|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 15:32:31   
Monia
Neznam zasto je uopste bitno dali je bracna ili izvan bracna zajednica?Pa valjda je vazno da je to normalna zajednica izmedu dvoje ljudi i da su je napravili po sopstvenim nahodenjima,potrebama i mogucnostima.Uzasno sam protiv teze,a sta komsiluk,a sta rodbina a sta ovaj a sta onaj???Po tome zivot ureduje silna familija a ne par kojeg se sve to zapravo i tice.Ne treba u to uplitati ni tradiciju i vaspitanje,jer nema veza s tim.Ako tako gledate onda je izbor partnera od strane roditelja,pa kao djevice ulazimo u prvu bracnu noc itd.Vremena i shvatanja se mijenjaju pa shodno tome i zajednice medu ljudima.Bitno je da se vole i postuju a kako se to zove...nije ni vazno.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 15:37:17   
makana
hm
ne mogu odoljeti a da se ne uključim
eto prosto zato jer i ja imam taj papir
recimo da mi daje sigurnost u smislu da nismo odlučili da eksperimentišemo već da se posvetimo porodici i osnujemo jednu sa svim obavezama i pravima u njoj, egzampl vidimo da ne ide jer ništa nije sigurno osim smrti pa fino podijelimo zajednički stečenu imovinu, bivši muž plaća alimentaciju za djecu i sve te druge stvari za ne daj bože slučaj da jedno jutro ustanemo i shvatimo da više ne želimo biti zajedno
ne mogu da kažem da se u izvjesnom smislu ne divim ljudima koji žive nevjenčano, zavisi kako to ko shvata, jer neki ljudi smatraju da se neko "uzeo" iliti vjenčao ako počne da živi skupa, ali eto još nisu sredili i taj papir
divim im se jer su hrabri jer poslije svega toga ostanu zajedno a nemaju niti jedan pisani ugovor o tome šta poslije šta djeci ako je ima i sl i nakon svih onih sitnica koje prihvatamo u braku a recimo nisu nam drage ostaju i dalje skupa
poslije svađe, šta to nekoga sprečava da se ne vrati kući?
govorim iz svog ugla i eto mene recimo kući vraća obaveza da se borim za svoj brak i porodicu i sve ono što mi znači taj papir, nekome je on samo to i tako ga doživljava - meni je to sve i brak i moje dijete i krov pod kojim zajedno svo troje dišemo
i ne daj bože sutra takve odluke kao što je razvod- imala brak, imala muža koji je u tom slučaju bivši, šta reći za partnera s kojim živiš - bio partner!?
ne znam ali meni je to jednostavno nešto nedorečeno, ne osuđujem niti kritikujem ali mi je nedovršeno, kao stalno iščekivanje, a koliko i takvi neobavezni slučajevi ipak završe brakom i papirom govori mi da i njima to u jednom trenutku nešto "zaznači"

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 15:52:34   
hanabanana
Da u ovakvoj sredini ne bi djeca mislila da su marsovci ako su vanbračna djeca.

Inače, po zakonu su vanbračni i bračni parteneri izjednačeni, baš kao i bračna i vanbračna djeca.

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 15:54:30   
Monia
Pa naravno da i taj papir ima neko znacenje,da nisu samo mrtva slova na papiru.No,i taj papir je apsolutno bezvrijedan ukoliko nije shvacen i prihvacen.Zato,mozda i taj izvan bracni zivot bude ispit pred brak.A,mozda neznas da zivot u dvoje se vec nakon pet godina po zakonu tretita kao brak i nemora se biti vjencano.Tako da sve odgovornosti i podjele podlijezu istim zakonima kao da su bili u braku.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 16:14:25   
makana
jap
moguće
ne znam
više sam se bazirala na osjećaj prema papiru i kako ga doživljavam, meni znači i bitan mi je jer odražava sve ono u šta vjerujem, sve što je neformalno ili neobavezno u meni stvara averziju kao da se neko igra, pravi buntovnikom i obezvređuje nešto što je izmišljeno da bi to postojalo u formi kakvoj jeste

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 16:21:54   
Monia
Naravno,i ja imam papir,ali sam svu paznju bazirala na ono sto i ko cini papir.To je i napravljeno iz razloga da bi ljudi ipak malo vise i ozbiljnije shvatili ulogu braka,sto opet nemora biti tako.Ljubav,paznja,privrzenost,djeca,problemi..to su stvari koje cine brak a to nista i nigdje ne pise.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 16:28:06   
Suncica*
Ja sam sa svjim muzem prvo zivela, pa smo se nakon par meseci i vencali. Nemam nista protiv vanbracnih zajednica, ali ipak se sada lepse osecam kao udata zena. Sada mogu da se posvetim svojoj porodici u potpunosti, jer osecam odredjenu sigurnost. Nije sve u papiru slazem se, ali da bi ljudi shvatili ozbiljnost jedne veze smatram da za to treba imati i papir i jedno "da" iz usta osobe koju volis..

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 16:53:11   
makana
to ti pričam
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 17:03:29   
laracroft
Ja sam sklopila brak dvije godine prije bebe,i mislim da to dvoje nema nikakve veze.A u sustini rodila bih i vanbracno,pa sta???Opet moralisti cccc...

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 17:07:07   
Suncica*
Selma niko ne moralise, samo iznosimo svoje misljenje. I ja sam zivela u vanbracnoj zajednici kao i ti, ali priznaj da se sada mnogo lepse osecas. Sem toga da mi neko plati istu onakvu svadbu, ja bi se udavala jos sto puta..hihihi..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 18:01:15   
Bosanka
IZVORNA PORUKA: laracroft

Ja sam sklopila brak dvije godine prije bebe,i mislim da to dvoje nema nikakve veze.A u sustini rodila bih i vanbracno,pa sta???Opet moralisti cccc...
.Da,ali je vecina slucajeva da to ucine kad se desi user posted image .I meni je licno bolje da sam moralista nego ne.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 18:09:35   
laracroft
Razumijem,ali eto ja nisam ljubitelj ceremonija.Sta ja mogu kad sam takva....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 18:23:46   
Bosanka
Naravno.Svako ima pravo da zivi kako hoce,s kim hoce i gdje hoce.Hvala Bogu pa su prosla vremena kad su roditelji unesrecivali svoju djecu,udajuci ih i zeneci za kog su oni htjeli.Jezim se na to.Grrrr.I hvala Bogu pa nas je stvorio razlicite,jer bi ovaj svijet bio bas nezanimljiv.user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 19:27:12   
travnicanka
Cao svima!
Pola zemlje u kojoj ja zivim imaju zajednicku djecu i zive  zajedno do smrti nevjencani.Oni imaju nesto sto se zove sambo,ne vjencaju se ali zena ima pravo na sve ako se slucajno dodje do razvoda.To je kod njih normalna pojava,i jako mali broj veza zavrsi pravim vjencanjem i brakom.To je nacija koja je operisana od svega a onoj nasoj poznatoj konstataciji"sta ce svijet reci"u ovoj zemlji zaista nema mjesta.Ljudi su opusteni i zive zivot za sebe a ne za druge.Uzimaju iz svih vjera i kultura ono sto valja i zive zivot bez opterecenja.
Nasa mala Bosna kao i vecina balkanskih zemalja je pomalo bolesna sredina za zivjeti.Ljudi se stresaju i prepiru radi nekih tako beznacajnih stvari.
Rijec je o Svedskoj naravno i mislim da bi je mnoge zemlje trebale uzeti za primjer i pokusati slijediti.
Pozdrav svima!!!!

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 19:32:17   
laracroft
Mislis dijele pola pola ili stvarno dobije sve????????Kod nas po novom zakonu i u bracnoj i vanbracnoj zajednici se polovi sve sto je zajedno steceno.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 19:44:48   
travnicanka
Ma ne kad sam rekla sve mislila sam da dobije sva prava kao da je i u braku.Znaci djele pola-pola

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 19:47:28   
lejlašh
Kad su dvije osobe zrele, vole se i poštuju tada nije ni bitno da li je zajednica u kojoj žive stavljena na papir ili ne. Ja nisam živjela u izvanbračnoj zajednici ali nemam ništa protiv, to je jednostavno stvar dogovora između partnera i u to treba poštovati.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 19:53:44   
laracroft
A ja pomislila....hihih

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 23:00:13   
Ivona
Ja ipak mislim da nije O.K. da nas kuci,poslije svadje,vraca bilo kakva obaveza...
Ako je papir taj koji nas vraca kuci,onda nam nije bas "moralno valjan" razlog za povratak!

A ako to jednoga dana zavrsi,je li bitno da li se zvalo brak ili veza i je li bitno je li to bivsi muz ili bivsi partner???user posted image




(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 23:11:00   
karolina
Pozdrav svima, evo da se i ja malo uključim. Ma ćesto u svađi kažemo puno stvari koje sutra vjerojatno ne bi rekli, kad nas bijes prođe - drukčije mislimo. Da nema tog papira vjerojatno bih i ja nekad u afektu lupila vratima i izišla, ali šta sutra kad se smirim i shvatim da svađa nije bila vrijedna odlaska, kako onda da se vratim - ah taj ponos!!! Tako da me taj papir čuva, a vjerujem i njega ( mog muža ) da ipak ne radimo gluposti jer razmirica će uvijek biti a papir nam samo ostavlja vremena da razmislimo. I mislim da je u tome prednost službenog vezivanja.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 23:22:02   
Ivona
Ako imas razlog da zalupis vratima i izadjes,bilo da je to u afektu ili promisljeno,ne razumijem kako te moze zaustaviti jedan papir!?user posted image
Ukoliko je to bilo zaista u afektu i ako svadja nije bila vrijedna odlaska,zbog cega se ne bi mogla vratiti svojoj kuci,bez obzira na to sto niste vjencani.
Zbog cega vecina smatra da je vanbracna veza bez obaveza?

Ako je papir taj koji nas cuva od pravljenja gluposti,jadni su ti nasi brakovi...user posted image

(odgovor članu karolina)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 23:32:24   
Suncica*
Ja hocu ponovo da se udam, hocu ponovo karlovacke tamburase i karlovacni bermet..Hocu ponovo goste i belu haljinu..Hocu ponovo da se obeznanim od vina i ljubavi..
Ma drage moje, udala bi se za njega jos milion puta..Ne zbog papira, nego zato sto ga volim i zato sto zelim da ostarim pored njega..


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 23:44:35   
Ivona
user posted image user posted image user posted image user posted image

To su pravi razlozi!!!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zivot u dvoje
3.1.2008 23:51:58   
laracroft
IZVORNA PORUKA: Ivona

Ja ipak mislim da nije O.K. da nas kuci,poslije svadje,vraca bilo kakva obaveza...
Ako je papir taj koji nas vraca kuci,onda nam nije bas "moralno valjan" razlog za povratak!

A ako to jednoga dana zavrsi,je li bitno da li se zvalo brak ili veza i je li bitno je li to bivsi muz ili bivsi partner???user posted image





Jako lijepo receno i ja se aposlutno slazem.user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 7:38:56   
Amelaa RR
Uvijek i uvijek pozelim se ponovo udati za svoga MM...jer ono sve sto se desava kada je ta ceremonije to je NESTO...sto se ne moze platiti..jer zznas da se sve to desava samo zbog vas dvoje...A sto se tice papira...ma i kod nas je sada brruka parova koji zive u vanbracnoj zajednici....pa imaju i djecu al to je normalno.Jer kad se vidi koliko razvoda danas ima pomislim nekad pa bolje im je da se nisu ni vjencali al opet kad znas da je TO TO onda to mi znaci puno....sto suncica kaze sigurnost...osjecaj da si udata da si nekom zena....pusa

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

NAJ MUŠKO IME
PLANINA

Koje vam je naj ime

HAMZA (39%)

EVEL (2%)

EMIN (21%)

MUNIR (1%)

EMIL (21%)

EDAN (16%)


Broj svih glasova: 247

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *