|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hematom i trudnoca
5.12.2011 13:11:05   
disaaa
nema na cemu,,tu smo jedna za drugu,,a ti draga cuvaj se i odmarajuser posted image

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: hematom i trudnoca
14.12.2011 11:32:17   
Anoniman
Da li neko zna sta se desava s plodnom vodom kod prisustva hematoma i stalnog krvarenja u trudnoci? da li je ta plodna voda normalna ili je krvava? ako je krvava, sta se onda desva s bebom, utice li to kako na nju?

(odgovor članu disaaa)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: hematom i trudnoca
14.9.2012 12:37:43   
Apotekarka
Ja sam trudna 9 tjedana uocen mi je mali hematom istmicno u resorpciji....Sto to znaci u resorpciji je li to znaci da se raspada,prolazi....
Doktor mi je dao utrogestan vaginalete da koristim nije mi rekao strogo mirovanje nego da ne dizem tesko i da malo vise odmaram,je li tko imao sliucan slucaj
Nisam krvarila zasad

< Poruku je uredio Apotekarka -- 14.9.2012 12:38:02 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: hematom i trudnoca
14.9.2012 12:39:48   
Lejla Ka
"u resorpciji" znači da ga tijelo samo po malo razlaže i otklanja. Također znači da ne krvariš i idalje pa da se hematom povećava već je to nešto što se desilo i sad prolazi.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: hematom i trudnoca
14.9.2012 12:41:29   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Ja sam trudna 9 tjedana uocen mi je mali hematom istmicno u resorpciji....Sto to znaci u resorpciji je li to znaci da se raspada,prolazi....
Doktor mi je dao utrogestan vaginalete da koristim nije mi rekao strogo mirovanje nego da ne dizem tesko i da malo vise odmaram,je li tko imao sliucan slucaj
Nisam krvarila zasad


Upravo tako, razgraduje se, nestaje.... Imala sam i ja i to veliki, i sve bilo okuser posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: hematom i trudnoca
14.9.2012 12:46:13   
ivanai
pozdrav cure ja sam sad u 11 nedenji trudnoce nosim blizance prije 10 dana sad dobila jako krvarenje i zavrsila u bolnici gdje mi je receno da je procurio hematom krvarenje stalo posle nekih sat dva sa bebama hvala bogu sve ok. na otpustu su mi reki da je ostao samo mali djelic hematoma jos uvjek sam imala kafeni iscjedak receno mi je strogo mirovanje do kontrole to podrazumjeva krevet -vc. ja se sad dobro osjecam i iscjedak je prosao al sam isprepadana da se ukocim svaki put ako me samo malo zigne stomak.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: hematom i trudnoca
14.9.2012 12:47:39   
Apotekarka
U prosloj trudnoci sam imala hematom u organizaciji i morala na strogo mirovanje pa me sad malo zacudilo i bio je veci nego ovaj a i stomak me vise bolio nego sad,sad povremeno i malo....Maleni je velik pa ga ne dizem,muz mi pomaze iznese ves da kacim,usisa ja oko rucka,sudja,mada sam 3 dana prje pregled i otkrica hematoma prala zavjese i prozore nisam znala da ga imam i nisam osjetila znatnoh tegoba

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: hematom i trudnoca
14.9.2012 12:49:27   
Apotekarka
ivanai i ja am s prvom trudnocom uz hematom i krvarila i bila isprepadana najvaznije je da mirujes trenutno ja sam s 4,5 mjeseca trudnoce tad zivnula i bila ona stara s tim da me je stomak po dnu bolio cjelu trudnocu

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: hematom i trudnoca
14.9.2012 13:10:36   
Full Moon
ivanai, i meni se desilo krvarenje u 12. sedmici, najvaznije da mirujes, bez stresa, znaci normalno se ponasaj, samo ne dizi nista, sto vise se opusti, ljeskari, a pijes li neku terapiju zbog toga, npr. utrogestan?
Meni je taj iscjedak bio skoro mjesec dana, bude pa prodje i sve tako, sve dok nije svjeza krv to je ok, znaci ta tamna je boja ciscenja tog hematoma, sretnoooouser posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: hematom i trudnoca
14.9.2012 15:07:46   
ivanai
cure hvala vam sto ste se javile. od terapije koristim utrogestan 3x2 tablete jos od pocetka trudnoce inace je trudnoca posle vto posle sest godina cekanja pa sam onda jos vise uplasena hoce li sve dobro proci. odmaram i nadam se dace sve biti uredu.

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: hematom i trudnoca
6.10.2012 11:40:06   
kinder surprise
Da se i ja javim sa slicnim problemom,...tek prije par dana sam otkrila da sam trudna,i na uz mi je dr.rekla da beba ima hematom,...ali mi nista nije dala,...dan poslije odem privatno i ponovo uradim uz,dr.nije bila sigurna da li je zaista hematom ili ne,ali mi je dala dabroston 2x1,nisam imala krvarenja niti smedji iscjedak kao ostale... da li da pijem taj dabroston ili ne,

(odgovor članu ivanai)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: hematom i trudnoca
6.10.2012 12:49:51   
Full Moon
kinder, kako si napisala znaci nemas ti nego beba hematom?

(odgovor članu kinder surprise)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: hematom i trudnoca
27.12.2012 13:03:40   
kaye
Evo da i ja podijelim iskustvo.

U 5oj sedmici sam, na uz plod se vidi uredno unutar maternice s tim da je jos jako mali. İspod polda je manji hematom, sad zasad dr mi nije nista dao da koristim do sljedeceg pregleda za sedam dana. Jednom sam imala manje krvarenje tamno crveno, a sada je to rjedje i smedjkaste boje. Mirujem ali ne bas strogo jer nemam mogucnosti bolovanja. Ne dizem tesko, nema sexa, kada mogu sto cesce legnem. Valjda ce se povuci, prva mi je trudnoca srce mi stane kad mislim da se nesto moze desiti bebi. İako mi je sve to novo nemam nekog izrazitog majcinskog ocjecaja, doduse kad pogledam na uz osmjeh se sam javi :-)

Da li nakon nestanka hematoma moguce se vratiti iole normalnom zivotu, malo vise rada kretanja malo sexa :-)

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: hematom i trudnoca
27.12.2012 13:11:35   
kaye
Jos jedno pitanje kada se moze vidjeti je li jedan ili dva ploda, s obzirom da je jako rano?

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: hematom i trudnoca
27.12.2012 14:30:23   
Full Moon
kaye, ti ces vjerovatno morati mirovati dok on ne nestane, pretpostavljam da ce se ocistiti a po tome sto pises, krvarenje, vec se i cisti, i da naravno da ces se vratiti normalnom zivotu, ako nista onda u 9. mjesecu, hahahah, zelim ti srecu i sto zdraviju trudnocuuser posted image

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: hematom i trudnoca
27.12.2012 14:55:17   
kaye
Hvala na odgovoru. Sve mi je ovo novo pa sam valjda od onih uzbudjenih novih za svaku sitnicu :-)

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: hematom i trudnoca
31.12.2012 16:08:29   
kaye
Culi smo danas otkucaje srca user posted image user posted image koji osjecaj jao neopisivo. Hematom je jos tu, kao malo manji, s tim da ja vec tri dana nemam krvarenje niti smedji iscjedak. Samo me taj hemat brine da se hocu rijesiti pa da budem mirna.

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: hematom i trudnoca
23.1.2013 16:25:59   
amab
Pozdrav svima, imam sličan problem ali nisam sigurna da imam hematom. Trudna sam već 16 sedmica i bila sam na 4 kontrole beba se razvija dobro, ali konstantno imam neki iscjedak bjel-žučkast-nekada sa malo sukrvice koja je tamnija i to traje skoro od početka ali ne konstantno već par puta u toku mjeseca.Doktor je rekao da se pripazim ali i ne da strogo mirujem , na početku je utvrdio da imam ciste koje se uglavnom povlače pa neznam da li ti iscjedci mogu bitiod njih. Prije sedam dana sam otišla hitno na kontrolu jer mi se pojavio malo jači krvav iscedak, nakon UZ na kome je sve bilo o.k dao mije da pijem Mg-300 i apaurin po potrebi. Da li je neko imao slična iskustva, stomak me ne boli osim kad napravim neke nagle poteze, ili kihnem a nisam u nekom odgovarajućem položaju, poslije magnezija i apaurina neosjećam pritisak u donjem djelu stomaka,,, najviše me ubija ova neizvjesnost,,,ako je neko imao slična iskustva plizzz pomoć.

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: hematom i trudnoca
23.1.2013 16:34:21   
kula
Draga, jesi li radila vaginalne briseve, jer je moguće da imaš gljivice koje iritiraju sluznicu maternice pa zato imaš jak iscjedak.
Jesi li vadila nalaze krvi i urina, možda imaš i neku urinarnu infekciju?
Ja sam imala hematom, pojavio se u 7. sedmici, resorbovao se, tj nestao u 12.sedmici i nisam nikako imala krvav iscjedak.
Imam dosta tzv. bijelog pranja i za to mi je doktor propisao canesten vaginalete...

(odgovor članu amab)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: hematom i trudnoca
23.1.2013 19:57:16   
amab
Nalaz krvne slike i urina je uredu, uz sasvim malu infekciju za što sam dobila antibiotike tako da je to dktor isključio. Taj iscjedak ce pojavi ako npr. imam problem sa tvrdom stolicom pa poslije toga ili ako sam dugo na nogama pa onda zna da me malo zaboli u donjem djelu stomaka i onda se to javi U petak cu na kontrolu pa razmišljam da odem na bolovanju dok ležim sve je o.k.. Jedna od opcija(tako sam negdje pročitala) jeste pucanje kapilara u donjem djelu posteljice usput doktor je rekao nešto da je donji dio u obliku blagog y , a kad je žena skroz zatvorena to je u obliku slova T a kad si otvoren u obliku V e sad ja samo predpostavljam idem redovno na kontrole doktor je stvarno o.k i vjerujem mu pa ne znam ja očekujem da ce to stati tako bude par dana niko sretniji od mene i opet problem :(

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: hematom i trudnoca
24.3.2014 19:16:13   
maca76
Drage moje...Ja sam u 8 tjednu i od pocetka imam stalna krvarenja. Receno mi je da imam hematome od kojih povremeno krvarim . Sto se tice krvne slike i ploda sve je ok. Pijem dabroston 3×1 i strogo mirovanje. Interesuje me hoce li to stati ...do koje nedelje? Brine me,jer sa prvom trudnocom nisam imala problema.

(odgovor članu amab)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: hematom i trudnoca
25.3.2014 8:28:22   
Janaaa
Draga maca76, ja imam negativno iskustvo s hamatomom. Ali ima i dosta mama kojima se ta prica s hematomom pozitivno zavrsila.
Zelim ti puno srece.
imas vise o krvarenju i hamatomima na temi krvarenje na pocetku trudnoce.

(odgovor članu maca76)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: hematom i trudnoca
25.3.2014 9:30:10   
maca76
Hvala,Janaaa na odgovoru. Obavezno cu pogledati na

(odgovor članu Janaaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: hematom i trudnoca
25.3.2014 9:31:30   
maca76
Hvala,Janaaa na odgovoru. Obavezno cu pogledati na toj temi...

(odgovor članu Janaaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: hematom i trudnoca
25.3.2014 10:15:25   
Merylin
ja sam imala hematom koji je bio veći od ploda, nestao je oko 13 sedmiceuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu maca76)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *