|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 13:51:11   
Bosanka
Uh,rasprava da sam znala ne bih postavljala temu.Hajmo sad o poligamiji.sala mala.user posted image user posted image .Ma zivite kako hocete,s kim hocete,al ja znam da je naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajbitnija LJUBAV.Pozdrav za sveeeee.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 13:53:36   
makana
ma jok
papir je


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 13:54:05   
Monia
Pa mozda kad bi znala reci to sto zelis......a crtanje jos nisam vidjela pa nemogu ni komentarisati.Lijep pozdrav

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 13:54:18   
Bosanka
Ma hajde ,bona,pusti...svako ima svoje.pozzzz

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 13:56:14   
kiša
MAKAAAAAAAAANNNNNNNNNNAAAAAAA    user posted image     user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 14:01:30   
Blue rose RR
Makana   user posted image

user posted image

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 14:02:37   
makana
ne znam
baš sam grozna jel dauser posted image
molim kišo
sorry, stvarno evo prestajem sad

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 14:04:23   
kiša
Volis li i mene bar maaaalllllllllooooo?user posted image





(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 14:06:24   
kiša
Ma znam ja bona da si ti srce user posted image

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Zivot u dvoje
4.1.2008 18:14:06   
Ivona
Makana,apsolutno si me pogresno shvatila.
Ukoliko si moje postove shvatila kao neki napad ili nesto slicno,jako mi je zao,jer mi to nije bila namjera.

Samo sam iznijela i ja svoje misljenje i prokomentarisala tvoje i slicne.Zar to nije bit debate?

Uostalom, ja nikada nisam rekla da sam protiv braka.Na kraju krajeva i ja sam u braku.Htjela sam reci da ne razumijem kako to moze nekome pruzati sigurnost,i ostalo,bla bla bla,da ne ponavljam... 
Bila sam njegova zena  prije famoznog potpisa i ostala sam nakon famoznog potpisa...user posted image

Ali kako si i sama rekla...necu nikome crtati...

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Zivot u dvoje
7.1.2008 23:42:24   
Adana
Joooooj tema je super. I toliko misljenja, i svi u pravu, na svoj nacin.... Ja bas i nisam za te vanbracne zajednice. Ne znam da li je to do odgoja ili cega jednostavno nisam. Ali to ne znaci da osudjujem i ne podrzavam one koji tako zive. Ja sam uvijek mastala o tome kako cu se udati, obuci lijepu vjencanicu, biti sredjena, pa dodje moj buduci, pa me svi gledaju sa divljenjem, pa postajem jedno sa nekim, itd. itd. I tako je i bilo. Mozda me malo plase te vanbracne zajednice, sta ako mi se ne svidi zivjeti sa nekim, a svidja mi se i volim ga i super mi je da se zabavljamo, da li raskidamo ili? I onda novi momak, novi zivot zajedno, pa ako ne ide novi i sve tako. E sad, ne kazem da vjencanje donosi garanciju uspjeha, ali kada si u braku, tj. kada odlucis da se zelis udati za nekoga i da je to to onda se trudis cini mi se vise da to uspije, gradite taj svoj brak, i nema ono nismo obavezani jedno prema drugom odoh ja malo mami da se ispusem pa me eto nazad. Da, moze se i u braku pobjeci svojima, ali mnogo manje se to zeli jer imas da kazem obavezu, zelis da taj brak uspije. Vjerujem da dosta raje preferira taj vanbracni zivot zato sto je tu manje pritiska, manje odgovornosti, zivite kao cimeri, i svima dobro. A kao sto neko rece ako je taj papir nista, stisn,i vjencaj se i zavrsi sa tim, niko ne mora znati. I od pamtivjeka postoje vjencanja, zasto da ne????
Imam i ja prijatelje koji tako zive, i iako jedan par ima dijete, toliko su razliciti da vjerujem da se nikada nece uzeti... Ima i onih slucajeva gdje su ljudi uspjesni i ne zele da dijele ono sto su stekli, pa se ili ne vjencaju ili pisu vanbracne ugovore. Divna je takva veza bez povjerenja:-)
A sa druge strane kada si u braku i nesto zajedno steknete, ako i dodje do tog razvoda opet vam ostaje nesto...a ako niste vjencani i zajedno ulazete u nesto kako to podjeliti??? Sta ako onaj drugi ne da, cije je sta? Ne mozete nista zahtjevati jer nematre nikakva prava.
I mislim da je ono sta ce drugi reci glup razlog da se neko vjenca ili da ostane u braku.
A sto se tice promjene potpisa ili prezimena nakon udaje, zaista ne mislim da se time gubi identitet!!!!! Ljudi promijene ime, nadju se u vjeri u kojoj nisu odgajani, pa sve promijene, ali to su i dalje ti isti ljudi, ne neko drugi. Bar ja tako mislim. Ja vise ne nosim ocevo prezime, nego muzevljevo, ali ja sam i dalje ja, nisam postala druga osoba jer sam uzela prezime svoga muza... I na kraju  osnovali smo svoju porodicu, ja sam izasla iz svoje da bih osnovala porodicu sa njim i samim tim kao njegova zena i majka njegove djece koja ce nositi njegovo prezime ja se ponosim da ga i ja nosim! Negdje sam jednom cula da su zenska djeca samo posudjena svojim roditeljima, da bi na kraju otisli kod svoga muza i vratile se svojoj "prvobitnoj" porodici....ima nekog smisla...
Eto, mile moje, napisah se jauser posted image
Kako god odlucite bitno je da se volite, postujete, slusate (usima), tolerisete, i da vjerujete jedo u drugo...a papir ili ne, isto ili razlicito prezime...ma sve to dodje nekako na svoje...
Volite se, cuvajte i uzivajte jedno u drugom!!!!!!
Pusica svima, i no hard feelings!user posted image


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Zivot u dvoje
8.1.2008 10:23:18   
budućamama
sa druge strane kada si u braku i nesto zajedno steknete, ako i dodje do tog razvoda opet vam ostaje nesto...a ako niste vjencani i zajedno ulazete u nesto kako to podjeliti??? Sta ako onaj drugi ne da, cije je sta? Ne mozete nista zahtjevati jer nematre nikakva prava.


Vanbračna i bračna zajednica su izjednačene i po pitanju zajedničke imovine koja se tretira kao bračna tečevina. Princip dokazivanja je isti kao i kod bračne tečevine u postupku pred sudom, s tim što je teže dokazati jedino formalni početak vanbračne zajednice (a kad si vjenčan imaš izvod iz MKV). Eto, to je jedina razlika. Samo da se znauser posted image .

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Zivot u dvoje
8.1.2008 10:27:12   
budućamama
sorry, profesionalna deformacija. Jednostavno moram ispraviti ako vidim da nije u skladu sa propisima. user posted image  nije ništa lično, ali ja zaista vjerujem da je u znanju moć i d je bolje biti obaviješten i znati šta može-a šta ne.
Pozdrav

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Zivot u dvoje
8.1.2008 11:19:09   
makana
user posted image
pozdrav drage
ne mislim da me je iko napao
stekla sam utisak - da se brak svodi na papir koji se obezvređuje jer eto može se i bez toga i to puno bolje jer je tu ljubav glavna za razliku od braka koji je prevaziđena kategorija-
neka živi ko kako hoće i to meni ni iz džepa ni u džep niti ću ja biti bolja ili gora osoba bogatija ili siromašnija itd itd
reći ću jasno šta mi smeta kod toga - žena, djevojka pristane na zajednički život samo da bi bila s tim muškarcem koji se eto ne želi vjenčati pa zašto kad nam je ovako bolje bla bla
i žensko pristane!
pa lijepe su i veze, fino je kad se zabavljaš s nekim i momak i ti ne mislite o milion stvari srećete se uredni čisti popeglani nahranjeni i vaše je samo da se lijepo provedete - pa zašto se onda ne bismo zabavljali cijeli život!?!? ali...
sve idemo u sljedeću fazu - nekome je to brak nekome zajednički život
ali ja nikada svoju sljedeću fazu nisam zamišljala kao eto da mi malo probamo živjeti udvoje
neću cimera već životnog saputnika koji će me ispoštovati na takav način da će me odvesti u opštinu i džamiju i formalno i duhovno objaviti da sam mu toliko važna kao i on meni te svojim DA-potpisom obznanjujemo da od tog dana zajedno nešto činimo i gradimo - porodicu
i neće se prenemagati ili biti ga strah od bračnog života (pa često to zovu i vješanjem) jer sam bila prisutna (višeeeee puta bila kuma) kada se tresu kao prutovi, da prave neslane šale, pozli im, jao kako će to oni i još kojekakvih gluposti do one kako su ih žene prevarile da se oni ožene!
a što se tiče papira o bezvrijednosti neću da raspravljam ama baš ni skim jer sigurno da ćemo se svi složiti da živimo od papira tj novca bez papira-isprave ne možeš mrdnuti ni u vlastitoj zemlji, a boga mi i živimo u skladu sa zakonima koji takođe su papiri
a za svaku odluku o životu polagaću ja račune kao i svi ostali za svoje pa neka nas vlastita odgovornost vodi 



_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Zivot u dvoje
8.1.2008 17:30:55   
jaca27
IZVORNA PORUKA: Bosanka

Ma sve je to ok.ali mi nije jasno zasto ljudi koji su za da zive u toj vanbracnoj zajednici,obavezno sklapaju brak kad je beba na putu?zasto je eto tada taj papir bitan???????


potpisujem!!!

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Zivot u dvoje
8.1.2008 21:46:08   
enisa27
Brak je brak...............
Ma sve mi to znamo,i osjecamo sta dobijamo,a sta gubimo ,samo ne zelimo priznati,a ko hoce neka podere taj papir ...
ili cak neka ne sklapa brak uopce i ostane da zivi s partnerom

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Zivot u dvoje
9.1.2008 15:28:55   
vaga


Odgojena sam u vjeri Islamu tako da o životu u dvoje bez braka nikada nisam ni razmišljala. Zbog tog uvjerenja nikada to ne bi ni uradila. Šta se dešava kada se u toj bezbračnoj zajednici rodi dijete??? Zato se većin parova koji tako žive kad beba zakuca na vrata vjenčavaju, pa zašto onda sada ako im taj papir nije važan??? 


Ovo su samo neki od hadisa koji govore o braku.

"Sklapajte brakove i mnozite se, jer cu se ja sutra na Sudnjem Danu ponositi vasom brojnoscu pa makar i nedonoscetom."

Obaveza braka temelji na navedena dva ajeta i mnogim hadisima pa bila ili ne prisutna bojaznost od zinaluka. Kod Ebu Davuda, po navodenju Imami Ahmeda, brak je apsolutna obaveza koja u sebi nosi dobro djelo za pokomost Allahu dzelle sanuhu Zato je brak utemeljen i na ocuvanju i upotpunjenju vjere, kako to Poslanik sallallahu `alejhi ve sellem kaze:

"Ko se ozeni, sacuvao je pola vjere."

 


< Poruku je uredio vaga -- 9.1.2008 15:41:13 >


_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Zivot u dvoje
9.1.2008 16:31:49   
jaca27
IZVORNA PORUKA: vaga




"Sklapajte brakove i mnozite se, jer cu se ja sutra na Sudnjem Danu ponositi vasom brojnoscu pa makar i nedonoscetom."

Obaveza braka temelji na navedena dva ajeta i mnogim hadisima pa bila ili ne prisutna bojaznost od zinaluka. Kod Ebu Davuda, po navodenju Imami Ahmeda, brak je apsolutna obaveza koja u sebi nosi dobro djelo za pokomost Allahu dzelle sanuhu Zato je brak utemeljen i na ocuvanju i upotpunjenju vjere, kako to Poslanik sallallahu `alejhi ve sellem kaze:

"Ko se ozeni, sacuvao je pola vjere."


potpisujem!!

 


(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Zivot u dvoje
9.1.2008 17:42:52   
enisa27
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Zivot u dvoje
26.2.2008 16:25:49   
Sheyma
svako ima svoje, ali ja znam za sebe, vjerujem u Dragog Boga i za mene je to serijatsko i opstinsko vjencanje bilo ulaznica u bilo kakav zajednicki zivot.

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Zivot u dvoje
14.3.2009 18:44:42   
SelmydZany
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Poštujem odluku svakog para da se odluči na zajednički život, i iskreno nemam ništa protiv toga, ali moj odgoj nekako, nije išao u smjeru donošenja "takvih" odluka, tako da ipak mogu reći da sam ja za soluciju - braka.


Slazem se....iako sam jos u vezi,nismo niti jednom spomenuli da bi mogli zivjet prije braka skupa...

_____________________________

Uvijek i zauvijek...
Nasi
Sara i Omar:-)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Zivot u dvoje
14.3.2009 19:13:34   
Ummuisa
Meni je najvažnije da sam vjenčana pred Allahom,  a to znači da sam uz dozvolu roditelja i uz prisustvo dva svjedoka donijela odluku da živim sa svojim mužem...

Isto bitno mi je da sam vjenčana i opštinski, ali to čisto radi nekih mogućih povlastica koje bih imala kao zakonita...

I naravno NE poštujem odluke onih koji se odlučuju na zajednički život samo radi probe, kao što je to danas uzelo maha u 'modernom' svijetu... ali eto živim u takvom svijetu gdje je tako kako je, pa ne obraćam pažnju na takve..



< Poruku je uredio Ummuisa -- 14.3.2009 19:16:06 >

(odgovor članu SelmydZany)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Zivot u dvoje
14.3.2009 19:38:15   
Anoniman
ummuisa, nemam pravo da osporavam to što si ponovo iznijela svoje mišljenje, ali mislim da smo ovo već sve čule i ne znam zašto uvijek iznova naglašavati neke stvari. Slažem se i drago mi je zbog tebe, ali nemoj da opet "kuhaš".user posted image  

(odgovor članu Ummuisa)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Zivot u dvoje
14.3.2009 19:42:39   
andji
Znači opet 'jovo na novo' i ovdjeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Zivot u dvoje
14.3.2009 19:47:47   
lotos
nek zivi kako ko hoce..bitno je da se ljudi slazu sa papirom ili bez njega..

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Unutrasnje stepenice
Miimy

Treba mi preporuka za dobrog majstora koji pravi unutrasnje stepenice , a moze i firma... hvala unaprijed

poznajem (50%)

ne poznajem (50%)


Broj svih glasova: 62

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *