|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li sam trudna ?
24.4.2010 19:43:23   
sarajcica


Eheee   da vas nesto pitam....

Vec 2 dan imam menzes, da izvinete ljeva na sve strane iz mene....user posted image   Ali mi je cudno sto sam prije menzesa, uzasno bila nervozna itd uglavnom kao da to nisam ja( a to mi se nikad ne desava).... cudne navike, i jos mi se 3 dana za redom u jutro povracalo, a i tokom cijelog dana... i jutros bas kad mi dusa na nos nije izletila, a imam menzes ....  Glava mi puca....  Imalaa sam odnose, ali smo svaki put koristili kondom... i nije nikad puko i sl.
Takodje mi se zna dogoditi da osjetim neke mirise sto niko drugi ne osjeca  npr. sjedim, gledam tv kad odjednom osjetim potrebu npr za narandzom osjetim joj miris bukvalno...   Sta mi se to dogadja ?

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 1776
   RE: Da li sam trudna ?
24.4.2010 21:50:06   
taurus
Ako se bojiš da si trudna, ne brini garant nisi. Prvo što si dobila obilno krvarenje a drugo što nisi imala nezaštićen odnos. Simptome koje navodiš liče na simptome trudnoće ali možda ti je jednostavno neka sugestija. Ako potraje vidi sa ljekarom šta da radiš mad mi to ne zvuči opasno

(odgovor članu sarajcica)
Neposredna veza do poruke: 1777
   RE: Da li sam trudna ?
24.4.2010 23:09:18   
sandra 27
hej... evo upravo me frendica nagovorila da kupim test... i kupila ga ja...i naravno- NEGATIVAN JE...sada opet razočarenje...znala sam da će tako biti.... :) uglavnom: čestitam vama koje jeste :)  nadam se da ću i ja jednom. sada sam jako tužna.... :( 

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 1778
   RE: Da li sam trudna ?
24.4.2010 23:12:42   
Anoniman
sandra,nemoj biti tuzna glavu gore i idemo u nove pobjedeuser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu sandra 27)
  Neposredna veza do poruke: 1779
   RE: Da li sam trudna ?
24.4.2010 23:12:42   
marny
a koliko dugo radiš na bebi?

(odgovor članu sandra 27)
Neposredna veza do poruke: 1780
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 0:09:23   
malena27 RR
prenos postova:

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

Sandra mislim da bi bilo dobro da posjetis ginekologa i uradis vaginalni ultrazvuk, stim da neznas ni dal si trudna ni kad si zatrudnila ako si trudna...

Ja nisam imala mengu 4 mjeseca i kad sam bila zatrudnila znala sam da nisam u 4 mjesecu odma sam zakazala vrijeme kod ginekologa da to provjerim jer nevjerujem ovim kucnim testovima i odma mi je rekao koliko je plodu i sve u vezi toga...

Moj savijet ti je da odes ginekologu, moguce je isto ako nisi trudna da imas mozda neki poremecaj hormona tako da ti moze dati tablete koje ce ti regulisati menstruaciju da ti bude redovna i koja bi po rijecima mog ginekologa pomoci da se zatrudni...

Pusica i sretno!


IZVORNA PORUKA: za

Draga moj iz licnog iskustva preporucujem te da odmah uradis test jer i ja sam vise puta se razocarale te mi je skoro menga kasnila dva mjeseca i nisam htjela raditi test da se kako i ti kazes ne razocaram ali mi je to bila totalna greska a inace mi nikada prije nije toliko kasnila bili smo u dubini duse sigurni i muz i ja da je to to ali sam bez ikakve najave jedno jutro dobila ali sam toliko bila tuzna i muz i ja da sam se jedva smirila od suza koje su same od sebe tekle i zato te molim da se to tebi ne desi iako se iskreno nadam uz Boziju pomoc da ce se tvoje zelje ostvariti..... kiss





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 1781
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 8:16:40   
rossamini
Sandra, žao mi je što nije +, ali sad obavezno idi kod ginekologa da vidi zašto ti tako puno kasni!!

(odgovor članu sandra 27)
Neposredna veza do poruke: 1782
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 8:48:44   
veda
za sandru 27- i meni je jako zao sto nije trudnoca,kao sto sam ti vec i prije napisala svakako otidji ginekologu,jer ipak 4 mjeseca je puno da nemas menstruaciju.pozdrav.

(odgovor članu rossamini)
Neposredna veza do poruke: 1783
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 13:34:15   
sandra 27
drage moje... ma nije tolika frka što mi toliko kasni...inače znam imat svakih 6 mjeseci. znači dvaput godišnje...samo su me sada zabrinjavali neki simptomi koje do sada nisam imala... ali, da li je moguće, pošto sam test radila sinoć oko deset navečer i prije toga popila pola čaše bambusa, da je bio negativan a da je ipak moguća trudnoća? da li se to nekom desilo? da je test bio negativan a ipak je bila trudnoća... 26.06 se udajem i bilo bi idealno da dobijemo uskoro i bebača...sada je ostalo sam razočarenje...bio mi je draži onaj mali osjećaj nade da nešto raste u meni...sada toga nema.... user posted image
pozdrav i velika pusa svima !!!
hvala na podršci !

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 1784
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 13:39:54   
sandra 27
hej...pa deset mjeseci smo skupa i od tada se ne čuvamo....

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 1785
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 13:42:50   
malena27 RR
Draga Sandra, prije nego pocnes raditi ozbiljno na bebi, mislim da je najbitnije da odes ginekologu. Zene godisnje imaju 13-14 menstruacija, a to sto ti imas svakih 4 ili 6 mjeseci, nije dobro...Bez redovne mjesecnice ne mozes znati ni kad je ovulacija a samim tim ni kada trebas raditi na bebi. Cini mi se da imas policisticne jajnike.... provjeri prvo to sa ginekologom pa se onda baci na pravljenje bebe...Sretno! 

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.4.2010 17:46:30 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu sandra 27)
Neposredna veza do poruke: 1786
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 14:56:42   
ivana st
Sandrra razumijem kako se osjećaš, ali ti bi najprije trebala otići kod ginekologa, jer kašnjenje user posted image toliko mjeseci nikako nije normalna stvar.I da imaš redovno menstruaciju svaki mjesec mislim da bi bilo odgovorno otići i napraviti papu i event. druge biriseve prije nego počmete raditi na bebici. Draga moja puno toga bi bilo idealno, ali bebe ne dolaze kad je nama to idealno već kad Bog/priroda tako odredi.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1787
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 15:28:51   
TMand
evo i jutros sam radila test i negativan je. danas mi je 39DC. znaci,kako mi je inace ciklus od 32-38 dana,vec sam trebala dobit... a nista. i negativan test.. user posted image
radila sam na prvu mokraču. moguce je da jos ne moze pokazat ako sam trudna?

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 1788
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 15:34:04   
ivana st
Tmand možda je ovulacija bila kasnije ovaj mjesec, a pratiš li na neki način pl. dane?

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1789
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 16:20:58   
sandra 27
ma nisam ja toliko neodgovorna...user posted image svakih nekoliko mjeseci idem kod ginekologa na redovite preglede a dvaput godišnje radim papu...i svaki put je sve ok...što se tiče neredovitih mengi, vadila sam i hormone i pila hormonalne tablete...i jednostavno mi je doktor rekao da je tako puno žena...mojoj mami je menga postala redovita tek nakog što je mene rodila...tako da...sada kada ću ići kod ginekologa tražit ću da me pripremi za ozbiljan rad na bebi...vidjet ćemo šta će biti...user posted image




(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 1790
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 18:33:19   
veda
i ja se slazem sa malenom 27RR ,sve sto je napisala sandri 27.neznam kako ti je ginekolog mogao reci-tako i vecini zena.user posted image .nesto ipak nije u redu.nije da ti pametujem ali kada vec trazis savjet od nas,onda neznam,promjeni ginekologa.a sto se tice papa testa,mi ponekad mislimo da je on najvazniji.moja tetka je prosle godine imala redovite menstruacije,nikad nikakvih problema,i slucajno je uradila papu i imala rak na grlicu maternice.tako i ti nemoj se samo skoncentrisat na jedne te iste nalaze,jer ipak nesto nije kako je-priroda dala.12 menst. godisnje.a to sto zelis bebu mislim da ti je dodatni razlog da promjenis dr. i da krenes i saznas pravi razlog izostanka menstr.Pozdrav.

(odgovor članu sandra 27)
Neposredna veza do poruke: 1791
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 19:05:29   
ivana st
Sandra ja bih na tvom mjestu promjenila ginekologa. Ne želim ti pametovat ali meni to čudno da su 1-2 menstr. godišnje normalna pojava. Dosta toga sam pročitala ove tri god. kako radimo na bebi, i jedna od bitnijih stvari su uredni ciklusi, pa bili oni kraći (28 dana) ili duži (40), to je individualno, ali ovo je već previše user posted image . Ja bih svakako otišla i po drugo mišljenje, ipak se radi o zdravlju.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 1792
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 20:46:46   
TMand
Sandra jesi li gledala štitnjaču? Ja znam jednu curu koja ima problema sa štitnjačom i upravo joj se to događa...da dobije menzis samo 2-3 puta godišnje...a nisam ulazila u detalje sta,kako,zasto.. ali je nesto sa štitnjačom!

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 1793
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 20:48:16   
TMand
Ivana,naravno da pratim..vec dvije godine... :)  a LH trakice su mi pokazivale ovulaciju oko 21.DC. A danas je eto 39-DC i test je negativan... danas sam primjetila da su mi bradavice skroz bole na dodir. A grudi -nista. Kao uvijek. Samo me bradavice bole...

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1794
   RE: Da li sam trudna ?
25.4.2010 20:51:41   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: ivana st

podpisujem

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.4.2010 9:12:05 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 1795
   RE: Da li sam trudna ?
26.4.2010 11:09:17   
ivana st
TMand zaista se nadam da je u pitanju kasnija ovulacija i da će sljedeći test pokazati user posted image user posted image ! Po simptomima je išta teško znat jer PMS i trudnoća izgledaju gotovo isto, a još pogotovo kad čovjek iščekuje user posted image , e onda se pojavi 100 simptoma (bar je tako kod mene).
Pričekal loš koji dan pa ako ne dođe user posted image ponovi test, od srca ti želim user posted image user posted image !


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 1796
   RE: Da li sam trudna ?
26.4.2010 15:12:14   
rossamini
ja sam jutros radila TREĆI test...i mislim da je bio negativan... :((( ovaj predzadnji u subotu je pokazao jaaaaaaaaako slabu crticu, a jutros clearblue je pokazao nekak čudno...evo da objasnim :) na clearblue onaj prozorčić sa rezultatom ima vodoravnu crtu koja je dok se bolje pogleda sastavljena od četiri tanje crte,to je ok,a okomita mi se nije pokazala tako nego samo jedna crtica od tih 4 i to još jadna slabašna jedva vidljiva :(((( A danas mi je već 43 dan od zadnje M. Bolio me trbuh dosta u subotu,a sad ništa.... Naručila sam se kod gin u četvrtak,pa bumo vidli :)
Već sam luda od svega :(

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 1797
   RE: Da li sam trudna ?
26.4.2010 15:19:00   
gagach
Najbolje ce biti da ides ginekologu ali ako se pokazala cak i slabasna crtica to moze znaciti user posted image jesi li radila sa jutarnjom mokracom test?

(odgovor članu rossamini)
Neposredna veza do poruke: 1798
   RE: Da li sam trudna ?
26.4.2010 15:26:39   
rossamini
bila je druga mokraća jutros :) al pošto je clearblue mislim da nema veze...

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 1799
   RE: Da li sam trudna ?
26.4.2010 15:30:38   
milenium
možeš u bilo koje doba dana radit test ako je clearblue možeš i petu mokraćuuser posted image
a ako je se na tu vodoravnu crtu barem išta pokazalo pa makar i slabo vidljivo onda si trudna.a i piše ti sve u uputama.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.4.2010 9:12:42 >

(odgovor članu rossamini)
Neposredna veza do poruke: 1800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *