|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   logoped
28.1.2009 22:43:38   
aloa
Moja djevojcica ima 2 i po godine i jos uvijek ne govori, tako da nam je pedijatar savjetovao da odemo kod logopeda. Zanima me da li neko ima dijete koje je kasnije progovorilo i da li neko ima iskustva sa radom sa logopedom? 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: logoped
29.1.2009 15:09:06   
bonas
MOJ SIN JE PROGOVORIO DOSTA KASNO.IZGOVARAO JE VRLO NE RAZGOVJETNE RIJEČI I KADA JE KRENUO U VRTIĆ SA 2,5 GODINE BIO JE NAJLOŠIJI.UPUTILI SU GA LOGOPEDU PRI VRTIĆU A JA SAM GA SAM VODILA JOŠ U POLIKLINIKU TRI PUTA NEDJELJNO.PREGLEDAJU SLIKE UĆE RAZNA SLOVA KAO R,L,E I O U ITD.UGLAVNOM JERAD KROZ IGU.SADA MALI IMA 4 GODINE GOVORI JAKO DOBRO ALI GA JOŠ UVIJEK DRŽIM KOD LOGOPEDA PRI VRTIĆU.MISLIM DA JE NAJBITNIJE REAGOVATI NA VRIJEME.

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: logoped
29.1.2009 17:57:51   
aloa
Hvala na odgovoru. Predpostavaljam da ne zivis u Bih jer ja koliko znam da kod nas nema logopeda u vrticu? A znas li sta je ustvari bio uzrok toga sto tvoj mali nije govorio? Ja cu izluditi od brige...

(odgovor članu bonas)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: logoped
29.5.2009 12:32:26   
neki
Evo i mene na ovoj temi...Moj Sead je dobio uputnicu prije 15 dana da ide logopedu,jer nije izgovarao fino puno slova,kao npr. slovo s,š,z,l,č,ć...Nikad mu niko od nas nije tepao,ali eto ima 3god. i 5mj.U medjuvremenu je poceo da fino izgovara rijeci,stim da jos nije savladao slovo r i l.Mislim da nema potrebe da ga vodim logopedu,pa eto voljela bih cuti i vase misljenjeuser posted image

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: logoped
10.6.2009 22:35:43   
ena5
Ja se brinem za svog djecaka, koji ima 18mjeseci. On prica konstantno ali na svom jeziku, bebecem.
Stalno ga poredim sa njegovom starijom sestrom koja je u tom uzrastu znala mnogo vise!
Radim snjim svaki dan, pa cemo vidjeti rezultate.
On zna da kaze sva slova, ali od rijeci samo tata, baba, deda, daj, duda, oko, i kako se glasaju neke zivotinje.
Mene brine njegov kineski jezik?
Sto se tice ostalog razvoja ne zaostaje, brz je i snalazljiv, to sam primjetila.

Sta mislite o tom djecijem jeziku??
Pozdrav

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: logoped
11.6.2009 1:07:48   
lely
Ja mislim da sva djeca imaju u odredjenom uzrastu taj svoj djeciji jezik.
Znam kako ti je,jer i ja sam bila zabrainuta i cak sam otvorila temu o tome(evo mozes procitati jos neka iskustva  http://www.ringeraja.ba/forum/%22Mala_lijen%C4%8Dina%22/m_191152/tm.htm).

Moj djecak sam ima 21 mjesec i zadovoljna sam njegovim govorom,mada i on prica po nekad tim djecijim jezikom,ali meni je to ok.

Nemoj se brinuti,jer uskoro ces se i sama pozitivno iznenaditiuser posted image

(odgovor članu ena5)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: logoped
11.6.2009 13:09:23   
mamina cura
Ima li iko broj od kakvog logopeda? Moze i privatni. Timur je izgubio termin na Kosevu kad sam ja rodila i od tada nikako da dobije novi terminuser posted image Govor mu je donekle ok ali ipak treba malo vjezbe. POMAGAJTE

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: logoped
11.6.2009 13:22:13   
bebano
Mamina Cura evo ti broj pedijatrijske ordinacije Mali Svijet pa pitaj da li oni imaju 033 226 034. Znam da imaju psihologa pa te mozda on moze uputiti dalje. Pozdrav

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: logoped
11.6.2009 15:02:54   
mamina cura
 
IZVORNA PORUKA: bebano

Mamina Cura evo ti broj pedijatrijske ordinacije Mali Svijet pa pitaj da li oni imaju 033 226 034. Znam da imaju psihologa pa te mozda on moze uputiti dalje. Pozdrav

Odmah zovem

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: logoped
11.6.2009 15:10:15   
S.mama
Mi idemo logopedu..za manje od mjesec dana ce imati dvije godine...On ne prica nista jos uvijek..sada kod logopeda samo radi vjezbe,tek nam je treci put da idemo,pa cemo vidjeti rezultate...
nije zainteresovan,najradije bi se igrao sa doktoricom,ono sto mu pokazuje ili crta,ne zanima ga..

_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: logoped
11.6.2009 21:18:48   
ena5
S.mama, jel on uopste ne prica, ili mrmlja ili sta????
Znam za dosta slucajeva djece sto su kasnije progovorila, neki se roditelji brinu a neki su totalno ravnodusni.
Citala sam da je najvaznije da djeca razumiju govor, a pricanje ce doci samo po sebi.
Mogu da vam iskopiram dosta vjezbica za rad sdjecom, tj. posticanje govora ako nekog zanima?
Pozdrav

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: logoped
11.6.2009 23:28:45   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: mamina cura

IZVORNA PORUKA: bebano

Mamina Cura evo ti broj pedijatrijske ordinacije Mali Svijet pa pitaj da li oni imaju 033 226 034. Znam da imaju psihologa pa te mozda on moze uputiti dalje. Pozdrav

Odmah zovem

Imaju psihologa koji radi sa djecom sa posebnim potrebama, logopeda nemaju. Moj Timur bas treba logopeda. Neke glasove ne izgovara pravilno, muci se sa tezim rijecima. On je progovorio skoro sa tri godine. Sve je bilo ok, sve razumije ali da prica ma kakvi user posted image I kad je konacno progovorio jako sporo je sve islo i mucili smo se da ga razumijemo. I sad prica ko da je navijen ali jos uvijek ima dosta rijeci koje ni mi ne mozemo razumjeti. Jedna od mogucnosti njegovog kasnog govora je i stalne upale uha po obdanistima. Kad je operisao krajnike i ugradili mu male cjevcice u usi cini mi se da je vise poceo pricati i da je to teklo brze. Takva djeca se zovu djeca sa usporenim razvojem govora. Govor im zaostaje u odnosu na psihicke i motoricke aktivnosti. I moraju se dodatno potruditi da dostignu nivo svojih vrsnjaka.
Logoped i vrtic mu je veoma pomoglo, ali kako je ovo veliki grad, jako je mnogo djece koja trebaju logopede a to zanimanje je valjda u deficitu. Cekamo na termin bukvalno 1,5 god. user posted image Iduce godine Timur treba ici u skolu i ne zelim da dozvolim da ne zna normalno da prica.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: logoped
4.8.2009 17:29:05   
Brza
Zdravo cure...
I moja mala sada ima 26mjeseci a jos ne govori.Prica bebecim jezikom razumije sta joj kazemo.Sa 1g je govorila mama,go,itd ali sada ne.Ako sta treba sama uzme a ako ne moze dodje po mene ili mm i uzme nas za ruku da je pratimo i onda pokaze sta zeli i to je praceno glasanjem aaaaaaa.Onomatopeju nije nikada napravila osim kad vidi konja ustima i jezikom pravi KLA KLA.Inace je vrlo mirna i do prije 4-5 mjeseci uopste nismo mogli prodret do nje sama se igrala i samo bi gledala crtane ja i mm smo joj smetali ako bi se zeleli igrati sa njom.Upisala sam je u vrtic i isla je 15 dana ali se nije navikla samo je plakala i nije jela pa sam je ispisala ali je od tada u boljem odnosu sa mnom i mm zeli se igrati sa nama vesela je itd.Inace ne voli se igrati sa djecom radije je sama i djeca i guzva samo joj smetaju.

Interesujeme sto su vama rekli logopedi i kakva su vasa djeca.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: logoped
4.8.2009 18:00:27   
acudesa
ma prerano je da se bakćeš izgovorom on je još mali, neka djeca tepaju do škole, pa isprave, ako ti izgleda previše čudno možeš otići logopedu, ali i moj dječak ima skoro 3 god i to je meni simp kad tepa, ako uvidiš da ne napreduje u izgovoru tih glasova onda reaguj a  zasada nemoj, naročito to ne kometariši NIKADA pred njim, da znaš da će 100 % snimiti šta pričaš i može namjerno da izvrće i da se ne trudi-pa zaboga mama je rekla da ne izgovaram kako treba i je ih neću ni izgovarati


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: logoped
4.8.2009 18:06:45   
acudesa
ena5, moj sin nije do godinu i po ništa govorio, a onda mahala: a, što li to ne priča, šta li je kako li je....ja ništa, nije mi ni palo na pamet da se nasekiram
pa je onda počeo po koju riječ, za godinu je dopunio fond riječi da ne povjeruješ, sad mu je skoro 3 i znaš šta priče ko veliki
a, u tom periodu oni "snimaju" pa kad počne da izlazi iz njih ostaneš bez teksta

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ena5)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: logoped
4.8.2009 18:53:59   
Brza
ena5 ja bih volila da mi posaljes te vjezbice da probam malo sa Lejlom a planiram da je uskoro pogleda logoped.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: logoped
5.8.2009 10:54:00   
Aki Sa
koje ni mi ne mozemo razumjeti. Jedna od mogucnosti njegovog kasnog govora je i stalne upale uha po obdanistima. Kad je operisao

Mamina cura da li si uspjela naci logopeda, naime mom sinu ce sad 5 godina i jos uvijek nije u stanju da izgovori R ali smo uz pomoc logopeda savladali L.
Djevojka nam je dolazila kuci nekih 2 mjeseca i njen maximum je bio L a sad cekam da od septembra krenem ponovo privatno da savladamo to R samo kod druge logopedice
Iamm obadva mobitela pa sad nisam sigurna smijem li ti ih ovako poslati da ne bude reklamna kampanja


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Brza)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: logoped
5.8.2009 11:21:43   
hanabanana
Ja sam htjela ovih dana voditi Hanu logopedu jer nije izgovarala slovo R.
I onda ona dodje prije par dana i kaže mi: Slušaj sada mama - Riba Ribi Grize Rep.

user posted image

I sada samo koristi riječi koji imaju slovo R - pravi se važna.
Ja sam malo vježbala s njom, recimo izgovarale smo riječi gdje je R na drugom mjestu: prvi, drugi, treci, srce, sreca, sredina, prije, priroda....crno, crveno...


(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: logoped
5.8.2009 11:26:45   
mamina cura
Konacno smo upali kod logopeda na Klinickom centru. Dijagnoza je sljedeca :))) Timur zna sva slova ali kod izgovaranja pojedinih rijeci, njemu vjerovatno tezih, mjenja im mjesto (glasove zamjenjuje)  i ne izgovara pravilno. Uz redovne terapije i kucno vjezbanje nadam se da cemo sve ispraviti do skole, sto mi je jako bitno.

E sad, ni Hena nece da prica a sve razumije. Zna me zvati mama i to je sve. Ostalo je neko brbljanje i pjevanje :))) Ja se ne brinem jer je i Timur na kraju progovorio i sad ne zatvara usta :))) ali ako ovako nastavi moracemo traziti pomoc :( Sto je genetika....

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: logoped
11.8.2009 22:52:24   
ena5
Ja ne znam kako da vam stavim vjezbice!
Ima ih puno, sa slikama.

U sustini su sve jako jednostavne, npr. izdvojis slike ukucana pa ih pregledas sa djetetom i svaku naglasis. Vidi mama,a evo Tate i sve tako!

Pa ima nesto kao da prekrijes papirom neku sliku, npr. macu, pa vjezbas ima mace, pa nema mace.

Moj djecak ima 21 mjesec, i po svemu je kao i druga djeca, razumije sve, ali sta on hoce.
Pocela sam od danas da ga provociram, i da ga ljutim. Bas je ljut kada mu nesto nedam, galami, vristi al sta me briga. Mozda mi upali taktika.

Voli da cita slikovnice, pokazuje prstom, ali to izgleda nekako ovako, ja ga pitam gdje je maca, on nista, trabunja nesto na svom jeziku, ja opet gdje je maca, on nista, onda mu kazem tuci macu, i on odmah krene da je tuce, ili da je mazi kada mu kazem draga maca.
Tako sam skontala da on raspoznaje sve zivotinje, jer smo istukli sve mace kuce, lavove, miseve i ostalo.

Dosta me nervira u nekm situacijama, npr. kada hoce vani ne moze cekati da se ja obucem, nego vristi na vratima, djaba mu govrim da saceka da obucem cipele ili uzmem torbu. Tu me nista ne razumije. Jel ocekujem previse???

Jao poludit cu sa ovim djetetom.

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: logoped
13.10.2009 12:04:50   
Nadi
I moja kćerkica koja ima 2 god i 8 mj slabo priča: mama, baba, nena, dedo, duda, ato (auto), tuš, kiša, tanji (r) i još par riječi. Da ne govorim da rečenice ne zna sklapati. Dvije riječi koje spoji su joj nana Mina i to je to. Kad je zamolim da ponovi neku riječ za mnom uglavnom izvrne na neki svoj jezik. jednostavno ne može da izgovori. Razumije odlično šta od nje tražim i uvijek posluša. Ja sam mislla još malo da sačekam pa onda možda logopedu. Sada je čuva jedna teta a i o obdaništu kao opciji bi trebala razmisliti. Baš se brinem ali eto sve se nadam da će progovoriti aBd.

(odgovor članu ena5)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: logoped
13.10.2009 12:12:46   
lilix
Nadi, ja bih ti savjetovala, ako te to već brine da posjetite logopeda, on će najbolje procjeniti govor tvoje curice. Ja imam sina kojem je sada 2 god. i 8 mjeseci, rano je propričao i počeo ispravno da govori skoro sve riječi, sa stalnim pitanjima šta,kako,zašto,.. prije 4 mjeseca odjednom je počeo da zamuckuje i da jednu te istu riječ ponovi nekoliko puta, MM i ja smo ga ispravljali i s tim samo pogoršali stvari (kako nam je logoped kasnije objasnio), iako su nam svi govorili da ne treba mi smo ga ipak odveli logopedu, i sad se hB sve vratilo na normalu, doktorica nam je rekla da smo ispravno postupili što smo ga na vrijeme doveli

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: logoped
13.10.2009 12:20:51   
Nadi
Lilix hvala na brzom odgovoru, eto sve kao nešto čekam kao sve razumije valjda će brzo i propričati aBd tješim se.
Ne ide u vrtić pa se sve tješimo da je to razlog. Malo se druži sa drugom djecom, uglavnom sa odraslim a mi svi (prvo unuče u porodici) sve razumijemo šta ona hoće pa se i ne trudi.
Mada možda bi i trebali je odvesti logopedu. Hvala još jedanput.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: logoped
29.10.2009 11:51:06   
Mojab
Moja djevojčica ima slabiju pokretljivost artikulatora. Tiho se glasa i nije u mogućnosti pravilno da izgovara 10 glasova našeg jezika. Zanima me da li neko ima dijete koje ima isti problem i da li neko ima iskustva sa radom sa logopedom, gdje da je odvedem jer mi nemamo logopeda u Lukavcu?
 

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: logoped
30.10.2009 15:49:58   
aloa
Cao cure,

Da li neko ima iskustva u radu sa logopedima iz Zavoda za slusno govornu rehabilitaciju na Breci? Zakazala bih termin u toj ustanovi, znam da imaju vise logopeda, pa me interesuje kakvi su, ko je najbolji, koliko termina daju sedmicno, rade li privatno? Svaka informacija je dobro dosla, please...

(odgovor članu Mojab)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *