|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 23:41:54   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imam i zanat i fakultet. Hvala Bogu na tome.
U razlicitim periodima zivota uvijek je jedno "donosilo" dobit.user posted image A to je cini mi se najvaznije.



ovako je najbolje, svaka čast


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 1:06:12   
treciputmama
ne znam sta da vam kazem...diplomirala 2006 god...prvo, godinu nisam radila pa onda volontirala 9 mj. pa odradila pripravnicki i vec vise od godine nista ...mada mi je sad mozda i isplatnije biti uz svoje pacice..ali ne bih se ljutila da "uletim" u kakvu finu firmicu...al necu jer nemam stele...hehhehhe...do ostvarenja mojih snova zivim od plate muza, mas. tehnicara.... tako nek bar jedno ima fax a drugo zanat...ovaj drugi da nas hrani a prvi da omoguci neki "luksuz" ako nekada dobije posaouser posted image

_____________________________

10.10.2005. rodila se moja ljepotica- nasa prva sreca
07.07.2009. obradovani smo po drugi put- stigao je jedan momak....
18.07.2011. jos jedna ljepotica se pridruzila sretnoj porodici...

eto...jedna veeeeelika sretna porodica, hvala Allahu dz.s

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 1:53:31   
Mjeseceva Pratilja
Ja sam zavrsila fakultet. I muz je. Doduse, on je uspio i pored fakulteta ici u vecernju skolu za stolara pa sada kada ima slobodnog vremena igra se sa daskama, gradi..
A ja..Pa nista..Zapravo, malo drugacije od njega. Imala sam odredeno vrijeme rada, lijepo zaradivala. Budila se ujutra, oblacila bijeli mantil i *Dobro jutro. Kako se osjecate? Sta vas dovodi meni? Koji je vas problem?*
Nisam nikada izrazila ogromnu zelju za zanatom. Odgajana sam tako da zaista vjerujem u rad, postenje i nafaku i znam da drugacije ne moze biti. Volim svoj posao.

Najvaznije je, po meni, da ono sto radimo je ono sto volimo, ono gdje osjecamo potpuni uzitak, cemu se predajemo i na kraju dobro i dovoljno zaradujemo..Pa bio to zanat ili fakultet.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 8:28:04   
nutellica
Ja sam svakako i za jedno i za drugo. Ono sto zelim reci da je danas jako tesko istaci svoje kvalitete, ja sam imala skroz druge zelje i ambicije od trenutacnih. Zavrsila sam srednju skolu, upisala fax, privela kraju..upisala i drugi i njega lagano privodim kraju..ali ono sto je interesantno evo kod mene recimo a vjerujem i kod mnogih je to slucaj, sto upravo ne mozes da se istaknes od ljudi koji vec duze recimo rade na tom radnom mjestu, naravno postovani su i ne sumnjam, stavise znam da dobro rade svoj posao, ali ti isti ljudi ne daju ti prostora i vremena za tvoje ideje,ili cak stavise ukoliko su dobre, pokupi ih i plasira kao svoje! Razumijem sve, i da je sada dosao takav period da se svako bori za sebe, da zadrzi svoj posao..ali ljudi moraju biti svjesni uopste, da svima nama prolazi vrijeme i da dolaze mladji kadrovi, koji uistinu mogu biti dosta strucni, voljeti svoj posao i odradjivati ga na najbolji moguci nacin!

Da ne budem pogresno shvacena, samo zelim reci, da se svima nama poljuljati stolica i moramo biti svjesni toga!
I onda dodjem kuci, dok se prekontam koliko sam posla odradila, i koliko me samo ceka jos za neke, sutra dolazim na posao i kako neka forumasica rece gledam sonju od sefa koji ima samo osnovno obrazovanje, i onda se covjek totalno razocara!
mm mi hiljadu puta kaze upravo to, da si barem zavrsila frizerski zanat ili neki dr imam osjecaj lakse bi ti bilo!

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 9:04:58   
emi7908
Da ne ponavljavam, potpisujem Fortunu..

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 9:20:42   
M kao Mama
Lijepo je imati i zanat, a lijepo je imati i faks, mada i za zanat i za faks treba nadarenost. Znam i mnogo koje imaju i zanate i fakultete, a ne znaju beknuti. A, znam mnoge koji sa srednjom obavljaju jako odgovorne poslove, jer su snalažljivi.

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 9:34:38   
ziki
Moj i mm faulteti su zanatske prirode tako da se moze sa strane, ne vezano za firmu uvijek zaradit. Jos od neke 4 odine faxa sam pocela da raduckam raznorazne poslice bilo za mamu jedne drugarice, bilo graficke radove mladim studentima, crtanje diplomskih gradjevincima... al nekako sam imala svoje pare za svoje cejfove. Bitno je da se trudis, da das sve od sebe a rezultati dolaze, bar u mom poslu. Mada i pored toga rado bih zavrsila neki tecaj sivenja jer me to privlaci a mislim i da je unosno. Inace sam gimnazijalac i to opsi smjer pa bih se samo sa srednjom slikala. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 9:46:27   
Mamarica
Cinjenica je da se danas moze bolje zivjeti sa zanatom, ali nit' je svako za zanata, nit' je svako za fakulteta. Gdje su ona dobra vremena kad se zanimanje biralo prema skolonostima, a ne prema tome od cega ce se bolje zivjeti user posted image  Dzaba meni sto bih ja voljela imati svoj frizerski salon i rasturati, kad, brate, ne znam uzeti makaze u ruku.
Moj rahmetli tata je otisao kao djecak na zanat, i to jer ga je dedo natjerao. Moj dedo bio kafedzija i vjerovao samo u zanate, a tata zarko zelio zavrsiti fakultet. Kad je zavrsio zanat, otvorio svoju radnju, i cim je zaradio dovoljno para, radnju zatvorio i ispalio se na faklutet. Nakon fakulteta godinama radio u prosvjeti, pa u opstini, i odatle se penzionisao. Kao penzioner, ponovo otvara radnju (fotografsku) i malo je reci da nas je ta radnja spasila od gladi u ratu i obnovila nam kucu poslije rata. Tata je tada priznao da je njegov otac bio u pravu, mada je volio i svoj poziv profesora, a i fotografski zanat. Govorio bi da se u zivotu razrahatio tek kad je postao sam svoj sef i radio ono sto voli kako je zelio i htio.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 9:55:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: nutellica

Ja sam svakako i za jedno i za drugo. Ono sto zelim reci da je danas jako tesko istaci svoje kvalitete, ja sam imala skroz druge zelje i ambicije od trenutacnih. Zavrsila sam srednju skolu, upisala fax, privela kraju..upisala i drugi i njega lagano privodim kraju..ali ono sto je interesantno evo kod mene recimo a vjerujem i kod mnogih je to slucaj, sto upravo ne mozes da se istaknes od ljudi koji vec duze recimo rade na tom radnom mjestu, naravno postovani su i ne sumnjam, stavise znam da dobro rade svoj posao, ali ti isti ljudi ne daju ti prostora i vremena za tvoje ideje,ili cak stavise ukoliko su dobre, pokupi ih i plasira kao svoje! Razumijem sve, i da je sada dosao takav period da se svako bori za sebe, da zadrzi svoj posao..ali ljudi moraju biti svjesni uopste, da svima nama prolazi vrijeme i da dolaze mladji kadrovi, koji uistinu mogu biti dosta strucni, voljeti svoj posao i odradjivati ga na najbolji moguci nacin!

Da ne budem pogresno shvacena, samo zelim reci, da se svima nama poljuljati stolica i moramo biti svjesni toga!
I onda dodjem kuci, dok se prekontam koliko sam posla odradila, i koliko me samo ceka jos za neke, sutra dolazim na posao i kako neka forumasica rece gledam sonju od sefa koji ima samo osnovno obrazovanje, i onda se covjek totalno razocara!
mm mi hiljadu puta kaze upravo to, da si barem zavrsila frizerski zanat ili neki dr imam osjecaj lakse bi ti bilo!



ja pola tvog posta ne kontam! ne možeš se istaći na poslu jer imaš kolege koji su u prednosti jer duže rade? jel to???
ja mislim da se marljiv i vrijedan radnik brzo prepozna i vlasnik il šef ga želi zadržati jer mu takvi trebaju....
na starije kolege treba gledati s poštovanjem, naravno da nije isti onaj ko radi 20 godina u firmi i ja koja sam npr došla juče
od kud znaš šta je sve i koliko taj neko dao za tu firmu? ne bi ja to tako gledala i lakše će ti biti
E sad da ima kvarnjaka da kradu ideje ima al svoje ideje ne pričaj okolo nego direktno gdje treba


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 9:58:41   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Lijepo je imati i zanat, a lijepo je imati i faks, mada i za zanat i za faks treba nadarenost. Znam i mnogo koje imaju i zanate i fakultete, a ne znaju beknuti. A, znam mnoge koji sa srednjom obavljaju jako odgovorne poslove, jer su snalažljivi.


da, fax nije mjerilo da će neko uspjeti niti rahat živjeti
znam mnoge djevojčice koje idu na fax jer misle da će s diplomom dobiti jedino posao (rahat), prosto sa srednjom školom ih nidje ne bi bilo jer nisu radišne
Kod mnogi kola misao da se s faxom guzovače zaradjujeuser posted image sa srednjom radi ko crnac 

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.10.2011 10:04:11 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 10:11:13   
R&T@
IZVORNA PORUKA: veeseelaa



Kod mnogi kola misao da se s faxom guzovače zaradjujeuser posted image sa srednjom radi ko crnac 


Ne ulazeci u definiciju boldirane rijeci, moram reci da je svaki "zanatski" posao fizicki vrlo naporan, bez obzira koliko novca donosi...

Muzev zanat je nama donio mnogo novca, ali i njemu prosirene vene...
uz uzasno radno vrijeme...

Moj fakultet je meni donio samo dobro...
A zahvalna sam i gimnaziji jer opce znanje koje mi je dala nikad niko nece steci u strucnoj skoli...

Zato moj glas: uvijek fakultet...



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 10:12:29   
Nedi
Sve ovisi od osobe. Onaj ko je vrijedan, pouzdan, disciplinovan i ko zna postaviti granicu i reći stop- ja ne dam na sebe će uvijek dobro proći. Raja sa faxom godinama sjedi kod kuce jer bira poslove i ocekuje da ce prvo zaposlenje biti menadžerska funkcija. Opet i raja sa srednjom ako se dobro uvali u svakom novom vidi prijetnju i sasijece u startu. Nije lako, ali mutko i šutko uvijek nadrljaju bilo da imaju osnovnu ili magistarski.
NIkad nisam bila "da ne radim nista". Uvijek sam nalazila nesto da radim jos od srednje skole honorarni poslici, zamjena u kopirnici na par dana(to bar svi znaju raditi stavis papir i pritisnes zeleno ha ja), u videoteci (doduse nasoj), svaki sajam ZEPS sam radila. U studentskim danima uvijek je bilo ljenčuga kojima treba prekucavati seminarske, eseje i sl. ili prijatelja koji ne mogu stici od obaveza. Odvesti nekoga negdje, obaviti kupovinu itd., itd. Npr na prvoj godini sam izlazila svaku noc vani, vozila auto, pušila Auru light i sjedila uglavnom u dva kafića i to je sve trebalo finansirati. Uz džeparac, uvijek sebi nesto smlatim sa strane.
I kad ostanem bez posla kroz par mjeseci znam da sam u stanju nesto zaraditi i nije me stid raditi nesto "sto nije u skladu sa mojim profilom" ma cuj molim te, trebam sad birati a vamo nigdje nista.  

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 10:14:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nutellica
ono sto je interesantno evo kod mene recimo a vjerujem i kod mnogih je to slucaj, sto upravo ne mozes da se istaknes od ljudi koji vec duze recimo rade na tom radnom mjestu, naravno postovani su i ne sumnjam, stavise znam da dobro rade svoj posao, ali ti isti ljudi ne daju ti prostora i vremena za tvoje ideje,ili cak stavise ukoliko su dobre, pokupi ih i plasira kao svoje! Razumijem sve, i da je sada dosao takav period da se svako bori za sebe, da zadrzi svoj posao..ali ljudi moraju biti svjesni uopste, da svima nama prolazi vrijeme i da dolaze mladji kadrovi, koji uistinu mogu biti dosta strucni, voljeti svoj posao i odradjivati ga na najbolji moguci nacin!


slažem se, ovo što nam se sad dešava je borba za opstanak - džungla... laktanje do besvijesti, i ja u tim borbama uvijek izgubim jer to ne znam radit a ne znam biti ni supozitorija. (za one koji ne znaju/supozitorije su čepići koji se primjenjuju rektalno).user posted image

potpisujem i snijeg kad kaže da trebamo birati fakultete koji su u deficitu, prezasićenost je kadra, a niko neće "zaključat fakultet" kad ima kandidata...

Na nama je da se trudimo i pokupimo što više znanja, činjenica je da danas moramo biti multi za sve ( zanat, fakultet, jezici, seminari, o informatičkoj pismenosti da ne govorim, položiti i vozački ispit) pa tek onda možemo negdje polako stepenicu po stepenicu. Nažalost neki te stepenice preskaču dođu do samog vrha sa samo jednom od nabrojanih opcija.

(odgovor članu nutellica)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 10:28:29   
veeseelaa
Ne ulazeci u definiciju boldirane rijeci


pa šta je onda podebljavašuser posted image user posted image
u Sa se tako kaže za lenjivce koji bi olako do novca da dodjuuser posted image

možda zanat nekima donosi razne bolesti al i od sjedenja, iščitavanja i sl takodje se može dobiti svašta nešto od spondiloze, diskushernije do raznih komplikacija s očima a posao može biti jako stresan a znamo šta stres donosi
tako da to mi i nije neko mjerilo za donosit sud


< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.10.2011 10:31:07 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 10:32:51   
veeseelaa
I kad ostanem bez posla kroz par mjeseci znam da sam u stanju nesto zaraditi i nije me stid raditi nesto "sto nije u skladu sa mojim profilom" ma cuj molim te, trebam sad birati a vamo nigdje nista.


heheh baš tako, nigdje ništa al neće oni da rade svašta user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.10.2011 10:33:13 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 10:34:53   
nutellica
vesela, ocito je da nisi razumjela post, jer recimo nemas razmisljanje kao ja niti su dosla u tu stuaciju!

Ali generalno po tebi, iz posta ja ispadoh nesto sasvim drugo, ali nebitno...

Ono sto sam ja zeljela reci je upravo to sto je ovo sad sve jedna velika borba, narvano da postujem starije kolege i na mnogo projekata sam suradjivala sa normalnim ljudima, koji prihvataju tudje ideje, ali ne i da ih bukvalno iskoriste, ali sve to govori o toj osobi kao dugogodsnjem profesionalcu!
I boze sacuvaj kad bi se morala isticati na taj nacin!
Volim svoj, posao, radim ga najbolje kako umijem, u uvijek sam za zdravu i otovrenu saradnju, i naravno ne bojim se priznati da ima bolji, i da dolaze bolji, a to sam rekla jer sam igrom slucaja prosle godine suradjivala sa ljudima kojima je sef upravo takav sonjo, koji pojma nema ni dimenzije obicne grede i sl!

I vjeruj da je mnogo takvih,kojima se to desava pogotovo ljudima sa tehnickim fakultetima, jer opce poznato misljenje vrijedi kako ti ljudi zapravo neznaju kao osnovne stvari...i naravno kada dokazu suprotno upravo se desava to sto sam ti ja zeljela reci!

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 10:41:17   
R&T@
Morate razlikovati zanimanje i zvanje...
Zanimanje je ono sto dobijete nakon trogodisnje skole, i to su zanati...

Krvav je taj hljeb...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 10:54:06   
veeseelaa
da je neke uposlenike pregazilo vrijeme jeste al nikada ne treba zanemariti činjenicu da je taj neko tu proveo radni vijek......
naravno da ima boljih i gorih uvijek al  ako ti dobro obavljaš svoj posao i ako si inovativna prepoznaće to već neko



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 10:59:13   
Anoniman
Fakultet!




A da mi treba, a ne mogu sa svojim zvanjem raditi, radila bih svaki posten posao da bih prehranila svoju porodicu. Nista mi ne bi bilo ponizenje...

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 11:53:44   
Anoniman
Nutellice- u potpunosti te razumijem! Imam i ja jednog šonju (mašin-bravara) - svaka čast svim mašin-bravarima - ali ovaj je da te Bog mili sačuva. Radi svoj posao i radi onoliko koliko si plaćena... koliko para toliko muzike!
Mene je moj posao dva puta do bolnice doveo, treći put neće 100%...pa kome se sviđa sviđa kome ne sviđa neka traži drugu budalu da mu radi 0/24 i da gine za posao i firmu, ali takvih je jako malo...

Ja nemam ništa protiv ljudi koji sa SSS rade posao za koji je potreban fakultet - ali ako imaju osnovnu kulturu govora, ponašanja i razumiju ono što rade. Eh, problem je kad se nekvalificiran, nepismen i nekulturan čovjek (sam Bog zna kako) dočepa neke pozicije pa svoje frustracije istresa okolo! Eh tu nastaje dramaturgija....
Na kraju ako već ideš na fakultet kažu bitno je da fakultet prođe kroz tebe,a ne ti kroz fakultet!!!

(odgovor članu nutellica)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 12:06:58   
Hanady RR
Ovo što vi sada pišete neme veze sa temom...

sve one koje imaju srednju školu i rade pričaju kako je bitno radno iskustvo a kao kroz fakultete se porlazi nako ...

Lako je to pričati onome ko na fakulteteu vrata nije otvorio a ne danima radio kao konbarica sa srednjom šskolom zvanje marurant gimanzije a noću štrebala da bi ga uspješno završila.

Ja sma imala priliku da radim i sa srednjom skolom u amdinistraciji, sa mnom su radili oni sa fakultetom...u mnogo čemu bila sam efikansija do njih ali nikada nisma podništavala njihov fakultet...isto tako sma bez obzira na rad sa srednjom školom završila fakultet i sada znam da imama i iksustvo i znanje i da mi niko ne može reći kako sma ja poršetala ili stekla zvanje nako.

ja sma se potrudila, niko nije branio i drugima da to rade...
Jedino manje iskustav ima u izlascima do zore jer nisma imala kad za to...a svo ostalo životno iskustvo sam stekla kao i radne navike.

Ali je poenta zanata ovdje...zanatske škole su sa 3 godine školovanje, nakon njih fakultete i ne možete upisati.
Usmjerena škola je jedno al zanat drugo.
Zanat nisam završila, al savršeno je jasno da ja sa zanat potrebno manje učenja al jako p0uno puno rada...krvava je to novac. raditi na građevini, komobaristi, biti kuhar, frizer, mašinovođa itd...to je vrlo zahtjevan posao koji nas brzo stavi u poziciju da mogli smo bolje i više ako ništa bili bi zdraviji duže.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 12:14:26   
hampsi
Imam priliku da svaki dan gledam jednog "zanatliju" kako radi i mogu vam reci da radi! user posted image Ubi se covjek od posla, i kisa i snijeg, i hladno i toplo ali ... taj "zanatlija ima najnovijeg Mercedesa, 2 X godisnje ide na neke egzoticne destinacije, na odmor- radi ali i zaradi.
Ja sam radila i sa srednjom i sa fax diplomom i ne znam sta da kazem. Sa srednjom su me maltretirali maximalno i radila sam "ko konj" a plata bila neka normala. Suprug radio sa srednjom-  imali smo sve a sad kad radi sa fax diplomom ne mogu se pohvaliti da mi je ko nekad.



_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 12:16:29   
salmy
Sta znam
recimo mm ima fax i relativno dobra primanja.Rinta on boli ga glava svaki dan oci.....zamara se psihicki

Ali moj brat ima zanat,rinta non-stop, umori se fizicki .... radi od ujutru do navecer, ima on radnju ima snaha.Super primanja,mnogo veca nego mm.Predobro auto,kucu napucanu....bla bla...
I sad kome je bolje? mm ili bratu 
Ja kontam da je sve do srece,ako si sretan sa srednjom skolom mozes imati sve....ako si kakav peh  user posted image da imas i fax i zanat ti si donji

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 12:18:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR
Lako je to pričati onome ko na fakulteteu vrata nije otvorio a ne danima radio kao konbarica sa srednjom šskolom zvanje marurant gimanzije a noću štrebala da bi ga uspješno završila.

Ja sma imala priliku da radim i sa srednjom skolom u amdinistraciji, sa mnom su radili oni sa fakultetom...u mnogo čemu bila sam efikansija do njih ali nikada nisma podništavala njihov fakultet...isto tako sma bez obzira na rad sa srednjom školom završila fakultet i sada znam da imama i iksustvo i znanje i da mi niko ne može reći kako sma ja poršetala ili stekla zvanje nako.

ja sma se potrudila, niko nije branio i drugima da to rade...
Jedino manje iskustav ima u izlascima do zore jer nisma imala kad za to...a svo ostalo životno iskustvo sam stekla kao i radne navike.


Kako nema veze? Svako iznosi svoje argumente za ili protiv fakulteta/zanata.... Očigledno se ne razumijemo!?
Fali ti pola slova pa dok sam pohvatala šta pišeš....

Ja sam počela da radim sa 16 godina! Završila jednu od najjačih škola u Sarajevu i ta mi je diploma BEZ ŠTELE upisala dva fakulteta i stvorila ono što imam danas! Tako da sam na dva fakulteta otvorila vrata ... a jedna i uspješno za sobom zatvorila - ali samo zbog lične satisfakcije! Imam 25 godina i 7 godina radnog staža u knjižici! Dobila sam dva posla BEZ ŠTELE, preko oglasa...
Obišla sam sve kafane na kantonu, udala se i živim normalno.... Ne krivim nikoga za sve što sam prošla, čak sam i ponosna, ne želim da me se sažaljeva i od mene pravi socijalni slučaj.... Mora da sam vanzemaljac!




(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 12:31:18   
Hanady RR
Fortuna tema je zanat ili fakultet ni ti ni ja zanat nemamo.

Zanat je zanat a srednja škola usmjerena je srednja škola usmjerena.

A to da se pravdamo sada dali sma ja bez štele našla posao svaki do sda dali sma radila. Dali sam ja upisla fakultet bez štele i isti tkao završila. Dali sma i ovaj posao koji radim bez šteče našla tek posenno nije tema.

Ja sam ja. I savršeno dobro znam da sma za ovo što sada imam krv ispišala.

Svojoj djeci ću utuviti u glavu da su same na svijetu kao što sma i ja bila. da ima da se trude koliko se potrude toliko će i imati. Od njih očekujem dilomu sa fakulteta ako ih iste upišu a učit ću ih da ih trebaju upisati. Ali neće ga završavati po kafama u gradu, voljela bih d azavrše usmjeneu srednju školu i da rade, da vide kako pored njih porlaze fakultetelije sa manje znanja od njih sa srednjom školom pa da shavet da je diploma fakultetska potreban.

A zanat ako odluče, neću ih zaustavljati ali ću im reći iskreno šta od života da očekuju.






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *