|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 42 [43]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
8.11.2017 9:10:22   
ziel

IZVORNA PORUKA: manuela RR

Pošto sam relativno skoro po drugi put rađala na UKC da napišem friško iskustvo. ..
Ovj puž u odnosu na 2008 mi se čini da je situacija čak puno bolja.
Od prijema do sestara i babica i dr. u rađaoni pa i onih na kraju koji rade sa bebama.
Dr. Na UKC mi je bila Mara Fejzić i moram da kažem zahvaljujući njoj sam ostala pri tome da ću i ovaj put roditi prirodano jer sam zbog teškog prvog poroda (na vakum) ovaj put htjela da idem na dogovoreni carski.
Sreća pa nisam. ..
Zahvaljujući njenom pristupu i ohrabrenju imala sam diiivan prirodan porod čak i bez indukcije. ..Ni epiziotomija ni šivanja ma ništa ...i moram reći da je prirodan porod diiivno iskustvo...

Na prijemu pola onih procedura sto su ih 2008 obavljali sad preskaču (brijanje klistir) ništa od tog ne rade samo papirologiju. ..U prijemu dr Anela Latifagic preljubazna. ..

U rađaoni me dočekala babica Muharema korektna i stručna. ..
Onda u sobi za oporavak divne sestrice za bebe i glavna sestra.
.
Forsiraju dojenje stalno dolaze i objašnjavaju. ..posebno prvorotkama. ..
Oko pupka vakcinacije sve sto vas zanima glavna sestra je tu
..
Ja sam tražila recimo da mi bebu još jednom okupaju jer je bio sav ulijepljen od ostataka po kosi. ...
Nisu pravili problem nego su ga odnijeli na kupanje...
Moj je puno vriszao pa ga je sama sestra u par navrata nosala i smirivala...
Nisam joj zapamtila ime ali je mlađa i kovrdave tamne kose...

Ta sto ti je pomagala smiriti bebu, mozda je Selma, onako srednje visine, puno lice, bucmasti obrazi ? Ako je taj opis, to je Selma moja skolska user posted image Fina je pravo

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1051
   RE: Porodilište Tuzla
8.11.2017 10:17:23   
manuela RR
Moguće. ..
Vjeruj da mi je žao što joj ime nisam zapamtila jer je baš bila ljubazna i posvećena. ..

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1052
   RE: Porodilište Tuzla
8.11.2017 11:43:48   
manuela RR
Moram još da napišem da je od aprila dostupan epidural svim porodiljama besplatno. Nisam lično imala iskustva sa epiduralom jer nije bilo u februaru kad sam ja rađala ali ga svakako ne bih ni uzela jer mi je porod išao baš brzo. Sad sto se tiče uređenosti tu je i dalje katastrofa. Sve je staro i raspada se.
Wc ako se ne istusiras među prvima tuširaćeš se hladnom vodom ali je sve čisto. Svaki dan mjenjaju posteljinu ili ako vide da je potrebno i češće. Ono što je meni zasmetalo jeste što nasi kreveti nemaju neku manju ogradicu sa strane jer beba stalno bude uz vas i doji i dosta mama tako zaspi a to zna biti baš opasno jer krevet je takav da beba začas može završiti ne daj Bože na podu. ..
Mene je toga bilo najviše strah pa nisam ni spavala. ..

Uglavnom sta god da zateknete gore je nebitno u odnosu na to da ste dobili zdravu bebu i da sa njom idete kući 🙂

< Poruku je uredio manuela RR -- 8.11.2017 11:46:07 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1053
   RE: Porodilište Tuzla
8.11.2017 11:57:36   
ziel
Manuela kad sam bila gore nov.2015.god. Bgm su galamile svaki put kad vide da neka mama onako drzi bebu na svom krevetu, osim ako je doji. Jer realno i nije ok eto navela si jedan razlog, moze beba da padne a i porodilje krvare... nije bas ni higijenskii da beba tu bude duze. Najbolje je poslije podoja staviti bebu u njen krevetic mislim najsigurnije je ipak...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1054
   RE: Porodilište Tuzla
8.11.2017 12:27:05   
manuela RR
Kažu to one kad dođu ali isto tako i stalno stavljaju bebe da doje i dosta mama tako i zaspi. ..A neke ne mogu ni da se protegnu da stave bebe u njihove krevetiće. ..user posted image

< Poruku je uredio manuela RR -- 8.11.2017 12:28:09 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1055
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2018 12:22:36   
cauchy
Ima li neko ko se skoro porodio u Tuzli, zanima me kakvo je stanje u porodilistu, ophodjenje prema trudnicama? Ima li sta posebno na sta treba obratiti paznju, pripremiti se psihicki?
Meni je termin 04. februara, pa me malo prpa, trema hvata...

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1056
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2018 15:08:12   
ziel
Nista draga. Ima nervoznog osoblja kao i svugdje user posted image Ja bih ti savjetovala da budes jaka, da te necije neraspolozenje i nezadovoljstvo sopstvenim zivotom ne baci na dno, jer to treba da bude najbolji dannu tvom zivotu, kada postajes majka. Znaci samo se naoruzaj strpljenjem a i budi spremna na arogantne komentare da tako isto arogantno i odgovoris pa te vise nece smjeti ti pogledati , vjeruj . user posted image

Npr.dok sam bila gore poslije poroda. Cujem jedna majka pjevusi svojoj bebi, kad dolazi sestra iz djecijeg boxa presvlaci bebe i dodje do nje govori joj: MAJKO DZABA PJEVATE. BEBIN MOZAK JE SAD 90% VODA. I to nekim groznim tonom. Odvratno. Nije taj komentar trebao zeni koja se porodila prije dan-dva, koja ko zna koliko je cekala to dijete i koja mu se toliko raduje da mu pjevusi.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 1057
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2018 15:23:09   
cauchy
Ja se sada rasplaka kad ovo procits, a da je meni tako rekla mislim da bih je u tom momentu gadjala necime...bas bezdusno. A mama koja pjeva bebi, prelijep prizor...bolje sto puta nego da je u depresiju pala... uh, valja se dobro spremiti...

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1058
   RE: Porodilište Tuzla
7.3.2019 11:10:19   
Zer92
Pozdrav. Ima li novih iskustava iz Tuzle?


(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 1059
   RE: Porodilište Tuzla
12.3.2019 6:29:49   
manuela RR
Najnovijih ocigledno da nema ali vjerovatno si cula vec neke price o situaciji i kako stvari funkcionisu...

Moje iskustvo je cak i prvi i drugi put bilo pozzitivno...Drugi put _prije 2 g) situacija je znatno bolja...Puno vise su posveceni i majci a i bebi...Ja primjecujem ogroman napredak u radu u odnosu na 2008

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 1060
   RE: Porodilište Tuzla
31.5.2021 11:00:23   
Zebi
Zdravo! 

Da li postoji neka mama da se u skorije vrijeme (od pocetka pandemije) porodila na UKCu Tuzla?Interesuju me iskustva i odnos prema pacijentima.Posle smrti one trudnice 8 marta sto je umrla.... ja vam ne mogu opisat strah da odem gore. Prva mi je trudnoca i sve vise i vise razmisljam da se sama kod kuce porodim pa da zovem hitnu.Najvise bi volila kad bi i muz mogao biti na porodu( zbog njeg jer on baaas jedva ceka da mu se rodi princezica) a ne da se upoznaju ispred bolnice. I kako da nadjem vezu i stelu, koliko para da damo i kome i koji doktor valja a koji ne.I kako se uopste bira doktor na gradini? Hvala :)

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 1061
   RE: Porodilište Tuzla
5.6.2021 21:30:08   
Mami_n
Zdravo ja sam se porodila na UKC-u u februaru ove godine mogu reci da su svi bili stvarno fini prema svima pa cak i prema jednoj zeni koja je cijeli vrijeme dozivala vristala i kukala. Nisam sigurna da li muz moze prisustvovati buduci da se ne moze beba cak ni kroz staklo vidjeti kako se prije moglo (barem kad sam ja bila nije moglo). Ne znam kako se bira doktor na gradini posto sam isla privatno kod doktorice koja radi gore. Pored toga nisam nikakvu stelu trazila nit sam ikome dala marke. Iz mog iskustva dok si fin i uljudan prema njima i dok slusas sta ti govore nemas nikakvih problema(tj ako ti kazu da ne smijes ustajat govore ti sa razlogom ili da ne galamis,iako eto nikome nisu rekli dok sam se ja bila gore a ispratila sam sve porodilje taj dan haha). Ja sam se cak i zezala sa doktorima i sestrama prilikom pregleda i tokom sivenja. Jedino su na prijemu bili malo neljubazni ali tu svakakoo se ne provodi puno vremena. Nadam se da te barem malo utjesio moj odgovor :) 


(odgovor članu Zebi)
Neposredna veza do poruke: 1062
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 41 42 [43]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 42 [43]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *