|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
24.9.2012 10:03:22   
lost

IZVORNA PORUKA: Halimaa


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

ja sam se porodila prije 3,5 mjeseca,prirodno,pa sam odmah sutradan puštena kući,sve je uistinu grozno ma ni doktori nisu nešto,svaka čast pojedinim.jedna je ujutru došla u vizitu i ko iz topa s vrata izvali:"jeste naprdile,majko moja otvorite prozore".a sestre su posebna priča,grozota,neda riječ .kako god da namjestiš bebu imaju prigovor,kad uprljaš čaršaf niko ti ga u inat neće promijenit,koda nismo porođene i sječene.jedva sam čekala da dođem kući da se razrahatim sa svojom bebicom.

I meni je ostala trauma od tuzlanskog porodilišta, kad bi opet bila trudna, čini mi se jedini strah bi mi bio od njih tamo. Mislim da bi mame i porodilje, evo možda baš sa ovog foruma, trebale napisati kakvo pismo ili peticiju o situaciji i odnosima gore.



Mislim da ne bi bilo neke velike fajdeuser posted image Pa šta mislite gdje završe sve one primjedbe, žalbe, sugestije što se ubacuju u one sandučiće po odjeljenjimauser posted image
Ja mislim da ih spremačice samo istresu u smeće s vremena na vrijeme.
To su igre bez granica nažalost i ne može im niko ništauser posted image
Eh jedino kad bi sve žene porodilje promijenile stav kad odu gore pa se suprostave, pa malo rondaju, traže, zahtijevaju, bune se i žale. Tada moždauser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: Porodilište Tuzla
25.9.2012 22:34:43   
Zin@
Znam da je tema o porodilištu, ali kao idem gore na porođaj ovdje ću postaviti pitanje.
Naime termin mi je u četvrtak 27-og, nema nikakvih znakova da će bebica prije krenuti, mada nikad se ne zna user posted image ..
Ja želim znati kada se gore javim, da li će me odmah ostaviti "da me porode", ili će me pregledati, uraditi uz, i ctg, pa kući ako situacija ne bude alarmantna, ili... Prva mi je beba, pa ne znam..user posted image .
Pripremila sam torbu za porodilište odavno, ali za ostanak u bolnici nisam, trebam li..?
Pomagajte user posted image ???

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 827
   RE: Porodilište Tuzla
25.9.2012 22:58:46   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Zin@

Znam da je tema o porodilištu, ali kao idem gore na porođaj ovdje ću postaviti pitanje.
Naime termin mi je u četvrtak 27-og, nema nikakvih znakova da će bebica prije krenuti, mada nikad se ne zna user posted image ..
Ja želim znati kada se gore javim, da li će me odmah ostaviti "da me porode", ili će me pregledati, uraditi uz, i ctg, pa kući ako situacija ne bude alarmantna, ili... Prva mi je beba, pa ne znam..user posted image .
Pripremila sam torbu za porodilište odavno, ali za ostanak u bolnici nisam, trebam li..?
Pomagajte user posted image ???



vratit ce te ako porod ne bude krenuo pa ces o+doci opet sutra na pregleda pa opet prekosutrai tako dok ne krene.

(odgovor članu Zin@)
Neposredna veza do poruke: 828
   RE: Porodilište Tuzla
25.9.2012 23:07:45   
Alannah
Ponesi stvari za svaki slucaj sa sobom( premjesti u kesu,ne daju torbe),javi se na dan termina na Gradinu,ako procijene da se neces poroditi,ides kuci i kao sto Alma kaze dolazis ponovo sutra.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 829
   RE: Porodilište Tuzla
25.9.2012 23:15:30   
Zin@
Ok, hvala, po UZ mi je trudnoća manja sedmicu, jer su mi ciklusi na 32 dana, super ako me neće ostavitri, mada ću ja spremiti i tu drugu kesu...
Hvala vam, malo mi je lakše, stah me nepoznatog, radije bih da mogu biti kući što duže, da me gore ne porađaju sa indukcijom..

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: Porodilište Tuzla
9.10.2012 9:38:36   
Banana
je li dovoljno na prijemu reći da će i suprug prisustvovati ili se mora unaprijed zakazati?

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Zin@)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: Porodilište Tuzla
9.10.2012 16:16:36   
de_de
Ja kada sam isla na porodjaj na prijemu sam ih obavijestila da zelim da mm prisustvuje, nisam prije ( spletom okolnosti nije nam se ispunila zelja). Ja ti preporucujem vjezbe za trudnice koje se odrzavaju na Gradini i na koje sam ja isla sa mm pred porodjaj i gdje nam je babica objasnila sta i kako.

< Poruku je uredio de_de -- 9.10.2012 16:18:29 >


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 832
   RE: Porodilište Tuzla
10.10.2012 9:30:52   
Banana
ok, hvala ti. a za te vježbice, nisam sigurna da li ću uopšte stić jer još uvijek imam toliko stvari da pripremim a vremena sve manje i manje user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: Porodilište Tuzla
10.10.2012 11:01:56   
visnjica1
I ja sam cula da su uzasni na ginekologiji, ako im ne platis niko te i ne gleda nazalost user posted image , user posted image

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 834
   RE: Porodilište Tuzla
10.10.2012 17:22:50   
mamaaaaa
drage moje mame i buduće mame dobro ja vama došla...želim i ja da podijelim svoje iskustvo sa vama.prije 2godine sam na ginekološko akušerskoj klinici u tuzli rodila sina.istina,imala sam jaku i prejaku vezu...porođaj je prošao u najboljem redu,za 20 minuta sam rodila.prema meni je osoblje bilo divno.iskreno pričam i stvarno neopravdavam postupke pojedinih uposlenika gak-a,svojim očima sam vidjela kako se ponašaju prema tek porođenim ženama,i sama sam majka...a što se tiče unošenja stvari na odjeljenje unijela sam što sam htijela...kompletnu liniju pribora za ličnu higijenu,svoju spavaćicu,papuče,gaćice pa čak i odjeću za bebe.muž je mogao prisustvovati porođaju ali ja baš i nisam bila za to...sama pomisao na to da će biti tu a,da mi je doktor Balić rekao da ću i ja i beba umrijeti na porođaju nisam htjela da moj muž gleda sve to.ali evouser posted image user posted image mog dječaka i mene živi i zdravi.sretno budućim mamama,samo hrabro.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: Porodilište Tuzla
10.10.2012 17:29:41   
mamaaaaa
draga alma...samo polako,bebica će izaći kada ona bude htjela.svaku priču poslušaj ali zapamti...na tebi šta ćeš sačuvati za sebe a,šta odbaciti.i sam sam majka...prije 2godine sam na gak-u rodila sina i slušala iste priče koje ti slušaš sada,da stvar bude gora 7 dana prije termina porođja dr.Balić mi je rekao da će mo moja beba i ja umrijeti na porođaju jer je beba krupna a,i ja.nemožeš ni zamisliti kakav je to osjećaj,prva mi je beba kao i tebi.rodila sam živog i zdravog sina teškog 3kg i 500gr za 20 minuta,porođaj je prošao u najbiljem redu.iz ličnog iskustva ti kažem...glavu gore i sretno mila moja.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: Porodilište Tuzla
10.10.2012 19:17:15   
Nunichi

IZVORNA PORUKA: mamaaaaa

.istina,imala sam jaku i prejaku vezu...porođaj je prošao u najboljem redu,za 20 minuta sam rodila.prema meni je osoblje bilo divno.iskreno pričam
a što se tiče unošenja stvari na odjeljenje unijela sam što sam htijela...kompletnu liniju pribora za ličnu higijenu,svoju spavaćicu,papuče,gaćice pa čak i odjeću za bebe.muž je mogao prisustvovati porođaju ali ja baš i nisam bila za to...


Hajde molim te reci mi ko je jaka prejaka veza pa mozes da uneses svoju spavacicu, papuce i normalne gacice? Ako ti je nezgodno ovdje mozes i na pp.
Mislim da si ti jedina zena na ovom kantonu koja je u porodilistu bila u svojoj spavacici i svojim papucama.
Sto se tice licne higijene i prisustva muza za to ti nije ni trebala stela.

(odgovor članu mamaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: Porodilište Tuzla
10.10.2012 21:08:24   
Alma_27
jos joj doktor rekao da ce ona i beba umrijeti na porodu zato sto je beba krupna a porodila se lako za 20 minuta i nisu ni pomislili da je porode na CR user posted image

zeno, odvadi malo user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: Porodilište Tuzla
10.10.2012 21:52:57   
bubamara_11
Mile moje sto se tice porodilista u TUZLI osoblje je katastrofa pocevsi od prijemnog pa do pripremnih soba za porod do radaone.Porodila sam se prije 15 dana tacnije 25.09 nazalost rodila sam mrtvu bebu :(((((((((((((((((( i mogla sam i ja licno da izgubim zivot,nekim cudom sam prezivjela.Da je beba mrtva u mojoj utrobi bila i po dolasku to se vec znalo i na prijemnom medjutim one sestrice,doktorice il sta su vec su me onako da kazem provukle na brzaka kroz ruke nista ne rekavsi osim "obuci se i ponesi uloske sa sobom" i "sta nosis u toj kesi" kao da sam oruzje spakovala i krenula u zatvor.NI TRUNCICE LJUBAZNOSTI,PAZNJE OSJECAJA NEMAJU.Dok sam u pripremnim sobama lezala ofijunjena od nekih preparata za smirenje jer sam shok imala saznavsi da je moje prvo dijete mrtvo i to doslo na gradinu mrtvo u utrobi (za sto je zasluzna moja ginekologica)naslusala sam se svega i svaceg.PREKLINJU MOLE ZOVE ONE SESTRICE ZENE U BOLOVIMA SVE PREVIJAJU A ONE "DE BONA NISI JEDINA KOJA SE PORADJAS STA URLAS" onakva u svim svojim bolovima bez obzira na injekcije za smirenje jos gore mi je bilo gledajuci taj NJIHOV NEMAR i to uglavnom ZENE su kao gorile da se tako izrazim.Imala sam tezak porod al moram napomenut da sam se i sama pocela poradjat dok je dezurna babica hodala gore-dole hodnikom.Dr.Serak mi je rekla sutradan da sam velikim cudom ostala ziva.NE BI DA VAS OVOM PRICOM PREPADAM I NJIHOVIM OPHODJENJEM DOLE NA PORODILISTU UZDAJTE SE U BOGA DRAGOG I DA SU VAM BEBE ZIVE I ZDRAVE A VI SNJIMA.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: Porodilište Tuzla
17.11.2012 22:19:49   
Sonja
joj zene drage meni je ovo sve presmijesno kako pricamo...
djaba nam stele jake i prejake..isto boli i mene sa stelom i tebe bez stele..imala sam i ja oba puta "stelu" pa sta s tim?! za sta sluzi stela? mozda da se ne deru na tebe ako ti dernjas-jedino to. ja sam s prvim vristala ko niko a niko mi nista nije reko ni bio odvratan prema meni..eto to je moja stela bila....isti tretman ko i sve druge sam imala...

zato vam kazem sa stelom ili bez porod boli i prodje i vi sutra idete kuci(ako je sve uredu) a stanje je takvo kakvo jeste i sigurno se nece promijeniti!!!

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: Porodilište Tuzla
18.11.2012 20:26:05   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Emri_

Mile moje sto se tice porodilista u TUZLI osoblje je katastrofa pocevsi od prijemnog pa do pripremnih soba za porod do radaone.Porodila sam se prije 15 dana tacnije 25.09 nazalost rodila sam mrtvu bebu :(((((((((((((((((( i mogla sam i ja licno da izgubim zivot,nekim cudom sam prezivjela.Da je beba mrtva u mojoj utrobi bila i po dolasku to se vec znalo i na prijemnom medjutim one sestrice,doktorice il sta su vec su me onako da kazem provukle na brzaka kroz ruke nista ne rekavsi osim "obuci se i ponesi uloske sa sobom" i "sta nosis u toj kesi" kao da sam oruzje spakovala i krenula u zatvor.NI TRUNCICE LJUBAZNOSTI,PAZNJE OSJECAJA NEMAJU.Dok sam u pripremnim sobama lezala ofijunjena od nekih preparata za smirenje jer sam shok imala saznavsi da je moje prvo dijete mrtvo i to doslo na gradinu mrtvo u utrobi (za sto je zasluzna moja ginekologica)naslusala sam se svega i svaceg.PREKLINJU MOLE ZOVE ONE SESTRICE ZENE U BOLOVIMA SVE PREVIJAJU A ONE "DE BONA NISI JEDINA KOJA SE PORADJAS STA URLAS" onakva u svim svojim bolovima bez obzira na injekcije za smirenje jos gore mi je bilo gledajuci taj NJIHOV NEMAR i to uglavnom ZENE su kao gorile da se tako izrazim.Imala sam tezak porod al moram napomenut da sam se i sama pocela poradjat dok je dezurna babica hodala gore-dole hodnikom.Dr.Serak mi je rekla sutradan da sam velikim cudom ostala ziva.NE BI DA VAS OVOM PRICOM PREPADAM I NJIHOVIM OPHODJENJEM DOLE NA PORODILISTU UZDAJTE SE U BOGA DRAGOG I DA SU VAM BEBE ZIVE I ZDRAVE A VI SNJIMA.

mojoj bebani je uskoro 6 mjeseci,a kad sam je rađala nije nikoga bilo,prazna soba za porodilje,prazna rađaona,u 8 sata koliko sam imala bolove pregledana sam samo jedan put i to na prijemnom...kad je dijete krenulo,ja sam se uspaničila jer nije nikog bilo da pomogne,samo jedna čistačica praznila kante od smeća,kad sam povikala zovi doktoricu,ona otvori prozor i zove je sa donjeg sprata...draga babica ispija kaficu a da me nije ni pregledalauser posted image ..užas...

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: Porodilište Tuzla
22.11.2012 11:48:56   
alminasuljkic
Moze jendo pitanje u cemu ste iznjeli bebicu kada ste se porodile jel moze ona sjedalica il mora biti ona korpa

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: Porodilište Tuzla
22.11.2012 12:08:08   
Sonja
moze i jedno i drugo

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu alminasuljkic)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: Porodilište Tuzla
22.11.2012 16:33:30   
Alannah
Mi smo u autosjedalici,a vidjela sam da su i u korpama iznosili.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 844
   RE: Porodilište Tuzla
22.11.2012 17:11:16   
Crnkica
bolje u nosiljci,jer je sada hladno,a i zato je namjenjena...autosjedalica nije dobra za bebin razvoj posebno u toj dobi.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 845
   RE: Porodilište Tuzla
22.11.2012 19:12:59   
Hannan

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

bolje u nosiljci,jer je sada hladno,a i zato je namjenjena...autosjedalica nije dobra za bebin razvoj posebno u toj dobi.

Voljela bih dokaz za ovu tvrdnju?

Ja koliko znam sjedalice grupe 0 su takve da anatomski odgovaraju bebi od samog rodjenja, i polozaj koji beba ima u sjedalici je isti kao onaj koji imaju u stomaku. Iako sam ja svog sina iznijela u korpi, smatram da je puno sigurnije i bolje u svim aspektima iznijeti u sjedalici. Beba se svakako ususka i ne osjeti hladnocu jer je svega par metara sto se predje od vrata bolnice do auta, a auto se parkira pred sami izlaz.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 846
   RE: Porodilište Tuzla
22.11.2012 19:56:06   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

bolje u nosiljci,jer je sada hladno,a i zato je namjenjena...autosjedalica nije dobra za bebin razvoj posebno u toj dobi.

Voljela bih dokaz za ovu tvrdnju?

Ja koliko znam sjedalice grupe 0 su takve da anatomski odgovaraju bebi od samog rodjenja, i polozaj koji beba ima u sjedalici je isti kao onaj koji imaju u stomaku. Iako sam ja svog sina iznijela u korpi, smatram da je puno sigurnije i bolje u svim aspektima iznijeti u sjedalici. Beba se svakako ususka i ne osjeti hladnocu jer je svega par metara sto se predje od vrata bolnice do auta, a auto se parkira pred sami izlaz.

dokaza milion,beba više nije u stomaku i jeli dobro da ostane u istom ili sličnom položaju kao u stomaku,beba više nije u vodi na suhom je i kosti čvrsnu.pitaj pedijatra,ja malu kad god sam donijela u as uvjek je negodovao,as samo nužno i kratko,bebi treba ravna i tvrda podloga...a to je opet sve izbor pojedinca...

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 847
   RE: Porodilište Tuzla
22.11.2012 20:24:37   
Hannan

IZVORNA PORUKA: dzejla2012


IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

bolje u nosiljci,jer je sada hladno,a i zato je namjenjena...autosjedalica nije dobra za bebin razvoj posebno u toj dobi.

Voljela bih dokaz za ovu tvrdnju?

Ja koliko znam sjedalice grupe 0 su takve da anatomski odgovaraju bebi od samog rodjenja, i polozaj koji beba ima u sjedalici je isti kao onaj koji imaju u stomaku. Iako sam ja svog sina iznijela u korpi, smatram da je puno sigurnije i bolje u svim aspektima iznijeti u sjedalici. Beba se svakako ususka i ne osjeti hladnocu jer je svega par metara sto se predje od vrata bolnice do auta, a auto se parkira pred sami izlaz.

dokaza milion,beba više nije u stomaku i jeli dobro da ostane u istom ili sličnom položaju kao u stomaku,beba više nije u vodi na suhom je i kosti čvrsnu.pitaj pedijatra,ja malu kad god sam donijela u as uvjek je negodovao,as samo nužno i kratko,bebi treba ravna i tvrda podloga...a to je opet sve izbor pojedinca...



bilo bi dobro da malo iscitas ostale teme na forumu vezano za autosjedalice, pa onda savjetovati mladim majkama. Koliko pedijatara ce predloziti siroki povoj, koliko ce ih predloziti dubak, koliko ce ih predloziti zasladjenu vodu i masu drugih stvari koje ce mlade i neiskusne mame poslusati ne trezeci drugo misljenje.

Autosjedalica se koristi iskljucivo u autu, ne koristi se da beba u njoj provodi vrijeme u kuci.Austosjedalica je jedino sigurno mjesto bebe u vasem autu, to nisu korpe, mamine ruke, i ne znam sta sve, jedino ispravno montirana autosjedalica.

Drugi je par rukava sto mame i u kuci drze bebe u istoj,lahko im ljuljuskati bebicu pa se ljekari ljute i to s pravom, ali u autu ukoliko se postuju pravila boravka u istoj nema nikakve smetnje za razvoj bebe.i opet kazem to je najsigurnije za vasu bebu u svakom smislu.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 848
   RE: Porodilište Tuzla
22.11.2012 20:29:18   
visnjica1
Tacno autosjedalica je namijenjena za bebu od prvog dana rodjenja, ovdje gdje ja zivim dr ne daju ni u cemu drugome izneti.bebu nego u autosjedalici ovdje u korpi niko ne iznosi, a i vas je fina i udobna za bebicu

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 849
   RE: Porodilište Tuzla
11.1.2013 12:33:59   
Vedica
Drage moje ja bih se trebala u ponedjeljak javiti na GAK na hospitalizaciju, termin je 19.1.
Eh sad jel sve ovo sto ste navodile i ja mogu unijeti ili to treba MM donijeti poslije?
Neko mi je rekao samo licnu higijenu da mogu unijetiuser posted image


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *