|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 16:25:59   
animagical
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Vrijeme krvarenja: 140
Vrijeme koagulacije: 410 u redu i jedno i drugo...
Urin: zamućen-mora biti cim imas proteina
Proteini: u tragu -mozda i ne moras urinokulturu, rodices dok docekas nalazuser posted image izmjeri pritisak
LKC: 10-15-ovo nista
Epiteli: dosta-ovo nema dijagnosticki znacaj
Bakterije :nešto-...obicno kad je nesto to nisu one iznutra vec one sto se pokupa izvana, dok piskis
ALT : 8 low ovo su ti transaminaze, ne znam so su niske ali niej ovo puno, mozda od lijekova...iako je mislim opasno kad su visoke, jer pokazuju da nesto jetra forsira
BUN : 2.5
GLUC: 5.4- meni dr kaze da je sve preko 5 puno za trudnicu, al to ti je od prehraneuser posted image samo ti kuhaj i jediuser posted image
CREA: 48.2 low kreatinin nizak isto niej nista
AST: 13 low isto jetrene transaminaze, nisu vala nesto ni niske
WBC: 7.31 ovo su ti leukociti
RBC: 4.44 ovo su ti eritrociti
RDW : 13.6-ne mogu da se sjetimuser posted image
PLT : 150 krvne plocice ili ti ga trombociti, pred porod ne smiju biti ispod 100

Zbog skorog CR sam radila pretrage, pa me zanima par ovih skraćenica koje su potamnjene one su podvučene na nalazu jer su iznad ili ispod normalni vrijednosti user posted image


eto jel dusa na mjestuuser posted image user posted image dobra si, idi radjaj, ja cekam na reduser posted image

< Poruku je uredio animagical -- 25.7.2011 16:26:29 >

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 16:30:04   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: animagical

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Vrijeme krvarenja: 140
Vrijeme koagulacije: 410 u redu i jedno i drugo...
Urin: zamućen-mora biti cim imas proteina
Proteini: u tragu -mozda i ne moras urinokulturu, rodices dok docekas nalazuser posted image izmjeri pritisak
LKC: 10-15-ovo nista
Epiteli: dosta-ovo nema dijagnosticki znacaj
Bakterije :nešto-...obicno kad je nesto to nisu one iznutra vec one sto se pokupa izvana, dok piskis
ALT : 8 low ovo su ti transaminaze, ne znam so su niske ali niej ovo puno, mozda od lijekova...iako je mislim opasno kad su visoke, jer pokazuju da nesto jetra forsira
BUN : 2.5
GLUC: 5.4- meni dr kaze da je sve preko 5 puno za trudnicu, al to ti je od prehraneuser posted image samo ti kuhaj i jediuser posted image
CREA: 48.2 low kreatinin nizak isto niej nista
AST: 13 low isto jetrene transaminaze, nisu vala nesto ni niske
WBC: 7.31 ovo su ti leukociti
RBC: 4.44 ovo su ti eritrociti
RDW : 13.6-ne mogu da se sjetimuser posted image
PLT : 150 krvne plocice ili ti ga trombociti, pred porod ne smiju biti ispod 100

Zbog skorog CR sam radila pretrage, pa me zanima par ovih skraćenica koje su potamnjene one su podvučene na nalazu jer su iznad ili ispod normalni vrijednosti user posted image


eto jel dusa na mjestuuser posted image user posted image dobra si, idi radjaj, ja cekam na reduser posted image


E kad bi ljekari ovako lijepo i jednostavno tumačili nalaze, gdje bi nam bio kraj? Krv bi se vadila svaki mjesec user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 16:32:51   
DIJAMANT
IZVORNA PORUKA: animagical

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Vrijeme krvarenja: 140
Vrijeme koagulacije: 410 u redu i jedno i drugo...
Urin: zamućen-mora biti cim imas proteina
Proteini: u tragu -mozda i ne moras urinokulturu, rodices dok docekas nalazuser posted image izmjeri pritisak
LKC: 10-15-ovo nista
Epiteli: dosta-ovo nema dijagnosticki znacaj
Bakterije :nešto-...obicno kad je nesto to nisu one iznutra vec one sto se pokupa izvana, dok piskis
ALT : 8 low ovo su ti transaminaze, ne znam so su niske ali niej ovo puno, mozda od lijekova...iako je mislim opasno kad su visoke, jer pokazuju da nesto jetra forsira
BUN : 2.5
GLUC: 5.4- meni dr kaze da je sve preko 5 puno za trudnicu, al to ti je od prehraneuser posted image samo ti kuhaj i jediuser posted image
CREA: 48.2 low kreatinin nizak isto niej nista
AST: 13 low isto jetrene transaminaze, nisu vala nesto ni niske
WBC: 7.31 ovo su ti leukociti
RBC: 4.44 ovo su ti eritrociti
RDW : 13.6-ne mogu da se sjetimuser posted image
PLT : 150 krvne plocice ili ti ga trombociti, pred porod ne smiju biti ispod 100

Zbog skorog CR sam radila pretrage, pa me zanima par ovih skraćenica koje su potamnjene one su podvučene na nalazu jer su iznad ili ispod normalni vrijednosti user posted image


eto jel dusa na mjestuuser posted image user posted image dobra si, idi radjaj, ja cekam na reduser posted image


Samo da dodam da obzirom da je nađeno nešto bakterija i proteina u urinu da i sam izgled mora biti zamućen. Po mom skromnom medicinskom znanju mislim da nemaš nešto razloga za brigu. Možda malo upale u urinarnom sistemu i to je to. Ali, opet ne brigaj unaprijed, vidjet ćeš šta dr. kaže. Kad ideš na očitanje?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 16:37:31   
animagical
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: animagical

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Vrijeme krvarenja: 140
Vrijeme koagulacije: 410 u redu i jedno i drugo...
Urin: zamućen-mora biti cim imas proteina
Proteini: u tragu -mozda i ne moras urinokulturu, rodices dok docekas nalazuser posted image izmjeri pritisak
LKC: 10-15-ovo nista
Epiteli: dosta-ovo nema dijagnosticki znacaj
Bakterije :nešto-...obicno kad je nesto to nisu one iznutra vec one sto se pokupa izvana, dok piskis
ALT : 8 low ovo su ti transaminaze, ne znam so su niske ali niej ovo puno, mozda od lijekova...iako je mislim opasno kad su visoke, jer pokazuju da nesto jetra forsira
BUN : 2.5
GLUC: 5.4- meni dr kaze da je sve preko 5 puno za trudnicu, al to ti je od prehraneuser posted image samo ti kuhaj i jediuser posted image
CREA: 48.2 low kreatinin nizak isto niej nista
AST: 13 low isto jetrene transaminaze, nisu vala nesto ni niske
WBC: 7.31 ovo su ti leukociti
RBC: 4.44 ovo su ti eritrociti
RDW : 13.6-ne mogu da se sjetimuser posted image
PLT : 150 krvne plocice ili ti ga trombociti, pred porod ne smiju biti ispod 100

Zbog skorog CR sam radila pretrage, pa me zanima par ovih skraćenica koje su potamnjene one su podvučene na nalazu jer su iznad ili ispod normalni vrijednosti user posted image


eto jel dusa na mjestuuser posted image user posted image dobra si, idi radjaj, ja cekam na reduser posted image


E kad bi ljekari ovako lijepo i jednostavno tumačili nalaze, gdje bi nam bio kraj? Krv bi se vadila svaki mjesec user posted image



samo ti zezajuser posted image user posted image a ovo i jeste jednostavno,ali oni to namjerno zakukulje pa zene misle Bog zna sta je...neka visa nauka...
p.s. ja i vadim svaki mjesecuser posted image i to dva puta mjesecno

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 16:41:12   
DIJAMANT
A što svaki mjesec Animagical?
Ovaj moj dr. mene uputio samo prvi put kad sam otišla na pregled u 7. sedmici i nikada više. Sad imam namjeru ove sedmice ponovo na kontrolu kod njega pa sam samoinicijativno ponovo vadila krv da imam i te nalaze spremne. Možda je moj dr. zaboravan?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 16:44:07   
animagical
IZVORNA PORUKA: DIJAMANT

A što svaki mjesec Animagical?
Ovaj moj dr. mene uputio samo prvi put kad sam otišla na pregled u 7. sedmici i nikada više. Sad imam namjeru ove sedmice ponovo na kontrolu kod njega pa sam samoinicijativno ponovo vadila krv da imam i te nalaze spremne. Možda je moj dr. zaboravan?


1. zato jer imam antifosfolipidni sindrom, hipotireozu i epilepsiju
2. nije zaboravanuser posted image nego sam ti ja vela havle trudnicauser posted image

(odgovor članu DIJAMANT)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 16:48:50   
Selma.A.M
Eh Animagical hvala puno user posted image  odo ja sad samo što nisam user posted image user posted image user posted image  Znači po tebi ja sam zdrava prava user posted image user posted image
Dijamant,Lejla Ka user posted image user posted image user posted image  

Izvinjavam se na OT user posted image  ajmo sad trudnice na temu koja nam pripada user posted image user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 16:53:00   
animagical
selma , ma sto kazu-mogla bi se sad udatiuser posted image sta ti fali, dobra siuser posted image kucni u drvo

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 17:01:21   
DIJAMANT
IZVORNA PORUKA: animagical


1. zato jer imam antifosfolipidni sindrom, hipotireozu i epilepsiju
2. nije zaboravanuser posted image nego sam ti ja vela havle trudnicauser posted image



Animagical, nisi ti vela havle nego super trudnica! Divim ti se na optimizmu! Ja sam realista kada je drugi u pitanju i znam fino da utješim kome utjeha treba, sve sagledam realno....ali, kad sam ja u pitanju - sav razum se izgubiuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Krvna slika u trudnoći
25.7.2011 21:36:28   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: animagical

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


E kad bi ljekari ovako lijepo i jednostavno tumačili nalaze, gdje bi nam bio kraj? Krv bi se vadila svaki mjesec user posted image



samo ti zezajuser posted image user posted image a ovo i jeste jednostavno,ali oni to namjerno zakukulje pa zene misle Bog zna sta je...neka visa nauka...
p.s. ja i vadim svaki mjesecuser posted image i to dva puta mjesecno



Skroz sam ozbiljna. Stvarno bi bilo idealno da neko ovako jednostavno i zabavno objasni nalaze.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Krvna slika u trudnoći
23.8.2011 19:12:00   
Bebica11
da pitam iskusneuser posted image

posto mi je zeljezo opalo na 7,3 dal je ok da jedem junecu dzigericu posto sam cula da i dzigerica nije tako dobra u trudnoci, pa mozda neko zna dal tu spadaju sve dzigerice ili samo neke?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Krvna slika u trudnoći
23.8.2011 19:13:24   
Skvo RR
pij feroglobin b12 kapsule.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Krvna slika u trudnoći
23.8.2011 19:15:13   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

pij feroglobin b12 kapsule.


sutra cu dr pa ce mi ona propisati nesto od tih preparata jer ne bih na svoju ruku, al pitam za dzigericu zna li neko???

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Krvna slika u trudnoći
23.8.2011 19:16:27   
Skvo RR
Pa pitaj dr...dzigerica ne u trudnoci.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Krvna slika u trudnoći
23.8.2011 20:09:35   
mamina princeza
Dzigerica ne valaj koliko znam zbog velike kolicine a vitamina. Sad ponekad d aj epojedes mislim da nece skoditi al nemoj njoj da lijecis nisko zeljezo. Ako hoces prirodno onda napravis ebi sok od borvnica sad dok ih ima. meni to dosta pomogne....cini mi se bar.
tot hema to sto skvo kaze ma ima tih preparata koliko hoces mozes pitati i u apoteci ako ti dokotrica nista ne kaze

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Krvna slika u trudnoći
23.8.2011 21:34:28   
Bebica11
oki necu onda dzigericu

valjda ce mi nesto propisati,ako ne, znam kome se javitiuser posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Krvna slika u trudnoći
23.8.2011 22:12:05   
Vodolija83
Ja pijem Feroglobin B12 sirup,to mi je dr.propisao,zeljezo mi je 21,ali hemoglobin opada,i eritrociti na donjoj granici,a ovaj sirup je dobar za kompletnu krvnu sliku.Idem u cetvrtak vaditi  nalaze pa cu znati jel se stanje poboljsalo.
Usput..od prirodnih stvari uzimam borovnice i kupine,a koliko sam tek blitve pojela..uhhh, pa vidjecemo....
Dzigerica ni pod razno,dr.zabranio na pocetku trudnoce !


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Krvna slika u trudnoći
23.8.2011 22:44:37   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Vodolija83

Ja pijem Feroglobin B12 sirup,to mi je dr.propisao,zeljezo mi je 21,ali hemoglobin opada,i eritrociti na donjoj granici,a ovaj sirup je dobar za kompletnu krvnu sliku.Idem u cetvrtak vaditi  nalaze pa cu znati jel se stanje poboljsalo.
Usput..od prirodnih stvari uzimam borovnice i kupine,a koliko sam tek blitve pojela..uhhh, pa vidjecemo....
Dzigerica ni pod razno,dr.zabranio na pocetku trudnoce !



meni je hemoglobin i hematokrit ok, al mi Fe spada drasticnouser posted image

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Krvna slika u trudnoći
31.10.2011 14:43:00   
M kao Mama
JA podigla nalaze, komplet nalazi imaju onu zvjezdicu, sve mi je ispod normale, samo željezo 14,6 čini mi se i šećer 4,2. Krva slika mi je ludilo, nijemi jasnokako mi žlejezoovako skoći, uvijek, ali uvijek mi je bilo nisko , čak i prenisko, a u nekim danima mog života čak i na granici.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Krvna slika u trudnoći
1.11.2011 14:00:44   
aidana
Kako mislis da ti je zeljezo skocilo na 14,6? Meni je 35 user posted image Idem sutra na pregled pa ce mi valjda reci da li je stetan taj visak. U svakom slucaju sam mami rekla da me prestane prisiljavati da jedem cveklu user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Krvna slika u trudnoći
1.11.2011 14:08:37   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: aidana

Kako mislis da ti je zeljezo skocilo na 14,6? Meni je 35 user posted image Idem sutra na pregled pa ce mi valjda reci da li je stetan taj visak. U svakom slucaju sam mami rekla da me prestane prisiljavati da jedem cveklu user posted image


aidana polahko s zeljezom, ni previsoko ne valja, moras usporiti s cveklom i drugim izvorima zeljeza,umjereno, ne trebas se sad ni bas prepasti jer ce aBd bebi izvuci do normale, al ipak pripazi

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Krvna slika u trudnoći
1.11.2011 22:08:56   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

JA podigla nalaze, komplet nalazi imaju onu zvjezdicu, sve mi je ispod normale, samo željezo 14,6 čini mi se i šećer 4,2. Krva slika mi je ludilo, nijemi jasnokako mi žlejezoovako skoći, uvijek, ali uvijek mi je bilo nisko , čak i prenisko, a u nekim danima mog života čak i na granici.


I kod mene je slicno samo kdo mene jos vece zeljezo - 18-20 cak je na jednom nalazu bilo a uvijek bilo slabo. Ne znam nija od cega se moglo popraviti al opet dobro je da jeste. Meni je sve ostalo hematokrit hemoglobin erotriciti blago ispod granice al blago pa n euzimam nista po preporuci dr jer je sve to normalno.
ako je tebi nesto nize obavezno se konsultuj s ljekarima o tome da ti ukljuce nsto.I da 14 - to ti nije vala maan nesto visko , ja sam s Dz kad sam bila trudna tako krenula i zavrsila na kraju na 4 i to uz terapiju u sedmom i osmom mjesecu trudnoce.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Krvna slika u trudnoći
1.11.2011 23:20:50   
Miracle*3
ja danas nosilasvoje nalaze, sve je super osim onog CRP-a, i moram piti antibiotike. Inace nisam imala nikad problem sa krvnom slikom, ali ova me upala jedino zeza. Izgleda da se nasao uzrok tih bolova koji traju vec 15 dana

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Krvna slika u trudnoći
2.11.2011 9:05:42   
M kao Mama
Moje željezo koje je kada je 5 a, ja na nogama, to je bilo odlično, mislim oda kada znam za sebe nikada mi nije bilo željezo 14,6 zato je za mene to pozitivni šok, ali ne mogu sa povežem željezo dobro, a krvna slika jako loša. Vidjet ćemo šta će dr kazati.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Krvna slika u trudnoći
2.11.2011 14:20:28   
ametist
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Moje željezo koje je kada je 5 a, ja na nogama, to je bilo odlično, mislim oda kada znam za sebe nikada mi nije bilo željezo 14,6 zato je za mene to pozitivni šok, ali ne mogu sa povežem željezo dobro, a krvna slika jako loša. Vidjet ćemo šta će dr kazati.


Otkako znam za sebe zeljezom mi je bilo ispod donje granice. U trudnoci mi skocilo na 30! Doktor kaze da je vjerovatno od Prenatala, jer osim ovih vitamina nisam nista posebno uzimala. Pitaces svog dr. naravno, al meni je moj rekao da malo pauziram, tipa umjesto svaki dan da pijem svaki drugi/treci dan po jednu tabletu. 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *