|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
6.9.2011 12:12:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Pitam se da li se i tvoja mama klela na mrtvo ime da nece za tvog tatu poci ako ce zivjeti u zajednici? Nesto mi govori da nije.


nuto ove user posted image user posted image user posted image   to je bilo NEKAD a SAD je drugaije


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
10.9.2011 11:29:14   
balasgirl
Nekad su djeca komšijama krala trešnje, sad im kradu wireless user posted image user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
10.9.2011 11:49:35   
reallove

IZVORNA PORUKA: balasgirl

Nekad su djeca komšijama krala trešnje, sad im kradu wireless user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 10:45:14   
teacher75
zanimljivouser posted image :

PEDAGOGIJA 1981 - 2011
Prevod iz slovenačkih novina
Škola u godinama 1981. i 2011.
Situacija 1: Petar i Marko su se potukli u školi.
1981: Okruže ih druga deca. Petar pobedi. Jedan drugome stegnu ruke i postanu najbolji prijatelji.
2011: Direktor škole pozove policiju koja sasluša oba dečaka i njihove roditelje. Oba dečaka, zajedno sa roditeljima, moraju čitavu godinu posećivati program za sprečavanje nasilja.
Situacija 2: Roman je nemiran u razredu i ometa druge učenike.
1981: Učiteljica ga pošalje kod direktora i taj mu prilepi nekoliko vaspitnih. Roman se nakon toga vrati u razred gde je miran najmanje sedam dana i ne ometa časove. Nakon toga se lekcija ponavlja. Kroz nekoliko godina postane pametniji, umiri se i postane cenjeni kuvar.
2011: Romana pošalju kod školskog psihologa koji ga uputi dalje kod psihijatra koji mu prepiše tablete koje su moćni sedativi. Romanovi roditelji počnu dobijati dodatak za dete sa posebnim potrebama. Roman dobije potvrdu da je dete sa posebnim potrebama. Uđe u ulogu bolesnika tako da godinama posećuje psihijatrijske ustanove.
Situacija 3: Miloša boli glava i ponese nekoliko aspirina u školu.
1981: Od učiteljice dobije čašu vode da može da popije tablete.
2011: Učiteljica obavesti školskog psihologa da Miloš uzima nekakve tablete, ovaj obavesti direktora koji pozove policiju. Ova sasluša Miloša zbog mogućeg posedovanja ilegalnih droga. Kod njega kući naprave raciju. Nakon toga se još dugo govori da se Miloš "sigurno drogira" i da je "narkoman".
Situacija 4: Neoprezno se igrajući sa loptom mali Ivan razbije susedima prozor. Zbog toga ga njegov otac presavije preko kolena i kaišem mu "nacrta" nekoliko kobasica po goloj guzici.
1981: Ivan postane pažljiviji u igri. Izraste u normalnog dečaka, završi škole i postane uspešan poduzetnik.
2011: Ivanovog oca zatvore zbog zlostavljanja deteta. Ivana daju u hraniteljsku porodicu, a tokom vremena postane član lokalne bande maloletnih kriminalaca. Psiholog uveri Ivanovu sestru da je i ona morala biti zlostavljana, tako da njihov otac tri godine provede u zatvoru.
Situacija 5: Mihajlo napuni konzervu sa barutom koji je izvadio iz nekoliko petardi i sa tom napravom raznese mravinjak.
1981: Mravi izgrade novi mravinjak.
2011: Zbog eksplozije pozovu policiju, vojsku i specijalne jedinice. Mihajla osumnjiče za teroristički akt. Služba državne bezbednosti se pridruži istrazi i počne detaljno da istražuje njegove roditelje, zaplene im računare, a ostalu decu privremeno stave u sigurne kuće. Mihajlov otac bude stavljen na listu državnih neprijatelja i dobije trajnu zabranu zapošljavanja u državnoj službi.
Situacija 6: Tokom igre Dušanka padne i odere kolena. Dok plače priđe joj učitelj, zagrli je i pomiluje je kako bi je utešio.
1981: Dušanki je odmah bolje i ubrzo nastavi sa igrom.
2011: Učitelja optuže za nepoštovanje detetovog prava na telesni integritet i neprimereno dodirivanje maloletnog deteta. Pojavi se sumnja da je pedofil. Saslušaju se druga deca da bi se ustanovilo da li ih je neprimereno dodirivao. Privremeno ga suspenduju do okončanja istrage. Posle višegodišnjeg procesa ga na kraju osude uslovno. Nakon neuspešnih pritužbi, slučaj završi na evropskom sudu. Dušanki kao žrtvi zlostavljanja predlože da redovno posećuje psihoterapeuta


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 11:12:14   
Anoniman
bas ovako ticerka , zgadi mi se kad procitah pedagogiju od 2011


Situacija 5: Mihajlo napuni konzervu sa barutom koji je izvadio iz nekoliko petardi i sa tom napravom raznese mravinjak.
1981: Mravi izgrade novi mravinjak.
2011: Zbog eksplozije pozovu policiju, vojsku i specijalne jedinice. Mihajla osumnjiče za teroristički akt. Služba državne bezbednosti se pridruži istrazi i počne detaljno da istražuje njegove roditelje, zaplene im računare, a ostalu decu privremeno stave u sigurne kuće. Mihajlov otac bude stavljen na listu državnih neprijatelja i dobije trajnu zabranu zapošljavanja u državnoj službi.

< Poruku je uredio triputmama -- 14.9.2011 11:13:14 >

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 14:37:46   
balasgirl
interesantno za nasmijati se, al sad da je baš ovako, i nije. Evo i ja sam prosvjetni radnik, ne nailazim na ovu "pedagogiju 2011". Al u svakom slučaju, smiješno.user posted image user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:00:53   
koka i po
nekad samo rahat mogli da spavamo i u parku....a sad nemozemo rahat ni u vlastitom krevetu.
nekad je obrazovan covjek bio cijenjen i priznat a sad se "izgubio" u masi neobrazovanih al sa dobrom stelom.džaba mu fakultet kad mu babo nije stranacki podoban ili nema dobar novcanik.
nekad su se sva djeca igrala zajedno a sad se gleda ko ima bolju i skuplju igracku.ako nije "klasno prihvatljiva" nisi za drustvo.jadno,cemerno i sramotno.
nekad samo svi isli na more pod obavezno....a sad je jedino pod obavezno da se obezbjede drva za sljedecu zimu.
nekad i sad....neuporedivo nazalost.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:03:36   
veeseelaa
nekad samo svi isli na more pod obavezno....a sad je jedino pod obavezno da se obezbjede drva za sljedecu zimu.


ja znam masu onih koji nisu prije rata išli na more a sad redovito idu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:11:12   
Anoniman
interesantno za nasmijati se, al sad da je baš ovako, i nije. Evo i ja sam prosvjetni radnik, ne nailazim na ovu "pedagogiju 2011". Al u svakom slučaju, smiješno.user posted image user posted image


kakvi smijesno , ovde je sve tako ama sve sto je napisano od 2011  ma da ti se smuci user posted image   al dobro sto jos to na Balkanu nema 

< Poruku je uredio triputmama -- 14.9.2011 15:12:35 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:14:08   
koka i po
a ja znam masu njih koji nisu znali sta je more dok nije rat poceo i zavrsio(citaj izmedju redova).
i znam masu onih koji su prije bili gospoda a sad su se "izgubili" medju "gospodom".

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:15:03   
Anoniman
nekad se covek cenio po karakteru sada po parama

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:15:37   
koka i po
upravo tako.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:16:07   
snijeg
Joj meni je ova tema depresivna i smiješna istovremeno. Ovo mi dođe isto kao priča mog dede rahmetli, pa krene "znaš sine, kad sam imao 20 mogao sam napraviti 60 sklekova, išao sam u lov i penjao se satima na planinske vrhove, a sad ni do wc-a ne mogu" - meni ga vazda bilo žao, a Boga mi bio mi i smiješan s tim lovačkim pričama user posted image .
Zaključak: Drugo vrijeme, drugi politički sistem, drugačije društveno uređenje i porediti nekad i sad je besmisleno. Pogotovo ako uzmemo u obzir da je masu porodica živjelo teže u onom vaktu nego što je to sad slučaj i obrnuto, naravno.
Vidim veselica naša brani ovdje i sada, a nekako je i meni vrijeme u kojem trenutno živim, u kojem odgajam dijete i proživljavam najbolje godine života user posted image user posted image  za nijansu draže, ako ništa, pa onda makar zbog ono malo identiteta koje mi je omogućeno user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:17:46   
Anoniman
Joj meni je ova tema depresivna i smiješna istovremeno. Ovo mi dođe isto kao priča mog dede rahmetli, pa krene "znaš sine, kad sam imao 20 mogao sam napraviti 60 sklekova, išao sam u lov i penjao se satima na planinske vrhove, a sad ni do wc-a ne mogu" - meni ga vazda bilo žao, a Boga mi bio mi i smiješan s tim lovačkim pričama


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:30:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: snijeg

Joj meni je ova tema depresivna i smiješna istovremeno. Ovo mi dođe isto kao priča mog dede rahmetli, pa krene "znaš sine, kad sam imao 20 mogao sam napraviti 60 sklekova, išao sam u lov i penjao se satima na planinske vrhove, a sad ni do wc-a ne mogu" - meni ga vazda bilo žao, a Boga mi bio mi i smiješan s tim lovačkim pričama user posted image .
Zaključak: Drugo vrijeme, drugi politički sistem, drugačije društveno uređenje i porediti nekad i sad je besmisleno. Pogotovo ako uzmemo u obzir da je masu porodica živjelo teže u onom vaktu nego što je to sad slučaj i obrnuto, naravno.
Vidim veselica naša brani ovdje i sada, a nekako je i meni vrijeme u kojem trenutno živim, u kojem odgajam dijete i proživljavam najbolje godine života user posted image user posted image  za nijansu draže, ako ništa, pa onda makar zbog ono malo identiteta koje mi je omogućeno user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja sad čitam i ludom se čudim...

ova fora moglo se spavta u praku...niđe veze...
Moj stari pokojni vazad pričo moglo se spavat u parku...pa reko unkom si ti spavo...kaže Bože sačuvaj nikad nisma u parku spavaouser posted image

a ovo ljudi se cijene kroz pare a ne po karatketu je notorna lizmišljotina...
prije je tako bilo a asada nije...tačnije prije se cijenio onaj koji ima partijsku knjižicu u džepu kakav god on isnan bio...a sad bogami možeš biti i apolitičan ako si karteter cijene te...

Mislim sve su ovo lovačke priče...
istina je jedna, sve d anije došlo do raspada sistema kako jeste ...neke stavri bi s epomjenile i bile kao što sada jesu....i tu nema priče...

Samo beze depresiju valjamo ničim izazavni...
Može bolje nego je sad...al Bogami i prije je bilo onih koji su proklinjali taj vakat...i gladnih i žednih i nepoštovanih a i djece gole i bose po školama...
e jedino nam je zdravstevni sistem bio dobar...al dragi bože moja mama 79 imala samo 4 i pol mjesea porodljiskom a nama i ova godinam malo hamanuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:41:55   
Medić*
Meni je isto prije 30 god i sad. Jedino tada mi je porodica bila na okupu, svi sretni i veseli, sada smo rastrkani ali Boze moj, tako je kako je propisano. Imalo se i tada... apsolutno isti nacin zivota, materijalne mogucnosti zlatna sredina. Putovalo se. ljetovalo, zimovalo. I sada je hvala Bogu tako. Ne bih usporedjivala puno jer dosta toga nekada samo znam iz prica a i ne zanima me nesto posebno nama je SADA odlicno. Jedino sto nam fali su rahmetli roditelji.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
14.9.2011 15:55:40   
Anoniman
Meni bas zao ljudi sto plaho zale taj prosli vakat.
Bilo je i tad svasta kao i sada za osuditi (ali ne bih da potpirujem), ali valjda je na ljudima da nadju svoj put za srecu ma u kojem vaktu oni zivjeli, da se "stope" sa sistemom ili ih naprosto nema.


< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 14.9.2011 16:00:07 >

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 7:53:42   
Anoniman
Drage moje, nije ni bila poenta kroz neke tužne priče porediti ova i ona vremena.
Postoji mali milon zanimljivih i smiješnih situacija koje mogu za to poslužiti, a ipak da negdje ostane trag da se sjećamo i onog vremena.
Naravno da mi je sada bolje, rođena sam 86. ONO vrijeme nisam ni zapamtila......

teacher75 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobra ova pedagogija....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 10:30:02   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Meni bas zao ljudi sto plaho zale taj prosli vakat.
Bilo je i tad svasta kao i sada za osuditi (ali ne bih da potpirujem), ali valjda je na ljudima da nadju svoj put za srecu ma u kojem vaktu oni zivjeli, da se "stope" sa sistemom ili ih naprosto nema.



ima ti i ova mjesta
i mene smara bar uživo kad neko počne da bla bla o nepravdi sad a pravdi nekad
eh kako je bilo tad, pa svi su imali posao i bla bla
a svi znamo da je Tito diplome podijelio svim partizanima i njihovoj djeci, sve same fakutetlije
i prije si morao biti dobar s partijom da bi nešto imao.... mada ja vjerujem u marljivost i sad i prije.... ko je vrijedan imat će a sjediti kući i kukati, ne mogu to da slušam
I ja bi rado peglala guzove al nisam ja taj tip

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 10:41:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Meni bas zao ljudi sto plaho zale taj prosli vakat.
Bilo je i tad svasta kao i sada za osuditi (ali ne bih da potpirujem), ali valjda je na ljudima da nadju svoj put za srecu ma u kojem vaktu oni zivjeli, da se "stope" sa sistemom ili ih naprosto nema.



ima ti i ova mjesta
i mene smara bar uživo kad neko počne da bla bla o nepravdi sad a pravdi nekad
eh kako je bilo tad, pa svi su imali posao i bla bla
a svi znamo da je Tito diplome podijelio svim partizanima i njihovoj djeci, sve same fakutetlije
i prije si morao biti dobar s partijom da bi nešto imao.... mada ja vjerujem u marljivost i sad i prije.... ko je vrijedan imat će a sjediti kući i kukati, ne mogu to da slušam
I ja bi rado peglala guzove al nisam ja taj tip


Ja to ne znam...user posted image
ne treba pretjerivati u zaključcima i podništavati nekoga ili nešto na ovaj način...
isto tako tvoje dijete može reći za 30 za ovaj vakat il tačnije ovaj od 96 do 2002...samo što nije bilo Tite već više njihuser posted image

Sve je isto samo nije isto u onome djelu šta je bilo prioriti sagraditi...a lijenost je u našem narodu vazda bila...
svi bi laganini posla sa puno para na lijepim jaslamauser posted image


Balkanac je balkanac nema tu puno pričeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 10:47:01   
Anoniman
Pazi lijevo, eno ga desno, gore, spuštaj!
Jes' spustijo? Jesam...
Jabidabi jabi dabi para ram tam tam taaaam, parara praram pam.. pipi rip pip...
Đes' to pricno?
Pipi rip pip....
Jabidabi jabi dabi para ram tam tam taaaam, parara praram pam
Ejes'to meni reko? Kaje jesam... E tu sam te čeko... Jabajaka jaba daja daj ...
Vadi kaže... evo ga ide, ide gore, ide dole, ide gore.OP ćuk, nišani kaje miriši, miriši, miriši...
Dobro., primljeno kupljeno- Kupljeno!? Prodaj odma'
Ustade rmpalija ovoliki, kaže : Čija majka nije prodavala pivske boce?
Jes' to kaje meni reko? Moja mjaka je , kaje, ćetri konzerve izvrnula! Ćetri kaje!
Ajd da vidimo... izvrće, hm, kaje nemože, a kaje nemože, kako je majka mogla, može ajde hmmmm e kaje izvrno, eh sad gledaj kroz nju..
Nevdim ništa, nevdim ništa...pa kakoš' vidjet naopako si okreno, dole gledaj! haa jao kaže kako su maleni, ovo je sad potpuno drugačije!
To je sad potpuno drugačije, potpuno drugačije! (to sad imitira ovaj njega)
Što ga kaže imitiraš momčino, što ga imitiraš?
I on je mene i on je mene...
Eh kaže dobro, ti vamo ti tamo, sukob odozdo...vraćaj...

i da vidimo sada koliko ćete puta unatoč svemu da polemizirate!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ovo je bio humor nekad!



(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 10:47:35   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Meni bas zao ljudi sto plaho zale taj prosli vakat.
Bilo je i tad svasta kao i sada za osuditi (ali ne bih da potpirujem), ali valjda je na ljudima da nadju svoj put za srecu ma u kojem vaktu oni zivjeli, da se "stope" sa sistemom ili ih naprosto nema.



ima ti i ova mjesta
i mene smara bar uživo kad neko počne da bla bla o nepravdi sad a pravdi nekad
eh kako je bilo tad, pa svi su imali posao i bla bla
a svi znamo da je Tito diplome podijelio svim partizanima i njihovoj djeci, sve same fakutetlije
i prije si morao biti dobar s partijom da bi nešto imao.... mada ja vjerujem u marljivost i sad i prije.... ko je vrijedan imat će a sjediti kući i kukati, ne mogu to da slušam
I ja bi rado peglala guzove al nisam ja taj tip


Izvini, al kako ti to znaš? Hm "svi znamo"- evo ja recimo ne znam. I lično imam mišljenje da su tada rijetki završavali fakultete, a ne ko danas, prave hiperprodukciju kadra, svaki zaselak ima univerzitet, diploma ova diploma ona. Po ovoj Bolonji je šaša studirati, skupljaš neke bodove, redovno dolaziš na predavanja i već ti je sedmica zagarantovana. Halo, gdje je onaj studij kad si za ispit morao spremiti po pet, šest knjiga os 700 stranica. Danas svaki drugi magistar nečega, a osnovnu pismenost nema.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 10:50:18   
veeseelaa
da ne treba generalisati al ja sam jednom bila u Ulcinju, i odem u posjetu kod jedne babe i ona me pozove na neko druženje baba hahahah e i ja sam se svugdje zavlačilauser posted image
Ne bude mi mrsko ja odem, kad ono sve partizanke, mislim učesnice NOR-a i sve završile fakultete
helem rekoh Boga mi svaka čast, poslije rata 45 kad je sirotinja bila, neimaština i bla bla vi završile faksove i one mi ispričaju o svojim privilegijama pa i olaktnom načinu dobivanja diploma za učesnike NOR-a
kasnije sam ovakve priče čula više puta.... a djecu im nije bilo problem upisati na bilo koji fax, kad zapne s nekim predmetom pa se veli ja pojavim na faxu kao učesnica nor-a, Boga mi svi lete da im pomognu


Ja i danas srećem jako lijene i jako radišne ljude, volim brate kad sretnem ove druge.... ovi prvi će vazda za ove druge govoriti nakrali se i bla bla, od kud im itd
A guzom ne mrdaju, sve socijala i imal gdje kakva jednokratna novčana pomoć, e pa ne možeš od jednokratne novčane pomoći zaimati, lati se posla, riskiraj nešto....
znam da je teško al rad i trud se uvijek isplati

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 10:52:39   
veeseelaa
i da zaključih iz svih tih priča da su privilegovani bili uglavnom ovi iz C.gore i iz Srbije, nešto slabo Bosanaca privilegovanih bi user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 10:53:36   
veeseelaa
Halo, gdje je onaj studij kad si za ispit morao spremiti po pet, šest knjiga os 700 stranica. Danas svaki drugi magistar nečega, a osnovnu pismenost nema.



a kako ti to znaš?? user posted image ne treba generalisati, kao i sad i prije je bilo svega, pa ja


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *