|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
17.9.2011 16:23:27   
palachinken
Ja se onog nekog zlatnog vremena o kojem moji roditelji pricaju s toliko nostalgije ne sjecam. Meni su prve memorije vezane za rat. Pa poslijeratno kuburenje. Pa period kad su od hljeba otkinuli da mene i brata posalju na fakultet. Pa onda ova kriza i recesija koja je najvise pogodila moju struku.
Tako da je meni SAD najljepse. Imam muza i bebicu, volimo se, nama dosta. Mislim da zaljenje za onim sto je bilo samo koči čovjeka da nadje najbolje u onom sto ima trenutno.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
19.9.2011 17:40:25   
Anoniman
100% znam da se prije u 16.00 h išlo kući s posla, a sad u radiš od 07.30 h do 17:39 i nema izgleda da u skorije vrijeme odeš doma....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
19.9.2011 22:36:57   
ena23
u pavu si.

ja se sjecam kad se moj babo vraco svaki dan u 3 s posla, ruca, odspava, poigra se s nama, uradi s nama zadace i onda ode radit opet nesto napolju, pa onda popije kaficu vecernju pa sjedimo, prelimo, pricamo..

ja dolazim kuci u 18.00 s posla- i jedva stignem piskit  a kamo li sve ovo...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
19.9.2011 22:38:08   
klemzi
Nekad si mogao naći original Alpinu iz Apatinske pivare, sad je nema user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
18.12.2011 19:17:27   
teacher75
U komunizmu su lopovi krali toalet papir, sapun, olovke, u kapitalizmu lopovi kradu fabrike toalet papira, fabrike sapuna, fabrike olovaka.

U komunizmu su radnici dobijali viškove, u kapitalizmu su radnici višak.

U komunizmu je puno ljudi kralo malo, u kapitalizmu malo ljudi krade puno.

U komunizmu smo po mišljenje morali ići u Beograd , u kapitalizmu po mišljenje moramo ići u Brisel.

U komunizmu se radilo malo i još su radnike nazivali herojima rada, u kapitalizmu se radi puno i još te nazivaju neradnikom, lenštinom, parazitom.

U komunizmu, ako si hteo dobar posao ili stan nisi morao reći koje si nacije, u kapitalizmu možeš govoriti što god hoćeš, ionako nećeš dobiti ni dobar posao ni stan.

U komunizmu je bilo besplatno obrazovanje, zdravstvo, sigurno radno mesto, ali isto tako i male plate i loši i nekvalitetni proizvodi koji se brzo kvare. U kapitalizmu uz male plate i loše i nekvalitetni proizvodi koji se brzo kvare, nema ni besplatnog obrazovanja, zdravstva ni sigurnih radnih mesta.

U komunizmu nije bilo slobode izbora, ljudi su se bojali partije. U kapitalizmu postoji sloboda i mnogo više izbora. Ne moraš se bojati samo partije, možeš se bojati i za svoje radno mesto, za svoju platu, hoće li se rate kredita dizati, kako ćeš otplaćivati kredit ako se razboliš, hoćeš li moći platiti lečenje ako se razboliš, možeš li priuštiti deci školovanje.

Dakle ima puno više izbora od čega ćeš strahovati, a i dolaskom kapitalizma došla je i sloboda. Kapitalisti su rekli: konačno ste slobodni, slobodni, slobodni! Evo uzmite radne knjižice i slobodni ste!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
19.12.2011 7:58:53   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: ena23

u pavu si.

ja se sjecam kad se moj babo vraco svaki dan u 3 s posla, ruca, odspava, poigra se s nama, uradi s nama zadace i onda ode radit opet nesto napolju, pa onda popije kaficu vecernju pa sjedimo, prelimo, pricamo..

ja dolazim kuci u 18.00 s posla- i jedva stignem piskit  a kamo li sve ovo...


i meni je nekako u sjecanju da je moj otac puno toga stizao posle posla


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
19.12.2011 14:31:23   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: teacher75

U komunizmu su lopovi krali toalet papir, sapun, olovke, u kapitalizmu lopovi kradu fabrike toalet papira, fabrike sapuna, fabrike olovaka.

U komunizmu su radnici dobijali viškove, u kapitalizmu su radnici višak.

U komunizmu je puno ljudi kralo malo, u kapitalizmu malo ljudi krade puno.

U komunizmu smo po mišljenje morali ići u Beograd , u kapitalizmu po mišljenje moramo ići u Brisel.

U komunizmu se radilo malo i još su radnike nazivali herojima rada, u kapitalizmu se radi puno i još te nazivaju neradnikom, lenštinom, parazitom.

U komunizmu, ako si hteo dobar posao ili stan nisi morao reći koje si nacije, u kapitalizmu možeš govoriti što god hoćeš, ionako nećeš dobiti ni dobar posao ni stan.

U komunizmu je bilo besplatno obrazovanje, zdravstvo, sigurno radno mesto, ali isto tako i male plate i loši i nekvalitetni proizvodi koji se brzo kvare. U kapitalizmu uz male plate i loše i nekvalitetni proizvodi koji se brzo kvare, nema ni besplatnog obrazovanja, zdravstva ni sigurnih radnih mesta.

U komunizmu nije bilo slobode izbora, ljudi su se bojali partije. U kapitalizmu postoji sloboda i mnogo više izbora. Ne moraš se bojati samo partije, možeš se bojati i za svoje radno mesto, za svoju platu, hoće li se rate kredita dizati, kako ćeš otplaćivati kredit ako se razboliš, hoćeš li moći platiti lečenje ako se razboliš, možeš li priuštiti deci školovanje.

Dakle ima puno više izbora od čega ćeš strahovati, a i dolaskom kapitalizma došla je i sloboda. Kapitalisti su rekli: konačno ste slobodni, slobodni, slobodni! Evo uzmite radne knjižice i slobodni ste!


Ja pocela citati ovo u komunizmu kao u konzumu pa reko odakle sad komzum u ovoj prici user posted image user posted image user posted image Jesam pukla user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
19.12.2011 15:06:42   
veeseelaa
Ja pocela citati ovo u komunizmu kao u konzumu pa reko odakle sad komzum u ovoj prici user posted image user posted image user posted image Jesam pukla user posted image


i mene je bacilo na konzum user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
17.1.2012 13:33:37   
Funky
Joooj vidi teme user posted image ....

Nekada si mogo' živjeti ko' insan, a danas vala ni ko insan ni ko životinja... taman nam svijet dođe neki malo veći zoo vrt... user posted image user posted image user posted image

Je li do mene ili su ljudi prije imali više strpljenja i saosjećanja jedni za drugeuser posted image  Šta je ovo danas svako za sebe i hajd zravo!

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
17.1.2012 13:39:20   
veeseelaa
ja danas parkirala auto na parkingu ispred HYpo banke.... obavih nešto i vraćam se kad me neki golf blokirao, nepropisno stao i ne mogu izaći
a u autu jedna djevojčica od 5-6 godina, ona je toliko bila uznemirena misleći valjda da ću se ja svadjati s njenim tatom kad se pojavi
i ja joj kucnem na prozor rekoh pile sve je ok, ja ću sačekati
nakon 10-15 min dolazi lik i pridje mi da se izvine, ma rekoh sve je ok, i ja često nekog blokiram
kaže čovjek obično su ljudi jako nerazumni i hoće se svadjati u saobraćaju a vi ništa heheh helem malena i tajo odoše mašući mi naredni kilometar :-)
hoću reći da sad kad sretneš nekog opuštenog ibretiš se, danas bi te neko roknuo jer si ga blokirao user posted image ma strašno
moramo malo biti tolerantniji


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
17.1.2012 13:45:06   
Funky
i ne samo to.... jeste li čule za ono što se desilo mislim u autobusu za Hrasnicu. Mlađa djevojka sjedila do stakla, do nje čovjek i pored jedan čovjek stajao i držao se za rukohvat. Neko (od ovih maloljetnih vandala) kamenom pogodio bus, razbije se staklo i saspe djevojci po licu, kamen je pogodi u sljepočnicu, okrzne čovjeka do nje i udari u šaku čovjeka koji je stajao... elem neko "rani" troje ljudi...

i šta bi dalje.... NIŠTA!!!! ni policije ni nikoga... pa čovječe šta nam rade!!!! Da je sreće da se vrate "stare" ovlasti policiji.... e Bože, Bože...

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
17.1.2012 15:10:16   
chuci
kad je moja mama bila mala jedan čovjek u visokom nabavio televiziju i sva djeca se skupljala kod njega da gledaju sandokana, to tada bila neka najpopularnija serija

a svekar mi priča kad je neki box meč bio nekada davno u dom na širokači donijeli crno bijelu televiziju i u 3 sata u noći pun bio dom, jer su svi iz okolnih mahala došli da to gledaju (ako nije muhamed ali za titulu svjetskog prvaka se borio ili tako nešto)


kad je moj tata bio momak sa jaranom se furao da vježbaju brzo hodanje, tada tek čuli za to. pored njih jednom prolazila milicija i otvorili prozor i dobacili im ''''pederi'''' user posted image user posted image user posted image

valjda je ovo u skladu sa temom, ako ništa smiješno je




_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
17.1.2012 15:27:20   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: chuci

kad je moja mama bila mala jedan čovjek u visokom nabavio televiziju i sva djeca se skupljala kod njega da gledaju sandokana, to tada bila neka najpopularnija serija

a svekar mi priča kad je neki box meč bio nekada davno u dom na širokači donijeli crno bijelu televiziju i u 3 sata u noći pun bio dom, jer su svi iz okolnih mahala došli da to gledaju (ako nije muhamed ali za titulu svjetskog prvaka se borio ili tako nešto)


kad je moj tata bio momak sa jaranom se furao da vježbaju brzo hodanje, tada tek čuli za to. pored njih jednom prolazila milicija i otvorili prozor i dobacili im ''''pederi'''' user posted image user posted image user posted image

valjda je ovo u skladu sa temom, ako ništa smiješno je





user posted image


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
17.1.2012 15:28:58   
Funky
IZVORNA PORUKA: chuci
kad je moja mama bila mala jedan čovjek u visokom nabavio televiziju i sva djeca se skupljala kod njega da gledaju sandokana, to tada bila neka najpopularnija serija
a svekar mi priča kad je neki box meč bio nekada davno u dom na širokači donijeli crno bijelu televiziju i u 3 sata u noći pun bio dom, jer su svi iz okolnih mahala došli da to gledaju (ako nije muhamed ali za titulu svjetskog prvaka se borio ili tako nešto)
kad je moj tata bio momak sa jaranom se furao da vježbaju brzo hodanje, tada tek čuli za to. pored njih jednom prolazila milicija i otvorili prozor i dobacili im ''''pederi'''' user posted image user posted image user posted image
valjda je ovo u skladu sa temom, ako ništa smiješno je


Definitivno u skladu s temom! user posted image

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
17.1.2012 15:45:54   
ElmaB
Nekad i sad-neuporedivo! Ja sam veliki nostalgičar, žalim za onim vremenima, i uvijek kažem: Lijepa Juga!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
17.1.2012 15:53:28   
Funky
IZVORNA PORUKA: ElmaB
Nekad i sad-neuporedivo! Ja sam veliki nostalgičar, žalim za onim vremenima, i uvijek kažem: Lijepa Juga!user posted image


Sve priče iz vremena NEKAD imaju neku dozu emocije u sebi, sve priče iz vremena SADA su ili tužne ili smiješne ili frustrirajuće ... ali eto vrijeme je tu da prolazi i donosi promjene ...
Ja se sjećam nekih detalja iz djetinjstva oko 90. i 91.  user posted image  ....  more u Herceg Novom, igračaka, Piionirske doline, parkića u koje su me vodili, roštilja sa porodičnim prijateljima i igre s njihovom djecom.... 2. rođendana moje rodice i tetka u Betmen majici, onih malih svjeća u oblicima meda što su se stavljale na tortu....  ma joj joj baš da te tuga uhvati...


_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
12.9.2012 8:30:27   
teacher75
http://www.radiosarajevo.ba/novost/89708

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
12.9.2012 10:10:55   
veeseelaa
i sad će biti nekad...

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
12.9.2012 10:14:02   
Mjeseceva Pratilja
Da, Vesela..I ovo ce biti jucer.
Slozila bih se sa stihovima Balasevica..balashgirl ih je vec pisala..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
11.11.2012 16:39:53   
koka i po
nekad i sada se uporediti ne moze.barem ovdje gdje ja zivim a vjerujem da je tako ili bar priblizno u ostalim malim gradovima.nekada je privreda cvjetala,kulturno-umjetnicke instuticije zauzimale su zavidno mjesto na budžetskoj ljestvici.sada nam je privreda na nuli a osnovna djelatnost(od koje kruha ima) je lopovluk, i ako takav nisi pozdravi se sa svojom karijerom.kino odavno ne radi..o predstavama da ne pricam...one su misaona imenica i vjerujem da generacija iznad 1991 god veze nemaju kako one izgledaju.nekad je bila rijetkost sresti pridoslicu sada je rijetkost sresti starosjedioca...ustvari ..ako si ovaj drugi bolje je da se poklopis i sutis jer ce gomila da te proguta.
i ko kaze da je nekada bilo gore?onda vi ne znate kako je vecini sada.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
11.11.2012 17:37:04   
Blue rose RR
Lijepo je to Jergović rekao:
- Kako danas vidite jugonostalgiju, koje, čini se, ima više nego ikada? Da li je riječ o iskrenom žalu za prošlim vremenom ili je to samo posljedica sve težeg života u kapitalizmu?

JERGOVIĆ: Jugonostalgija je samo drugi naziv za ono što Bora Stanković naziva "žal za mladost" ili što se oduvijek nazivalo dobrim starim vremenima. Nikad nije bilo vremena u kojem ljudi nisu mislili da nekad, u nekakvoj stvarnoj ili imaginarnoj prošlosti, nije bilo bolje nego što je danas. Eto, to je i ta jugonostalgija. U vrijeme Jugoslavije bilo je manje demokracije nego danas, ali je barem u posljednjem desetljeću njezina postojanja bilo više slobode nego danas. Mirne duše ću reći da mi je sloboda važnija od demokracije. Ali isto tako: za Jugoslavijom ne žalim, ono što je propalo moralo je propasti. Ili je moralo dotrajati, budući da Jugoslavija i nije trajala tako kratko. Mislim da se o toj zemlji, o Jugoslaviji, ne bi smjelo govoriti u isključivim kategorijama, ili crno ili bijelo. Bila nam je dobra dok je postojala i bila nam je grozna, jer je u načinu njezina postojanja bio upisan i način njezina nestanka. Ali jedno se mora imati na umu: Jugoslavija je bila uvažavana europska država, kao Jugoslaveni bili smo u toku sa svim europskim kulturnim i političkim modama i trendovima, kao Jugoslaveni bili smo u središtu pažnje. Danas, u svojim malim, ojađenim zemljama, mi smo sasvim drugorazredni, mi smo provincijalci, građani trećega svijeta. Naravno, Hrvati i Hrvatska su ispred građana Bosne i Hercegovine, Srbije ili Makedonije, primjerice. Hrvatska će, naime, postati članica Europske unije. Ali u toj Uniji Hrvatice će biti sobarice bogatim njemačkim penzionerima, dok će Hrvati biti žandari i panduri, ili će se baviti bombardiranjem i artiljerijskim djelovanjem po arapskoj i afganistanskoj sirotinji, a sve u sklopu takozvanih mirovnih misija. Eto, to je hrvatska europska perspektiva i time su Hrvati danas sretniji od Srba. Srpkinje još još jedno vrijeme neće moći da budu europske sobarice. "

Izvor:http://www.6yka.com/novost/30637/miljenko-jergovic-hrvati-su-sretniji-od-srba-zene-ce-im-prije-postati-europske-sobarice


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
11.11.2012 20:50:04   
salmy
Nekad se radilo subotom do 2 i kapak....nema kupovanja,nema gledanja....
a sad se radi od zvjezde do zvjezde...nema subote,nema nedjelje( ej nedjelja)
zao mi ovog jadnog izrabljenog naroda...ubise ih trzni centri....ni petka ni sveca...zalosno

Lijepa Jugauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
11.11.2012 21:39:10   
jasmin
Kako se zvala Jugoslavija nakon Tita?







T I T A N I K !!!
user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
11.11.2012 21:49:49   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: jasmin

Kako se zvala Jugoslavija nakon Tita?







T I T A N I K !!!
user posted image

dobra user posted image user posted image user posted image user posted image a i žalosna fora,baš kao titanik potonula Juga

< Poruku je uredio dzejla2012 -- 11.11.2012 21:50:35 >

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
19.11.2012 6:58:27   
tajo_
U Titin vakat puno bolje bilo, a sad nek nam je Bog na pomoci!

_____________________________

http://karabaja.com - Smijesne i zabavne slike
http://igre-x.com - Besplatne igre i igrice
http://timeline.karabaja.com - Slike za timeline

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *