|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
26.2.2009 9:27:39   
Aminad
Ma sve i svašta.user posted image user posted image
Meni niko nije pregledao stvari ni jednom ali znam da trebaš pored ovog što si nabrojala ponijeti puno soka u tetrapaku meni je to prvi put mm morao donositi jer sam mislila da mi neće trebati toliko ali poslije porođaja moraš puno piti i non-stop si žedna user posted image .
Ponesi i svoj peškir obavezno!
Toaletni papir, nikad ga nema u wc-u.
Mobitel možeš ali ga isključi dok se budeš porađala da te ne dekoncentrišeuser posted image .
Šaljem ti puuuno poljubaca, pitaj šta te konkretno interesuje.user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Porodilište Tuzla
26.2.2009 10:34:00   
S.mama
Kao sto si nabrojala,uloske,gacice,gel za tusiranje ili djeciji sampon,mozda da ti ne iritira kozu i sok...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Porodilište Tuzla
26.2.2009 11:34:23   
Nunichi
Ma imam ja spisak,ali opet sva sam nesto zbrkana. user posted image user posted image user posted image
Ko sto gledam pola cu zaboraviti...vec sam postala smusena. user posted image
A vidis nisam znala da smijem sok unjeti... user posted image


Hvala vam Amina i S.mama...

Amina puse tebi i pacicima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Porodilište Tuzla
26.2.2009 12:47:17   
S.mama
Smijes...
kad sam se porodila,sa mnom u sobi bila zena drugi put porodjena..Donesose sa njom malu putnu torbu.Pitam je kako su ti dopustili da je uneses?Kaze ona meni pa smijes slobodno unijeti,ja to nisam znala,morao mi je M donositi svaki dan nesto novo...
U njenoj torbi sve i svastauser posted image Tako ja na carski porodjena,cetiri dana u bolnici,kosa prljava uzas..Posudim od nje sampon,sestrica mi pomagala da operem kosu...
Ja za njih imam samo rijeci hvale..Nisam plakala na porodjaju,boljelo me jeste,ali nisam vristala i tako su bile ljubazne...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Porodilište Tuzla
26.2.2009 21:39:29   
Amela83
Drage mamice, hvala puno i od mene... user posted image Ja sam već spakovala stvari, ali, kako vidim, nešto mi je ipak promaklo. user posted image Meni je, aBd, termin u ponedjeljak. Jedva čekam da gagujim svog majenog smizlu! Idem sad dopuniti što još treba.

Nunichi, nemoj se brinuti. Evo mamice su nam olakšale probleme. Samo sve pripremi na vrijeme...i čekaj najljepši dan u životu. Drži nam fige...a i mi ćemo tebi, uskoro aBd!user posted image



Sretno svim budućim mamicama!!! 

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Porodilište Tuzla
26.2.2009 22:08:23   
Aminad
user posted image Drage naše trudnice i uskoro ponosne mame, ako Bog da, želim vam lahak porođaj.user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Porodilište Tuzla
26.2.2009 23:22:13   
Nunichi
Hvala draga Amela i Amina,uh jedva cekam da se sve zavrsi. user posted image user posted image
I ja cu se eto spakovati preko vikenda i onda krece odbrojavanje... user posted image user posted image user posted image

Amela,drzim ti fige da sve prodje sto lakse i bezbolnije... user posted image



(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2009 13:10:42   
dina_89
jao zavidim vam da je i meni da vec mogu spakovati torbu i poceti odbrojavanje user posted image user posted image user posted image  ja pitala doktoricu sta ako mi prodje termin a ono ne dobijem bolove  pa ona kaze dobiti ces sigurno jer se jako rijetko desava da se djevojcica prenese inace se rodi do 3 dana ranije kakva su vasa iskustva sto se toga tice ima li tema o tome, ako ne da otvorimuser posted image  

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2009 13:33:46   
HannaS
Vidim da sve spominjete jednokratne gacice(mrezaste) i da ste to vec spakovale.Ja sam cula da ne dozvoljavaju nosit ih u nasem porodilistu u Tuzli poslije poroda.Ja ih planiram ponijet,pa sta bude.Al vidim da neke pisu da su ih nosile.To me je najvise brinulo,kako hodat bez gacauser posted image sa uloskom.Pa me zanima da li se stvarno smiju nosit te gacice?? Joj blago vama koje se pripremate,jedva cekam da i ja pocnem spremat stvari za porodiliste.Sad sam u sedmom mjesecu,imam jos vremena

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2009 16:32:29   
Anoniman
Ja sam unijela jednokratne gaće imaš ih u DM-u, samo ih skineš kad je vizita, tj. ujutro.
I evo za moju školsku-Nunichi spisak stvari:
- mrežasti ulošci (obavezno)
- pasta za zube, četkica,šampon,gel za tuširanje ili sapun (tuširanje će ti pravo prijat)
- jednokratne gaće
- krema,labelo, češalj
- peškir, toaletni papir, vlažne maramice, palome
- soka 2l (ja sam se pokajala ponijela 2 manja sokića a ostala znaš i sama 24h samo porod)
- keks (plazma) jer poslije poroda si i gladna.

Nemoj da se frkaš gore je pola naše generacije iz medicinske imaš puni tretman. -hahhahha
Inače imam samo riječi fale za osoblje,ne zezam se divim im se kakav posao rade (valja izdržat onu vrisku) i to svaki dan-uf.  Nemoj vrištat eto ideš u školu za trudnice usredotoči se na disanje i trpi bol od vriske nemaš ništa samo će ti još više usta biti suha a nema ti pit vode.

(odgovor članu HannaS)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2009 16:47:40   
Amela83
Dina_89, ja sam ti živi primjer djevojčice koja se rodila 2 dana poslije termina! user posted image A znam za još mnogo slučajeva kad se curkama nije izlazilo napolje na termin. Sve ti je to individualno. Znam samo da se ništa ne može generalizirati. Nemoj se brinuti zbog toga. Ja sam se već pomirila s tim da ću koji dan prenijeti user posted image . Danas sam bila na pregledu i dr.mi rekla da nisam ni malo otvorena...plodne vode ima još dosta...beban se pravo vrcka...lijepo muuser posted image user posted image user posted image - a meni termin u ponedjeljak. Daj Bože da se nešto bitno promijeni do tada!user posted image Čini se da ću i ja još malo morati da sačekam, kao i mnoge druge.
Sretno i tebi s malom user posted image . I uživaj u trudnoćiuser posted image

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2009 16:58:34   
Nunichi
E moja skolska,znas da sam ja kmeka samo takva. user posted image user posted image
Vidjecemo kako cu to ja trpit bol user posted image sega mi i kad pomislim,nadam se da cu barem pozitivna uci gore pa sta Bog dragi da.
A sto se tice tretmana,sve su to meni kolegice,ali djaba opet meni prpa.
Uglavnom hvala ti na spisku...znaci da ja i za gricnut nesto ponesem user posted image neka si mi rekla.

Ljubi djecaka slatkog,a i tebi pusa velika!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2009 17:03:51   
S.mama
Ja vam zelim puno srece drage trudnice i da se porodite sto lakse i da rodite najljepse user posted image

_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2009 17:16:51   
Nunichi
Hvala S.mama!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2009 18:15:13   
Amela83
I od mene!user posted image  user posted image

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2009 19:13:40   
dina_89
IZVORNA PORUKA: Amela83

Dina_89, ja sam ti živi primjer djevojčice koja se rodila 2 dana poslije termina! user posted image A znam za još mnogo slučajeva kad se curkama nije izlazilo napolje na termin. Sve ti je to individualno. Znam samo da se ništa ne može generalizirati. Nemoj se brinuti zbog toga. Ja sam se već pomirila s tim da ću koji dan prenijeti user posted image . Danas sam bila na pregledu i dr.mi rekla da nisam ni malo otvorena...plodne vode ima još dosta...beban se pravo vrcka...lijepo muuser posted image user posted image user posted image - a meni termin u ponedjeljak. Daj Bože da se nešto bitno promijeni do tada!user posted image Čini se da ću i ja još malo morati da sačekam, kao i mnoge druge.
Sretno i tebi s malom user posted image . I uživaj u trudnoćiuser posted image



draga Amela zelim ti sto laksi porod, ali nemoj da nas zaboravis poslije poroda javi nam kako je bilo, a i moja user posted image  i juce i danas citav dan aktivna, a meni drago, usrece me ti njeni pokreti divan osjecaj zar neuser posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Porodilište Tuzla
28.2.2009 18:26:11   
Amela83
Ma to je nešto prelijepo, naprosto neopisivo!user posted image  user posted image Nedostajat će mi kad se porodim... Al ipak jedva čekam!user posted image  

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Porodilište Tuzla
7.3.2009 17:20:25   
manuela RR
Vjerujte da vam u porodilistu nece trebati jednokratne gacice jer necete mocu da se sagnete da ih obucete,a kako cete puno krvariti stalno cete mijenjati uloske pa vam te gacice nece biti prakticne.
Ja sam ponjela tri pakla a nijedno u bolnici nisam nacela,al su zato dobre kod kuce,ja sam citav mjesec koristla samo njih,u dm u sam uzela.user posted image user posted image user posted image

Sto se tice toga kakvo je stanje u porodilistu,ja sam bila zadovoljna,prema meni su svi bili super,a posebno babica Hajra kojoj sam neizmjerno zahvalna.user posted image user posted image user posted image


Cinjenica je da je ona bila moja veza gore,pa mozda zato nisam imala nikakvih problema.

Tokom poroda stalno sam isla tusirala se svako malo su dolazili da mi iskljuce drip da se osvjezim,to nikome ne mogu zabraniti a dosta lakse bude kad se malo vodom izmasirate,poslije sam trazila pilates loptu(toplo preporucujem puno pomogne kod trudova).
Bitno je da bez obzira imate vezu gore ili ne da se borite za sebe i da sebi sto vise olaksate.
Moja su iskustva prijatna a bilo je i zena koje nisu nikako bile zadovoljne.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Porodilište Tuzla
7.3.2009 17:44:40   
triplemama
manuela meni su gaćice bile super, ja bi preporučila da se ponesu pa ako ste dovoljno dobro da ih obučete super ako niste nemojte ali bi ih ponijela, ja sam ih i pri prvom porodu mogla sama obući.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Porodilište Tuzla
18.3.2009 16:50:14   
Sonja
uh drage moje jucer sam zavrsila na porodjajnom i imala jako lose iskustvo
posumnjala sam da mi otice vodenjak i uputila se na gradinu
tamo me odma u porodjajnu salu smjestili
ma boze sacuvaj ziva sam se isprepadala
kroz koju sam proceduru prosla i cega se sve nagledala samo da bi mi uradili uzv
one babice i doktorice su katastrofa odvratne do bola
samnom je hvala bogu sve ok kao i sa bebicom i nije mi otekla voda nego od JAKE upale imam pojacan sekret
al stvarno ne znam kako cu se gore "vratiti" kad mi bude vrijeme

nek mi je bog na pomociuser posted image
al tjesi me to sto ce mm ici samnom ( naravno ako ga puste tj. ako sve bude ok)


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Porodilište Tuzla
18.3.2009 17:21:35   
dina_89
draga sonja, zar je tako strasno, izgleda da i meni valja neku vezu naci mada nece biti problem jer mi jetrva radi dole,  nije na ginekologiji ali  kaze da ih poznaje sve dole  nadam se da ce makar to pomoci user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Porodilište Tuzla
18.3.2009 18:08:33   
Anoniman
Obavezno nađite nekog ipak je malo drugačije kad je neko koga znate prisutan.
Draga Sonja znam kako se osjećaš i ja sam noćila gore isprepadala sam se živa od one vriske i pregleda kad ti gurnu onu šipkuuser posted image user posted image user posted image oči hoće da ti iskoče-hahahaha.
Haj ba malo pozitive sve će vam to biti zezancija poslije.
Sretno vam bilo!

(odgovor članu dina_89)
  Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Porodilište Tuzla
18.3.2009 18:09:49   
Emina85

SRETNO!!!!!


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Porodilište Tuzla
19.3.2009 13:08:58   
choush
Draga Sonja znam da se bojiš i to je sasvim normalno, ali vjeruj mi sve će biti drugačije kad bude vrijeme za porod. I mene je na vratima porodiljskog odjela zatekao vrisak jedne porodilje a na hodniku su ležale 4 već porođene žene, izgledale su toliko iscrpljeno da nisu mogle ni ruku pomaknuti a kamoli neki drugi dio tijela.Vjeruj mi tada sam pomislila "Pa ko me tjerao na ovo, sad bih ja bila kod kuće, ležala i gledala tv ", ali vjeruj mi kad uđeš unutra onda si svjestan da nema nazad i da se to mora "odraditi". Kad su se već tri gospođe porodile pred mojim očima(a do tada nisam mogla gledati ni kad mi krv vade) onda sam znala da moram biti deset puta jača nego do tada, i vjeruj mi i jesam bila, nisam ni glasa pustila a mislila sam da ću cijelu Gradinu dignuti na noge. Hoću ti reći da čovjek u tom trenutku dobije neku snagu o kojoj kad te poslije pitaju nemaš pojma odakle ti. Poslije poroda vidjećeš i sama promijeni se sve i u tebi a i oko tebe, i vidiš da je SVA bol vrijedila. Želim ti puno sreće i snageuser posted image

< Poruku je uredio choush -- 19.3.2009 13:11:40 >

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Porodilište Tuzla
19.3.2009 14:09:11   
Amrino
Joj drage moje...kada citam ove vase postove uvijek me neko cudno raspolozenje uhvati...samo sto ne zaplacem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Sjetim se sebe i svih svojih strepnji, nadanja, slutnji, osjecaja...Ma sve smo mi zene u principu iste!
Samo se vi meni opustite (sto je vise moguce) mada znam da je to najteze i vidjecete da ce aBd sve biti u najboljem redu!
Nemojte dozvoliti da vas atmosfera u bolnici, nadrnane sestre i bilo sta drugo izbace iz kolosjeka. Koncentrisite se samo na sebe i svoje bebce i samo mislite na to kako vas samo jos malo vremena dijeli od trenutka kad ce te ugledati svoje cedo!
I u trenutku kada vam bude tesko samo se nasmijte (ma kako na silu i to naglas), nasalite se sa sestrom/ cimerkom/ doktorom  i vidjecete da cete se odmah bolje osjecati. user posted image user posted image user posted image

Uh...sto se raznjezi...Sretno vam bilo i primite od mene mnoooogo user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu choush)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *