|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
14.9.2009 19:41:11   
Super dada
Drage moje, ne shvatam nista licno. Svako ima pravo na svoje misljenje i mozda istu situaciju razlicito dozivimo.
Moj komentar o porodilistu se vise odnosio na odjeljenje, a ne na porodiljsku salu, jer nisam bas ni pozvana da to komentarisem jer sam se carskim porodila.
Cinjenica je da se pacijentice krajnje nekulturno ponasaju i potpuno si upravu za ove detalje sto se tice ulozaka i krvi. Ali je strasno da kada pacijentica kolabira i padne na pod a medicinska sestra prvo joj odrzi predavanje kako se treba ponasati, a onda je pozvala nekog drugog da joj pomogne da ustane.
Inace sam i ja ljekar i vrlo dobro znam kako su nas ucili da se odnosimo prema pacijentu i kako se moze ponasati prema pacijetima.
Toliko od mene, a voljela bih da vi drugacije to sve dozivite i bolje prodjete.

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 13:25:09   
2008a
DRAGA MOJA GOSPOĐO DOKTORICE!!!! JA SAM SE PORAĐALA BAS KAO I TI SAMO JA NISAM NA CARSKI REZ I PUNNO SE VELIČANSTVENIJE OD TEBE OSJEĆAM JER SAM SVOJU BEBU DOBILA NA GRUDI ODMAH PO ROĐENJU ....TRPILA SAM BOL I NISAM ISLA NA CARSKI JER NISAM DOKTORICA NEGO OBIČNI KNJIGOVOĐA...I NIJE MI ZAO.OSOBLJE NA KLINICI JE DIVNO JA ONO NE BIH RADILA NI ZA 1000 000 KM; A TO STO SESTRA GALAMI KAD JE I PORED UPOZORENJA DA NE USTAJE NEKA OD PORODILJA USTALA PA SE RAZBILA,TO RADI JER I U OBDANIŠTU KAD KAZU DJECI DA NESTO NE RADE  NI NE RADE,A ZAPAMTI TA SE SESTRA ZA TEBE POTPISUJE I ODGOVARA ZA TEBE BILA TI DOKTORICA ILI DOMAĆICA NEBITNO; A ONE JADNE RADE I KAD DOKTORA NI NA VIDIKU NEMA SVJEDOK SAM DA DOKTOR PONEKAD DOĐE PREGLEDA I KAZE MI SAMO DA BUDEM MIRNA I NE VRISTIM PA ODE U SOBU I TAMO SE ZATVORI DA ME NE SLUSA KAKO U BOLU JAUČEM NAKON TOG PREGLEDA... A VI GOSPOĐO DOKTORICE BEZ UVREDE...AKO STE UČILI KAKO SE PONAŠA PREMA PACIJENTIMA(TO VAM JE HIPOKRAT NALOŽIO) ONDA TREBA DA ZNATE I DA SVOJE USLUGE NE NAPLAĆUJETE U CIFRAMA DA NE BROJIM KOLIKO,,,DRAGA MOJA TO U HIPOKRATOVOJ ZAKLETVI NEMA GOSPOĐO. BOLJE BI VAM BILO DA PISETE O DRUGIM ODJELJENJIMA GDJE ZA BOLEST OTIMAJU PARE...A OVDJE GDJE SE RAĐA NOVI ZIVOT OTKAD JE SVJETA I VJEKA SE ČASTI DOBRA VIJEST....A VAMA AKO SE NE SVIĐA KAKO SE PONASAJU PREMA VAMA VI IDUĆI PUT 2 000 U DŽEP PA NA PRIVATNU KLINIKU GDJE ĆETE BIT JEDINA TRUDNICA I MAZIT ĆE VAS I PAZIT UMIVAT I PRIČAT VAM KAKO PREDIVNO IZGLEDATE TAKO DOK USTAJETE IZ KREVETA KODA STE RANJENI A NE POROĐENI I KODA VAM JE TO NAJGORI A NE NAJBOLJI DOGAĐAJ U ŽIVOTU.... SORYYYY AKO SAM NEKOG POVRIJEDILA,ALI JA SAM PROŠLA BEZ TITULE I BEZ ŠTELE GORE KAKO SAM I OČEKIVALA A U MOGUĆNOSTI SAM VJERUJTE DA PLATIM PRIVATNU KLINIKU ...NE NISAM OTIŠLA JER NISAM DRUGAČIJA OD OSTALIH POPULACIJA,,,A INAČE TEPAJU MI I MAZE ME ONI KOJI TO TREBAJU ZATO TO I NE OČEKUJEM DRAGA MOJA OD OSOBLJA U PORODILIŠTU.!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 13:48:26   
Amrino
Jao, jao...smirite malo strasti...a ti 2008a molim te iskljuci Caps Lock- velika slova jer ovako ne mozes pisati.
Hvala user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010


Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 14:20:13   
lely
IZVORNA PORUKA: 2008a

JA SAM SE PORAĐALA BAS KAO I TI SAMO JA NISAM NA CARSKI REZ I PUNNO SE VELIČANSTVENIJE OD TEBE OSJEĆAM JER SAM SVOJU BEBU DOBILA NA GRUDI ODMAH PO ROĐENJU ....TRPILA SAM BOL I NISAM ISLA NA CARSKI JER NISAM DOKTORICA NEGO OBIČNI KNJIGOVOĐA...


A jesi li razmisljala o tome da ova zena nije isla na carski zato sto je doktorica,vec zato sto je morala...???
I odkud ti znas kako se ona osjeca????
Nemam obicaj nikoga prozivati ni citirati,ali ovo je zvucalo tako ruzno od tebe,a ovdje ima jos puno zena koje su se porodile na carski zato sto su morale ,a ne zato sto su dr. ili nesto drugo....
LP

(odgovor članu 2008a)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 14:29:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: 2008a

user posted image user posted image user posted image user posted image


I ovo je strašno ružno, i ovo se uči u obdaništu da ne treba raditi...
Ne znam čime je te doktorica uvrijedila, ali svako ima svoje iskustvo pozitivno i negativno... Ovo je forum gdje razmjenjujemo iskustva...Lijep pozdrav.

(odgovor članu 2008a)
  Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 15:01:33   
seka87
drage moje ja se ne zelim svadjati mene samo zanima zna li ko kakvo je sada stanje u porodilistu u tuzli jer ja sam iz Gradacca a porodit cu se u Tuzli !!

nikada nisam bila gore u bolnici a koliko sam cula kazu da nesmijes nista ponijeti osim ulozaka je li to istina ili samo price

_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 15:14:47   
meli07
veliki pozz za moju sugrađanku!konačno neko iz mog grada..možda se i poznajemo..user posted image
tebi je termin ubrzo,a meni tek u februaru..tako da se nadam da ćeš ti meni svoja iskustva prepričat..želim ti puuuno sreće da sve prođe kako treba i ubrzo da svog bebaća user posted image imaš u rukamauser posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 15:15:02   
de_de
seka87, moja prijateljica se skoro porodila na Gradini i rekla mi je da ponesem slijedece: Uloske Vir 1 ili 2 pakla(bolje 2), jednokratne gacice ( cula sam da imaju u DM-u), palome,vlazne maramice, kaladont i cetkicu, sapun, soka tetrapak, 5 kom pelena za bebu. Sve ostalo ti mogu naknadno donijeti. 

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 15:44:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: de_de

Uloske Vir 1 ili 2 pakla(bolje 2), jednokratne gacice ( cula sam da imaju u DM-u), palome,vlazne maramice, kaladont i cetkicu, sapun, soka tetrapak, 5 kom pelena za bebu.

dodajem još:
-peškir
-mobitel
- i preporučujem da poneseš nešto da gricneš jer tako budeš gladna i žedna poslije poroda (ja sam imala plazmu keks) a tek smiješ

Sretno Seka87!

(odgovor članu de_de)
  Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 15:47:21   
de_de
Breskva u cemo si ti nosila stvari, jel moze neka torba?
Mob i peskir sam zaboravila, hvala sto si podsjetilauser posted image user posted image


< Poruku je uredio de_de -- 26.9.2009 15:48:07 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 15:51:52   
Anoniman
ja sam imala mali kofer, ali uvijek mora biti u ormariću, pa et ako imaš nešto takog tipa da se može ugurat a možeš i u kesi...Sretno i tebiuser posted image

(odgovor članu de_de)
  Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 15:52:40   
de_de
Hvalaaaaaaaaauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 18:22:02   
seka87
IZVORNA PORUKA: de_de

seka87, moja prijateljica se skoro porodila na Gradini i rekla mi je da ponesem slijedece: Uloske Vir 1 ili 2 pakla(bolje 2), jednokratne gacice ( cula sam da imaju u DM-u), palome,vlazne maramice, kaladont i cetkicu, sapun, soka tetrapak, 5 kom pelena za bebu. Sve ostalo ti mogu naknadno donijeti. 


hvala na spisku uglavnom sam to i spremila dobro je!!


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Porodilište Tuzla
26.9.2009 18:23:42   
seka87
IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: de_de

Uloske Vir 1 ili 2 pakla(bolje 2), jednokratne gacice ( cula sam da imaju u DM-u), palome,vlazne maramice, kaladont i cetkicu, sapun, soka tetrapak, 5 kom pelena za bebu.

dodajem još:
-peškir
-mobitel
- i preporučujem da poneseš nešto da gricneš jer tako budeš gladna i žedna poslije poroda (ja sam imala plazmu keks) a tek smiješ

Sretno Seka87!



hvala , samo se nadam da nece da mi oduzmu mobitel jer kazu da nedaju da se ima mobitel


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Porodilište Tuzla
27.9.2009 0:12:37   
Lejla.G
Mogu se mobiteli unijeti,i to je dopusteno.Nemoj se brinuti.user posted image

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Porodilište Tuzla
27.9.2009 9:23:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: seka87


hvala , samo se nadam da nece da mi oduzmu mobitel jer kazu da nedaju da se ima mobitel



Ne možeš ga koristiti kad si u rađaoni i kad je vizita tu, al slobodno možeš  u sobi prije i poslije poroda koliko hoćeš i niko ti neće oduzet...

(odgovor članu seka87)
  Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Porodilište Tuzla
27.9.2009 9:30:02   
Anoniman
Kad sam pricala sa babicom Muneverom sa Koseva, kaze da je najveci problem to sto zene vise misle gdje im je mobitel, nego na ono sto im se govori ili sto misle na disanje.

Nemojte me napast odma, ja sam ovo cula,pa mislim da bi bio koristan savjet.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Porodilište Tuzla
27.9.2009 20:30:54   
sabera
Ja sam u Tz rodila 05.01.2007. god. (carski rez-ne zato sto mi se htjelo,mada to nije toliko ni bitno,mislim da je najbitnije da sve prodje kako treba-bez obzira na nacin poroda) i iskreno receno ne mogu se pozaliti na osoblje.Svi su bili "normalni",ustvari super s obzirom na to kakvih pacijentica ima,pogotovo pohvala onim cistacicama.aBd opet cu na Gradinu,nadam se ne prije 23.10. kad mi je termin-nazalost opet carski (preporuka moje dr.) i bicu zadovoljna ako prodjem kao sa prvom kcerkicom.Stvarno su svi bili o.k.
Ne znam sada tacno tko je spominjao da dr. N. Alispahic vise ne radi,pocela je raditi u februaru.I zbilja je dr. za 10.Ja sam iz Doboj Istoka i nije mi Tz toliko blizu,ali dr. Alispahic ne bih mijenjala ni za sta na svijetu dokle god ona radi,jer je i odlican strucnjak i zbilja divna osoba i ljekar.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Porodilište Tuzla
27.9.2009 20:36:05   
Meri29
user posted image user posted image user posted image user posted image tako ljudi treba

Dajte malo pozitivnih iskustava nama kojima je prva trudnoca, citam ove postove i vise sam se isprepadala nego sto sam nesto korisno izvukla iz ovih stranica.
Ma ako se mi normalno ponasamo i osoblje je normalno, ako smo mi nepodnosljivi i osoblje je takvo. Disanje, a ne vristanje i mislim da nece biti problema user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu sabera)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Porodilište Tuzla
28.9.2009 10:14:03   
sabinas
Izgleda da se forumasica 2008a,prikljucila nama samo da bi napisala navedeni komentar...Ali dobro,sta ce te...nadam se da joj je sada lakse....Ali toliko ne kulture i ne postovanja,prije svega od jedne majke a ujedno i odrasle osobe nisam ocekivala.
A u Tz svima sretno,samo slusajte doktora i babicu i bit sve ok i mislite pozitivno u tom trenutku i bit ce sve ok

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Porodilište Tuzla
28.9.2009 11:20:23   
w.pooh
ma nemojte se plašiti nije to toliko strašno kap što se čini dok se ovi postovi čitaju user posted image
ja nisam imala nikakve štele i ne mogu se požaliti da sam loše prošla jedino su me možda mogle češće obilaziti..ako ste išle u školu za trudnice još bolje jer sam primjetila da to sestre izuzetno cijene..samo slušajte šta vam govore i nemojte galamiti samo vam odmaže i kod osoblja i gubite snagu..sretno svimuser posted image

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Porodilište Tuzla
29.9.2009 11:41:38   
Super dada
Mery27 izvini ako sam te prepala. Moj komentar o neprofesionalnom i neljubaznom osoblju se odnosio  na odjeljenje gdje se lezi poslije poroda. A sama sala porodjajna je ok. Sto je tebi vjerujem i najbitnije. Bitno je da si educirana kako ces se ponasati kad prood vec krene i da pratis savjete babice i ljekara. sretno

Sto se tice komentara 2008a, bilo je suvisno da odgovaram jer nije uopste shvatila bit i ocigledno nije ni procitala o cemu sam ja konkretno pisala. Ima svega pod bozijom kapom. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Porodilište Tuzla
29.9.2009 11:56:41   
Meri29
Super dada nisi me ti prepala, vec vise sam onako uopsteno komentarisala cijelu temu. Naprotiv slazem se sa tobom. Opste je poznato da svakakvih zena ima, na nama je kakav cemo odgoj gore pokazati mada predpostavljam da je tesko kada porod krene, na sve covjek zaboravi. Ali tema je super da nam da upute sta treba, a sta ne treba raditi gore da bi sve proslo najbolje sto moze sto se nas tice, odnosno da nas podsjeti kako bi se trebali ponasati. 

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Porodilište Tuzla
29.9.2009 12:34:41   
w.pooh
sorry što je off topic ali Super dada sad vidjeh da je tvoj car tačno godinu mlađi od moje male ljubavi user posted image

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Porodilište Tuzla
30.9.2009 9:37:51   
Super dada
IZVORNA PORUKA: w.pooh

sorry što je off topic ali Super dada sad vidjeh da je tvoj car tačno godinu mlađi od moje male ljubavi user posted image


Super, user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image trebamo ih jednom upoznati.

jel vama ovo nasretna brojka 13-ti?









_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *