|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dukan dijeta
28.8.2011 22:46:03   
myb@by
Tijesto za pizzu od tune
2 jajeta
konzerva tunjevine

jaja umutiti, dodati ocjeđenu tunu i napraviti homogenu masu.Na pleh staviti papir za pečenje, masu stavitit na papir i peći na temp od 180 stepeni odprilike pola sata.Nakon toga redati sastojke po tijestu u zavisnosti u kojoj ste fazi.Zapeći 10 minuta.

Dukan musaka

1/2 kg fairanog mesa
1 veliki luk
po elji bijelog luka
mala pavlaka
1 patlidan
paradajz iz konzerve 250gr
zaini ( origano obavezno)
1 umance
patlidan izrezati posoliti i ostaviti sat vremena da izbaci vodu. Nakon toga patlidan ispei u grill tavi. Izdinstati meso sa lukom, dodati zaine i paradajz. Dinstati dok ne ispari 3/4 vode. Na dno vatrostalne posude redati patlidane, preko toga staviti meso sa paradajzom, pa opet red patlidana, red mesa. Preliti mjeavinom pavlake i umanceta. Pei 40 minuta na 200 stepeni prekriveno folijom. Pred kraj skinuti foliju da se uhvati korica.

< Poruku je uredio myb@by -- 28.8.2011 23:04:59 >


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dukan dijeta
29.8.2011 0:18:49   
selina
drage ko nerazumije engleski ima i njemacka verzija ove stranice http://www.drdukan.de/

sretno vam

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dukan dijeta
29.8.2011 1:38:08   
MELLI
IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: MELLI

IZVORNA PORUKA: Lady26

1. FAZA NAPADA – čisti proteini

Traje ovisno o tome koliko kilograma trebate skinuti.
- do 4, 5 kg – 2 dana
- do 9 kg – 3 dana
- do 18 kg – 5 dana
- od 18 kg naviše – 7 do maksimalno 10 dana

Dozvoljene namirnice:
Teletina i govedina (odrezak, file, kotlet NE)
Sva perad osim guske i patke (bez kože, može i dimljena puretina na pr. dimcek)
Svi morski plodovi, surimi i riba
Jaja, bjelanjci neograničeno, žumanjci – do 4 tjedno
Mlijeko i jogurt – bezmasni, posni sir

Priprema hrane: pećenje u neprijanjajućoj tavi, grillanje, na roštilju ili u pećnici, kuhanje i sl.

Napomene:
U ovoj fazi se ne preporuča vježbanje.
Ne preskačite obroke.
Za pripremu hrane ne koristiti maslac niti ulja, ne dodavati šećer, voće ili sirupe, ne koristiti kečap i reducirati sol.
Dozvoljeno je korištenje većine začina, octa, limunovog soka, luka, češnjaka, peršina, majčine dušice za poboljšanje okusa hrane kao i soli i senfa ali u manjim količinama.
Jesti se može u neograničenim količinama kada god osjetite glad.
Pijte minimalno 2 litre vode i mineralne vode dnevno te koristite vitaminske dodatke.


ovo bi se moglo i probati user posted image user posted image user posted image
nego, mene ovo boldirano zbunjuje,je li sve u zagradi NE ili samo kotlet??user posted image user posted image
Ovaj Dukan mi je izračunao da bih tek u oktobru mogla do svoje ciljane težine,a meni to daaaaaaaaaaaalllllllekoooooooooooooo,al' hajd vrijedi probatiuser posted image user posted image user posted image





OT. pogledaj u ogledalo malo bolje user posted image
po meni tebi koja kila vise nebi bila naodmet user posted image

hvala Koko,ali ja bih sebe voljela vidjeti tvojim očima.
Ma nisi ti mene vidjela podugo, čini mi se.Trudim se ja sakriti višakuser posted image user posted image user posted image user posted image
Moja jedina sreća je što imam sitne kosti ,pa na prvu i ne izgledam ono baaaš debelo,ali draga moja imam ja viška sigurno i 7 - 8 kg.Kako god, nije mi dobro u mojoj kožiuser posted image user posted image   Troma sam,ovo je meni previše.Moj organizam je naučio na puno manju tjelesnu masu.Vrh mi je kad me sretnu ,pogledaju moje dvoje djece,pa u moj stomak,a na glavi im vidim upitnik koji svijetli i ono neizgovoreno pitanje "u kojem si mjesecu? Zar si opet trudna?? Nisam ja sad neki kompleksaš,ali fali mi ono, da kad stanem pred ogledalo ja sebi budem dobra,zadovoljna, a ne da razmišljam u kojoj majici i hlačama mi se najmanje ističu stomak i guza.user posted image
Nisam u svom životu nikada bila na dijeti,jer mi nije trebala,ali sad sam ušla u neku fazu da se na mene lijepi sve.Čak i jedem manje nego prije,ali eto nešto ne štima,pa mi se ovo nekako čini nekomplikovanim.Možda se i odlučim probatiuser posted image user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 10:57:06   
Lady26
Evo da se javim nakon zavrsetka I faze : 80,5kg naci - 3,7kg user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 11:18:40   
*pcelica*
user posted image user posted image user posted image user posted image Lady svaka cast.
Ja danas startam sa Dukanom i nadam se da cu i ovih 4-5 kila skinuti sa onom lahkocom kao sto sam i prethodne. Jutros sam pojela samo jedno bjelance a prije toga sam popila casu stajace vode. Ostalo mi je jos skoro puna flasa od 1.5l Jedino mi je voda problem jer ja nepijem puno tecnosti i kad pocnem piti zbog problema sa bubrezima pritisak mi pocne varirati dok se tijelo ne navikne ali nadam se da nece biti nikakvih problema

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 11:32:36   
ananas_ze
bravo ladyuser posted image ja bih sutra pocela s dijetom ali bih voljela da pisete sta jedete, kao sto je pcelica napisala svoj dorucak, jer kad pogledam sta je dozvoljeno jesti ne znam sta biuser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 19:26:46   
Lady26
Pcelice zasto samo 1 bjelance? nije cilj gladovanje, jedi non stop i koliko si gladna...
Ja pojedem recimo cijelo jaje i tunu (ocijedim je od ulja naravno) i popijem jogurt 0,1%mm, to mi bude npr dorucak...
Danas sam napravila kasu od zobenih mekinja - one su obavezne svaki dan, jako ukusno...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 19:27:14   
Lady26
Sretnooooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 22:00:21   
ananas_ze
a gdje si kupila te zobene mekinje Lady? I jel se s mlijekom pravi ta kasa?

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 22:05:19   
Lady26
Ima u DM-u...mislim tu sam ja nasla...
U oko 150ml mlijeka stavis 3 supene kasike z.mekinja, 1-2 natrena ili ako imas tecni zasladjivac 1-2kasicice, dobro promijesas i ugrijes u mikrovalnoj kratko, i onda ostavi malo da odstoji da mekinje "nadodju", jedno 5 min..jako je ukusno, mozes dodati kafenu kasicicu vanila ekstrakta ako volis....
Alnatura, Haferkleie mit Keim - ovako se zovu

< Poruku je uredio Lady26 -- 31.8.2011 22:07:50 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 22:07:47   
koka i po
vidi ove mrsavice sto se folirauser posted image user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 22:11:28   
Lady26
user posted image - very funny, prije je ovo user posted image
Ja na sebi nist' ne vidim manje kila....ni po odjeci...al vaga kaze, treba joj vjerovati user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 22:12:59   
koka i po
vaga je svjedok a odjeca moze i da se skupi prilikom pranjauser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dukan dijeta
31.8.2011 22:14:17   
Lady26
Samo njoj vjerujem slijepo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dukan dijeta
1.9.2011 9:39:24   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: Lady26

Pcelice zasto samo 1 bjelance? nije cilj gladovanje, jedi non stop i koliko si gladna...
Ja pojedem recimo cijelo jaje i tunu (ocijedim je od ulja naravno) i popijem jogurt 0,1%mm, to mi bude npr dorucak...
Danas sam napravila kasu od zobenih mekinja - one su obavezne svaki dan, jako ukusno...


Ja inace ne doruckujem (kad nisam na nekoj dijeti) a i poslije ramazana i bajrama mi se hrana gadi jednostavno nemam apetita. Ja jedem kad god osjetim glad ali jedem u manjim kolicinama. Jedino mi je voda problem. Juce sa,m jedva 1l popila. Valjda cu se naviknuti i uspjeti popiti tih 2l dnevno.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dukan dijeta
1.9.2011 9:43:09   
Lady26
1,5l ti je dovoljan, a u to ti ulazi kafa, caj i sl... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dukan dijeta
1.9.2011 9:49:04   
*pcelica*
Ma ja jedva i pola litra popijem.Juce sam odmah prvi dan zabrljala. Isli u goste i gdje god dodjemo ono kolaci sok, kolac nisam nijedsan pojela (bravo ja user posted image ) ali sam dva soka popila user posted image user posted image doduse jedan je bila limunada sa vrlo malo secera. Danas ce mi isto biti malo nezgodno jer imam kao neko testiranje za posao pa moram odraditi jednu smjenu od tri do deset ali izdrazacu nekako

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dukan dijeta
1.9.2011 9:54:18   
Lady26
Pcelice, nikakvi sokovi, ni limunada ni nista...samo voda, voda i voda....
Kupi multivitamin, pa to popij jednom dnevno umjesto soka user posted image
Ja sam na poslu od 9-17h...

< Poruku je uredio Lady26 -- 1.9.2011 9:55:42 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Dukan dijeta
1.9.2011 10:06:35   
*pcelica*
Ja sokove inace skoro nikad ne pijem ali znas kakav je nas mentalitet nesmijes reci da si na dijeti odmah te svi napadaju jos ako ne uzmes ono sto te pocaste naljute se. Zato od danas startam ono pravo. Sebi sam sinoc pripremila flasu vode koju cu danas da popijem. Za dorucak sam isprzila filete bez masnoce i malo abc namaza Za rucak cu nesto skontati i to je to

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Dukan dijeta
1.9.2011 10:09:49   
Lady26
Bogme ja kazem user posted image - inace mi sve ode u helac...
Super dorucak user posted image
Kupi mekinje u DM-u, obavezne su u toku dana a moze se napraviti ukusan dorucak, vecera ili uzina... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Dukan dijeta
1.9.2011 10:12:45   
*pcelica*
Imam te mekinje kupila ih prosli mjesec kad sam bila na Dukanu. Njih sebi pravim najcesce za veceru i kad pohujem filete umijesto u prezlu uvaljam u mekinje

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Dukan dijeta
1.9.2011 11:09:13   
ananas_ze
Ima u DM-u...mislim tu sam ja nasla...
U oko 150ml mlijeka stavis 3 supene kasike z.mekinja, 1-2 natrena ili ako imas tecni zasladjivac 1-2kasicice, dobro promijesas i ugrijes u mikrovalnoj kratko, i onda ostavi malo da odstoji da mekinje "nadodju", jedno 5 min..jako je ukusno, mozes dodati kafenu kasicicu vanila ekstrakta ako volis....
Alnatura, Haferkleie mit Keim - ovako se zovu

hvala ja bas nesto kontam kud ne upita kako ih praviuser posted image moj dorucak se kuha(jaje) i voda me ceka, nadam se da cu uspjeti popiti ta 2l, al za rucak, ne znam sta cu , mozel neka dzigerica???

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dukan dijeta
1.9.2011 11:30:50   
canim
lady user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dukan dijeta
3.9.2011 11:08:22   
*pcelica*
Da se pohvalim Na kraju prive faze (tri dana) 1 kg manje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Danas cu napokon malo povrca da jedem. Mesa mi je preko glave user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dukan dijeta
3.9.2011 14:47:56   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

Bogme ja kazem user posted image - inace mi sve ode u helac...
Super dorucak user posted image
Kupi mekinje u DM-u, obavezne su u toku dana a moze se napraviti ukusan dorucak, vecera ili uzina... user posted image


daj sliku kako te mekinje izgledaju, to moze biti dorucak na poslu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *