|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 10:57:46   
balasgirl
Ko zna da živi i da sebi ugodi, da stvori sebi okruženje koje ga ispunjava, usrećuje, ko oko sebe ima ljude koji ga vole i koje on voli, ne može mu biti bolje nego što je. Znači-sadašnjost. Od prošlosti i "nekih tamo lijepih vremena" se ne živi. Treba se truditi sebe usrećiti u današnjici.
Uostalom,"svako vrijeme ima svoju boju".Đo Balaš


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 10:58:13   
veeseelaa
tako je.....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:01:20   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Halo, gdje je onaj studij kad si za ispit morao spremiti po pet, šest knjiga os 700 stranica. Danas svaki drugi magistar nečega, a osnovnu pismenost nema.



a kako ti to znaš?? user posted image ne treba generalisati, kao i sad i prije je bilo svega, pa ja



Za ispite znam, jer sam ih ja tako polagala, znači knjige oko sebe i udri, kakvi crni bodovi. A za ove magistre isto znam jer su oko mene, kolege, a č i ć im je pojam, veliko i malo slovo da ne govorim. A da ne zalazim dublje, recimo aorist im je najveći problemuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:01:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i da zaključih iz svih tih priča da su privilegovani bili uglavnom ovi iz C.gore i iz Srbije, nešto slabo Bosanaca privilegovanih bi user posted image
Ja bih prije rekla da Muje i Hase nije bilo ni na mapi kada su se funkcije djelile, a vjerujem da su bili prvi jurisni u NOB

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:03:19   
Hanady RR
ja sma upoznala, putovala i u kući imala dva primjerka ...jedno partizansko siroče a jednu kćerku hadžije iz onoga vakta....
uz sve što vijdjeh i szanah u vezi tih diploma samo jedno stalno ponavljam...
Moji starci iz dva svijeta...oboje fax završili...i bome oboje učili...
mama mi je pričala d amoj otac je drugi fax završavao u razlici predmeta u rijeci...
ona mu dok je s amnom trudna bila čitala knjige i sminala na kasetu, a ona do riječe odlazeći na ispist ponavaljao i štrebao da položi...
uglavnom lahko ga nisu završili...
a otac mi je bio partizansko siroče...ni majke ni oca , dejdovo mi ime na spomeiku na vracama uklesano.... pobjegao tata za voza koji je u budimpeštu vozio partiznaksu siročad u domuser posted image a namučio s eu životu podobro i nimalo lahak život imao nije....kad je stekao d anosramno živi zaratilo se...user posted image
i smao jednu je stavr ''dobio'' po tom osnovu...
partijsko mjesto da bude direktor firme...al to nakon dosta godina akon što je sa 1 pa onda 2 fakulteta bio šumar u šumi sa ponosom i svojim vrijednostima
no kartko mu trajalo to ''mjesto'' kad su došli nacionalnisti na vlast tražili od njega da se prikloni on nije i dokupio sebi 7 godina staža i penzionisao se...
tako daaaaaaaaaaa...
ja u lovačke priče ne vjerujem i idu mi na živce...i svako podništavanje od onih kojima je bilo mrsko učiti ili s epotruditi ili mi sad porsipati folove nisu smjeli biti ovo i ono nisu smeli u crkve i džamije...niđe veze...
moja porodica živj primjer super priče...sve se može kad se hoće...al smao ako si čovjek...svako vrijeme ima svoje breme...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:07:42   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i da zaključih iz svih tih priča da su privilegovani bili uglavnom ovi iz C.gore i iz Srbije, nešto slabo Bosanaca privilegovanih bi user posted image
Ja bih prije rekla da Muje i Hase nije bilo ni na mapi kada su se funkcije djelile, a vjerujem da su bili prvi jurisni u NOB



i ovo je lovačka...

ima ih...
evo moj je deda bio hadžija...u onome vaktu
i moj je deda bio na palama bio direktor vatrogasnog doma koji je tada bio u državnom sektoru...
sa toga mjesta je penzinisan redovnim putem...

i onda i sada ako si bio čovjek i iskren i nisi mjenjao mišljenje kako sunce se okreće mogao si svojim zaslugama postići...

Moja s emajka vazda pisala Muslimankom...na zadnjem popisu koji je bio...niko joj nije ni zabranio nit je time bila manje vrijedna...
bila je šef ekonomata u UPi-iju bivšem aonda sebi otvorila radnju privatno u kući jer je to željela a babao joj nije dao dok je bila djevojka...
I dan dans se moja majka izjašnjava Muslimankom...samo što je sad ostala...tek su je ''ovi'' unazadili sa njene tačke gledištauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:12:02   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i da zaključih iz svih tih priča da su privilegovani bili uglavnom ovi iz C.gore i iz Srbije, nešto slabo Bosanaca privilegovanih bi user posted image
Ja bih prije rekla da Muje i Hase nije bilo ni na mapi kada su se funkcije djelile, a vjerujem da su bili prvi jurisni u NOB


Ovo mi je jako poznato  iz prica mog svekra koji je zivjeo u BiH ali na granici Crne Gore.
A sto se tice posla jako malo je bio placen isto kao i sada.Gdje je jedno radilo nije se mogao sastavljati kraj sa krajem.Znam licno iz iskustva moje familije i okoline u kojoj sam odrasla.Moj otac je radio 2 posla u firmi i privatno i imali smo para do grla.Komsija radio samo u firmi i uvjek posudjivao pare od mog oca jer nije mogao kraj s krajem.Tako da ja ne vidim nikakvu posebnu  dobrotu u tom bivsem vaktu.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:18:03   
balasgirl
Svako vreme ima svoju boju
malo farbi a vremena razna
nagadjati kad je bolje bilo
to su samo preklapanja prazna

Ref.
Od coveka do coveka
i od veka pa do veka
ponesto se i promeni
ne bas mnogo, blago meni

Svako vreme zuri svome kraju
malo zuri, malo i ne zuri
nagadjati kad ce kraj da dodje
to je isto k'o kad slepac zmuri

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:24:38   
mama75
Meni je najsmjesnije kada ljudi koji su rodjeni krajem '80-tih pocnu da pricaju kako se nekada bolje zivjelo. Otkud oni to znaju? Iz price? Sve je to subjektivno. Iskreno, meni je bilo dobro i onda kao i sada. Neko rece "zlatna sredina". I onda je vala bilo sirotinje, ljudi koji su dobivali djeciji doplatak, jedva sastavljali kraj s krajem, funkcionera koji su gradili kuce i vikendice na racun preduzeca... Svega toga je bilo nekada i ima i sada. Samo se sada o tome smije na glas pricati, a onda nije. I kad mi kazu: dobijali se stanovi. Da, jesu, ali se svakom uposleniku svaki mjesec odbijao odredjeni iznos od plate koji je isao u "stambeni fond". Pa kad ko dodje na rad dobije stan, a sto je opet zavisilo od razlicitih faktora. I prije smo bajramovali, postili, klanjali vala isto kao i sada. I super su mi recimo one plakete, za donirani iznos za 14. ZOI. Vidim ja kod tate zlatna, a kod mame srebrena plaketa. Pitam mamu sto nije i ona dala vise para, kaze ona: niko nije dao sto se sam sjetio, nego se svima odbijao odredjeni % od plate, pa kako je tati bila veca plata nego njena, tako je kod njega i plaketa zlatna. user posted image Ono sto je meni licno "prije" bilo bolje je neka sigurnost (koja je proizilazila iz one:milicija prvo udara pa onda pita user posted image ). Malo je smijesno pricati o tome kako se djeca sada igraju na comp, PS i sl. Pa toga nije bilo prije. Ali sjecam se kada se pojavio VCR. Skupimo se svi kod ovog druga koji je prvi dobio video i gledamo neki film. To nam nesto bilo aman zanimljivo. Branko ima video, hej zamisli!!! Znaci, svako vrijeme, bar po meni, ima svoje + i svoje -.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:25:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i da zaključih iz svih tih priča da su privilegovani bili uglavnom ovi iz C.gore i iz Srbije, nešto slabo Bosanaca privilegovanih bi user posted image
Ja bih prije rekla da Muje i Hase nije bilo ni na mapi kada su se funkcije djelile, a vjerujem da su bili prvi jurisni u NOB



i ovo je lovačka...

ima ih...
evo moj je deda bio hadžija...u onome vaktu
i moj je deda bio na palama bio direktor vatrogasnog doma koji je tada bio u državnom sektoru...
sa toga mjesta je penzinisan redovnim putem...

i onda i sada ako si bio čovjek i iskren i nisi mjenjao mišljenje kako sunce se okreće mogao si svojim zaslugama postići...

Moja s emajka vazda pisala Muslimankom...na zadnjem popisu koji je bio...niko joj nije ni zabranio nit je time bila manje vrijedna...
bila je šef ekonomata u UPi-iju bivšem aonda sebi otvorila radnju privatno u kući jer je to željela a babao joj nije dao dok je bila djevojka...
I dan dans se moja majka izjašnjava Muslimankom...samo što je sad ostala...tek su je ''ovi'' unazadili sa njene tačke gledištauser posted image
Hanadi, uvijekje bilo izuzetaka...ocito je tvoja familija medju njima i drago mi je zbog toga ALI...Molim te...ne brkajmo kruske i jabuke. Ne bih da se ova tema pretvori u nesto ...hm...znamo vec sta...ali jasno je kao dan da nas nije bilo ni na mapi.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:35:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i da zaključih iz svih tih priča da su privilegovani bili uglavnom ovi iz C.gore i iz Srbije, nešto slabo Bosanaca privilegovanih bi user posted image
Ja bih prije rekla da Muje i Hase nije bilo ni na mapi kada su se funkcije djelile, a vjerujem da su bili prvi jurisni u NOB



i ovo je lovačka...

ima ih...
evo moj je deda bio hadžija...u onome vaktu
i moj je deda bio na palama bio direktor vatrogasnog doma koji je tada bio u državnom sektoru...
sa toga mjesta je penzinisan redovnim putem...

i onda i sada ako si bio čovjek i iskren i nisi mjenjao mišljenje kako sunce se okreće mogao si svojim zaslugama postići...

Moja s emajka vazda pisala Muslimankom...na zadnjem popisu koji je bio...niko joj nije ni zabranio nit je time bila manje vrijedna...
bila je šef ekonomata u UPi-iju bivšem aonda sebi otvorila radnju privatno u kući jer je to željela a babao joj nije dao dok je bila djevojka...
I dan dans se moja majka izjašnjava Muslimankom...samo što je sad ostala...tek su je ''ovi'' unazadili sa njene tačke gledištauser posted image
Hanadi, uvijekje bilo izuzetaka...ocito je tvoja familija medju njima i drago mi je zbog toga ALI...Molim te...ne brkajmo kruske i jabuke. Ne bih da se ova tema pretvori u nesto ...hm...znamo vec sta...ali jasno je kao dan da nas nije bilo ni na mapi.



meni nije jasno kao dan...
ja bih prije rekla da smo svi u nekom teškom marku bili...al to povodom drugih stavri...

a lijepo sma rekla...svako vrijeme ima svoje breme...

za 30 godina naša djeca će pričati osto ovako o ovome veremenu....

Moji uopšte nisu imali sreće...svio su pomrli rano i porazboljevali s eod težine života koji su poršli...
i uopšte me ne sikira činjenica da mi dijete ne odrasta u onome sisitemu...al me sikira činjenica da odrasta u ovome...

I danas mnogi bez puno muke dobili su poslove na osnovu neki ''zasluga'' koje nisu zasluge njegove lično nego nesretan dešavanja user posted image
Tužno je i znati d ai danas kao i nekada na određenim rsndim mjestima imaš i školovane i manje školovane i da i dan danas prisipaju pirču bitno je životno iskustvo a ne škola...
jedino nam je to od onoga vakta oslatalio...user posted image



vazda bilo i ostalo...svako iz svoga iskustav na svoj mlin vučeuser posted image

a do prosipanja iu šupljeg u rpzani niko nikad vajde vidio nije...al iskerno niko ni odustaje ni onda ni sada...za to smo mi balkanci specijalisti...
znamo vala i u kamen dobu šta je bilo s anašim precima i puni smo primjerauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 11:38:44   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: mama75

Meni je najsmjesnije kada ljudi koji su rodjeni krajem '80-tih pocnu da pricaju kako se nekada bolje zivjelo. Otkud oni to znaju? Iz price? Sve je to subjektivno. Iskreno, meni je bilo dobro i onda kao i sada. Neko rece "zlatna sredina". I onda je vala bilo sirotinje, ljudi koji su dobivali djeciji doplatak, jedva sastavljali kraj s krajem, funkcionera koji su gradili kuce i vikendice na racun preduzeca... Svega toga je bilo nekada i ima i sada. Samo se sada o tome smije na glas pricati, a onda nije. I kad mi kazu: dobijali se stanovi. Da, jesu, ali se svakom uposleniku svaki mjesec odbijao odredjeni iznos od plate koji je isao u "stambeni fond". Pa kad ko dodje na rad dobije stan, a sto je opet zavisilo od razlicitih faktora. I prije smo bajramovali, postili, klanjali vala isto kao i sada. I super su mi recimo one plakete, za donirani iznos za 14. ZOI. Vidim ja kod tate zlatna, a kod mame srebrena plaketa. Pitam mamu sto nije i ona dala vise para, kaze ona: niko nije dao sto se sam sjetio, nego se svima odbijao odredjeni % od plate, pa kako je tati bila veca plata nego njena, tako je kod njega i plaketa zlatna. user posted image Ono sto je meni licno "prije" bilo bolje je neka sigurnost (koja je proizilazila iz one:milicija prvo udara pa onda pita user posted image ). Malo je smijesno pricati o tome kako se djeca sada igraju na comp, PS i sl. Pa toga nije bilo prije. Ali sjecam se kada se pojavio VCR. Skupimo se svi kod ovog druga koji je prvi dobio video i gledamo neki film. To nam nesto bilo aman zanimljivo. Branko ima video, hej zamisli!!! Znaci, svako vrijeme, bar po meni, ima svoje + i svoje -.



Vauu kad je nama tata kupio video, svi smo u to čudo gledali ko izgubljeni. Uz njeg je tata dobio i jednu kasetu, a ja se sjećam da sam mislila da je kaseta zapravo video, a video kaseta user posted image user posted image Prvi film koji smo gledali bio je Top Gun. Pola razreda je kod mene dolazilo da gledamo jedan te isti film po sto puta. Sad ima toliko raznih gadgeta da će još malo pa i četkica za zube početi nešto da projicira.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:32:39   
veeseelaa
I danas mnogi bez puno muke dobili su poslove na osnovu neki ''''zasluga'''' koje nisu zasluge njegove lično nego nesretan dešavanja



A inače uspjeh u zaradi onog sa srednjom školom mi je nemjerljivo veći od uspjeha onog sa faxom, zar nije?

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 19.12.2011 13:01:48 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:35:21   
veeseelaa
Meni je najsmjesnije kada ljudi koji su rodjeni krajem '80-tih pocnu da pricaju kako se nekada bolje zivjelo. Otkud oni to znaju? Iz price? Sve je to subjektivno.


ma da, kako je ko prošao, meni je i tada bilo fina a i sada se nekako borkamo kroz život.....
helem ja bi opet dala mnogo toga da se jednom vratim prije devedesetih pa da onako bez srkleta, porodično sjednem sa svojima..... imalo se ili ne, bili smo svi živi i zdravi.... mnogo sr*anja su donijele devedesete al ja za isto krivim i osamdesete i sedamdesete itd..... ništa nije odjednom!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:36:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

I danas mnogi bez puno muke dobili su poslove na osnovu neki ''''zasluga'''' koje nisu zasluge njegove lično nego nesretan dešavanja


A inače uspjeh u zaradi onog sa srednjom školom mi je nemjerljivo veći od uspjeha onog sa faxom, zar nije?


ne ....


a uspijeh u zaradi onoga sa srednjom školom je njegov lični uspijeh...al ova bi država već trebala naučiti da za iste poslove isto ne plaća onoga sa srednjom i visokom školom...a baška što bi trebalo sistematizovati mnoga mjesta i kdo rpivatnika id ržavnoga na način d aneke poslove srednja škola ne smije obavljati bez opbzira što se furaju da pokupe ''''ureneke'''' koje je napisao neko ko se za to školovao...mislim nema smisla , zar neuser posted image
no kod nas je sve moguće...a bilo je i u poršlom vaktu , zar neuser posted image

tako da sve je ovo isto s.... drugo pakovanjeuser posted image


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 19.12.2011 13:02:24 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:41:59   
veeseelaa
al ova bi država već trebala naučiti


da al sad su svi privatnici, ne može im neko nametnuti koga će uzeti, i ne vjerujem da bi privatnik uposlio nekog ko je nesposoban jer bi ga samo bacio u minus
a država ima svoje kriterije, agencije i sl koje se bave tim.... masa nas nikada i neće imati veze sa državnim institucijama, ja lično neeeee, mogu mnogo više bez države user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:44:50   
Hanady RR
a znaš babu iz ulcinja koja je 45 bila prvoboracuser posted image user posted image user posted image

Molim te vesela...

Ja znam on odlikaš sa srednjom školom ja sa 10 na fakultetu...njemu babao poginuo a moj umro
njemu prednost za isti posao u odnosu na mene...
eto ja to znam...imama i papire i dokaze o svemu tome ...
zato molim te nemoj me vući tamo gdje nam mjesto nije...user posted image

sa istom školom dva djeteta istim ocjenama na istom mjestu u redu...al stavrno moj suprug je i dijete šehida i dijete bez oba roditelja i veteran po rješenju iz Biz-a i fakultetski obrazovan pa je na posao čekao i čekao a baška što je molio i molio i hodao i ponižavaop se po ministartsvima i opet ne radi u svojoj struci...jer su djeca sa srednjom školom na tim mjestima...

pusti bogati možemo ovako do sutra...

lijepo ti ja kažem isto s.... drugo pakovanje...i svakim vaktom niko zadovioljan nije...svako vrijeme nosi svoje breme ana nama je da se stopimo tu smo gdje smo...
jer kao budemo vodili bitku s avjetrenjačama smao ćemo izluditi pa nećemo k... valjat ni sbei ni svojoj djeci...
odgojiti ih u insane, uzdaj s euse i u svoje kljuse a sve ostalo rekla, došla, pošla i bio jedna i bilo jednom....presiapnje iz šupljeg u prazno....

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 19.12.2011 13:03:31 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:47:45   
veeseelaa
a znaš babu iz ulcinja koja je 45 bila prvoborac

Molim te vesela...


babu znam al zaista ne znam ni jedno šehidsko dijete kome je fax poklonjen i hB to me raduje
Borba ovih iz 41-45 nije bila moja, ova jeste

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:49:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

al ova bi država već trebala naučiti


da al sad su svi privatnici, ne može im neko nametnuti koga će uzeti, i ne vjerujem da bi privatnik uposlio nekog ko je nesposoban jer bi ga samo bacio u minus
a država ima svoje kriterije, agencije i sl koje se bave tim.... masa nas nikada i neće imati veze sa državnim institucijama, ja lično neeeee, mogu mnogo više bez države user posted image




meni je u državi super a vjeruj i privatnik bi me cijenio kao što jeste prije. ili kako me nađe sad čuje za mene pa me poziva da radim kdo nejga pod uslovima boljim nego državnom sektoru...al sad sam ja tek u fazi da imama pravo izbora...trebalo je do toga doći bez pomoći i podrške ikoga...draga moja mene su smatrali repom bez korijena u rođenom gradu...eh došao je vakat d adokažem da ja imama korijen i to samo takavuser posted image

ja hvala bogu učila naučila i preumbulu pišem sama a ne kopiram je sa interneta...ničije znanje ne koristim već svoje stečeno i smao time se dičimuser posted image i svoju ću djecu tome naučiti...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:50:33   
veeseelaa
Ja znam on odlikaš sa srednjom školom ja sa 10 na fakultetu...njemu babao poginuo a moj umro
njemu prednost za isti posao u odnosu na mene...
eto ja to znam...imama i papire i dokaze o svemu tome ...
zato molim te nemoj me vući tamo gdje nam mjesto nije...


draga meni je žao što su prošla kroz te stvari al država je uvijek stimulirala one čiji su bližnji dali živote za odbranu te iste države..... da su Bog do nama svima živi očevi nikakve stumulacije nam trebale ne bi al tako je to uređeno od pamti vijeka

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:51:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a znaš babu iz ulcinja koja je 45 bila prvoborac

Molim te vesela...


babu znam al zaista ne znam ni jedno šehidsko dijete kome je fax poklonjen i hB to me raduje
Borba ovih iz 41-45 nije bila moja, ova jeste


ja znam iz svake borbe po nekoga...meni dovoljno da razvijem svoje kriterije...smao moje kritierije i d aznam koga , kada i kakao d apoštujemuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:53:11   
veeseelaa
ja hvala bogu učila naučila i preumbulu pišem sama a ne kopiram je sa interneta...ničije znanje ne koristim već svoje stečeno i smao time se dičim i svoju ću djecu tome naučiti...


to je za svaku pohvalu, nek smo mi živi i zdravi a svega će biti....
inače čovjek se uči dok je živ, razlika od pravnika do pravnika je velika, to znaš.....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:53:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ja znam on odlikaš sa srednjom školom ja sa 10 na fakultetu...njemu babao poginuo a moj umro
njemu prednost za isti posao u odnosu na mene...
eto ja to znam...imama i papire i dokaze o svemu tome ...
zato molim te nemoj me vući tamo gdje nam mjesto nije...


draga meni je žao što su prošla kroz te stvari al država je uvijek stimulirala one čiji su bližnji dali živote za odbranu te iste države..... da su Bog do nama svima živi očevi nikakve stumulacije nam trebale ne bi al tako je to uređeno od pamti vijeka


vesela moj je babo isto bio u armiji i u TO...
al druge su se igre igrale...
al ja ne kudim ovaja vakat nit plačem za poršlim...neka sma doživjela sve što jesam...što te ne ubije to te ojačauser posted image
ja sma sebe razvila u jaku i inteligentnu ličnost da cijenim čovjeka i karakter...a o vremenima ovim i onim i sistemima uređenja neću d abrinem...nikada svi zadovoljni biti neće....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 13:54:23   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a znaš babu iz ulcinja koja je 45 bila prvoborac

Molim te vesela...


babu znam al zaista ne znam ni jedno šehidsko dijete kome je fax poklonjen i hB to me raduje
Borba ovih iz 41-45 nije bila moja, ova jeste


ja znam iz svake borbe po nekoga...meni dovoljno da razvijem svoje kriterije...smao moje kritierije i d aznam koga , kada i kakao d apoštujemuser posted image


ma ja ne ulazim u te stvari, borio se, poginuo, suosjećam sa članovima porodice
Bog je taj koji najbolje zna
Opet kažem da Bog do niko nikog izgubio nije al šta je tu je

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
15.9.2011 19:28:28   
Anoniman
ranije je imalo  decijih ulicnih igara sad to PC zamenjuje

nekad bre se momak udvarao devojci sada obratno

< Poruku je uredio triputmama -- 15.9.2011 19:37:05 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *