|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strah od voznje
1.10.2011 18:54:21   
Hannan
Ko gore iznad rece "bez muzeva , tata i slicnih" pozlatila joj se. Znene opusteno, smaouvjereno i polako, kome smeta nek fino da zmigavac i obidje nas.

Ja sam polozila prije 4,5g, sve uredno super instruktor, od prve polozila, dobila vozacku i sjedem s muzem prvu voznju. Auto koje smo imali sportsko 150"konjeva", benzin/piln a polagala na dizelu, jos auto prilicno krs, elem ugasi se meni auto na semaforu, na plin kad vozis moras jaci gas dati,ja ili malo ili previse, ugasi se , upalim ugasi se..."svatovi " iza mene se uhvatili...krenem nekako, 4-5km poslije dijete na biciklu ja ga obidjem ali mm protumaci da sam mogla ubiti dijete, zvoca on, ti nisi nista naucila, kako si tako mogla poloziti bla bla...i ja kuci parkiram i kazem mu nikad vise ja u auto. Par dana poslije zaova slomi ruku niko osim mene nema d aide s njom, stave joj gips morma ja voziti nazad, mrak...tresem s eja ko jasika na vjetru, ruke s eznoje i ja polako, uz sve to nema ni ulicne, farovi m islabi, i dovezem nas zive i zdrave. Sutradan moja draga svekrva izmisli razlog hitno da je moram voziti, i ja sta cu kad "gori" sevap mi je , poslije skontam da me zednu preko vode prevela i zaista joj hvala, tu me je uhvatila hvaliti i digla mi samopouzdanje, da sam nakon 2 dana sa djetetom od 6mj krenula mami, nekih 25km...od tada vozim skoro pa svaki dan.
Ako bih npr. sutradan planirala negdje ici, ja sam sanjala sve raskrsnice koje bih trebala preci, uvijek sma imala strah da mi se auto ne ugasi dok prelazim raskrsnicu i neko me ne lupi. U pocetku sam s eparkirala samo na mjesta gdje bi realno barem 3 auta mogla stati, i ni slucajno u rikverc :)ako trebam na brdo ja se fino parkiram ispod brda pa pjesaka...a da vam kazem da mi ni na jednom autu nije radila rucna, pa moram balansirati kvacilo i gas , da mi je auto znalo prokuhati, da sam na onom ventilatoru morala neke zice prije paljene sastaviti da bi m ihladilo,pa u voznji kad vidim da se digla T. stati i doliti vode.
Mm je samnom vjerovale ili ne tek nakon 2g ponovo sjeo , i bio prijatno iznenadjem, ali zato moj vjerni pratilac, moj sin uvijek kaze da mama najbolje vozi...presli smo nas svoje na hiljade kilometara, po kisi, snijegu, ledu, magli i jos nikad nismo platili ni jednu kaznu :)
Zato, vracam se na prvu recenicu, same i polako, neku kracu relaciju, ne obazirite se na ostale vozace i oni su bili pocetnici...i moje nepisano pravilo nikad ne preticem auto skolu i vozaca koji ima "P" zalijepljeno jer sam bila u istoj situaciji i znam kako im je.

I najsladje mi je provozati mog oca, on sjede i meni fino kaze e hajde sad polako kvacilo, ubaci u prvu i... nema veze sto sam ja da bih dosla do njega vozila 20-30km, ipak me napomene da ne zaboravim:)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Strah od voznje
1.10.2011 19:04:15   
Hannan

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: EmNe

Zanima me imate li strah od voznje?Koliko se sigurno osjecate za volanom?Ja sam napokon skupila hrabrost da polazem vozacki ispit.Danas odvozila 6-ti cas.Ukocena sam i djeluje mi komplikovano pratit sve u jednom momentu.Nadam se da ce vremenom sve da se poslozi i da cu bit opustenija.Polazem u Njemackoj i prvi cas odmah raskrsnica i semafor,sva sam se pogubila.Kako su prosli vasi casovi obuke?Unaprijed hvala na odgovorima.


nemam strah, stalno sam u autu, vozim već 14 godina
bitno je da čim položiš kupiš si auto i počneš odmah voziti
ja sam 2006 kupila novi polo u Asi i sama otišla i preuzela ga, nije me uopće bilo strah kao novo auto da ne lupim gdje itd nisam imala tremu
od tada mi je polo extra auto, taman za potrebe jedne ženice, gepek solidan, nije prevelik, lak za parkiranje
Preporučujem da ne voziš veliko auto u startu... sa manjim je lakše barati i bitno je da shvatiš da auto ne može otići nigdje gdje ti ne želiš i bez srkleta, lagano, nek sviraju, nemoj da te to živcira, ubrzo ćeš biti pravi vozač pa ćeš i ti nekom svirati da se skloni s puta user posted image budi oprezna kod parkinga (to je ono što u početku se vozače zeza)....
i nikada ne parkiraj na mjesta gdje ocijeniš da ćeš se teško "izvući" a ako s eto i desi nek ti ne bude blam zamoliti nekog da ti "izvuče" auto
Pa žena si, muškarci će s otimati za pomoći ti user posted image
Sretni i upješnu vožnju ti želim



Ne znam Vesela, necu reci da se ne slazem, ali mislim da bas veliko auto u stratu je prednost. Ja sam vozila calibru, peugeot 605, skorpio, omegu, ne znam koje je vece i sve prilicno jaka auta,i nikad nisam imala problem. Dok moja sestra golfa 2, fiestu, i fabiu i ne smije sjeti u moje auto da ga pomakne. Dok ja sad smjela bih i u malo i u veliko i jako, i manje jako...totalno mi je svejedno.
Slazem se d aje lakse, ali mislim za neku buducnost bolje se okaliti na velikom.



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Strah od voznje
1.10.2011 19:08:14   
veeseelaa
nost. Ja sam vozila calibru, peugeot 605, skorpio, omegu, ne znam koje je vece i sve prilicno jaka auta,i nikad nisam imala problem


možda si u pravuuser posted image
al gledajući žene kako se pate sa velikim autima bude mi žao
imam baš kolegicu s posla koja je kupila neko dugo auto, ta kad dolazi na parking svi se razbježe.... kad izlazi oko nje se mora skloniti 5-6 auta da bi izašla user posted image
mislim da je bolje ušteliti se prvo sa manjim autom pa onda uletjeti u neko veće, jer naravno da ko ima strah od vožnje već, s većim autom će imati još veći


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Strah od voznje
1.10.2011 19:15:24   
klemzi
imam baš kolegicu s posla koja je kupila neko dugo auto, ta kad dolazi na parking svi se razbježe.... kad izlazi oko nje se mora skloniti 5-6 auta da bi izašla user posted image

Da mi ne radimo zajedno user posted image user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Strah od voznje
1.10.2011 19:18:55   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image meni bude žao, drugi se smiju.... ona npr zove da neko skloni auto da bi mogla izaći a on ni blizu nje user posted image
naravno slične stvari bi se dešavale i sa manjim autom al činjenica je da se sa većim teže upravlja, parkira i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 13:16:17   
mamabb
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

.......vozila po malo sa muzem sve dok ne udarih jednu babu user posted image user posted image u auti mislim od pozadi i to na tanksteli


hahahah suze me obliše, uh 3putmama pa ti si kraljica
ja nikad nijednu babu nisam udarila user posted image user posted image al sam zato jednog lika koji je presporo za moj ukus prelazio cestu malo pogurala autom hahahah al to je bilo namjerno
eh kad je nabro trčat preko zebre user posted image user posted image a ja otvorim prozor, rekoh "vidiš da i brže možeš prelaziti cestu" user posted image




user posted image ja sam za nešto slično teti šamarčinu zavalila, ja još s kolicima i djetetom išla. Bome da sam ja bilauser posted image

a da odgovorim na pitanje...pa pošto sam skoro položila ima još trzavica al ja pjevam na sav glas i mogu reći da se baš lijepo iznenadim i budem ponosna na sebe kako se snađem u nekim situacijama. Neki dan sam ilazila iz nekog tjesnaca, auta na sve strane al mala opičila i ko od šale se izvukal.


< Poruku je uredio mamabb -- 6.10.2011 13:21:16 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 13:18:59   
veeseelaa
a ne mame, tete, djecu uvijek puštam
a za šamar hehe bi te pregazila user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 13:30:17   
henna ze
strah od vožnje- JOk
ja volim da vozim..naprosto uživam..imam punta kojeg vozim evo 6 godina..e nema gdje nas dvoje nismo stigli..vozim na more..vozila u zg..svaki dan idem na posao..po dijete..na vikendicu...ma hej..jednostvano ne znam kako bih se snašla da na sve moram čekati MM..on nije znao da vozi kad smo kupili auto..ja sam ga obučila..imao je položeno..ali..sad i on vozi super...
prošle godine sam imala udes...opalio me mali na motoru..zapuco se u mene....umrla i oživila ponovo...al vozim..ove godine isto...opalim golfa na parkingu..nikom ništa..al mlOda iz golfa hoće lovu..a ja se zainatim pa sama sebi zovnem pAliciju...



_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 13:33:17   
veeseelaa
jednostvano ne znam kako bih se snašla da na sve moram čekati MM..


ma ne bi ga čekala ni za šta, ja sam samostalna žena u svakom pogledu user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 14:12:25   
Nedi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image user posted image user posted image user posted image meni bude žao, drugi se smiju.... ona npr zove da neko skloni auto da bi mogla izaći a on ni blizu nje user posted image
naravno slične stvari bi se dešavale i sa manjim autom al činjenica je da se sa većim teže upravlja, parkira i sl



Vozim veeeliko auto i sad baš prije pola sata sjednem u službenu fabiju i nikako ja s njom. Ama jedva sam docekala da se parkiram jednostavno izgubila osjecaj za malo auto sve mislim udariti cu nazad. Al da treba za dan-dva intenzivne vožnje sve bi bilo ok.
A polozila sam prije...koliko ono....haman 10 godina i bilo me svugdje. U početku me bilo malo prpa ali navijem sebi sat ujutru u 05 i vozim 2 sata i vozim kad nema nikoga i za par dana sve super.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 14:13:43   
Nedi
Zaboravih imala sam jedan događajuser posted image Ispred fakulteta isla u rikverc i zakacim neki mali stub i udubim vratauser posted image  

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 14:13:55   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Nedi

U početku me bilo malo prpa ali navijem sebi sat ujutru u 05 i vozim 2 sata i vozim kad nema nikoga i za par dana sve super.



I ja o ovome razmisljam...user posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 14:19:17   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Nedi

Zaboravih imala sam jedan događajuser posted image Ispred fakulteta isla u rikverc i zakacim neki mali stub i udubim vratauser posted image  

Ili se parkira mm na putu pa ja moram kazne placati.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 14:19:48   
Nedi
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: Nedi

U početku me bilo malo prpa ali navijem sebi sat ujutru u 05 i vozim 2 sata i vozim kad nema nikoga i za par dana sve super.



I ja o ovome razmisljam...user posted image



A pazi sad...tek položila i uzmem tatin pasat. Veliko brate a nemam pojma o vožnji. Hocu pomjeriti sjediste nema teorije zaglavilo se, a  nista ne vidim. Vratim se kuci i uzmem jastuk (veliki za spavanje) i stavim na sjediste i vozi miško. Pokupim 1-2 trotoara i začas se uštelimuser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 14:21:29   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Nedi

Zaboravih imala sam jedan događajuser posted image Ispred fakulteta isla u rikverc i zakacim neki mali stub i udubim vratauser posted image  

Ili se parkira mm na putu pa ja moram kazne placati.user posted image



user posted image user posted image user posted image Bas danas izlazim sa crvenom a tm je zakačio sivu reko odoh i ja njega malo kucnutuser posted image user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 14:23:28   
R&T@
user posted image
Divna si...svaka ti cast...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 14:26:03   
Lady26
Da  u z i v a m  u voznji malo je reci, da nisam polozila nesto bi mi bilo user posted image ...brate ne ovisim ni o kome, vozila sam do 9 mjeseca user posted image   i vozila Lanu sa 2 mjeseca user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 14:41:21   
Anoniman
Uopce me nije nikad bilo strah voziti. Ku's dalje, s trbuhom do zuba polagalauser posted image

Nisam, hA, nikad nikoga ni ocesala, a ni mene niko. user posted image


U pocetku, prije voznje stanem razmisljati kuda cu, kojim ulicama mi je zgodnije i gdje imam praking podoban, a sada vise ne. Stalno sam na tockovima, sama sa djecom...Stalno sam na duljim relacijama, jer moji i mm mama nisu iz Sa.

I da...sada vozim Peugeot 206, a moje prvo auto je bio Passat 6(karavan) i uopce mi ga nije bilo tesko voziti. Ono sto preferiram, to je da je dieseluser posted image

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 15:25:31   
veeseelaa
Ono sto preferiram, to je da je diesel


a ja da je benzinac, jači su i ne moram dumati zimi hoćel upaliti ili neuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 15:28:33   
M kao Mama
Ja nemam tih problema, mene voze i uživam, vozila, i nakon poroda sjela da vozim i jednostavno nešto me presjeklo i više nikada ne sjedoh, sada me na poslu tjeraju da vozim, a ja se sve izvlačim,

čekam bolja vremena, hahahaha,

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 15:36:41   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Nedi

Zaboravih imala sam jedan događajuser posted image Ispred fakulteta isla u rikverc i zakacim neki mali stub i udubim vratauser posted image  

Ili se parkira mm na putu pa ja moram kazne placati.user posted image



user posted image user posted image user posted image Bas danas izlazim sa crvenom a tm je zakačio sivu reko odoh i ja njega malo kucnutuser posted image user posted image


Nemoj danas,nije njegov dan.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Strah od voznje
6.10.2011 15:57:37   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Nedi

Zaboravih imala sam jedan događajuser posted image Ispred fakulteta isla u rikverc i zakacim neki mali stub i udubim vratauser posted image  

Ili se parkira mm na putu pa ja moram kazne placati.user posted image



user posted image user posted image user posted image Bas danas izlazim sa crvenom a tm je zakačio sivu reko odoh i ja njega malo kucnutuser posted image user posted image


Nemoj danas,nije njegov dan.user posted image



Nisamuser posted image ali sam je parkirala na ono mjesto gdje je bila siva onaj dan user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Strah od voznje
7.10.2011 11:15:47   
zagy
Ja položila, nabavila auto, par vožnji sa tatom i naravno sada imam traumu i nikada vozila nisam, auto u garaži. Odlučila sada da uzmem prvo par časova, pa da sama vozim. Helem, treba mi preporuka za nekog dobrog instruktora. Hvala

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Strah od voznje
7.10.2011 11:21:00   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: zagy

Ja položila, nabavila auto, par vožnji sa tatom i naravno sada imam traumu i nikada vozila nisam, auto u garaži. Odlučila sada da uzmem prvo par časova, pa da sama vozim. Helem, treba mi preporuka za nekog dobrog instruktora. Hvala



jel misliš onako fizički da je "dobar" ili da je spretan, hahahahaha imam ja kandidata koliko hočeš i jedne i druge kategorije,

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Strah od voznje
7.10.2011 11:27:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ono sto preferiram, to je da je diesel


a ja da je benzinac, jači su i ne moram dumati zimi hoćel upaliti ili neuser posted image

Da ti to nisi sta pobrkala? Poznato je da se benzinci cesce gaseuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *