|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
15.8.2012 0:40:50   
Daja_sa
Moj stariji curetak 01.09 krece u vrtic...citam ovu temu i vidim razlicita iskustva i roditelja i djece...
Ja znam samo da je meni vec sad nekako tesko i stalno razmisljam kako ce joj biti tamo...kako ce se privici na sve novo...hocel' se uspjeti snaci... ufffff milion pitanja i podpitanja,,,

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1926
   RE: Polazak u vrtić
3.9.2012 10:31:58   
lost
Danas poslije dvije sedmice godišnjeg malena je ponovo krenula u vrtić... Bilo je suza malo povraćanja itd. ali vjerujem da se brzo smirila... Otići ću po nju prije spavanja...
Eh drage mame želim da vas pitam za iskustva tuta i vrtić. Mi smo evo 7 dana bez pelene, naučila je piškit u tutu i uredno to obavlja, malo je problem sa stolicom ali i to savladavamo nekako... Jutros kada sam je ostavila rekla sam teti da je sada bez pelene i da ona traži tutu... Eh sada se bojim pošto je i prvi dan u vrtiću nakon dužeg odsustva kako će to sve ićiuser posted image
Stavila sam ipak u ruksak pelenuuser posted image
Kakva su vaša iskustva?

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1927
   RE: Polazak u vrtić
3.9.2012 10:38:48   
Lady26
Zavisi od teta....moja je isto tako nakon 7 dana provednih kuci (usput skinuli pelenu) krenula u vrtic i ja nisam nosila pelene jer je uredno kuci sve obavljala u tutu, sam trazila, noc provede suha i tako, da bi se ona piskila i kakila u gace jer nije tetama trazila tutu ili ne bi piskila kad bi je oni stavljali (jer stavljaju svu djecu u isto vrijeme user posted image  na tutu, pa nisu roboti) i onda bi se upiskila za pola sata u gace....oni su joj vratili pelenu, ja ih nisam htjela kupovati, oni su koristili svoje...
Sreca, samo je 1 sedmicu isla u vrtic i onda smo imali pauzu mjesec dana, bila je kuci, i bas smo sve savladali, tuta, solja, trava i sl user posted image
Sad je sve super, vec 3mjeseca je bez pelene....

Savjet, samo razgovaraj sa tetama, neka ti budu podrska, a ne da na prvi problemcic curici vrate pelenu user posted image , onda nisi dobila nista, samo ce je zbuniti...neka imaju strpljenja...
Sretno user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 1928
   RE: Polazak u vrtić
4.9.2012 10:01:18   
lost
Prvi dan u vrtiću se jednom upiškila kad sam je ostavila valjda plačući pa popustila user posted image kasnije je teta stavila na tutu uredno piškila... Ali kad smo došli iz vrtića upiškila se dva puta nije tražila tutuuser posted image i imamo problem sa stolicom. Ona krene da kaki i traži tutu kad je stavim neće. Znači ukaki malo u gaće a na tuti neće. Misli da ima strah neki nemam pojmauser posted image Baš gubim strpljenje i dođe mi da vratim pelenu user posted image . Juče npr. ja vidim fda joj se kaki i stavim je na tutu ali ona neće plače kaže da je boli user posted image kad sam je skinula sa tute nakon par minuta počela je da kaki u gaće i ja je opet na tutu neće user posted image Pa dokle? ne znam kako da joj objasnim i doprem do nje da to ne boli da nije baukuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1929
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 15:44:41   
Hurma
kako znati koliko dijete fakat pojede u vrticu? sto se adaptacije tice, nismo imali za sada problema.. sutra ce ostati cijelo vrijeme, ne samo do 12... plakao nikako nije do sada, niti nas trazio... e sad kako ga ostaviti cijeli dan ako nije nista jeo... teta kaze kao "jeo je", e sad da li sve, da li malo... nikad mi ne precizira... a duša me boli kad ga vidim gladnog... jer ja cim ga dovedem nahranim do bola, pun stomak ispred njega... ali sutra do 4 ili 5 je bas dugo...
iskustva? ideje?

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 1930
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 15:51:54   
selebriti
IZVORNA PORUKA: Hurma

kako znati koliko dijete fakat pojede u vrticu? sto se adaptacije tice, nismo imali za sada problema.. sutra ce ostati cijelo vrijeme, ne samo do 12... plakao nikako nije do sada, niti nas trazio... e sad kako ga ostaviti cijeli dan ako nije nista jeo... teta kaze kao "jeo je", e sad da li sve, da li malo... nikad mi ne precizira... a duša me boli kad ga vidim gladnog... jer ja cim ga dovedem nahranim do bola, pun stomak ispred njega... ali sutra do 4 ili 5 je bas dugo...
iskustva? ideje?


Moja ovih dana slabo jede u vrtiću, kaže teta. Ali jede. Pa koliko god.

Ja joj, onda, ujutro dam oko 300ml mlijeka sa medom i tamo teti kažem ako baš ništa neće da jede, suhog hljeba uvijek hoće. I ima tamo svoju vodu. Teta uzme i baby hranu iz mlađe jasličke da pokuša, ako neće ovu što je namjenjena za "starije".
Uglavnom, ručak neće najčešće.
Užinu kasnije pojede.
A mi je uzmemo oko pola 4, pa je tada počnemo "šopati".

Eto, moje iskustvo.


< Poruku je uredio selebriti -- 5.9.2012 15:52:39 >


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1931
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 15:54:49   
selebriti
Obično je MM oko 4 odvede negdje na meso, ... pa pojede bananu, kući ako ima supica, ako nema onda neka noćna kašica i opet mlijeko.
Sok od jabuke, kokice i sladoled su kao "usputno".
Sve to pojede od 16 do 20h user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 1932
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 15:57:10   
škorpija
Moj A. uglavnom ništa ne jede u vrtiću, a tetama sam rekla da ga ni po koju cijenu ne tjeraju, on je takav tip, kad je gladan jede, kad nije ne jede, ali kod njega je druga situacija jer ide na poludnevni pa ga nana nahrani. ja sam se oduvijek više bojala da će biti žedan u vrtiću, ali srećom u svom vrtiću je toliko slobodan da sam sigurna da traži vodu ako je žedan

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 1933
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 16:00:35   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Hurma

kako znati koliko dijete fakat pojede u vrticu? sto se adaptacije tice, nismo imali za sada problema.. sutra ce ostati cijelo vrijeme, ne samo do 12... plakao nikako nije do sada, niti nas trazio... e sad kako ga ostaviti cijeli dan ako nije nista jeo... teta kaze kao "jeo je", e sad da li sve, da li malo... nikad mi ne precizira... a duša me boli kad ga vidim gladnog... jer ja cim ga dovedem nahranim do bola, pun stomak ispred njega... ali sutra do 4 ili 5 je bas dugo...
iskustva? ideje?

Pitaj slobodno koliko je jeo, meni su tete govorile, nemojte je siliti, pojela je i uzinu poslije spavanja i tako to...ili mi kaze da nije da joj ponudim rucak...
Ja po svojoj mogu ocijeniti otprilike da li je jela....po stomacicu, po tome da li ce odmah sjesti sa nama da jede...koliko ce pojesti....
A kad nije jela skoro nista u vrticu, tete su mi skretale paznju na to...
Mada svakako uvijek Lana jede poslije vrtica, samo zavisi da li je to u 5 sa nama ili oko 6 sama...ali obrok ima user posted image  i vecera pred spavanje....

Moj ti je savjet da vjerujes tetama....drugacije neces moci "funkcionisati"....ako ti kaze da je jeo povjeruj (jedino ako se licno ne uvjeris u suprotno)


< Poruku je uredio Lady26 -- 5.9.2012 16:02:33 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1934
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 16:01:49   
selebriti

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Hurma

kako znati koliko dijete fakat pojede u vrticu? sto se adaptacije tice, nismo imali za sada problema.. sutra ce ostati cijelo vrijeme, ne samo do 12... plakao nikako nije do sada, niti nas trazio... e sad kako ga ostaviti cijeli dan ako nije nista jeo... teta kaze kao "jeo je", e sad da li sve, da li malo... nikad mi ne precizira... a duša me boli kad ga vidim gladnog... jer ja cim ga dovedem nahranim do bola, pun stomak ispred njega... ali sutra do 4 ili 5 je bas dugo...
iskustva? ideje?

Pitaj slobodno koliko je jeo, meni su tete govorile, nemojte je siliti, pojela je i uzinu poslije spavanja i tako to...ili mi kaze da nije da joj ponudim rucak...



Isto user posted image


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1935
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 16:24:42   
malenaa
moj dino je jucer krenuo u drzavni vrtic labudovi. od 14-og mjeseca isao je u privatni i bili smo zaista zadovoljni,svemu su ga naucile,skinule pelenu,pjesmice,brojeve i zaista o njima sve najbolje. ali radi finansijskih uslova presli smo u drzavni jer dino ne ide svaki dan u vrtic a ja sam mu morala placati punu cijenu. pozitivna stvar sto mi rodica radi u ovom vrticu i njena mala je sa dinom u grupi,od prijateljice mi mali s kojim se dino druzi a zive pored mene isto krenuo s njim. ono zbog cega sam sretna da nije suze pustio. okrenuo mi ledja jucer i otisao da se igra. danas vec nabraja svoje drugare, jedva ceka da ide sutra... pa sam odusevljena. ne mogu da vjerujem da je tek tako prihvatio.,, ocekivala sam plac, tugu,zvanje starih teta i sl ali nista :)))) zato sad stoja u dzep :))) hehhe
sto se hrane tice ja vjerujem da ne jedu oni porciju kao kod kuce... zato ja svog odmah poslije vrtica pola sata/sat za sto i rucak i sve pojede sto znaci da je pupa prazna.



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 1936
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 16:50:53   
Hurma
moj razmaženko i kuci jede na silu, tako da mi je prosto nevjerovatno da tamo pojede sve, ako me razumijete... on je dosta sitan, ne visinom, nego mrsavko... nepunih 15 kila a sutra puni 3 godine (ljubav moja)... i ta kilaza je na visinu vjerujte... rebra su ispala... i poslije njihovog dorucka i ruck aon meni pojede npr dvije filovane paprike bez problema... na to sto kaze teta da je jeo.. kolicinski mi ne precizira...
i on je jedan od onih kojem je grah svaki dan za jelo hahahah user posted image ... danas na zubima vidim da je bio grasak ili mahune, jer mu se zubi nevjerovatno prljaju...

e sad ako ga ostavim sutra, vjerujem da ce spavati gladan, a opet mora se navici da i tamo jede i da ostaje... zao bi mi bilo i def mi ne bi odgovaralo da ide na poludnevni boravak... ali bih se opet zrtvovala ako je bas potrebno... ma ne znam...
glupo mi reci teti e de mogu li ja doci kd je rucak da vidim kako i sta i to... jadna ionako je rekla kad je vijdela moje zanimanje... "oh kolegica, bar cete vi imati razumijevanje" user posted image user posted image user posted image da se roknes...

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1937
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 16:54:11   
Hurma
usput, rekla mi je da je jako drustven... da je radoznao ali da sluša...
do sada nije suze pustio od kako idemo, niti pitao za nas... jedino mi je danas rekao da hoce kuci kad sam dosla i to kaze vruce mu, bio u trenerci duša... a unutra kud zagusljivo kud 300 stepeni... od sada do vrtica jedna odjeca, pa presvlacenje i u sorc u vrtic...

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1938
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 22:26:52   
Dida79
Moj Vildan od ponedeljka je u drzavnom vrticu za pocetak sam ga upisala na 5 sati ..Prilikom upisa sam im skrenula paznju da je on pravi mali razmazenko kad je hrana u pitanju tako da mi je teta danas rekla da je prezadovoljna sa onim koliko on pojede.
Ali ja kad njega pitam jesi li sve poruckio on kaze da nije te da mu je malo ostalouser posted image

U koliko sati vasa djeca u vrticu ide na spavanje?Ja evo vec dva dana dolazim oko 11,30 po njega i djeca su vec u krevetima.Meni je to nekako rano i kad sam tetu pitala do kada spavaju kaze ona do 14,00 ali ako neko dijete nece spavati mora da lezi i da bude mirno .Ali zar to nije malo previse user posted image
Kako je moj maleni izbacio popodnevni spavanjac vec 2 godine sad se bojim kako ce se snaci ako ga upisem na cijeli dan

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1939
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 22:33:13   
Medić*
Dido moj je u privatnom vrticu, 5 sati. Ima djece koja ne spavaju jer su na poludnevnom boravku, ne spava tamo vec ide na spavanje kada dodje kuci oko pola 3. Inace spavanje je polije rucka u vrticu od 12/13h.

Meni vise odg da yaspi kada dodje kuci jer inace i prije polaska u vrtic spavao je oko 14h.

Uvijek mi kazu kako je doruckovao i rucao, nekada bolje nekad slabije, ali cim dodje kuci svakako ima rucak user posted image

meni je licno bez veze da ako dijete nece spavati mora da lezi,moj o sigurno ne bi htio user posted image i malo mi je rano to spavanje u to vrijeme. user posted image



< Poruku je uredio medic slatki -- 5.9.2012 22:35:24 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 1940
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 22:39:18   
felix

IZVORNA PORUKA: Dida79

Moj Vildan od ponedeljka je u drzavnom vrticu za pocetak sam ga upisala na 5 sati ..Prilikom upisa sam im skrenula paznju da je on pravi mali razmazenko kad je hrana u pitanju tako da mi je teta danas rekla da je prezadovoljna sa onim koliko on pojede.
Ali ja kad njega pitam jesi li sve poruckio on kaze da nije te da mu je malo ostalouser posted image

U koliko sati vasa djeca u vrticu ide na spavanje?Ja evo vec dva dana dolazim oko 11,30 po njega i djeca su vec u krevetima.Meni je to nekako rano i kad sam tetu pitala do kada spavaju kaze ona do 14,00 ali ako neko dijete nece spavati mora da lezi i da bude mirno .Ali zar to nije malo previse user posted image
Kako je moj maleni izbacio popodnevni spavanjac vec 2 godine sad se bojim kako ce se snaci ako ga upisem na cijeli dan

dida, A gdje ide spavanje je od 12 , sati ko nece spavat ne mora al nema na silo da lazi posebno ima dje spavaju posebno dje su tu svi djutule ... da nikog ne ometaju
što se hrane tice i moj hb tam sve jede , meni supe nece a tam sve pojede uvejk uredno šta god ponude.


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 1941
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 22:39:26   
Malenaoduvijek
dido ja danas pitam tetu u vrticu u koliko idu na spavanje ona kaze u 12 do 14 jer su i moji na poludnevnom.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 1942
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 22:41:13   
Dida79
Ja sam danas dosla duse slatke svi leze na madracima(nemaju krevete ) i ni jedno ne spava a moj Vildan sjedi na madracu i gleda oko sebe..Kad smo izasli pitam ga zasto ti ne legnes kaze necu nemam posteljinu.KAd sam potpisivala ugovor pitala sam ih sta mu treba od opreme tad su mi rekli papice i jednu presvlaku a posteljina ne treba kao on je na 5 sati

Ja njega ujutru oko 8 odvedem i oko 11,30odem po njega tako sam mislila za pocetak da ardim ali sad sam zbunjena on bi trebao da bude tamo do 13.00 i pojma nemam sta da radim..Sutra cu da porazgovaram sa tetom

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1943
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 22:42:08   
Dida79
IZVORNA PORUKA: MALA1994

dido ja danas pitam tetu u vrticu u koliko idu na spavanje ona kaze u 12 do 14 jer su i moji na poludnevnom.


Pa da tako stoji u pravilniku ali oni njih stavljaju ranije barem je tako u nasem vrticu
Kad odes po njih ?

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1944
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 22:45:03   
Dida79

IZVORNA PORUKA: felix


IZVORNA PORUKA: Dida79

Moj Vildan od ponedeljka je u drzavnom vrticu za pocetak sam ga upisala na 5 sati ..Prilikom upisa sam im skrenula paznju da je on pravi mali razmazenko kad je hrana u pitanju tako da mi je teta danas rekla da je prezadovoljna sa onim koliko on pojede.
Ali ja kad njega pitam jesi li sve poruckio on kaze da nije te da mu je malo ostalouser posted image

U koliko sati vasa djeca u vrticu ide na spavanje?Ja evo vec dva dana dolazim oko 11,30 po njega i djeca su vec u krevetima.Meni je to nekako rano i kad sam tetu pitala do kada spavaju kaze ona do 14,00 ali ako neko dijete nece spavati mora da lezi i da bude mirno .Ali zar to nije malo previse user posted image
Kako je moj maleni izbacio popodnevni spavanjac vec 2 godine sad se bojim kako ce se snaci ako ga upisem na cijeli dan

dida, A gdje ide spavanje je od 12 , sati ko nece spavat ne mora al nema na silo da lazi posebno ima dje spavaju posebno dje su tu svi djutule ... da nikog ne ometaju
što se hrane tice i moj hb tam sve jede , meni supe nece a tam sve pojede uvejk uredno šta god ponude.



U nasem vrticu imaju dva odjeljenja odvojeni su u dvije sobe tako da nemaju trece sobe za djecicu koja nece spavati.


(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1945
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 22:48:16   
Lady26
Dida, rucak je od 11,15 do 15 do 12-12, zavisi i u krevet...do 14h i tad im je uzina...ako neko duze spava ne bude djecu...

Hurma, vjeruj mi na rijec i nek mi zene ne daju lagati, haman pa nema niko gori sa hranom od moje curice...ali da kucnem i kazem 100x masallah, kako ide u vrtic SVE jede...ja sam muku mucila otkako je pocela sa cvrstom hranom, uzas ali hB to je iza nas...niko me ne moze ubijediti da nije zbog vrtica....jer je to bilo bukvalno preko noci...
A tete ih nahrane vjeruj mi, nece ih drzati gladne, pa makar to bila i kriska hljeba...
Ja sam nailazila po moju L u vrijeme rucka, sva djeca leze, spremna za spavanje, teta sjedi s njom i hrani je...u zdjelici ostalo mozda par kasika...kaze teta ona to sporije pa je ja ostavim posljednju i posveti joj se, ali pojede...
Sad hB je vec druga prica, opet ti kazem, moras vjerovati tetama, a izgleda ti si vec odlucila da im ne vjerujes...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1946
   RE: Polazak u vrtić
5.9.2012 22:56:16   
Medić*
Moj bude u vrticu od pola 9 /pola 2. Dodje kuci i spava. Ne spava u vrticu.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1947
   RE: Polazak u vrtić
6.9.2012 0:31:38   
škorpija
od moje radne kolegice curica ide u lastavicu i ona mi je također rekla da SVA djeca moraju ležati, a ne moraju spavati, i ona mi također kaže da tete u tom vrtiću nekad ( ne svaki dan) stave djecu ranije na spavanje da malo promahalaju i s mirom popiju kafu, njoj je to kaže ok

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1948
   RE: Polazak u vrtić
6.9.2012 0:48:42   
škorpija
a opet, s druge strane, nije mi ni jasno kako bi djeca mogla spavati, ako nekoliko njih prave buku i igraju se, čak je i gledanje crtića možda nekad prebučno za spavanje, al valjda se djeca na sve naviknu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1949
   RE: Polazak u vrtić
6.9.2012 1:36:08   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Hurma

moj razmaženko i kuci jede na silu, tako da mi je prosto nevjerovatno da tamo pojede sve, ako me razumijete... on je dosta sitan, ne visinom, nego mrsavko... nepunih 15 kila a sutra puni 3 godine (ljubav moja)... i ta kilaza je na visinu vjerujte... rebra su ispala... i poslije njihovog dorucka i ruck aon meni pojede npr dvije filovane paprike bez problema... na to sto kaze teta da je jeo.. kolicinski mi ne precizira...
i on je jedan od onih kojem je grah svaki dan za jelo hahahah user posted image ... danas na zubima vidim da je bio grasak ili mahune, jer mu se zubi nevjerovatno prljaju...

e sad ako ga ostavim sutra, vjerujem da ce spavati gladan, a opet mora se navici da i tamo jede i da ostaje... zao bi mi bilo i def mi ne bi odgovaralo da ide na poludnevni boravak... ali bih se opet zrtvovala ako je bas potrebno... ma ne znam...
glupo mi reci teti e de mogu li ja doci kd je rucak da vidim kako i sta i to... jadna ionako je rekla kad je vijdela moje zanimanje... "oh kolegica, bar cete vi imati razumijevanje" user posted image user posted image user posted image da se roknes...


Naravno da ne tvrdim da je vaša situacija ista kao kod mene, no ja provjereno znam da moj sin u vrtiću jede stvari koje kod kuće ne bi da je čitav dan gladan. A znam zato što ga je sestra (njegova, a moja kči user posted image ) hranila i pojeo je tanjur mahuna koje kod kuće nije pojeo bukvalno nikad. U vrtiću uredno jede grah, prasu, špinat, što ja kući mogu samo sanjati, a vjerujte da sam kod nana i deda na lošem glasu zbog nepopustljivosti prema birkanju hrane. Još bih i optužila tete da me lažu da mi kčer nije ispričala kako je pojeo sve u tanjiru kad ga je nahranila.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *