|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 13:08:27   
Lady26
Felix danas je tek 3 dan...ne mozes ocekivati da tako brzo prihvati....
Malo pretjerujes, mora plakati, normalno da nece odmah jesti....
Pa minimalno 2-3 sedmice mora proci da bi isao bez problema....
Polako, smiri se....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1826
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 13:11:15   
felix
ma joj nije meni za njega navice se on al kak da ja se naviknem user posted image uzas mi teško ...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1827
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 13:12:32   
Lady26
IZVORNA PORUKA: felix

ma joj nije meni za njega navice se on al kak da ja se naviknem user posted image uzas mi teško ...


O Boze user posted image user posted image user posted image
Jah, bas si ti bitna user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1828
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 13:14:45   
felix

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: felix

ma joj nije meni za njega navice se on al kak da ja se naviknem user posted image uzas mi teško ...


O Boze user posted image user posted image user posted image
Jah, bas si ti bitna user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image pa ak nemogu ja dzaba ti sve user posted image user posted image

ma šuti teško mi je bgm bez zajebancije ..... Duša moja nije plakao danas al jest ja znam da jest takav kad je u nepoznato on kupi u sebi nece plakat vec se sam znoji i trpi šuti u sebi takav je juce bio .
S tetama se vec opustio hb .
Kad mu dodje 5 do 12 kriza uzme cucu , a od cuke uho uz lice stavi ja došla on se sklupco uz tetu a uhom mede mazi miruše (NAVIKA i utjeha ) kad me vidio potrco a oci pune suza

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1829
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 13:25:54   
felix
eh da vas još nešto sam pitam ovak ova dva dana kad ga odvedem on oce ic ne buni se (ja mu kazem pre da odo zubaru fol pa ce doc mama kad to spomenem vice nece mama ima bube nece bubajuuser posted image ) dovedem ga neda skiinit obuce sem meni drzi me bukvalno krpo za nogu vice da udjem snjim udjem sjednem one ga odvedu zaigraju kad vidim igra se sek dvi magla vidi nema me ne place
al mi rekoše da sutra ga dam odma s vrata al kako , boze reko im plakace bojim se nece ušutit ko prvi dan , a krpelj kako ga na silu otkrpiti od noge da ga uzmu za ruku i vrata zatvori histerisace bacat se po podu kazu moraš , jer ovak ce mu biti teze ak ti svaki puta udješ i kad se zaiga odeš trazice te više .
bolje odma s vrata ak ce plakat plakat ce ....
uh pa tak cemo sutra radit

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1830
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 13:36:39   
bebacha
ti si njega trebala dat u vrtic 7 dana prije nego podes na posao.ovako imas puno slobodnog vremena i budalis bezveze
dijete niti place nit puno negoduje
pa normalno da ce negodovat kad ga oblacis.3 godine je bio samo s tobom,sta ocekujes,da sa osmjeh odma ide.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1831
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 13:44:25   
felix
ma znam ja bi ovu drugu opciju da udjem snjim pa šmugnem al nemoze to vjecnouser posted image ništa sutra ga sam predajem na vratima .
al malo mi je prehladjen nosic curi oci suzne nema ture , a to ne pripisujem vrticu jer je pre vrtica imao malo tih siptoma .....

i DA danas ga tete hvale da je prepametan stvarno i dokazno djete ne cuje se ziv ,..... baš su se pozitivno iznenadile user posted image
kad hoce spavat kao danas , (al one nisu znale danas sam im rekla) trazi sam cucu i bobija svog to znaci oce lec spavat
Tak i danas kazu anel vice daj mi cucu i bobija mi gledamo kojeg bobijauser posted image tak mu dao ime po našem bivšem cuki ..
Veliki bjeli , cuko njegov sa velikim ušima .
I sjeo teti u krilo ona ga malo njihala on skoro zaspo znaci NECE BITI PROBLEMA SA SPAVANJEM
danas da sam 5 min zakasnila zaspo bi hb ajd još jedna briga manje ....user posted image


< Poruku je uredio felix -- 9.5.2012 13:49:26 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1832
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 13:51:59   
Lady26
IZVORNA PORUKA: felix

eh da vas još nešto sam pitam ovak ova dva dana kad ga odvedem on oce ic ne buni se (ja mu kazem pre da odo zubaru fol pa ce doc mama kad to spomenem vice nece mama ima bube nece bubajuuser posted image ) dovedem ga neda skiinit obuce sem meni drzi me bukvalno krpo za nogu vice da udjem snjim udjem sjednem one ga odvedu zaigraju kad vidim igra se sek dvi magla vidi nema me ne place
al mi rekoše da sutra ga dam odma s vrata al kako , boze reko im plakace bojim se nece ušutit ko prvi dan , a krpelj kako ga na silu otkrpiti od noge da ga uzmu za ruku i vrata zatvori histerisace bacat se po podu kazu moraš , jer ovak ce mu biti teze ak ti svaki puta udješ i kad se zaiga odeš trazice te više .
bolje odma s vrata ak ce plakat plakat ce ....
uh pa tak cemo sutra radit

Ovako : znaci prvu sedmicu Laninog odlaska u vrtic, bukvalno su je CUPALI s mene, znaci nije samo anel takav....i ostajala je placuci....ja je ostavim i odem....
Ako ti njega budes ubjedjivala, hajde udji, doci cu ja brzo i sl....nikad te nece odlijepiti od tebe...
Znaci, sutra fino, uneses ga, uvedes ili kako vec i ODES, neka place, prestat ce....tetin je posao da ga zabave i pusti ih da rade svoj posao....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1833
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 13:53:28   
Lady26
IZVORNA PORUKA: felix

ma znam ja bi ovu drugu opciju da udjem snjim pa šmugnem al nemoze to vjecnouser posted image ništa sutra ga sam predajem na vratima .
danas da sam 5 min zakasnila zaspo bi hb ajd još jedna briga manje ....user posted image


Ne ostaj, nego idi odmah, nista mu ne obecavaj, nikakvi zubari, da ces brzo doci i sl....
A fino pitas tete kad je vrijeme za spavanje a ti ga ostavi da odspava....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1834
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 14:02:47   
felix

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: felix

eh da vas još nešto sam pitam ovak ova dva dana kad ga odvedem on oce ic ne buni se (ja mu kazem pre da odo zubaru fol pa ce doc mama kad to spomenem vice nece mama ima bube nece bubajuuser posted image ) dovedem ga neda skiinit obuce sem meni drzi me bukvalno krpo za nogu vice da udjem snjim udjem sjednem one ga odvedu zaigraju kad vidim igra se sek dvi magla vidi nema me ne place
al mi rekoše da sutra ga dam odma s vrata al kako , boze reko im plakace bojim se nece ušutit ko prvi dan , a krpelj kako ga na silu otkrpiti od noge da ga uzmu za ruku i vrata zatvori histerisace bacat se po podu kazu moraš , jer ovak ce mu biti teze ak ti svaki puta udješ i kad se zaiga odeš trazice te više .
bolje odma s vrata ak ce plakat plakat ce ....
uh pa tak cemo sutra radit

Ovako : znaci prvu sedmicu Laninog odlaska u vrtic, bukvalno su je CUPALI s mene, znaci nije samo anel takav....i ostajala je placuci....ja je ostavim i odem....
Ako ti njega budes ubjedjivala, hajde udji, doci cu ja brzo i sl....nikad te nece odlijepiti od tebe...
Znaci, sutra fino, uneses ga, uvedes ili kako vec i ODES, neka place, prestat ce....tetin je posao da ga zabave i pusti ih da rade svoj posao....

sve sto si mi rekla one su rekle i tak ce sutra biti
sto se tice spavanja nema problema danas ured zaspo i to sam user posted image teta ga mazila drzala u narucju anel oci 5 do 12.
kad oce spavat SAM TRAZI da spava tj cucu cuku to je znak da on je gotov,
To sam i danas rekla kazu sad je u fazi (kao sva dr.djeca) da sam posmatra djecu ne igra se toliko snjima nije se jos opusti skroz ono i bira skim ce kao ko mu pašeuser posted image
sad kao posmatra samo i vise oni njemu sad paznje pridavaju dok se ne opuste kao svako prvo dijete koje dodje upocetku .....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1835
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 14:04:05   
idana_85
Felix, u koji vrtic idete?

Kad je mm pitao rijada sto si plakao, kaze Mislio sam da ti neces doci po mene,da cu tamo ostati

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1836
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 14:09:24   
felix
nisa ja iz sarajeva idana-85 . a naš se vrtic zove leptirici .... super je sve što se vrtica tice et sam da anel abd bude zdrav i da jede spavanje i ostajanje smo malo prelomili i da da se mama malo sabereuser posted image da se ne oduzima ovoliko ....
Nije dzaba meni otac reko sine tebi je pod hitno potrebno još jedno djete ak tak nastaviš brzo ceš oboliti pusti djete kraju bilo bolestan il , nezanm sta al hajd teško dokaza mom zeludcu al kad su svi mogli i ja cu teško jeste previše mi teško al abd nadam se da cemo obadvoje ovo prepuknit i da ce proci brzo

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 1837
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 15:13:14   
Medić*
Felix polako, ne sekiraj se previse...Ja sam se prvi dan isplakala kao luda, on je dramio par min i prestao.

Danas nam je 5 dana, prezadovoljni smo...Bude kmezav ujutru ali nista strasno, cim zakoracimo u auto drugo dijete.

Velika je greska povesti dijete i ispariti i pobjeci samo. Fino mu reci da moras ici, da ces doci kad zavrsis. Ja sam tako u startu, ne zubaru ili ljekaru vec moram na posao, na taj nacin dijete stvara povjerenje bolje.

Odvedes ga, predas, poljubis i mahnes mu, vrlo kratko. Znam da je tesko ali je najbezbolnije. Svaki dan tako. Mene je moj F drugi dan li treci rekoao, hvala ti mama sto me nikada ne lazes, otisla si i vratila se po mene.

Plakat ce sigurno ali ce se i sigurno navici.

I moj je nedavno krenuo, pa nema potrebe da ti pametujem user posted image Nakon 5 dana kazem zivio vrtic i nasa djecica, vec odmah vidim pozitivne strane vrtica.

Opusti se i ne nerviraj previse, bit ce brzo dobro vidjeces pa ces se sama sebi smijati user posted image

Idana mi pape kupili na pijaci, kupovali vise vrsta nij eih nikada nosio, kupili 10 km na Otoci, obicne ali jako lagane, samo te hoce.

Visnja nadam se da Asja uziva sa svojim drugarima user posted image



< Poruku je uredio medic slatki -- 9.5.2012 15:15:39 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1838
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 15:23:16   
reallove
Felix,vise nije u pitanju Anelko,eto,ide dijete,najvaznije da ne place,polako,naviknut ce..Problem si sad tiuser posted image Ne mozes bez njega,tesko ti,nemoj tako..Kao sto vec jedna forumasica prije rece,ti imas sad i previse vremena da razmisljas,da se brines,kad krenes na posao aBd,vidjet ces kako to sve ide..Evo vidis koliko zenica na forumu,radi,djeca u obdanistu,pa im super ide..Polako milauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1839
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 15:25:46   
Lady26
IZVORNA PORUKA: medic slatki
Velika je greska povesti dijete i ispariti i pobjeci samo. Fino mu reci da moras ici, da ces doci kad zavrsis. Ja sam tako u startu, ne zubaru ili ljekaru vec moram na posao, na taj nacin dijete stvara povjerenje bolje.

Odvedes ga, predas, poljubis i mahnes mu, vrlo kratko. Znam da je tesko ali je najbezbolnije. Svaki dan tako. Mene je moj F drugi dan li treci rekoao, hvala ti mama sto me nikada ne lazes, otisla si i vratila se po mene.


Objasniti mu ali prije ulaska u prostoriju gdje borave, ako bude se s njim ubjedjivala na vratima ili unutra u prostoriji nece je nikad pustiti da ode.....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1840
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 15:42:24   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: medic slatki
Velika je greska povesti dijete i ispariti i pobjeci samo. Fino mu reci da moras ici, da ces doci kad zavrsis. Ja sam tako u startu, ne zubaru ili ljekaru vec moram na posao, na taj nacin dijete stvara povjerenje bolje.

Odvedes ga, predas, poljubis i mahnes mu, vrlo kratko. Znam da je tesko ali je najbezbolnije. Svaki dan tako. Mene je moj F drugi dan li treci rekoao, hvala ti mama sto me nikada ne lazes, otisla si i vratila se po mene.


Objasniti mu ali prije ulaska u prostoriju gdje borave, ako bude se s njim ubjedjivala na vratima ili unutra u prostoriji nece je nikad pustiti da ode.....



Naravno, ja nisam ni uzela u prostoriju u kojoj borave vec ispred, gdje obuvaju pape i ostavljaju rusag.

< Poruku je uredio medic slatki -- 9.5.2012 15:49:00 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1841
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 18:30:24   
škorpija
i ja smatrma da jdetetu ne treba lagati niti bježati iz vrtića, već reći istinu pozdraviti se, reći doći ću po tebe poslije posla i razguliti preko vrata, hiljadu puta su ajdin i mm mene ostavljali na poslu, a oni odoše u igraonicu i već je otprilike skontao šta je posao io gdje boravima kad kažem da sam na poslu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1842
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 19:37:58   
felix
hvala vam pokušacu tako sutra abd . i moram tako nema druge znam da ce biti placa svega al valjda jednog dana skonta da je o.k da ne place ....
Malo mi je prehladjen nema ture , sam nos curi i oci suzne ak ne bude ture dal da ga vodim ujutro i da mislila sam ga abd sutra ostaviti i na spavanju citav dan znaci od 9 do 5. prvi puta .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1843
   RE: Polazak u vrtić
9.5.2012 22:47:58   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: idana_85

Gdje se mogu uzeti fine pape, kao one kucne cipelice za vrtic? U nedoumici sam, htjela bih nesto kvalitetno,ipak ce vecinu dana provoditi u njimauser posted image


Froddo pape,najbolje su



frodo, imaš u sim Astra prodavnicama 33 KM i neka budu one što su otvorene sa strane da nogica diše

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1844
   RE: Polazak u vrtić
10.5.2012 9:13:23   
idana_85
Kupili smo jucer Forodo u Astri na Ilidzi. Super su. Prvo je R plakao, nije htio ni da udje,kad smo kupili i krenuli izaci kaze ove mi se ne svidjaju. I vratimo se da odabere druge, te zamjenimo i jos nas smunta pa mu kupimo i pape-sandale. Super su,prezadovoljni smo.

Sinoc place nece u vrtic kaze "Ja sam na godisnjem". I jutros isto kaze nece,na godisnjem je. Ja otisla na posao mm ga odveo, ma nije plakao, zvao babi udji i ti, mm usao kaze hajde ti sad idi na poso da ne zakasnis :)

Valjda se navikne ubrzo. Sinoc trazi da poklopimo ruke svi, rekoh gdje si to vidio, kaze naucio u vrticu :) Tete kazu da je ostatak dana bio dobar igrao se. Samo me brine sto kazu da ga i sljedecu sedmicu drzimo do spavanja. Bojim se naviknuce se pa kasnije ce biti problema ako neko ne dodje po njega do spavanja :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1845
   RE: Polazak u vrtić
10.5.2012 9:20:45   
Visnja RR
nama je jutro drugi dan cetverosatnog vrtica...bila je suzia u cosku oka ali sam je ignorisala user posted image
asja se jos uvjek ne raduje vrticu...jutros mi je rekla "mama nemoj ici na posao idi popij kafu s drugaricom i vrati se po mene"
nezgodno je kad upadne u grupu u koj se svi znaju... da bar hoce imati jednu drugaricu koj ce se radovati... ali asja je inace vrlo nesigurna u vecim grupama ...trebace vremena da se pronadje u toj prici ...makar kao sporedni lik user posted image
eh....

mi smo odlucili umjesto klasicnih papa da nosimo one Primo tene kao cicibanke ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 1846
   RE: Polazak u vrtić
10.5.2012 9:38:05   
veeseelaa
naći će ona sebi brzo drugaricu, vidjećeš
brzo se djeca sprijatelje
a vezano za obući odnosno pokućnice moja nosi u vrtiću oduvijek cicibanke, zatvorene skroz....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1847
   RE: Polazak u vrtić
10.5.2012 9:39:23   
babina beba
Visnja imas pp!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1848
   RE: Polazak u vrtić
10.5.2012 9:40:04   
veeseelaa
i ja smatrma da jdetetu ne treba lagati niti bježati iz vrtića, već reći istinu pozdraviti se, reći doći ću po tebe poslije posla i razguliti preko vrata,


da kad je dijete razumno
al ja sam A upisala u vrtić kad je imala 18 mjeseci, baš bi me skontala da joj to kažem
sad je naravno drugačije, odnosno već godinu dana je drugačije, sad se lijepo pozdravimo, poljubimo, pomazimo i sve bude ok


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1849
   RE: Polazak u vrtić
10.5.2012 10:11:14   
Medić*
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i ja smatrma da jdetetu ne treba lagati niti bježati iz vrtića, već reći istinu pozdraviti se, reći doći ću po tebe poslije posla i razguliti preko vrata,


da kad je dijete razumno
al ja sam A upisala u vrtić kad je imala 18 mjeseci, baš bi me skontala da joj to kažem
sad je naravno drugačije, odnosno već godinu dana je drugačije, sad se lijepo pozdravimo, poljubimo, pomazimo i sve bude ok




U pravu si. A je manja krenula u vrtic, u toj dobi ona jos ne razumije i ne shvata da roditelji moraju raditi.

Moj krenuo sa 3,5 pa mi je lakse bilo objasniti mu zasto treba u vrtic, bude kmezav ujutru samo kada krenemo ali vec od treceg dana nestale su te suzice prilikom ostavljanja...a da sam se brinula kako ce proci to prvo odvajajnje jesam user posted image

Visnja pronaci ce A drugaricu, tek je krenula. Moj takodjer ujutru nikada ne kaze hocu u vrtic, vec pita zasto moras na posao i milion pitanja i potpitanja. Medjutim svaki dan kada ga uzmem kaze mama bio sam dobar, bilo mi je lijepo i isao sam i ja na posao user posted image

Od mnogo papa kje imamo jedino je prihvatio jeden obicne sa pijace, lagane kao sandalice, poput cicibanki, ostalo ne dolazi u obzir, nema sanse da ih hoce. Hhtio je jos i one sa koznim dnom, ali u tome je sada vruce. A opet dobro da i njih hoce da nije u carapicama

Za svu nasu djecicu koja idu ili tek polaze u vrtic neka im je sa srecom user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 10.5.2012 10:14:47 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *