|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
16.5.2009 13:38:17   
ns.mery
engie odakle si user posted image vidim da se i ti trebas por.u tuzli, Nemoj brinuti bice sve ok

_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu engie)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Porodilište Tuzla
17.5.2009 18:48:42   
engie
pa i ja sam iz lukavca ,vidim i ti si...meni je termin u avgustu.....i totalno sam izgubljena.....

(odgovor članu ns.mery)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Porodilište Tuzla
1.6.2009 13:02:31   
HannaS
Evo friskih informacija  iz Tz porodilista...
Stela vam je zakon,bitno je da im date pare i drze vas kao malo vode na dlanu.Mada ni ovako nije lose,ako slusas sta ti govore,nema nikakvih problema.Ja sam ocekivala da ce bit gore,al ne zalim se..E meni je jedino bilo grozno kad su prebacili mene i bebu na odjel za porodilje...bas su odvratne sestre,sve do jedne,kao da smo mi zivotinje,tako su se ponasale prema svim porodiljama.Ma ziva katastrofa!Jedva sam cekala da idem kuci!


_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu engie)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Porodilište Tuzla
1.6.2009 13:04:42   
Nunichi
Meni su samo one ne prijemu bile fuuuuj user posted image
Jedva cekam da pocnem raditi da im se odem nagovorit. user posted image user posted image

Ali neka je sve proslo ko ih sisa. user posted image

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Porodilište Tuzla
1.6.2009 15:40:30   
Sonja
ja sam zadovoljna prilicno heheheh
mama je zvala stalno ( radi mi mama gore) i jos nekoliko zena tako da nisu galamile na mene s tim koliko sam galamila cijelu nocuser posted image
al sto jest jest mora se imati stela


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Porodilište Tuzla
4.6.2009 8:42:07   
mamica87
Zdravo svima mamicamauser posted image .primjetila sam da se svi zale i pricaju kako ne mozes bez stele i da ne prodes kako treba.niko nikog ne tjera da trazi sebi stelu niti da daje pare to rade zene koje misle da to treba tako a na kraju krajeva ni ta stela tebi ne moze pomoci ako krene sta nizbrdo!!!Vecina zena znam iz pouzdanih izvora se ponasaju mogu!i kad izadu iz bolnice pricaju lose kako su ih sestre izmucile i kako su bile grube(vjerujem da ima grubih sestara al trebamo i mi njih shvatiti da ni one jadne ne mogu sve stici i da nemaju vremena da svakoj zeni sto puta pridu i pitaju jel sve uredu).niko ne prica o tome kako se trudnice ponasaju prema sestrama isto tako ima trudnica koje misle da mogu sebi sve dozvoliti i kad se poradaju smatraju normalnim da slucajno udare sestru nogom ili da je ogrebe i to nije uredu.mislim da treba samo se pomiriti s tim da se valja poroditi sa stelom ili bez nje da se psihicki pripreme trudnice i da slusaju sta im sestre govore.i onda ce ako Bog da da bude sve uredu i da sto brze porodaj prode i da sve mame budu zadovoljne i sretne sto konacno nakon toliko vremena vide svoju bebicuuser posted image user posted image .

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Porodilište Tuzla
4.6.2009 8:55:38   
manuela RR
Štela nije neophodna ali kad je ima sama žena se osjeća sigurnije,i bude joj lakše.
Svakako da će se žena poroditi sa i bez štele,a vala ne traje to vječno,pa iako ne bude našla štelu istrpiće dan-dva i gotovouser posted image

Ja sam već rekla da je meni štela puno pomogla a i da je nisam imala nevjerujem da bi imala ikakvih većih problema,jer sam bila dobra porodilja i nisam galamila i zanovijetala ,nego sam se trudila da što više sama sebi olakšam...
One budu grozne,ako žena puno galami i vrišti bez potrebe.

U svakom slučaju,gdje god da se porađate trebate same voditi brigu o sebi,i sa i bez štele biće vam lakše ako znate šta vas čekauser posted image
Nije to gore toliko strašnouser posted image koliko se čini sad kad se čitaju ovi postoviuser posted image



< Poruku je uredio manuela -- 4.6.2009 8:57:43 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Porodilište Tuzla
4.6.2009 9:25:17   
Sonja

IZVORNA PORUKA: manuela



One budu grozne,ako žena puno galami i vrišti bez potrebe.





da si samo mene culauser posted image user posted image user posted image
cule su me tamo gdje budu zene sa bebamauser posted image
sreca moja pa mi znaju mamu
ja mislim da bi me istjerali da su mogli

ma bila sam ubjedljivo najgorauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Porodilište Tuzla
4.6.2009 9:27:02   
manuela RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image -e pa  vidiš da je tebi štela dobro došla,jer si mogla vrištati do mile voljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Porodilište Tuzla
5.6.2009 23:12:52   
Sonja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Porodilište Tuzla
6.6.2009 22:47:02   
HannaS
IZVORNA PORUKA: mamica87

Zdravo svima mamicamauser posted image .primjetila sam da se svi zale i pricaju kako ne mozes bez stele i da ne prodes kako treba.niko nikog ne tjera da trazi sebi stelu niti da daje pare to rade zene koje misle da to treba tako a na kraju krajeva ni ta stela tebi ne moze pomoci ako krene sta nizbrdo!!!Vecina zena znam iz pouzdanih izvora se ponasaju mogu!i kad izadu iz bolnice pricaju lose kako su ih sestre izmucile i kako su bile grube(vjerujem da ima grubih sestara al trebamo i mi njih shvatiti da ni one jadne ne mogu sve stici i da nemaju vremena da svakoj zeni sto puta pridu i pitaju jel sve uredu).niko ne prica o tome kako se trudnice ponasaju prema sestrama isto tako ima trudnica koje misle da mogu sebi sve dozvoliti i kad se poradaju smatraju normalnim da slucajno udare sestru nogom ili da je ogrebe i to nije uredu.mislim da treba samo se pomiriti s tim da se valja poroditi sa stelom ili bez nje da se psihicki pripreme trudnice i da slusaju sta im sestre govore.i onda ce ako Bog da da bude sve uredu i da sto brze porodaj prode i da sve mame budu zadovoljne i sretne sto konacno nakon toliko vremena vide svoju bebicuuser posted image user posted image .


Evo da malo pojasnim ovo sa stelom
MM je dao pare doktorici koja me primila u bolnicu kada sam otisla da rodim..kako se nisam otvarala,ta doktorica je dolazila svakih sat vremena i otvarale me rukom,i bila je veoma fina prema meni.I ja sam lakse podnosila bolove.Medjutim,kada je dosla druga smjena i druga doktorica,odmah su mi ukljucili drip ili kako se vec zove..znam da bih bolje prosla na porodu sa doktoricom koja me primila,i sigurna sam da one koje imaju bilo kakvu stelu bolje prodju.


_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Porodilište Tuzla
23.6.2009 17:23:00   
lanelane
i ja pisem iz okolice tuzle vec godinu dana nisam bila kod doktora a inace idem kod dr Aze zigic pa jel jos neko kod nje i kakva je ona dr iskreno i ne ide mi se u dom zdravlja samo zato kada dodjes odma te na ulazu doceka more zena i ti moras pitat koja od njih uzima za koju dr knjizicu pa da joj das pa u 7h se otvara dispanzer pa opet cekaj da popiju kafu pa da onda pocnu sa radom pa ti daju broj pa cekaj redu

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Porodilište Tuzla
30.6.2009 11:13:16   
eris
Ja sam 2 puta rodila u Tuzli. Prvi put imala 20 i pol godina, nemam pojma ni o čemu, ne mogu reći da su se derali ali su svakako mogli biti ljubazniji.
Drugi put imala 26 godina,dobru vezu bez para, i držali me ko hadžinicu, pila za vrijeme poroda, išla na WC za vrijeme poroda, ustajala, na sve 4 bila, i tako dalje. I zaista mi se dopala jedna okey babica,. Mislim da se zove Muharema(to je bilo 2002.)Zaista je bila sposobna i ouno mi pomogla, vidjelo se da žena zna i voli ono šta radi.č
E sad treći put, potrudit ću se da to bude lokalno porodilište, ipak me svi ovdje znaju, privatnija je atmosfera i manja je gužva.
Vjerovali ili ne, u doba 1996.(moj prvi porod) ja sam bila 26 trudnica koja je rodila tog dana u Tuzli, a poslije mene ih je bilo još.
A za ponijeti:
obavezno stavite nešto za pojesti u uloške, hrana im je oskudna a ponekad ne jedete po 24 sata ilim više( neke keksiće, kiflu, dvije, paštetu, čokoladicu...)
I sretno svima.

(odgovor članu lanelane)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Porodilište Tuzla
30.6.2009 16:27:33   
triplemama

IZVORNA PORUKA: eris

Ja sam 2 puta rodila u Tuzli. Prvi put imala 20 i pol godina, nemam pojma ni o čemu, ne mogu reći da su se derali ali su svakako mogli biti ljubazniji.
Drugi put imala 26 godina,dobru vezu bez para, i držali me ko hadžinicu, pila za vrijeme poroda, išla na WC za vrijeme poroda, ustajala, na sve 4 bila, i tako dalje. I zaista mi se dopala jedna okey babica,. Mislim da se zove Muharema(to je bilo 2002.)Zaista je bila sposobna i ouno mi pomogla, vidjelo se da žena zna i voli ono šta radi.č
E sad treći put, potrudit ću se da to bude lokalno porodilište, ipak me svi ovdje znaju, privatnija je atmosfera i manja je gužva.
Vjerovali ili ne, u doba 1996.(moj prvi porod) ja sam bila 26 trudnica koja je rodila tog dana u Tuzli, a poslije mene ih je bilo još.
A za ponijeti:
obavezno stavite nešto za pojesti u uloške, hrana im je oskudna a ponekad ne jedete po 24 sata ilim više( neke keksiće, kiflu, dvije, paštetu, čokoladicu...)
I sretno svima.



Muharema mi je pomogla pri porodu sa prvom bebom i super je babica

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu eris)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Porodilište Tuzla
30.6.2009 17:59:47   
dina_89
evo da vam prenesem svoje iskustvo, od prije 3 sedmiceuser posted image
otisla sam dole sa jetrvom i muzem, jer jetrva radi na gradini pa je ona pozvala neku babicu koju ona poznaje i stvarno je bila super prema meni, vec sam pisala na porodjajnoj prici rekla sam joj da hocu da muz prisustvuje a ona ga poslala kuci i kaze meni kako ta sala u kojoj on moze prisustvovati zauzeta, a ja razgulila plakati, pa je onda onda rekla nemoj plakati hajde osloboditi cemo salu pa ga nazovi nek dodje...i kad je mm dosao dao joj je 50 km , na porodu doktorica je govorila da me malo capne a ona nije htijela i eto ja prodje bez epizotomije i bez pucanjauser posted image

ponesite sebi dosta soka makar 5l jer treba posebno jer treba piti da bi i mlijeko nadoslo meni su super dosle i jednokratne gacice samo ih skidate ujutro oko 9 kad je vizita,i naspavajte se prije kod kuce jer dole je jako tesko zaspati cak i poslije poroda jer je soba puna i uvjek se mi zene raspricamo pa poslije i bebice kad dodju neka zaplace itd...eto ako se sjetim jos neceg vaznog javim vam

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Porodilište Tuzla
30.6.2009 19:30:01   
poetesa
Dina_89 , pročitala sam tvoju porođajnu priču... možda sam se zbunila, ali nije mi jasno što su ti uključivali indukciju kad si došla 7 prstiju otvorena? user posted image

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Porodilište Tuzla
16.7.2009 12:28:15   
Super dada
Drage moje, trebala bi mi konkretna informacija o toj steli, kako i na koji nacin to da odradim za porodiliste u Tuzli. Ja sam u 34. sedmici a rekli su mi da je takvo stanje posteljice da cu se poroditi za 3 sedmice.

Ako informacije nisu za siru javnost posaljite mi P.P.

Pls, hitno mi treba odgovor.

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Porodilište Tuzla
16.7.2009 13:37:10   
poetesa
A je li neko zna ko je i kakva je doktorica Fatima u tz porodilištu? Ona će mi najvjerovatnije biti preporučena jer neće biti na godišnjem kad se mene primakne termin?
Ja znam samo za Indiru Šerak ali ona će nažalost otići na godišnji u avgustu...

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Porodilište Tuzla
19.7.2009 12:59:11   
Sandraa
Poštovana,vidim da ste veoma zdravstveno prosvijeceni i da razumijete kako tezak posao rade zdravstveni radnici.Svaka čast svjesnoj i razumnoj ženi,koja ce znati i ispravno vaspitati svoje dijete...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Porodilište Tuzla
19.7.2009 13:05:22   
Sandraa
Draga moja ako mislite da je neko rođen da tu bude samo zbog vas,onda ste trebali da se poradjate kuci,ili u privatnoj klinici.Mada sudeci po onom sto ste napisali vjerujem da bi ste i tu nasli zamjerku!user posted image

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Porodilište Tuzla
19.7.2009 13:13:38   
Sandraa
Naravno gospođo da ste imali jako lose iskustvo. Ne zbog ambijenta , ne zbog osoblja....Nego zbog Vaseg sekreta.Trebali ste znati da se sekret lijeci.Vjerujem da je i osoblje imalo neugodno iskustvo,iz istog razloga.....Vaseg sekreta

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Porodilište Tuzla
19.7.2009 13:15:12   
nita
user posted image

(odgovor članu Sandraa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Porodilište Tuzla
19.7.2009 13:58:29   
Sandraa
poštovana gospodjo,vidim da ste majka troje predivne djece..Ali jedno nikako ne mogu da shvatim u vezi Vas.
Kako razumno biće,što nas izdvaja od drugih vrsta,može pisati ovakve komentare na naaaajljepši dogadjaj u životu jedne žene...A,to je davanje života,i komentare na osoblje koje Vam u tome pomaže?? Kada sam ja donosila na svijet svoje blizance(u jeku ratnih zbivanja),ni o čemu nisam razmišljala osim o tome da moje bebe budu dobro,i neizmjerno sam bila zahvalna osoblju,bez obzira na hijerarhijsku ljestvicu,na njihovom trudu i zalaganju da to zajednički i kako treba i uradimo.Ako niste znali,tada je svo osoblje radilo bez ikakve novčane nanademoralo evakuirati i majke i bebe u slučaju granatiranja,pri tome ne misleći na osobnu sigurnost,i pored tih i još mnogih problema sa kojima su se suočavali,za svakog su imali lijepu riječ ili barem osmijeh.Zato ih ne vrijedjajte neistinama.šta bismo onda rekli za bankovne i dr.službenike??
Ne plašite buduće majke nebulozama poput one,da je dovoljno imati dr.za štelu pa da babice trče oko njih.Doista mislite da je tako??Ako niste znali,vrijeme robova je,na svu sreću,iza nas.Nikakva štela,niti sav novac svijeta,ne mogu učiniti da liječnici i sestre obavljaju svoj posao stručnije nego što znaju.Ne možete kupiti znanje.Stoga,nikakav novac niti štele ne mogu vam pomoći.Zašto ga dajete???Da biste ostalim koji ga nemaju pokazali kako ste bolji i vredniji od njih????Pa se kasnije hvalili,a po ostalima pljuvali????Egoistično!!!Pozdrav svim budućim mamama,i jedan savjet..Ne slušajte "mahalske priče..Slušajte svoje srce user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Porodilište Tuzla
19.7.2009 14:03:55   
Sandraa

IZVORNA PORUKA: nita

user posted image


Šta ste htjeli reći,poštovana gospodjo? Ovo je forum,možemo neopterećeno raspravljati.user posted image

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Porodilište Tuzla
19.7.2009 14:09:32   
Romali
IZVORNA PORUKA: Sandraa

Naravno gospođo da ste imali jako lose iskustvo. Ne zbog ambijenta , ne zbog osoblja....Nego zbog Vaseg sekreta.Trebali ste znati da se sekret lijeci.Vjerujem da je i osoblje imalo neugodno iskustvo,iz istog razloga.....Vaseg sekreta





Šta ste htjeli reći,poštovana gospodjo? Ovo je forum,možemo neopterećeno raspravljati.




Poštovana gospođa je reagovala na ovo podvučeno, baš kao i ja. Zar jedna žena može drugoj ženi, majci, ovo reći...???!!!

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Sandraa)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *