|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 22:01:56   
Anoniman
meni sega vasa reakcija
pa zar nije bolje da se, ako se moze, popravi ishrana u vrticima
ne kazem ja da vani ljudi bolje jedu...sve je to isto...samo je zastrasujuce koliko danas ima pretile djece,,,djece sa ozbiljnim zdravstvenim problemima...ipak su djeca, koja idu u vrtic, veci dio dana u istom...prema tome...ako kuci i ne jedu nista sto valja...barem ce u vrticu pojesti. Ja imam jednog odbijaca hrane..ono sto on jede to je strava i uzas...izgladnjavanje kod njega, vjerovali ili ne, ne pali...jedva cekam da ga upisem u vrtic nebil poceo uz drugud djecu sve jesti...i jos kad bi se popravilo stanje u vrticima...sto se ishrane tice..ja bih skakala od srece.

A bogami...kad skontate...svako malo cujete da je nekog pedesetogodisnjaka sercicko opalilo..tako da...ima ovdje istine

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 22:19:35   
veeseelaa
ja se ne mogu sjetiti niti jednog pretilog djeteta koje ide u vrtić user posted image a znam dosta djece pretile koju čuvaju mame, nane, tete i sluser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 22:24:24   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja se ne mogu sjetiti niti jednog pretilog djeteta koje ide u vrtić user posted image a znam dosta djece pretile koju čuvaju mame, nane, tete i sluser posted image


vidi ti sad ove diskriminacijeuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 22:34:56   
Anoniman
I mene bas iznenadi ova informacija o pretilosti nase djeceuser posted image
Na jedno pretilo dijete dodje makar 20-ero djece prosjecne tezine po nekom mom vizuelnom zapazanju u vrticu, na ulici, u komsiluku...

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 22:37:24   
niki83
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja se ne mogu sjetiti niti jednog pretilog djeteta koje ide u vrtić user posted image a znam dosta djece pretile koju čuvaju mame, nane, tete i sluser posted image


user posted image user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 22:43:22   
Anoniman
pa gdje je napisano da su djeca u vrticu pretilauser posted image
napisano je da smo drugi u evropi po pretilosti...mada u ovo sumnjam...sve je to tu negdje danas

(odgovor članu niki83)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 22:52:33   
veeseelaa
pa zar nisu istraživanja provedena nad djecom koja idu u vrtić? hahahah ja sam pukla 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 22:58:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa zar nisu istraživanja provedena nad djecom koja idu u vrtić? hahahah ja sam pukla 
istrazivanja o ishrani u vrticima
a pretilost, koliko sam ja skontala, se odnosi na citavu nasu naciju...nevezano za dob
moras priznati da je kod nas uvrijezeno misljenje da debljina=zdravlje...pa ne kaze narod dzaba masala kad vidi dijete koje "prsti"user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 23:26:56   
veeseelaa
pa kod nas je sve naopačke jbg....
znam neke curice od 7-8 godina deblje im noge nego moje, al šta reći nego MAŠALLA


< Poruku je uredio veeseelaa -- 18.11.2011 23:27:59 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 23:28:23   
veeseelaa
usput i ja mogu u ove pretile user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Friške vijesti !
18.11.2011 23:40:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

usput i ja mogu u ove pretile user posted image
Daj, Vesela, haj da te ne znamo, ali ovako...user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Friške vijesti !
19.11.2011 0:12:49   
Galicia
Pretile = bucko/bucka ili?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Friške vijesti !
19.11.2011 0:13:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Galicia

Pretile = bucko/bucka ili?
ili ti ga punacki ili ti ga debeliuser posted image

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Friške vijesti !
19.11.2011 0:15:35   
N_N
Ja sam odavno iznenađena pretilošću naše školske djece. Prvenstveno mislim na dob od I-IV razreda osnovne škole. user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Friške vijesti !
19.11.2011 0:18:10   
Anoniman
Ali fakat je najgore kad misle da su im djeca super zdrava ako imaju makar 5kg viskauser posted image I mene su ljudi uvijek dozivljavali kao ono u fazonu "vidi je jadnice, gotov se osusila, sta li je muci"user posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Friške vijesti !
19.11.2011 0:26:59   
N_N

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I mene su ljudi uvijek dozivljavali kao ono u fazonu "vidi je jadnice, gotov se osusila, sta li je muci"user posted image



Mene još uvijek user posted image user posted image Ja i mojih standardnih 50 kg user posted image A kad mi neki dan reče kćerka da njena najbolja drugarica ima 64 kg (nakon sistematskog, 9.godišnjakinja) - malo je reči da sam ostala user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Friške vijesti !
19.11.2011 10:07:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Galicia

Pretile = bucko/bucka ili?
nije bas...pretilo je vec debelo...tj. da imas vise od 30kg viska...5 kg viska od one neke "idealne" tezine nije pretilost...pretilost je vec poremecaj u ishrani ili ti ga metabolizmu...e sad...kod djece se smatra vjerovatno preko 5 kg viska vec kao pretilost...ne znam tacno kako se to mjeri...znam da je kod odraslih preko 30kg...al sigurno da moj recimo A. ima 5 kg vise bi bio pretil na njegovu visinu

Ja nikad necu zaboraviti kako su mene i brata mjerkali...i uvijek govorili...ovaj vam je dobar (za mog brata), a ovaj vam je malo suhuser posted image (za mene)

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Friške vijesti !
19.11.2011 10:28:45   
Visnja RR
Danas je dan muskaraca...19 novembar... cmoknite vase muzeve user posted image
koliko su kakli da nemaju svoj dan eto dobili su ga
http://www.ringeraja.ba/clanak/sretan-19novembar---dan-muskaraca_702.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Friške vijesti !
19.11.2011 13:41:35   
koka i po
pih....kasno Mrako na Kosovo stize...
vala SEFika maja mogla si ovo staviti nekad ujutro da bar kakav kolac napravim i koju pivu da mu kupim user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Friške vijesti !
20.11.2011 13:52:29   
Visnja RR
U zavodima i službama za zapošljavanje u BiH evidentirano je 529 989 nezaposlenih, dok je u toku devet mjeseci ove godine bez posla ostalo 66 429 radnika, podaci su Agencije za rad i zapošljavanje BiH.

U Federaciji BiH (FBiH) zbog prestanka radnog odnosa prijavljeno je 35 232 radnika, u Republici Srpskoj 30 370, a u Brčko distriktu 827 radnika.

... strasno!!!

http://informer.ba/tekstovi/vijesti/za-devet-mjeseci-66-429-radnika-ostalo-bez-posla/

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Friške vijesti !
22.11.2011 11:01:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: dadada

meni sega vasa reakcija
pa zar nije bolje da se, ako se moze, popravi ishrana u vrticima
...sve je to isto...samo je zastrasujuce koliko danas ima pretile djece,,,djece sa ozbiljnim zdravstvenim problemima...ipak su djeca, koja idu u vrtic, veci dio dana u istom...prema tome...


Naravno da je bolje, apsolutno se slažem.
Uvijek bih radje da moje dijete za doručak ima puru, žitarice, jaje....nego salamu i hrenovku.
Ali treba znati da u BiH tek svako 10 dijete ide u vrtić, s toga je meni prikazivanje ovog rada kao alarmantak krik za pomoć,  u smislu " Kako nam hrane djecu u vrtić..." vrlo smiješan.....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Friške vijesti !
23.11.2011 19:12:34   
*pcelica*
http://depo.ba/hronika/zena-kupila-dezodorans-dobila-osip-pa-otkrila-da-su-joj-podvalili-sprej-protiv-komaraca

E svasta s cime se sve ljudi ne koriste samo da dodju do zarade

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Friške vijesti !
24.11.2011 9:35:32   
hanabanana
http://www.sarajevo-x.com/bih/sajam-prijateljstvo-i-nada-za-pomoc-djeci/111122166

U subotu 26. novembra bit će održan diplomatski zimski sajam Prijateljstvo i nada, od 11 do 18 sati u Francuskoj školi. user posted image  

Sajam ima za cilj povezivanje svih zajednica u duhu prikupljanja novčanih sredstava u dobrotvorne svrhe za djecu i mlade iz Udruzenja OAZA i Udruženja Obrazovanje gradi BiH.

 


http://www.depo.ba/vijest/59358

Zimski bazar.....

Zimski bazar je zabavni događaj putem kojega se prikupljaju sredstava za projekte fondacije Ruke i srca koja pomažu. Također, na Bazaru će učestvovati i brojne ambasade sa proizvodima i hranom karakterističnom za zemlju iz koje dolaze, tako da će prisutni imati priliku probati nacionalna jela iz Danske, Filipina, Hrvatske, Irana, Južne Koreje, Kanade, Kuvajta, Malezije, Nizozemske, Norveške, Poljske, Švedske, Turske i Velike Britanije. Fondacija Ruke i srca koja pomažu kontinuirano provodi projekte pomoći i podrške pacijentima Pedijatrijske klinike Jezero na mjesečnoj osnovi, potom programe pomoći Dječijim domovima Bjelave i Egipat te niz drugih aktivnosti kojima se pruža pomoć našim najmlađim sugrađanima kojima je potrebna.

Ove godine Zimski bazar će se održati 3. decembra u Unitic Business Centru u Sarajevu, s početkom u 12 sati. Svi zainteresovani ulaznice za Bazar mogu nabaviti i u okviru predregistracija koje će se održati u Mercator centru Sarajevo u Ložioničkoj ulici, BBI centru i Unitic centru. Predregistracije su otpočele  19. novembra u Mercator centru nastaviće se, u BBI centru 25. novembra (13:00-19:00 sati), u Mercator centru 26. i 27. novembra (13:00-10:30 sati) te Unitic centru 28. i 29. novembra (11:30-15:00 sati). Naravno, registracije će biti moguće i na sam dan održavanja Zimskog bazara, 3. decembra, s početkom u 12 sati.


Ja svake godine vodim djecu, i svake godine bude odlično.

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Friške vijesti !
24.11.2011 20:10:41   
teacher75
http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti/britanac-ima-19-godina-a-vec-nosi-obucu-broj-57/111124129
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Friške vijesti !
25.11.2011 13:24:15   
ElmaB
http://www.sarajevo-x.com/bih/od-januara-poskupljuju-cigarete/111125038 Izgleda da ću u Novoj prestati pušiti!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *