|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hematom i trudnoca
30.12.2010 9:29:55   
Lady26
Hvala ti najljepsa na odgovoru, i ona je citala po forumima i kao vecina zena ima pozitivno  iskustvo, hocu reci da su iznijele trudnocu do kraja....pa se smirila, a ja sam joj savjetovala da mirno saslusa doktoricu i da prihati sve kako bude...nema drugog izbora a ja se nadam i molim dragog Boga da to sve bude ok....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu malena1978)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: hematom i trudnoca
30.12.2010 9:31:34   
Skvo RR
Ja sam pisala, negdje ranije na ovoj temi "o mom hematomu"..imala sam ga dabroston i progesteron inekcije sam dobijala i povukao se...
Sve u svemu iskustvo mi govori, da mora cesce ici na kontrole, jer sve zavisi na kojem mjestu se hematom nalazi.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: hematom i trudnoca
30.12.2010 9:37:54   
Lady26
Pa i ja vjerujem (njoj pise prema fundusu nakupina krvi), dobila je neku terapiju, danas ce joj biti gotovi nalazi krvi i po potrebi ce sutra na UZ...
Drzim palceve.... user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: hematom i trudnoca
30.12.2010 9:50:41   
taurus
Lady ako će ti nešto pomoći i ja sam na početku ove trudnoće imala hematom
bila sam 7-8 sedmica trudnoće, javili su mi se jaki bolovi zbog kojih sam odmah otišla u bolnicu
dr. mi je rekao da vidi hematom koji je lociran ispod user posted image , te da joj ne bi trebalo škoditi
rekao mi je da se hematom može sam resorbovati (što je i bilo u mom slučaju) ili se može javiti krvarenje, pa da se ne prepadnem
morala sam na strogo mirovanje i utrogestan
iza toga sam u nekoj 18 sedmici imala krvarenje ali uzrokovano skraćivanjem grlića, ali to nije imalo veze sa hematomom

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: hematom i trudnoca
30.12.2010 13:24:53   
mišur
I ja sam imala hematom u drugoj trudnoći, javio se negdje u 8. sedmici i povukao negdje u 15-oj-
Dobila sam krvarenje i tako i saznala da imam hematom.
Pila sam Utrogestan i strogo mirovala, i tako se i povukao.


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: hematom i trudnoca
10.1.2011 9:17:08   
disaaa
hvala na odgovorima
na moju nesrecu moja se trudnoca zavrsila u 17 nedjelji :-(
sto ne zelim svim ostalim mama koje imaju hematom,neg suprotno
neg proporucujem redovne kontrole i mirovanje strogo

pozdrav svima

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: hematom i trudnoca
27.1.2011 8:25:38   
Skvo RR
Opet ja...user posted image user posted image

Opet imam hematom, imala prosli put, sada opet i u ovoj trudnoci...pa dobro...nadam se da ce pu pu nestati kao i prosli put.  Terapija 2x2 utrogestan i apauriin.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: hematom i trudnoca
27.1.2011 9:09:09   
Neca xxx
Draga Skvo, nemoj da brines. Imala sam i ja hematom i isto kao i ti koristila sam utrogestan i hvala Bogu, nestao je. Sada imam lijepu i zdravu bebicu. Samo se malo pripazi, nemoj da se forsiras i uzivaj! user posted image  Sve ce biti ok! Sretno! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: hematom i trudnoca
1.2.2011 17:09:54   
stefania
i ja da se pridruzim, sad evo iscitah temu, nisam ni znala da postoji. Draga Skvo vjerujem da ce kod tebe sve biti super. i sama imam tj imala sam neki hematom, za koji mi niko nije nii rekao da postoji, sada sam u 21, sedmici (hvala Bogu) a prokrvarila u 19. sedmici. Sad sam na strogom mirovanju, krvarila tri-cetiri dana, mislila sam da cu siznuti. tamno smedja krv za koju je dok rekao da je ostatak nekog hematoma, ali mi nije rekao da li se to povuklo ili je jos tu, a ja glupaca nisam pitala. sad pijem apaurine, skinuo me doktor s dabrostona, ali ja nisam dobila nikakve lijekove koje ovdje pominju ostale...uopste ne znam da li je to dobro ili loseuser posted image
disaaa, jako mi je zao zbog tvoje bebe...zaista te shvatam i zelim ti sve najbolje, puno snage i srece u buducnosti
nastavljam piti apaurine i stravicno se bojim kontrakcija i krvarenja

_____________________________

svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujemo

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: hematom i trudnoca
13.5.2011 11:32:15   
sandran
Zdravo svima.  Zelim podijeliti svoja iskustva sa vama. Imam sina od 4 god.i ta trudnoca je bila "skolska".  Nakon toga sam imala dva spontana. Zapravo,prvi put otkucaji srca se nisu formirali i radjena mi je kiretaza,a drugi put sam imala hematom i najprije oskudno krvarenje bez bolova. Primala sam progesteron injekcije ali ipak je doslo do veceg krvarenja,bolova i spontanog u 8. nedjelji. Sada sam ponovo trudna,ponovo imam hematom,primam injekcije progesteron svaka 3 dana. Trenutno sam u 8.nedjelji i opet je poceo smedji iscjedak,sluz i krvarenje. Mirujem strogo. Doktor kaze da se to sliva hematom i da moze biti nekad jace,nekad manje,a ja sam u strahu,jer je bilo identicno proslog puta.Na ulz je sve ok,beba plod vitalan i razvija se kako treba.

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: hematom i trudnoca
13.5.2011 12:52:05   
disaaa
Zdravo sandran, dobro dosla...ja ti isto preporucujem strogo mirovanje,jer za hematom i nema neke druge opcije osim mirovanja,,,a to sto imas iscjedak smedji il krv to je dr. vjerojatno u pravu,,,i sama sam imala taj hematom i nosenje ulozaka danima,,,,hematom nije uvjek opasan,postoji dvije opcije kad je blizu posteljice i kad je na grlicu maternice,,,na grlicu je bezopasan i moze biiti cjelu trudnocu,,ovaj je malo opasniji kod postejice al mirovanje i terapija moze to sve da sanira,,,bitno ti je da se smanjuje da se cisti,na utz kad si dr. ti vjerojatno kaze koliko se smanjio,i sama mozes na nalazu da vidis,da usporedis nalaze,,,mirovanje i ne sikiranje,,,,uzivaj u trudnoci....i Bog ce dati da sve bude uredu..pozzz

(odgovor članu sandran)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: hematom i trudnoca
13.5.2011 14:27:12   
sandran
Disaaa,hvala puno na odgovoru.  Meni je doktor rekao da je hematom na zidu materice,a i sama na slicici sa ulz vidim hematom na jednoj,a plod na drugoj strani.  Iskreno se nadam najboljem i sebe ubjedjujem da se to sliva hematom i da ce se smanjiti ali zbog prethodnih iskustava ipak ne mogu skroz biti opustena.

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: hematom i trudnoca
13.5.2011 14:32:33   
koka i po
IZVORNA PORUKA: sandran

Zdravo svima.  Zelim podijeliti svoja iskustva sa vama. Imam sina od 4 god.i ta trudnoca je bila "skolska".  Nakon toga sam imala dva spontana. Zapravo,prvi put otkucaji srca se nisu formirali i radjena mi je kiretaza,a drugi put sam imala hematom i najprije oskudno krvarenje bez bolova. Primala sam progesteron injekcije ali ipak je doslo do veceg krvarenja,bolova i spontanog u 8. nedjelji. Sada sam ponovo trudna,ponovo imam hematom,primam injekcije progesteron svaka 3 dana. Trenutno sam u 8.nedjelji i opet je poceo smedji iscjedak,sluz i krvarenje. Mirujem strogo. Doktor kaze da se to sliva hematom i da moze biti nekad jace,nekad manje,a ja sam u strahu,jer je bilo identicno proslog puta.Na ulz je sve ok,beba plod vitalan i razvija se kako treba.


ovo je najvaznije.ja sam imala hematom odmah pored bebe i krvarila sam.primala sam progesteron i pila dabroston tablete.sve dok je plod u redu i razvija se normalno blago krvarenje ne treba da te brine.strogo mirovanje je najvaznije .

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu sandran)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: hematom i trudnoca
13.5.2011 14:34:55   
disaaa
potpuno te razumijem,da sad ne bude bas crnjak za tebe,imam iskustva sa tim hematomom,al nebi da ti pisem da sebi nebi ti umisljala,al znam da ako je na zidu maternice da nije opasan,mozes malo iscitati sta su zene prije pisale,,kod mene je bio uz plod sami i kako je beba rasla samo se lijepio vise,,a slabo je smanjivao se,,tebi nece ako Bog da nista napraviti lose,,,a vjerujem zbog tvog iskustva prije da je strah veci,,al samo STROGO MIROVANJE OBAVEZNO!!!!

(odgovor članu sandran)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: hematom i trudnoca
13.5.2011 14:38:54   
dijana79
sandran  moja prijateljica je skoro imala hematon moralaa je ležati u bolnici mjesec dana i poslije toga kući na strogo mirovanje njoj je prva bebica a to joj se desilo negdje u 13 nedelji sad je hvala bogu dobro već je u šestom mjesecu al mora i dalje mirovati tako sandran miruj  i nemoj ništa teško raditi i  to će proći sretno.

(odgovor članu sandran)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: hematom i trudnoca
13.5.2011 15:03:34   
sandran
Svima zahvaljujem na odgovorima i podrsci.   Mirujem,ne mrdam,osim sto disem i jedem :-)

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: hematom i trudnoca
13.5.2011 15:22:03   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: sandran

Zdravo svima.  Zelim podijeliti svoja iskustva sa vama. Imam sina od 4 god.i ta trudnoca je bila "skolska".  Nakon toga sam imala dva spontana. Zapravo,prvi put otkucaji srca se nisu formirali i radjena mi je kiretaza,a drugi put sam imala hematom i najprije oskudno krvarenje bez bolova. Primala sam progesteron injekcije ali ipak je doslo do veceg krvarenja,bolova i spontanog u 8. nedjelji. Sada sam ponovo trudna,ponovo imam hematom,primam injekcije progesteron svaka 3 dana. Trenutno sam u 8.nedjelji i opet je poceo smedji iscjedak,sluz i krvarenje. Mirujem strogo. Doktor kaze da se to sliva hematom i da moze biti nekad jace,nekad manje,a ja sam u strahu,jer je bilo identicno proslog puta.Na ulz je sve ok,beba plod vitalan i razvija se kako treba.


Dobro dosla na forumuser posted image I meni se nakon prve skolske trudnoce u ovoj sada pojavio hematom. Plod je kao i kod tebe vitalan i ja sam samo u vrijeme mjesecnice slabo krvarila. Meni je hematom bio iznad ploda i veci nego plod. Dva tjedna sam strogo mirovala i pila dabroston i apaurin po potrebi. Nakon toga ne mogu ti reci da sam bas bas mirovala, setala sam, kupala presvlacila dijete i sve ostale kucanske poslove, osim sto je muz uskakao gdje je mogao posebno ako bi trebalo dignuti nesto tesko i sl. Sad sam 5 mj. trudna i trudnoca je normalna, tako da strpi se malo na pocetku, poslije sve moze biti ok, pa i skolski kao i prvog puta. Sretnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sandran)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: hematom i trudnoca
13.5.2011 17:51:15   
Selma.A.M
Sandran dobro došla na forum user posted image

Ja sam u svakoj  trudnoći imala taj hematom,prvu sam iznjela sa hematom, nakon toga sam imala par gubitaka hematom je bio uzrok,i sada evo i ovu trudnoću iznosim sa njim....Kod mene se uvijek pojavi sa desne strane i u prvoj trudnoći malac je sam izgurao ga vani kako je rastao..U ovoj trudnoći sam prokrvarila u 8 nedelji primala Progresteron pila dobroston i mirovala u 12 nedelji sam jako prokrvarila,na kontroli je utvrđeno da su kod jednog ploda prestali otkucaji srca i to baš koji se nalazio sa desne strane,ali je drugi bebač ostao (trudnoća je bila blizanačka) I eto polako ovu trudnoću iznosim,ostalo je još 2,5 mjeseca aBd....Od hematoma nema ni traga je ga ovaj bebi izgurao van user posted image ...
Predpostavljam kroz što prolaziš,puno žene se u trudnoći nažalost suoči sa tim krvarenjima zbog hematoma...Izdrži,odmiruj samo dok bebi malo ojača,najkasnije do 3 mjeseca,pa će ti koliko -toliko biti lakše,jer obično hematom tada nestaje(bude izguran van ili sam ode)

user posted image user posted image




(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: hematom i trudnoca
14.5.2011 11:16:37   
sandran
Hvala na odgovorima. Lijepo je cuti pozitivna iskustva.   Meni se pojacalo krvarenje pa sam jutros primila progesteron injekciju,pa cu ponovo za dva dana. Nadam se da ce mi doktor  tada uraditi i ulz,rekao je da cemo vidjeti zavisno od situacije.Kada bih bila sigurna da je to od hematoma i da mora tako po malo da "curka" bilo bi lakse,ali me sve strah da ne dodje do veceg krvarenja i plod ode. Doktor kaze da sam zasticena progesteronom,ali bila sam i prosli put,pa eto nista od trudnoce. Ali, kazu da je svaka trudnoca individualna pa se nadam da ce ovaj put konacno opstati. Inace,strogo mirujem,ne ustajem skoro nikako. Pozdrav svima,pa pisite iskustva sa hematomom.

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: hematom i trudnoca
19.5.2011 13:54:02   
tinakupina
ja se priključujem ovoj temi jer sam danas upravo saznala da imam hematom. ništa do sada nisam znala o tome a sada sam jako uplašena (prestravljena). trudnoća je tek 6 tjedana a hematom je smješten iznad gestacijske vreće i dosta je velik...jako bi htjela ovu bebicu, ne bi da se ništa ružno desi. dobila sam progesteron i mirovanje. ne znam da li mogu na osnovi preporuke ginekologa o mirovanju tražiti bolovanje?


(odgovor članu sandran)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: hematom i trudnoca
19.5.2011 15:03:31   
sandran
Cao. Naravno da mozes i moras otvoriti bolovanje. Ja sam prethodno pisala o hematomu.  Isto sam primala progeseron svaki treci dan, i strogo mirovala kuci,ali posto mi se svako malo javlja braonkasti trag ljekar me uputio na bolnicko lijecenje. Bila sam tamo 3 dana i sve je ok sa plodom. Radili su mi pregled i vaginalni ulz. Hematom postoji i dalje 13*5mm.  Terapija utrogeston 3 puta vaginalno i progesteron injekcije na 7 dana.  Ocekuju da se hematom resorbuje. Ja i dalje nastojim da sto vise odmaram. Nemoj se plasiti,ali otvori bolovanje i miruj,jer su prva tri mjeseca dok plod ne ozivi najbitnija.

(odgovor članu tinakupina)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: hematom i trudnoca
19.5.2011 17:01:38   
sandran
Cao spotrymama. Htjela sam te pitati je li se tebi taj hematom koji si imala sam resorbovao ili je pukao. Meni su rekli,posto mi se cesto javlja braonkasti trag da se to sliva od hematoma,ali mi nije jasno kako moze sam da nestane bez krvarenja.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: hematom i trudnoca
5.12.2011 12:23:44   
nermina_
ja sam u 10. semici trudnoce i od pocetka mi je ustanovlljen hematom. bila sam prije par dana na kontroli, beba je dobro, lijepo se razvija, kcs uredni, crl 14.5 mm ali me brine taj hematom. iz vasih iskustava koje sam procitala ovdje vidjela sam da u vecini slucajeva bude sve ok, pa se nadam da ce i kod mene. propisan mi je utrogestan i apaurin i mirovanje. nemam krvarenja i nisam nikad ni imala samo imam blage kontrakcije koje se uglavnom jave kad se malo umorim. misrujem koliko mogu jer imam sina od 2 godine pa to mirovanje i nije bas moguce u potpunosti, ali eto mirujem koliko mogu. nadam se da ce sve biti ok.

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu sandran)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: hematom i trudnoca
5.12.2011 12:30:37   
disaaa
nermina mirovanje je jedini savjet koji mogu da ti dam,,vjerujem da zbog bebca ne mozes bas ni mirovati,,al et iskoristi svaku priliku da prilegnes,,bit ce to sve ok aBd

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: hematom i trudnoca
5.12.2011 12:34:24   
nermina_
hvala ti disaaa na odgovoru i podrsci. bice valjda sve ok. pozzzz za tebe!

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *