|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
21.8.2012 10:11:37   
Hannan
Ja sam ujutro oko 8h primljena, predala kesu, i kad sam se porodila, pa dok su mi uradili reviziju jer mi je ispucala posteljica, pa dok sam se probudila jer tada daju totalnu anesteziju bilo je vjerovatno i 19h kad sam dobila mob.
Milislim da oni svakako daju lokalnu za sivanje, ali nisam sigurna 100% jer kako rekoh dobila sam totalnu.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: Porodilište Tuzla
21.8.2012 10:32:12   
bambika
mojoj prijateljici koja se porodila prije dva mjeseca nisu dali anesteziju pri sivenju i kaze da je to vise bolilo nego porod. user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: Porodilište Tuzla
21.8.2012 10:32:25   
pahuljica_25
Trudnice drage,neće vam mobitel trebati dok traju trudovi,-VJERUJTEuser posted image Poslije kad sve s hajjrom prođe e onda će te cvrkutati kao ptičice sa svojim najmilijimuser posted image Ja sam u 23h došla na prijem i tad sam predala kesu i tek sutra poslije poroda oko 11h su mi je donijeli,a vala ranije mi nije ni trebala,svakako nesmijete ništa jesti ni piti dok se ne porodite.
Ja sam ponijela flašicu od 0,5 l vode i 2 soka od 0,5 l,i to mi je bilo malo,pa mi je mm donio još 2l poslije. Stvarno se bude punooo žedno. Ono što ja nisam ponijela u bolnicu a što mi je trebalo jeste ono malo dzepno pakovanje sredstva za dezinfekciju ruku.Pošto su wc katastrofa ne uslovni,a i teško sam ustajala zbog velike rane,to sredstvo bi mi stvarno dobro došlo,jer bebica je stalno pored vas i bitno je da su ruke čiste...
Ah,da, punjač obavezno ponesite.Moj mobitel je bio napunjen ali opet se uspio isprazniti jer poslije poroda je bio blago rečeno "užaren" od poziva i sms-ovauser posted image

Sretnoooooo!user posted image

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: Porodilište Tuzla
21.8.2012 10:35:49   
pahuljica_25
I,da,lokalna anestezija kod šivenja je ja mislim obavezna. Možda tvoja drugarica nije osjetila kad su joj je dali...Meni je šivenje bila pjesma,za razliku od poroda,iako sam imala i epiziotomiju i unutrašnja puknuća porođajnog kanala,znači punooo konaca....

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: Porodilište Tuzla
21.8.2012 11:40:45   
Hannan
I ja koliko znam da daju lokalnu anesteziju, ali dosta zena je ne osjeti jer valjda ne sacekaju da pocne djelovati, ili sta vec, pa misle da je nisu ni dobile...a oni naravno ni ne govore da ce vam je dati, nego rade, bockaju, ubacuju u onu infuziju...tek kad se porodite daju vam bruku papira da potpisete da ste pristali dobrovoljno na indukciju, na epiziotomiju, na ovo na ono...ja tek kad sam dosla kuci pa rastabirila sokirala se, mogla sam rahat u tome potpisati i papir da budem zirant :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: Porodilište Tuzla
21.8.2012 14:50:24   
bambika
hahaha zirant, nebi me cudilo ni to da se desi. hvala na pomoci, zao mi je da ste tako prosle a mene vjerovatno sve to isto ceka. ma samo da bebi bude dobro aBd. puse hrabrim mamama user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: Porodilište Tuzla
21.8.2012 23:51:44   
dzenyA
kese budu na hodniku na ormaricu,ja dok sam lezala na hodniku bile mi kese iznad glave i mob.u rukama,eh kad su me u sobu uvele onda sam ostavila mob,a zene setaju po hodniku od muke,pa neka i svrati do kese uzme maramice i tako....
jednokratne gace sam u DM-u uzela ,i posto sam gore bila 5 dana trebalo mi svasta...ali moze se donijeti kasnije user posted image ma i zene se solidarisu user posted image


(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: Porodilište Tuzla
3.9.2012 16:33:07   
bubamara_11
Drage moje 36. mi je sedmica i polako sam pocela pripremat torbu za bolnicu :) Kako sam citala potrebna je kesa a torba na gradini ne prolazi,tako da bude skolski ponijecu kesu.Cula sam od svojih drugarica koje su se prije poradjale i neke u skorije vrijeme da je osoblje na Gradini pomalo i grubo znaju i zagalamit al opet to vise vazi za one cmizdrice koje nikog zivog ne slusaju a oni su tu da bi nam pomogli nikako odmogli.Iskreno strah me poroda sto je i normalno prvorotka sam sve mi je to nepoznato ovo sto uspijem procitat ne moze se nadomjestit stecenim iskustvom.Kako ce sve bit ne bi ni da izdam sebe ni da izdam bice koje sam cuvala skoro devet mjeseci,prag bola hm pa iskreno Bogu hvala nisam nikad imala neka iskustva sa nekim bolovima najjaci bol mi je zubobolja :D tako da Bogu se molim da mi da mnogo snage,jer kako kazu u trenutku poroda iznenadimo nekad i same sebe.Citajuci neke od vasih postova mnogo sam mogu rec i naucila i uputila se na cemu sam vam ZAHVALNA svakoj :)
Za kesu za bolnicu sam spremila :

- PAMPERS 1
- MREZASTE ULOSKE BONI 2 pakovanja (nadam se da nije greska sto nisu VIR)
-MARAMICE VLAZNE I SUHE
-CETKICU I PASTU ZA ZUBE (dal se smije nosit kupka,krema kakva malo sminke za izlazak il da to ostavim muzu da mi donese pri izlasku)
-MREZASTE GACICE ZA JEDNOKRATNU UPOTREBU
- MOBITEL I PUNJAC ( receno mi je i to da pripremim)
- I SOKICE NA SLAMCICU NEKOLIKO NJIH I JANU VODU O,5 L

Ako sam sta pogrijesila ili zaboravila jer mi je ovo prvi put please :) dodajte il oduzmite sta treba il netreba da se ponese :)

Svaki dan uzbudjenje sve vise raste i jedva cekam da u rukama drzim BICE KOJE CU DONIJETI NA OVAJ SVIJET.Bol jeste kako kazu neke sada vec mame veliki al opet sve zavisi od zene do zene,al kad vidite sta je raslo u vasoj utrobi i uzmete u ruke stvorenje za koje cete zivjet do kraja zivota i voljeti vise nego sebe same to se rijecima ne moze opisat.AKOBOGDA DA SVE IMAMO LAHAK POROD I NA SVIJET DONESEMO ZDRAVE ZIVE ISPREVNE BEBE,a one koje su vec rodile da su im BEBE ZDRAVE I ZIVE I MAJKE ZAJEDNO S NJIMA <3 :)

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: Porodilište Tuzla
3.9.2012 18:33:47   
Alannah
Emri_

Emri_ ista smo sedmica,izgleda cemo zajedno na Gradinu sa kesamauser posted image

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: Porodilište Tuzla
3.9.2012 23:07:04   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Alannah

Emri_

Emri_ ista smo sedmica,izgleda cemo zajedno na Gradinu sa kesamauser posted image



ABD da nam je sretno :)

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: Porodilište Tuzla
3.9.2012 23:15:32   
dzenyA
sve je ok sto si nabrojala,samo jos snikers recimo jer ces biti gladna kao nikad user posted image

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: Porodilište Tuzla
3.9.2012 23:28:59   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: dzenyA

sve je ok sto si nabrojala,samo jos snikers recimo jer ces biti gladna kao nikad user posted image



da dodam da moze i gel za tusiranje i kupka i toalet papir i peskir svoj ako vec nisi spremila)
i obavezno cokolada (ubaci u vlazne maramice. mene je spasila. pola pojela taj dan jer nisma nista mogla jesti a kad sam poslije poroda skontala da imam drugu polovicu, sunce me je obasjalo user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: Porodilište Tuzla
3.9.2012 23:39:04   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: dzenyA

sve je ok sto si nabrojala,samo jos snikers recimo jer ces biti gladna kao nikad user posted image



da dodam da moze i gel za tusiranje i kupka i toalet papir i peskir svoj ako vec nisi spremila)
i obavezno cokolada (ubaci u vlazne maramice. mene je spasila. pola pojela taj dan jer nisma nista mogla jesti a kad sam poslije poroda skontala da imam drugu polovicu, sunce me je obasjalo user posted image user posted image user posted image





Hvala drage moje onda spremicu i jos sto ste dodale i obavezno cu ubacit gdje snikers rolnu toalet papira i peskir ostalo je vec spremno :) Jos aBd cekamo svog bejbija <3

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: Porodilište Tuzla
3.9.2012 23:51:36   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Hannan

I ja koliko znam da daju lokalnu anesteziju, ali dosta zena je ne osjeti jer valjda ne sacekaju da pocne djelovati, ili sta vec, pa misle da je nisu ni dobile...a oni naravno ni ne govore da ce vam je dati, nego rade, bockaju, ubacuju u onu infuziju...tek kad se porodite daju vam bruku papira da potpisete da ste pristali dobrovoljno na indukciju, na epiziotomiju, na ovo na ono...ja tek kad sam dosla kuci pa rastabirila sokirala se, mogla sam rahat u tome potpisati i papir da budem zirant :)



Hannan cula sam od neki zena da epiziotomija boli vise nego sam porod pa da pitam jel to tacno mada eto ako se daje lokalna anestezija cisto sumnjam a opet sva sam izgubljena jedne pricaju ovako jedne onako.I znas li sta je klistir cula sam za to neznam jel rade i to u TUZLI na Gradini cak neznam ni sta je :) Confused ako znas please help :)

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: Porodilište Tuzla
3.9.2012 23:55:44   
Crnkica


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


dodaj u spisak i češalj za kosu,dosta žena zaboravi a lijepo je biti uredan,a gledaj uz to da ti je i kosa čista da ne izgledate ko zombi,kao što su pojedine porodilje izgledale,kud nepočešljane,kud slijepljene kose,da te Bog sačuvauser posted image .volim biti gladna nego prljava.nikad neznaš kad će te porod naći.treba biti uvjek spremna.





(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: Porodilište Tuzla
4.9.2012 0:02:00   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: dzejla2012



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


dodaj u spisak i češalj za kosu,dosta žena zaboravi a lijepo je biti uredan,a gledaj uz to da ti je i kosa čista da ne izgledate ko zombi,kao što su pojedine porodilje izgledale,kud nepočešljane,kud slijepljene kose,da te Bog sačuvauser posted image .volim biti gladna nego prljava.nikad neznaš kad će te porod naći.treba biti uvjek spremna.








Cesalj sam spremila i nesto malo sminke hehe nadam se da ne pretjerujem idem da se porodim a ne u grad al opet hocu kad se sve s Bozijom pomoci zavrsi da koliko toliko izgledam normalno a ne izbezumljeno i iscrpljeno.Upravu si a sto se kose tice obavezno cu se potrudit da bude cista :) Cak sta vise muz mi se smije kad sam rekla a da ponesem peglu za kosu pa kad budem trebala kuci da se sredim :D pa da ne budem ko zombi na prvim slikama s bebom :))))

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: Porodilište Tuzla
4.9.2012 10:47:35   
Hannan
IZVORNA PORUKA: Emri_


IZVORNA PORUKA: Hannan

I ja koliko znam da daju lokalnu anesteziju, ali dosta zena je ne osjeti jer valjda ne sacekaju da pocne djelovati, ili sta vec, pa misle da je nisu ni dobile...a oni naravno ni ne govore da ce vam je dati, nego rade, bockaju, ubacuju u onu infuziju...tek kad se porodite daju vam bruku papira da potpiset_e da ste pristali dobrovoljno na indukciju, na epiziotomiju, na ovo na ono...ja tek kad sam dosla kuci pa rastabirila sokirala se, mogla sam rahat u tome potpisati i papir da budem zirant :)



Hannan cula sam od neki zena da epiziotomija boli vise nego sam porod pa da pitam jel to tacno mada eto ako se daje lokalna anestezija cisto sumnjam a opet sva sam izgubljena jedne pricaju ovako jedne onako.I znas li sta je klistir cula sam za to neznam jel rade i to u TUZLI na Gradini cak neznam ni sta je :) Confused ako znas please help :)


Ja sam u nekom postu prije spomenula da su mi radili reviziju posteljice pod totalnnom anestezijom, i tako su me i usili, ja kazem da sam prosla odlicno. E sad ako si mislila na taj cin kad recnu mene nije bolilo, sam osam osjetila "cak" ali zaista nije ni sekunde bolilo, valjda tijelo zagrijano sta li.
A klistir rade na Gradini, ali nista strasno, vjestacko izazivanje stolice, radi ciscenja crijeva. Kad se napise izgleda strasno, no zaista nije, malo je neugodno i to je to, traje par min. rade dole u prijemnoj ambulanti.
Nemojte se plasiti nije nista strasno.

< Poruku je uredio Hannan -- 4.9.2012 10:49:52 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: Porodilište Tuzla
4.9.2012 10:58:51   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Emri_


IZVORNA PORUKA: Hannan

I ja koliko znam da daju lokalnu anesteziju, ali dosta zena je ne osjeti jer valjda ne sacekaju da pocne djelovati, ili sta vec, pa misle da je nisu ni dobile...a oni naravno ni ne govore da ce vam je dati, nego rade, bockaju, ubacuju u onu infuziju...tek kad se porodite daju vam bruku papira da potpisete da ste pristali dobrovoljno na indukciju, na epiziotomiju, na ovo na ono...ja tek kad sam dosla kuci pa rastabirila sokirala se, mogla sam rahat u tome potpisati i papir da budem zirant :)



Hannan cula sam od neki zena da epiziotomija boli vise nego sam porod pa da pitam jel to tacno mada eto ako se daje lokalna anestezija cisto sumnjam a opet sva sam izgubljena jedne pricaju ovako jedne onako.I znas li sta je klistir cula sam za to neznam jel rade i to u TUZLI na Gradini cak neznam ni sta je :) Confused ako znas please help :)



uopste ne boli. ja sam osjetila da rezu ali ne boli u tom trenutku. cak sam drugi put osjetila olaksanje kad su rezali jer sam znala da me do rodjenje bebe dijeli jos pola truda. za sivanje daju anesteziju. boli kasnije ali nista sto jedan paracetamol nece ublaziti a ionako neces sjediti na rani nekoliko dana.


ja sam svasta nesto potpisala na prijemu. nisi duzna potpisati ali sta da se desi nesto sto zahtijeva intervenciju a oni nemaju odobrenje za to.
klistir se daje da ti ociste debelo crijevo. ne rade to po defaultu. ti gledaj kako da jedes puno supe, kompota od sljiva i sl. u danima pred porod da ti ne smeta zatvor.

sretno! user posted image


(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: Porodilište Tuzla
4.9.2012 11:25:06   
lost
Meni klizmu nisu radili nemam pojma zašto, nisu me ništa ni pitali u vezi s tim.
Što se tiče reza ne boli apsolutno ja nisam ni osjetila a pošto su i meni radili manuelnu revuziju zbog nekompletne posteljice dali su mi anesteziju i nemam pojma šta su mi radili. Čak se ne sjećam ni jesam li spavala uglavnom ništa nisam osjetila ni reviziju ni šivanje epiziotomije. Mene ni poslije nije bolio rez i odmah sam mogla sjedit, samo me bockalo nekako.
Što se tiče tih kesa znači pribor za ličnu higijenu može i gel za tuširanje i šminka i sve ostalo, mada meni nije bilo vala do šminke fino se ja počešljala i kući... Obavezno pnesite šta za pojesti neku grickalicu plazma keks, čokoladicu bilo šta ja sam bila skapana od gladi a ništa nisam ponijela.
A što se tiče osoblja samo se naoružajte strpljenjem i neočekujte previše, ustvari ne očekujte ništa budite zadovoljne ako ne budu rondale na vas. Preživjećete taj jedan dan i ja sam 5 dana, jedva ali jesam user posted image
I budite hrabre porod i nije tako strašan i svaka ga žena doživi drugačije.
Sretnouser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: Porodilište Tuzla
4.9.2012 22:05:35   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Hannan

IZVORNA PORUKA: Emri_


IZVORNA PORUKA: Hannan

I ja koliko znam da daju lokalnu anesteziju, ali dosta zena je ne osjeti jer valjda ne sacekaju da pocne djelovati, ili sta vec, pa misle da je nisu ni dobile...a oni naravno ni ne govore da ce vam je dati, nego rade, bockaju, ubacuju u onu infuziju...tek kad se porodite daju vam bruku papira da potpiset_e da ste pristali dobrovoljno na indukciju, na epiziotomiju, na ovo na ono...ja tek kad sam dosla kuci pa rastabirila sokirala se, mogla sam rahat u tome potpisati i papir da budem zirant :)



Hannan cula sam od neki zena da epiziotomija boli vise nego sam porod pa da pitam jel to tacno mada eto ako se daje lokalna anestezija cisto sumnjam a opet sva sam izgubljena jedne pricaju ovako jedne onako.I znas li sta je klistir cula sam za to neznam jel rade i to u TUZLI na Gradini cak neznam ni sta je :) Confused ako znas please help :)


Ja sam u nekom postu prije spomenula da su mi radili reviziju posteljice pod totalnnom anestezijom, i tako su me i usili, ja kazem da sam prosla odlicno. E sad ako si mislila na taj cin kad recnu mene nije bolilo, sam osam osjetila "cak" ali zaista nije ni sekunde bolilo, valjda tijelo zagrijano sta li.
A klistir rade na Gradini, ali nista strasno, vjestacko izazivanje stolice, radi ciscenja crijeva. Kad se napise izgleda strasno, no zaista nije, malo je neugodno i to je to, traje par min. rade dole u prijemnoj ambulanti.
Nemojte se plasiti nije nista strasno.


Vidi se da svaki porodjaj je prica za sebe i ono sto ga prati.Ja sam se naslusala raznih prica i o epiziotomiji i o klizmi al ne mora da znaci da ce se bas meni neka bas velika neugodnost desit.Bice kako BOG dragi da :) U svakom slucaju hvala mnogo mi je lakse sto se ovako mogu informisat o onome sto neznam :)

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: Porodilište Tuzla
7.9.2012 20:27:18   
Alannah
Polako pakujem kesu,pa me zanima jeste li ponijele citavo paklo pelena ili par komada.Mislim posto bih trebala slijedeci dan izaci da ne nosim citav paket,zauzima mi prostor,ili da ipak spakujem? Spakovala sam vir uloske,peskir,3 sokica,dvije flasice vode,malu plazmu i zitne plocice( umjesto cokolade),mini pribor za higijenu,vlazne i suhe maramice,antibakterijski gel za ruke,mrezaste gacice 3 x i jos pelene ostale.

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: Porodilište Tuzla
7.9.2012 21:10:43   
Alma_27
nekoliko pelena ce biti dovoljno. ako bude trebalo, moze ti neko donijeti

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: Porodilište Tuzla
7.9.2012 21:53:27   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Alannah

Polako pakujem kesu,pa me zanima jeste li ponijele citavo paklo pelena ili par komada.Mislim posto bih trebala slijedeci dan izaci da ne nosim citav paket,zauzima mi prostor,ili da ipak spakujem? Spakovala sam vir uloske,peskir,3 sokica,dvije flasice vode,malu plazmu i zitne plocice( umjesto cokolade),mini pribor za higijenu,vlazne i suhe maramice,antibakterijski gel za ruke,mrezaste gacice 3 x i jos pelene ostale.



Alannah koliko sam ja cula od zena sto su se skoro porodile treba se ponijet ne otvoreno pakovane pelena,al neznam ni ja bas zasto bas ne otvoreno jer kako ti kazes odmah sutra da sve bude uredu ide se kuci,zauzima dzaba prostor.Jel smeta ako su BONI medicinski mrezasti ulosci ja nisam nasla te VIR :)

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: Porodilište Tuzla
7.9.2012 23:05:10   
kaktuscic
Pelene moraju biti zapakovane. Prije 3 godine ja sam donijela otpakovane, samo jednu izvukli da vidimo kako izgledaju i nisu ih htjeli uzeti, mm donio novi paket. Ono sto u paketu ostane mozete ponijeti kuci.

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: Porodilište Tuzla
7.9.2012 23:07:04   
kaktuscic
I ja sam nosila Boni uloske, ne smeta nista...

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *