnila

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu dorina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
23.10.2008 23:34:18   
Dijanam
ja isto nosim dvojke, zadnja sedmica 4. mjeseca i dobila sam samo 2kg! Mogu uci u sve stare hlace (ok, ne mogu ih zakopcati, ali posto su sve sa spustenim strukom upadam bez problema - i krijem da ne zakopcavam dugme :)
jedem puno voca i povrca, ali nemam bas neki ludi apetit, i dosta se krecem. Ne povracam mada mi je ponekad osjetim pomalo mucnine. Iskreno se pomalo brinem jer sam ocekivala malo vise od sirenja stomaka i "prirasta" u podrucju grudi...
Valjda te ovo utjesilo jer ima nas na drugoj strani koji bi htjeli koju kilicu nabaciti...
pozdrav,

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
7.11.2008 9:10:46   
Puslica
cao drage !

nova sam na ringeraji nepuni mjesec
al prvo sam bila na temama problemi sa zatrudnjivanjem kad gle cuda
i iznenada ja trudna
kad gle jos veceg cuda juce na prvom uz dvojke ...u 5-oj sam sedmici
nisam mse nista udebljala,sreca apetit mi je slab skroz.kazem sreca jer se brinem posto sam s viskom kg inace kako ce tek biti u trudnoci i to cak dvije bebice
doktor mi je uglavnom rekao da slatkise,tjesteninu odstranim...

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Dijanam)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
11.11.2008 20:11:26   
dorina
Puslice čestitam od srca. Nadam se da će sve biti OK.
Meni će uskoro biti punih šest mjeseci trudnoće i dobila sam do sada nekih 7-8kg. To bi trebalo biti normalno. Nisam ni ja imala apetit u prvom tromjesečju, ali poslije toga stalno nešto grickam.



< Poruku je uredio dorina -- 11.11.2008 20:12:01 >

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
12.11.2008 16:36:12   
Suzana
Puslice,
 
I ja sam mislila da cu u trudnoci da budem tenk (obzirom da sam slatkohrana), a pogotovo blizanackoj.
Medjutim, nista nije pravilo! Samu sam sebe iznenadila, jer sam se udebljala samo 20 kg sto je skolski za dvojke. U svakom slucaju, trudi se da se hranis sto zdravije, jer ce tako i tvoje bebe biti napredne i zdrave.
 
Sretno.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
13.11.2008 10:40:45   
Puslica
suzi hvala.al pomisao na 20kg ccccrrrrgggggrrrrr.al staces tako treba pa neka i bude .mozes li mi napisati nesto konkretnije u vezi ishrane mislim znam voce povrce inace to i preferiram u ishrani jako malo masnoca ,przuckanja i tih stvari.i da ti kazem da su ti imena djecice prekrasna po mom ukusu narocito Mak.

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
13.11.2008 22:10:51   
Suzana
Hej Puslice, 20 kg zvuci strasno, ali meni je na porodu otislo 13 kg - dobro i Edi i Mak su bili napredni za blizance... 4 kg otislo sada sa dojenjem, a eto, imam jos 3 kg viska, ali to mi ne smeta, ono, ni ne vidi se.
 
Za ishranu ti nemam neki konkretan savjet... Kao sto si i napisala, voce, povrce... Vitamine u svakom obliku hrane... Naravno, nije zabrenjen i neki junk food ponekad, ali ne ishranu zasnivati na tome...
Ja sam imala srecu pa mi organizam nije trazio nista specijalno.
 
Ako trebas kakav savjet, budi slobodna da me kontaktiras na PP.
 
A hvala ti za imena. Mak je takodjer moj izbor, a muz je dao Ediju ime. :)

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
14.11.2008 10:36:46   
Puslica
suzi hvala puno,kako sam i rekla voce povrce i nema brige,kilograma si se super rijesila ma najbitnije je da se covjek neopterecava s tim i odose sami ..
ni ja nemam nekih posebnih zelja za hranom osim kefir bi mogla i dan i noc...
pusa

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
9.5.2013 20:16:24   
manfri
da podignem temu user posted image

mi bili kod doktora jucer i 26 +3 momci Masallah super sve OK , no doktorica mi se zabrinula sto sam dobila 5 kg za mjesec dana tj. ukupno od pocetka trudnoce do jucer +11kg user posted image kaze ne valja to user posted image user posted image pih a ja ko grom hvala Bogu user posted image cak mislim da sam manje krupna nego u prvoj trudnoci s jednim malcem user posted image

Ima li kod vas kakvih slicnih slucajeva, mislim da li vas doktori ruze zbog tezine ? user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
9.5.2013 21:10:44   
palma
Za ove što ne dobivaju kilograme bez brige, ja sam sa blizancima dobila samo 7 kg, jest da sam bila malo anemična ali sve je dobro prošlo hvala Bogu, jedna beba bila 2750 a druga 2300, tako da kada sam se porodila imala manje 5 kg nego kada sam zatrudnila, a imala sam brigu jer nisam mršavica, mislila šta ću ako se puno udebljam. zatrudnila sa 74 porodila se sa 81, a poslije poroda 69. Ispade da sam u toku trudnoće mršala, ali nisam smjela jesti nikako slatko jer pijem siofor pa vjerovatno zbog toga. Izgleda da se sad debljam a bebama 5 mjeseci uh, trebala bih opet zatrudniti da smršam user posted image .

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
9.5.2013 21:16:00   
palma
Poludio računar, ja jednom objavi ono neće piši ponovo ono objavi oboje, znači poruka sličnauser posted image user posted image

< Poruku je uredio palma -- 9.5.2013 21:31:16 >

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
9.5.2013 21:38:52   
palma
Sad nema druge poruke, svašta...totalno poludio, ili računar ili ja sa dvije bebe...

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
9.5.2013 22:01:51   
manfri
palma user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da ne brines nije do vas nekoliko nego do interneta i kod mene isti problem user posted image ili stoji opcija da mame s blizancima nesto pobrkaju konekciju i ove elektricne điđe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image cestitke na bebcima i na takvoj kilazi ! Eh kad bi ja imala takvu kilazu bila bih svake godine trudna hehheheheheuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ma meni u pricipu kilaza i nije problem koliko me doktorica uspanici, tj. ono kad zamahuje glavom ja se odmah zabrinem zato sam pitala ima li jos neko slican problem)

Koje si ti sedmice otisla na porod ?


< Poruku je uredio manfri -- 9.5.2013 22:04:08 >


_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
9.5.2013 22:17:41   
enči80
Manfri ja sam do 5 mjeseca mršala(izgubila sam oko 3kg) ali sam zato u 6. i 7.sve nadoknadilauser posted image Na porod otišla sa +18,iz porodilišta sam izišla sa kilažom manjom nego kada sam zatrudnila.Puno sam oticala u 9.mjesecu pa je u meni bilo dosta vode a i bebe su mi mašaAllah bile preko tri kile.Porodila se tačno sa 42.pune sedmiceuser posted image user posted image Sretno!

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
10.5.2013 12:33:32   
sretna sam jako
Uh meni je muka bilo ici doktoru prvih 5 mjeseci jer sam znala da ce me ruziti zbog kilaze.user posted image user posted image
A ja njemu svaki put podvaljivala pricu- ma ne jedem ja puno, nego nemam urednu stolicu!user posted image user posted image
Al sam se jedino i udebljala tih mjeseci, svih 14 kilograma, pola kila manje nego u prvoj trudnoci s jednom bebicom. I hB svi zivi i zdravi!user posted image

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
10.5.2013 14:49:38   
palma
Ja sam ti Manfri imala prijevremeni porod. Dr me naručio ranije u bolnicu jer sam se već sa 35 sedmica pošla otvarat, a bebe bile zadak morao je biti carski, međutim u bolnici mi još skoči pritisak a bio mi inače nizak i onda me morali poroditi bukvalno za dva dana porodila sam se sa 35 +5, bebe bile u inkubatoru 6 dana i hvala bogu sad momci napreduju više nego što treba, kaže pedijatar trebaju na dijetu.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
10.5.2013 21:05:25   
manfri

IZVORNA PORUKA: palma

Ja sam ti Manfri imala prijevremeni porod. Dr me naručio ranije u bolnicu jer sam se već sa 35 sedmica pošla otvarat, a bebe bile zadak morao je biti carski, međutim u bolnici mi još skoči pritisak a bio mi inače nizak i onda me morali poroditi bukvalno za dva dana porodila sam se sa 35 +5, bebe bile u inkubatoru 6 dana i hvala bogu sad momci napreduju više nego što treba, kaže pedijatar trebaju na dijetu.

Nek su malci Masallah dobro a sve ostalo nije ni bitno user posted image

Mene vam drage moje doktorica ruzi radi kilaze i to opasno me ruzi (skoro pa imam osjecaj da bi me tukla da moze user posted image user posted image user posted image ), u 26+3 malci vec imaju masalah po 1178 g a drugi 1183 g a ja kad kazem da ne jedem toliko ona ne vjeruje e sad kad je muz potvrdio da stvarno ne jedem toliko ona onda paniku da nemam secer , helem uradim onaj OGTT i nalaz na taste 4,1 a sa glukozom nakon 2 sata 6 user posted image user posted image user posted image e sad bas da vidim sta ce mi reci user posted image mene ona sad prepada ono kao mnogo kila raniji porod i tezi ne valja radi beba itd. pa rekoh da vidim s vama kakva vi iskustva imate i sa kilaz7om i sa tim ranijim porodom i odmah mi lahne kad vidim da ste sve masallah bebice svoje zive i zdrave donijele na svijet i da masallah napredujuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
10.5.2013 21:07:04   
manfri

IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Uh meni je muka bilo ici doktoru prvih 5 mjeseci jer sam znala da ce me ruziti zbog kilaze.user posted image user posted image
A ja njemu svaki put podvaljivala pricu- ma ne jedem ja puno, nego nemam urednu stolicu!user posted image user posted image
Al sam se jedino i udebljala tih mjeseci, svih 14 kilograma, pola kila manje nego u prvoj trudnoci s jednom bebicom. I hB svi zivi i zdravi!user posted image



Ja ti svoju svaki put piam mogu li kako zaobici vagu user posted image user posted image user posted image user posted image i ona me svaki put "strelja " ppogledomuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
10.5.2013 21:52:27   
enči80

IZVORNA PORUKA: manfri


IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Uh meni je muka bilo ici doktoru prvih 5 mjeseci jer sam znala da ce me ruziti zbog kilaze.user posted image user posted image
A ja njemu svaki put podvaljivala pricu- ma ne jedem ja puno, nego nemam urednu stolicu!user posted image user posted image
Al sam se jedino i udebljala tih mjeseci, svih 14 kilograma, pola kila manje nego u prvoj trudnoci s jednom bebicom. I hB svi zivi i zdravi!user posted image



Ja ti svoju svaki put piam mogu li kako zaobici vagu user posted image user posted image user posted image user posted image i ona me svaki put "strelja " ppogledomuser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image ...a ja sam svoju uvjeravala da joj vaga ne valjauser posted image user posted image

user posted image za momke!

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
10.5.2013 21:58:10   
manfri

IZVORNA PORUKA: enči80


IZVORNA PORUKA: manfri


IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Uh meni je muka bilo ici doktoru prvih 5 mjeseci jer sam znala da ce me ruziti zbog kilaze.user posted image user posted image
A ja njemu svaki put podvaljivala pricu- ma ne jedem ja puno, nego nemam urednu stolicu!user posted image user posted image
Al sam se jedino i udebljala tih mjeseci, svih 14 kilograma, pola kila manje nego u prvoj trudnoci s jednom bebicom. I hB svi zivi i zdravi!user posted image



Ja ti svoju svaki put piam mogu li kako zaobici vagu user posted image user posted image user posted image user posted image i ona me svaki put "strelja " ppogledomuser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image ...a ja sam svoju uvjeravala da joj vaga ne valjauser posted image user posted image

user posted image za momke!


uh ta ti je dobra to cu ja pokusati slijedeci putuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
6.6.2013 17:41:05   
manfri
eh mi bili danas na kontroli i sve je OK Hvala Bogu s bebicama sem sto sam ja dobilanza mjesec dana 3 kguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sada smo 30 + 4 i ja danas na foru da ne valja vaga user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad doktorica ma nije problem ima druga user posted image user posted image opet isto 84kg dakle ukupno do danas u +15 kg user posted image a imamo jos bar 7 sedmica za izdurati ima da budem ko cisterna manje zapremine user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
6.6.2013 19:07:31   
Leva
Manfri koliko si dobila za prva 4 mjeseca? Ja sam dobila 2 kg i sve me strah da je to malo

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
8.6.2013 12:45:15   
manfri
3 kg ali zato sam od 4 mjeseca pocela bujati user posted image meni se ne cini malo cak naprotiv moja bi doktorica skakala od drece da tako malo dobijam na tezini user posted image user posted image user posted image samo je bitno daq su mrvice dobro , da se lijepo razvijaju , a sto se tezine tice to je fakat individualno od trudnoce do trudnoce da ne govorim od zene do zene . Ja sam u prvoj jednoplodnoj trudnoci dobila vise nego sad s dvojkama. Samo se ti opusti i uzivaj u najvecem i najljepsem poklonu na svijetu user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kilogrami u blizanackoj trudnoci
8.6.2013 12:46:52   
manfri
Levi jesi bila kod doktora , sta kaze za bebice ? ako kaze da je sve OK ne brini onda a sem toga ako si povracala mnogo nije ni cudo sto tezina ne ide gore4

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *