|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
7.9.2012 23:42:18   
Alannah
Ja kupila babylove pelene i isto tako otvorila da vidim kakve su,pa nista kupicu jos jedno pakovanje. Kupila sam i Vir 80 ,a nasla sam ih u DM-u u Omegi. A mogu i Bony,bitno je samo da su pamucni.

< Poruku je uredio Alannah -- 7.9.2012 23:43:22 >

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 801
   RE: Porodilište Tuzla
15.9.2012 22:01:00   
Zin@
Tek sada sam vidjela da i pelene trebaju biti neotpakovane, nigdje veze, ali eto..
Treba mi informacija, ovako ja vodim trudnocu u D.Z Tuzla, i niko mi nije rekao da trebam ranije krenuti na preglede na Gradinu, samo na termin, taj dan, ukoliko se ne porodim ranije, a inace sam u 39-toj sedmici, termin mi 27-og.
Malo sam se zabrinula čitajući postove, je li neko imao slično iskustvo ili da odem gore na pregled, ali kome, kako...??

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 802
   RE: Porodilište Tuzla
15.9.2012 22:14:35   
pahuljica_25
Ja sam se porodila prije 10 mjeseci i ponijela sam 5-6 pelena babylove,znači otvorene,čak nisu bile ni u orginalnoj vrećici.Niko mi ništa nije rekao,čak su mi tražili za još jednu ženu u sobi jer ona nije ponijela svoje...user posted image

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 803
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 0:23:57   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Zin@

Tek sada sam vidjela da i pelene trebaju biti neotpakovane, nigdje veze, ali eto..
Treba mi informacija, ovako ja vodim trudnocu u D.Z Tuzla, i niko mi nije rekao da trebam ranije krenuti na preglede na Gradinu, samo na termin, taj dan, ukoliko se ne porodim ranije, a inace sam u 39-toj sedmici, termin mi 27-og.
Malo sam se zabrinula čitajući postove, je li neko imao slično iskustvo ili da odem gore na pregled, ali kome, kako...??



ne moras ici ranije. otidji na dan termina ako ranije ne krene a tek onda ces icisvaki dan da te pregledaju. ono jel plodna voda ok i tl.

i ja sam ponijela otpakovane pelene. niej bilo problema. ono stoje ostalo, ostavila u sobi u onoj komodici za presvlacenje, nisam ponijela kuci

(odgovor članu Zin@)
Neposredna veza do poruke: 804
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 1:04:55   
Alannah
I ja sam 37 sedmica i isto tako sam u D.zdravlja,niko nije ni spominjao pregled na Gradini.Receno je samo na dan termina da se javim gore,naravno ako beba ne porani user posted image . Od ostalih trudnica sam cula da na Gradinu odu samo one koje imaju ugovorene porode,pa idu kod tog odredjenog doktora na Gradini na pregled.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 805
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 8:41:29   
bebacha
ja sam se porodila prije 2 god i 4 mjeeca
pelene nemoraju biti zapakovane,meni cak nisu ni uzeli iz kese
anestezije se daje prije usivanja samo sto se slabo osjeti jer je sve utvrnuto
a osoblje gore da je grozno malo je reci.al et suti,trpiuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 806
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 10:21:35   
Alma_27
ja se ne slazem da je osoblje gore grozno

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 807
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 10:27:05   
lost

IZVORNA PORUKA: bebacha

ja sam se porodila prije 2 god i 4 mjeeca
pelene nemoraju biti zapakovane,meni cak nisu ni uzeli iz kese
anestezije se daje prije usivanja samo sto se slabo osjeti jer je sve utvrnuto
a osoblje gore da je grozno malo je reci.al et suti,trpiuser posted image


Ja se vala slažem u potpunosti. To je strašno kakva je situacija na Gak-u
Pa eto ni jedan pozitivan momenat ne mogu izdvojiti osim samog rađanja mog djeteta, onaj prvi kontakt kad mi je babica stavila na grudi. a sve ostalo da se naježiš, ne smiješ nikog ništa pitat, ili ako pitaš ili te ignorišu ili otkantaju ko da si s marsa pao.
Budi realna Alma_27, drago mi je ako si imala lijepo iskustvo u što prosto ne mogu povjerovati osim da ti gore radi cijela familija.
A btw ja sam kolegica znači radim gore samo na drugoj klinici, pa sam prošla grozno

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 808
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 11:18:52   
Alma_27
vala, ne radi mi niko gore...

prvi put sam imala dogovoreno da me dr serak porodi i nije mi se to svidjelo jer su svi cekali nju da me ona pregleda pa svi nju nesto pitaju. bila sam samo njen pacijent.

drugi put samo otisla pa ko me primi. zadesila se doktorica mara i divna je zena. sestre su mi isto tako bile super. tu sam bila pacijent svih njih. ja sam bas teska na tom medicinsklom osoblju. ili sam imala srece ili sta vec

doduse, nisam plaho zanovijetala i nisma nista radila na svoju ruku. da sm htjel atako, porodila bih se kod kuce. npr., svaki put sam lijepo pitala smijem li ustati i otici u wc jer su nam rekli da lezimo pa nisu na mene galamili kao na neke koje su ustajale odmah nakon probijanja vodenjaka iako im je receno da leze. pitala sam sta mi daju u infuziji pa su svaki put objasnili. nisam ocekivala da me ko gore mazi i nego da beba i ja prodjemo kroz porod sigurno. naucila sam i da bol mnogo zavisi i od toga kako ja disem i kako se ponasam.



ovo sam napisala jer jos uvijek citam trudnicke teme (pojave mi se na mojoj stranici) i vidim da su mnoge trudnice uplasene i da misle da idu u klaonicu. i ja sam tako misliala kad sam prvi put bila trudna. plus one price kako je to napor kao da se popnes na planinu pa sma mislila da cu izgubiti snagui i da ce beba ostati na pola puta pa da cu dok beba izlazi vristati kao na filmovima... kad nista od toga

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 809
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 14:41:05   
lost

IZVORNA PORUKA: Alma_27

vala, ne radi mi niko gore...

prvi put sam imala dogovoreno da me dr serak porodi i nije mi se to svidjelo jer su svi cekali nju da me ona pregleda pa svi nju nesto pitaju. bila sam samo njen pacijent.

drugi put samo otisla pa ko me primi. zadesila se doktorica mara i divna je zena. sestre su mi isto tako bile super. tu sam bila pacijent svih njih. ja sam bas teska na tom medicinsklom osoblju. ili sam imala srece ili sta vec

doduse, nisam plaho zanovijetala i nisma nista radila na svoju ruku. da sm htjel atako, porodila bih se kod kuce. npr., svaki put sam lijepo pitala smijem li ustati i otici u wc jer su nam rekli da lezimo pa nisu na mene galamili kao na neke koje su ustajale odmah nakon probijanja vodenjaka iako im je receno da leze. pitala sam sta mi daju u infuziji pa su svaki put objasnili. nisam ocekivala da me ko gore mazi i nego da beba i ja prodjemo kroz porod sigurno. naucila sam i da bol mnogo zavisi i od toga kako ja disem i kako se ponasam.



ovo sam napisala jer jos uvijek citam trudnicke teme (pojave mi se na mojoj stranici) i vidim da su mnoge trudnice uplasene i da misle da idu u klaonicu. i ja sam tako misliala kad sam prvi put bila trudna. plus one price kako je to napor kao da se popnes na planinu pa sma mislila da cu izgubiti snagui i da ce beba ostati na pola puta pa da cu dok beba izlazi vristati kao na filmovima... kad nista od toga


Nisam ni ja zanovijetala niti sam tražila nešto previše, zapravo od njih ništa nisam očekivala osim malo humanosti, obzira, empatije. Pratila sam njihove instrukcije, porod prošao relativno dobro ali sam morala ostati s bebom još 5 dana i tu je počeo horor.
Sestre naelektrisane nedo Bog da ih šta upitaš, vjeruješ da mi dojenje nisu htjele pomoći a ja prvorotka veze nemam. Ja sam se samo pitala jesu li se te žene porađale, kako nemaju ni malo saosjećanja i razumijevanja.
A ta opravdanja da imaju posla, gužva, frka itd nisu nikakva opravdanja. i ja znam raditi sama na odjeljenju punom pacijenata onih najtežih bolesnika pa se ne ponašam tako.

I meni je bilo najbitnije da to samo prođe dobro da beba bude ok i nisam očekivala neki de luxe tretman ali ono što oni rade je nehumano, to će potvrditi još stotine žena.


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 810
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 14:59:15   
Alma_27
porodilište i odjel s bebama nije isto.


ni meni se nisu svidjele neke sestre tamo gdje lezis kasnije s bebom. posebno jedna mala stara kratke kose sto voli da pametuje bezveze i da zene pravi glupima.
sestre za mame su mi bile ok.

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 811
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 17:33:58   
mama_debeljuca
Ja sam se prije 4,5 mjeseci porodila, komplikovan carski rez, uz rupturu maternice, miome...ma svašta nešto....ali to nije tema, nego htjedoh reći kako sam bila baš pravi bolesnik, vezana za krevet, kateter sa jednoj, dren na drugoj strani infuzija 24h prikačena...bolovi užasni. Dali mi bebu i to je to, niko mi više glavu okrenuo nije. Tako vezana sam morala da ustajem, da je vadim iz krevetića, stavim da sisa, držim u naručju jer je non stop plakala...i kad se sestra Azra smilovala na mene, dovela jednu od sestrica za bebe da je ponesu sat-dva u boks digla se čitava hajka i preispitivanja na koga se ja to žalim , zašto se žalim (a nisam se)...pa nisam u pravu, moja beba je cijelu noć spavala, mirnije noći nije bilo, sve bebe na odjeljenu prespavale noć....ma strašno.Još tako jadna, bolesna, plakala sam od njih, užasne su sve od reda, osim Azre. Doktori su stvarno druga priča, svi su OK i dr.za mame i pedijatri. Eto, to je moje iskustvo, a zaista niasam zanovijetalo, već nisam ništa od njih tražila apsolutno, čak sam i bebu sama cijelo vrijeme presvlačila.
A kad dođu doktori, tad tek da se ispovraćeš od njihove "dobrote" i user posted image kanja doktorima, ma one su melem, ne zna se koja je bolja od koje...user posted image

< Poruku je uredio mama_debeljuca -- 16.9.2012 17:42:42 >


_____________________________

:-)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 812
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 21:24:33   
Zin@
Hvala ženicama koje su mi malo pojasnile, mada sam ja već danas u Dm-po novo paklo pelena user posted image ..Ali eto ponesem par komada koje sam već ranije izdvojila..
A i to za preglede, dobro, vidjećemo da li će malena požuriti user posted image , još nikakvih simptoma nemam, mada nisko nosim, i pila sam Gynipral, pa kontam da nije malo usporio proces user posted image , ili se samo malenoj ne žuri.
A što se tiče samog osoblja, pripremam se na sve, nisam neka maza, samo da beba bude dobro, i da porod prođe bez komplikacija.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 813
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 22:14:55   
kaktuscic
Ovako sto se tice pelena mom muzu su Boga mi vratili prije tri godine otvoreno pakovanje i morao donijeti neotvoreno. Ja sam isla oba puta na carski rez. Oba puta bila po 5 dana u bolnici, ne znam kad mi je bilo gore, prvi ili drugi put, prvi put zato sto mi je prvi ili drugi put zato sto sam znala sta me ceka!
Ima se ko izdvojiti od sestara, otprilike sve starije su ljubaznije, a ove mladje ko da nisu ni zene, niti majke... Sve smo se mi naslusale dovoljno prica o tuzlanskom porodilistu i ne vjerujem da je ijedna od nas krenula gore ko da ce u hotel, ocekivala sam svasta, ali onoliki bezobrazluk i nehumanost nisam vidjela nigdje! Dr. su mi bili svi ok, a sestre u viziti pred njima mede na sve strane, pomislis da su stvarno tako dobre duse... Ja sam dobro zapamtila sestru Editu, uuu kako je to jedno odvratno stvorenje! Ujutro sam je pitala, kad je bebu presvacila, je li beba imala stolicu, ona mi odgovara: tebe sve interesuje! Pa naravno da ce me interesovati zeno dojim dijete cijelu noc, ako pelena nije mokra, znaci da ne dojim dobro. Ona mi je u karton upisala: majka prezahtjevna i preplasena. U viziti te dr. odma gledaju drukcije, cuj zahtjevna?? Mislim dok ga presvlacis odgovri je li mokra pelena ili nije usput ti je, ali neee, moraju one da te zacepe, da ih nista nikad ne pitas i da lezis gore ko blecak i samo klimas glavom. Sestra Edita i jos dvije tri sestre, udju u sobu i ne kazu ni dobar dan, odradi sto treba i izadje a ne progovri, ko da je usla u mrtvacnicu pa nema koga ni pozdravit. Mislim to je nekultura... Nama to sve jos teze pada zato sto lezis bespomocan, sto ti se desila najveca stvar u zivotu, sto ne mozes nikoga svoga vidjeti, sto si mozda odvojen od drugog djeteta i zato sto si se porodio brate mili! A one su nehumane i bezobrazne! Ali zato na otpustu (one sto oblace bebu) sve mede na sve strane ne bil im dao 20 KM. Ja sam stvarno jako razocarana nasim porodilistem, odnosno osobljem. Ne trazi niko od njih da lete za porodiljama, ali brate jedan osmijeh kad udjes u sobu puno znaci. Ili recimo sto nece da dodaju bebu majci u krevet, mislim to je stvarno... mi porodjene na carski ustajemo po bebu, moram obici krevet dva puta, a to je jako bolno i jako iscrpljujuce u prvim danima nakon carskog, vjerovatno i nakon prirodnog ali ja ne znam, a npr. sestra bude u sobi zamolis je da ti doda bebu, ona ti kaze: to nije moj poso! ustani i uzmi sebi bebu, sta mislis kako ces kod kuce? Jos se ona brine za mene, cuj kako cu kod kuce, onda joj kazes pa ima mi ko u kuci pomoci, onda ti ona kaze: ti bi se to sa mnom prepirala, je li? i ode, broji usupt... I dodatno ti shebe ionako tezak dan!


(odgovor članu Zin@)
Neposredna veza do poruke: 814
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 22:34:23   
Alma_27
zene, ja pricam o porodilistu

tamo gdje odete da rodite bebu.


vidim da spominjete da ste ostale 5 dana. to znaci da je bio CR i da ste porodilite vidjele na putu do sale. ja sam pricala o porodu i pristupu pacijentu tamo..

i same znate da je trudnicama bitnija ta informacija.
rekla sam i sta mislim o odjelu za bebe i o toj sestri. vjerovatno je i meni zivac digla ta Edita. Htela sam joj odbrusiti al cisto zbog mog vaspitanja nisam. ja sam tamo ostala jedan dan a drugi put dva dana. fina je tamo sestra Mersa i neke dvije mlade sestre

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 815
   RE: Porodilište Tuzla
16.9.2012 22:40:28   
Crnkica
ja sam se porodila prije 3,5 mjeseca,prirodno,pa sam odmah sutradan puštena kući,sve je uistinu grozno ma ni doktori nisu nešto,svaka čast pojedinim.jedna je ujutru došla u vizitu i ko iz topa s vrata izvali:"jeste naprdile,majko moja otvorite prozore".a sestre su posebna priča,grozota,neda riječ progovorit.kako god da namjestiš bebu imaju prigovor,kad uprljaš čaršaf niko ti ga u inat neće promijenit,koda nismo porođene i sječene.jedva sam čekala da dođem kući da se razrahatim sa svojom bebicom.

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 816
   RE: Porodilište Tuzla
22.9.2012 23:41:32   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Hannan

Papuce, spavacice, carape ne daju.Vasu odjecu i obucu na prijemu vrate muzu, i on vama i bebi donosi odjecu kad izlazite iz bolnice. Vecinom budu ljute ako bebi doneset_e novu odjecu koja nije oprana, mada ja sma sigurna da to skoro sve majke znaju. Ja bih vam preporucila da za izlazak pripremite nesto lagano, mozda najbolje haljina jer je najlakse obuci ako imate epiziotomiju...hlace je prilicno tesko navuci jer se tesko saginjati :)
I naravno na prijemu sve treba biti u kesi, i one na kesu napisu vase ime :) mene su cak pitale kakve je boje kesa da je lakse pronadju :) mobitel vam daju cim vas izvuku iz sale.
Ja vam zelim lagan porod, zive, zdrave i lijepe bebice i da uzivate u odgoju svojih zvjezdica.





Eto mozda ce bit glupo al da pitam jel novu odjecu za bebu sto se donese kad treba se krenut kuci treba oprat,ja stvarno nisam znala a i prvorotka sam.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 817
   RE: Porodilište Tuzla
22.9.2012 23:58:05   
kaktuscic
Pa meni je logicno da se za novorodjence sve mora oprati na 60 stepeni i ispeglati. Tako isto i nove stvari za bebu, ipak su te nove stvari bile na policama po radnjama i presle put do radnje iz fabrike... Ja sam sve oprala.

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 818
   RE: Porodilište Tuzla
23.9.2012 0:04:13   
Hannan
Treba obavezno oprati ! Ja ih u u ovom zahtjevu potpuno podrzavam jer ta odjeca ako je nova nije ni slucajno cista, jer boje i sve sto se koristi prilikom proizvodnje moze kod bebe nedo Bog da izazove kozne probleme.

Jedna mala upadica, moj sin ima 5,5g i skoro je dobio na poklon majicu i osoba koja mu je poklonila nagovarala ga da odmah proba a on joj rekao ma ne mogu ovo je prljavo, to mama mora prvo da opere :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 819
   RE: Porodilište Tuzla
23.9.2012 0:07:22   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Hannan

Treba obavezno oprati ! Ja ih u u ovom zahtjevu potpuno podrzavam jer ta odjeca ako je nova nije ni slucajno cista, jer boje i sve sto se koristi prilikom proizvodnje moze kod bebe nedo Bog da izazove kozne probleme.

Jedna mala upadica, moj sin ima 5,5g i skoro je dobio na poklon majicu i osoba koja mu je poklonila nagovarala ga da odmah proba a on joj rekao ma ne mogu ovo je prljavo, to mama mora prvo da opere :)


Realno gledajuci i jee tako onda sve ide na pranje.Hvala Hannan a sincicu svaka cast :) Da ti je zdrav i ziv <3

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 820
   RE: Porodilište Tuzla
23.9.2012 8:25:07   
Alannah
Hannan
Bravo za malog,pametno mamino. Ja sam sve oprala sto sam kupila,i odjecu i pamucne pelene i posteljinu,cak i ogradicu za krevetac. Prodje to kroz sto ruku,a vrlo cesto vidim kako padne sa police na pod,a i prasina pada dok je roba izlozena. Inace mi je svijest o ovom pranju proradila tek u trudnoci,sebi sam znala prije kupiti i ne oprati prije oblacenja,a sad i svoje operem.

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 821
   RE: Porodilište Tuzla
23.9.2012 10:47:06   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Alannah

Hannan
Bravo za malog,pametno mamino. Ja sam sve oprala sto sam kupila,i odjecu i pamucne pelene i posteljinu,cak i ogradicu za krevetac. Prodje to kroz sto ruku,a vrlo cesto vidim kako padne sa police na pod,a i prasina pada dok je roba izlozena. Inace mi je svijest o ovom pranju proradila tek u trudnoci,sebi sam znala prije kupiti i ne oprati prije oblacenja,a sad i svoje operem.



i ja sve perem. jednom nisam oprala neku majicu kad sam posla na ekskurziju prije nekoliko godina i t+dobila neki osip. doktorica htjela da radim test na gonoreju user posted image

nisam smejla kvasiti, te nekakve maze...

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 822
   RE: Porodilište Tuzla
23.9.2012 11:07:22   
Alannah
Znam nekoliko osoba koje dobiju osip po citavom tijelu,ne samo kad obuku novo neoprano,vec i neki komad odjece od druge osobe. Ja dosad nisam imala problem,ali sad se sve nekako promijenilo u mojoj glavi user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 823
   RE: Porodilište Tuzla
23.9.2012 11:13:58   
Halimaa

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

ja sam se porodila prije 3,5 mjeseca,prirodno,pa sam odmah sutradan puštena kući,sve je uistinu grozno ma ni doktori nisu nešto,svaka čast pojedinim.jedna je ujutru došla u vizitu i ko iz topa s vrata izvali:"jeste naprdile,majko moja otvorite prozore".a sestre su posebna priča,grozota,neda riječ .kako god da namjestiš bebu imaju prigovor,kad uprljaš čaršaf niko ti ga u inat neće promijenit,koda nismo porođene i sječene.jedva sam čekala da dođem kući da se razrahatim sa svojom bebicom.

I meni je ostala trauma od tuzlanskog porodilišta, kad bi opet bila trudna, čini mi se jedini strah bi mi bio od njih tamo. Mislim da bi mame i porodilje, evo možda baš sa ovog foruma, trebale napisati kakvo pismo ili peticiju o situaciji i odnosima gore.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 824
   RE: Porodilište Tuzla
23.9.2012 18:49:22   
almondray
Ja dobijem osip svaki put kad vidim da je ova tema aktivna....
Kad samo pomislim kome idem na milost i ne milost!!!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *