|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj djeteta
27.2.2010 0:33:16   
sporty mamaa
Ja sam negdje procitala da kaznjavanje djeteta, ono u smislu da ga se ostavi u sobi pocinje tek oko 2.godine zivota i to po jedan minut za svaku godinu, znaci 2 god, dva minuta... Po potrebi ponovitiuser posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Odgoj djeteta
27.2.2010 0:37:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Joj danas je moja cujica izmislila novu foru koja me stvarno plasi... A to je kad joj se nesto ne dopusta pocne govoriti nesto kao aaaaaaa, sva ali bas sva se ukoci i pocne tresti sve dok joj ne dadnem sto trazi... Sta da radim??? Inace ona je velika mudrica ja ne mogu vjerovati kakvu memoriju ima, neki dan joj ja bezveze brojala do pet, danas se zabila u kut i ponavlja jedan, dva, ti, cetiji, pet...Ja se izbezumilauser posted image


a moja malena legne na pod i lupa nogama i rukama vrišteći, ne rijetko i glavom udari od parket al kod mene to ne prolazi, uglavnom tersa mm, tako da sam ljuta na njega jer ju je razmazio user posted image
Ne kaže se džaba "strogo ko sa malim djetetom"
Ja sam za strogoću user posted image
Npr kad mm legne na trosjed ona se odma penje po njemu, skače mu po glavi, ne da mu mira ni jedan sekund a kad ja legnem na trosjed meni rijetko pridje, ja samo kažem "NE, mama odmara, idi igraj se", snesem je s mene user posted image  i ona ode u miru a mm bi sad primjenio moju metodu al kasno Marko na Kosovo dodjeuser posted image user posted image user posted image  njega ne doživljava ozbiljnouser posted image i toliko se rasplače i napravi frku kad on to uradi da me glava zaboli

< Poruku je uredio veeseelaa -- 27.2.2010 0:41:27 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Odgoj djeteta
27.2.2010 0:46:27   
veeseelaa
i kad je ja ružim nipošto ne dozvoljavam da je neko od prisutnih uzme u naručje i smiri, nek se ljuti i plače al nema podilaženja ni od koga
Tako da je već počela da konta da samnom ne može lakouser posted image  pa sve manje i manje se ljuti na moje odbijanje da joj udovoljim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Odgoj djeteta
27.2.2010 0:49:59   
sporty mamaa
Lopovi su oni, koriste sto mogu i sto im prolazi kod nas... Nekad mi jednostavno dosadi da non stop govorim ne ne, ima dana kad stalno radi nestasluke, otkako smo se preselili u novi stan, samo otvara ladice, iako se i ustine za prst i sve, penje se po stolu, dira tipke po tv-u, radijatoru, dvd-u, ma tek sto uspijem da je odvratim od jednog ona hop za nesto drugo... Nekad su mi zivci na tankoj nozi, a kad je podem udarit(a ni ne osjeti udarac) toliko joj bude krivo da place narednih 10 min... Sad je u fazi da se neda presvuc, zapravo skinem joj oelenu i onda pobjegne i neda da joj obucem drugu, a kad je podem uzeti govori da ce pisati tutu i stvarno sjedne na tutu, ali cim se ja okrenem pobjegne s tute... I tako u nedogled...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Odgoj djeteta
27.2.2010 1:03:16   
veeseelaa
tvoja je starija pa je namazanija a ni ovoj mojoj nije mane al opet mislim da se te njihove bubice mogu izbiti iz glave, kad vide da ne pale šta ondauser posted image  neće do ujutru tersatiuser posted image
I meni nekad dosadi da govorim to famozno NE, NE tada je pljusnemuser posted image user posted image  i ona skonta da je kraj zezanju, mada nekad kažem stalno joj ja nešto ne dam, branim, otimam iz ruku pa ispadoh ja zločesta a mm svetacuser posted image user posted image  još će dijete počet plakati kad vidi da dolazim kući s poslauser posted image  
MM ide linijom manjeg otpora, poltron praviuser posted image  danas ga pita moj brat kako sluša malena kad ti je supruga na poslu, veli dobro, ja joj sve pustim da bude po njenomuser posted image  a ja s vrata glumim Gargamelauser posted image  pa mi nekad bude i žao i dolje mi da user posted image  al ne posustajem, ko user posted image  sam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Odgoj djeteta
27.2.2010 1:07:21   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i kad je ja ružim nipošto ne dozvoljavam da je neko od prisutnih uzme u naručje i smiri, nek se ljuti i plače al nema podilaženja ni od koga
Tako da je već počela da konta da samnom ne može lakouser posted image  pa sve manje i manje se ljuti na moje odbijanje da joj udovoljim


Mi nasu moramo uzeti, jedno od nas jer ako ona place vise od pet minuta odma pocinje povracanje i gusenje...

Ako ja moju naruzim, onda ona leti babi i zna da sam ja ljuta na nju i sve dolazi posle da mi se priljubi i uliziva se...

Ja stvarno neznam sta da joj radim :S

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Odgoj djeteta
27.2.2010 1:11:39   
veeseelaa
prvi put čujem, čuj povraćanje i gušenje
Uh sestro pa ti si u pravom belajuuser posted image  kako to? od velikog plakanja?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Odgoj djeteta
27.2.2010 12:57:08   
Nejrica
E vala je i meni to NE,NE vise dojadilo.Najgore je sto on onog momenta kad mu to kazem,stane,ali nakon 10 s ponovo nastavi...jooooj...i Kerim otvara sve moguce ladice,vadi sudje,pa vec ime modricu na licu od drske od sudopere.U posljednjih nekoliko dana vristi kad nesto hoce da mu dam...ja ga pustim...skontace da mu ne pali.

_____________________________

Veliki decko 24.02.2009.
Mala mrva 06.06.2014.

Sad je to, to!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Odgoj djeteta
27.2.2010 13:10:27   
remzy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i kad je ja ružim nipošto ne dozvoljavam da je neko od prisutnih uzme u naručje i smiri, nek se ljuti i plače al nema podilaženja ni od koga
Tako da je već počela da konta da samnom ne može lakouser posted image  pa sve manje i manje se ljuti na moje odbijanje da joj udovoljim



user posted image user posted image user posted image user posted image
Kod mene je Ambera u takvom uzrastu da ona sve hoce ,ali ono sto nije za nju ,ma nema teorije,nikakve,da dobije!!!
Otplace ona i poslije se smiri i sve ok!!!

a joj jeste mi krivo zbog posta koji nije prosao!!user posted image user posted image ali evo pokusat cu ponovo da ga napisem
Lamija je imala 2ipo god .Mi prolazili pored diki komerca (trgovina igracaka)i ona hoce igracku i ja joj kazem nemoze ona pode vristati i bacati se po podu ,ja je uprtim i unesem u stan ,prvo je ostavim da se isplace ,a onda je stavim pored sebe ,a uzmem puc-puc(prut)i kazem joj da nemoze tako da se ponasa i ako bude bezobrazna da ce dobiti puc puc po guzi ,a ona ce meni nece nece ,a ja stvarno uzmem prut i pucnem je ,a ona se uozbilji!!!
kasnije kad smo izlazili napolje ili kad nesto hoce a nemoze dobiti ,ona sama kaze ne-ne puc -puc!!!user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Odgoj djeteta
28.2.2010 16:07:55   
sporty mamaa
Joj dobro si ti to, moja se ne boji sipke, jer je niksd nismo udarali s njom, a neko rece i ona se pocne cenuti i povracati kad joj se nesto neda... Znam da je to sve gluma, ali opet moram je uzeti o ona to koristi da bi nastavila isti nestaslukuser posted image

A moram je pohvaliti, sinoc ja peglala ves i ona sva vazna meni dodaje jedno po jedno od garderobe i onda joj ja kazem kako je ona pametna i dobra i velika cura... A ona sva sretna a ima samo 19 mj, onda joj kazem "Ako ti nije tesko molim te odnesi ovo u wc u prljavi ves", ona sva vazna odnese i dode trazi jos da je zaposljavam... Kaze svekrva blago tebi vec te slusauser posted image


(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Odgoj djeteta
28.2.2010 16:11:28   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

prvi put čujem, čuj povraćanje i gušenje
Uh sestro pa ti si u pravom belajuuser posted image  kako to? od velikog plakanja?


tako je od rodjenja... dok je bila skroz beba i nije se dizala samo sto pocne da place morala sam je uzeti jer sam se bojala da nebi povratila i ugusila se... sad je malo ko lakse....

Najvise povraca ako duze place, al ono pravo da place a ne samo kenkanje... ali lopuza skuzila, pa cim joj nesto nije po njenom odma sama sebi izaziva povracanje.... sreca pa znam ih razlikovati ;)

A gusenje joj dolazi od tog povracanja, valjda na mene jer i ja se uvijek gusim kad povracam user posted image

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Odgoj djeteta
4.3.2010 14:51:08   
Suzana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Joj danas je moja cujica izmislila novu foru koja me stvarno plasi... A to je kad joj se nesto ne dopusta pocne govoriti nesto kao aaaaaaa, sva ali bas sva se ukoci i pocne tresti sve dok joj ne dadnem sto trazi... Sta da radim??? Inace ona je velika mudrica ja ne mogu vjerovati kakvu memoriju ima, neki dan joj ja bezveze brojala do pet, danas se zabila u kut i ponavlja jedan, dva, ti, cetiji, pet...Ja se izbezumilauser posted image


a moja malena legne na pod i lupa nogama i rukama vrišteći, ne rijetko i glavom udari od parket al kod mene to ne prolazi, uglavnom tersa mm, tako da sam ljuta na njega jer ju je razmazio user posted image
Ne kaže se džaba "strogo ko sa malim djetetom"
Ja sam za strogoću user posted image
Npr kad mm legne na trosjed ona se odma penje po njemu, skače mu po glavi, ne da mu mira ni jedan sekund a kad ja legnem na trosjed meni rijetko pridje, ja samo kažem "NE, mama odmara, idi igraj se", snesem je s mene user posted image  i ona ode u miru a mm bi sad primjenio moju metodu al kasno Marko na Kosovo dodjeuser posted image user posted image user posted image  njega ne doživljava ozbiljnouser posted image i toliko se rasplače i napravi frku kad on to uradi da me glava zaboli


Carica si Veso. user posted image I svaka čast na principijelnosti, to je najbitnije.
Ja već imam osjećaj da ću u mnogo toga pogriješiti. user posted image




_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Odgoj djeteta
4.3.2010 15:54:02   
emma.L
Mislim da je lakše mamama koje su sa djecom odgojiti djecu kako treba. Zaposlene mame prvo nemaju srca tući i dovoditi djecu u red nakon što ih ne vide po 10 sati. Evo, jutros je Ema spavala kad sam pošla na posao i vidjet ću je u pola 6, opet ako ne bude spavala. I onda se trudim provesti kvalitetno vrijeme s njom u igri tih tri sata što nam je preostalo. Naravno, kada pravi belaj (ruši pepeljaru, pali i gasi šporet, skače na glavu sa trosjeda), držim i ja predavanja i ponavljam ne-ne i pucnem je uredno. Kada se krevelji bez potrebe, stavim je na ignore. Ali me srce boli, a mislim da sve to ne bi bilo tako da sam ja s njom kući. Jer kad nani kmeza, ova se na glavu posadi da joj ugodi, a ne da joj skrene pažnju s toga ako je već neće naučiti da nešto ne može dirati / raditi. Kad nani neće da ostane u krevetu, nana je ljulja, iako smo zabranili to. Kad nani pravi scenu u trgovini jer hoće odmah tu da guli i brlja po banani, nana se smije i kupuje tu bananu i trza se s njom do kuće umjesto da ostavi bananu i spodbije je i pravac kući - nema ni parka, ni šetnje. Dakle, problem su u odgoju i dvostruki standardi, ma koliko djeca bila svjesna kome mogu, a kome ne mogu provoditi bubice. Ili primjer telefona; moj tata je u Mostaru i kad bi nazvao doma, traži Emu i nana uredno da ovoj slušalicu iako nema veze sa životom. Nedavno mi uvečer doma, telefonski poziv, a ona se baca i plače (dere se kao da je koljemo) "deda, deda, daj, daj". I dobije batine, a zašto? Zato što moram ispravljati nakon što se navikne na nešto. Zaista ne mora biti simpatična svakome tko nas nazove, niti je moraju drugi slušati na telefon.
S druge strane - mislim da ne bih mogla biti mama domaćica, pa mi je bolje da šutim. Super je kako god da ispadne user posted image .
A suzana, svi ćemo sigurno negdje pogriješiti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Odgoj djeteta
4.3.2010 18:40:11   
Inayat
Mi smo Meryem poceli stavljati u cosak u stolicu da sjedi sa 14 mj i slusala je, sjedila, plakala tih 5 min i onda smo prestali jer je prestala raditi nestasluke. Medjutim sad je opet pocela gasiti tv, bacati sve sa stola, ako joj nije po volji udara glavom od pod, zid i sta stigne...nece da sjedi u cosku vise koliko god pokusavala da je stavim ona se izvija, valja po podu i bjezi. Ne zelim je nikada udariti i time praviti agresivnijom, objasniti joj jos ne mogu jer ne shvata, derati se nemam zivaca vise i sta da radim??? Sto se tice vaspitanja ja i muz smo oboje isti u tome. On joj ne popusta sto ni ja a svekrva i svekar znaju kad mama zabrani nema druge....

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Odgoj djeteta
4.3.2010 22:03:43   
acudesa
Vezano  za ovu temu, preporučujem knjigu M.Košičeka "Antiroditelji"
Nije dobra nego je predobra...vaoma poučna sa nekog raelističkog životnog stajališta, bez puno filozofije, sa primjerima iz svakodnevnog života...



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Odgoj djeteta
5.3.2010 1:03:04   
milenium
ne znam nikako šta bih točno napisala a opet...
mojuser posted image  se nema običaj valjati po podu ili vrištati,ako pali ili dira neke tipke na aparatima kažemo mu NE NE on prestane 10 sekundi i opet ponovo,onda ga malo puc puc s rukom(još nemamo šipku)i onda on plače al više zato što mu nedamo nego što ga to boli.ili mu ako nešto hoće a ne smije dirati,skrenemo pozornost,pokažemo mu nešto drugo itd.

al mene brine to što se on više boji kad mi zagalamimo na njega ,nego kad dobije malo puc puc po guzi.jer kad dobije puc puc onda on plače ne zato što ga taj puc boli već zato što mu je krivo što više ne može to dirat. a kad zagalamimo nanj pokrije se rukama po glavi i počne plakati baš koda mu je žao što mu mi to govorimo jer zna da se to odnosi nanj i da nanj galamimo.na to je užasno osjetljiv.i bude mi ga žao kad prekrije lice rukama kao da se krije od nas ili se jednom rukom pokrije po očima kao da ga je sram ili se možda tada osjeća nevoljeno.user posted image  onda ga meni bude žao,pa ga zagrlim,pa se on nasmije.pa jedno vrijeme reknem sama sebi da neću galamiti nanj,pa onda opet vidim da ako ne zagalamim nema vajde,bude zločest itd,pa opet galamim itd.šta da radimuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Odgoj djeteta
5.3.2010 1:07:31   
neki
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Vezano  za ovu temu, preporučujem knjigu M.Košičeka "Antiroditelji"
Nije dobra nego je predobra...vaoma poučna sa nekog raelističkog životnog stajališta, bez puno filozofije, sa primjerima iz svakodnevnog života...



Ovo kupujem od prve plate aBduser posted image Cula sam da je pravo dobra,ali sam zaboravila na nju,dok je ti ne napisa ovde,hvala tiuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Odgoj djeteta
5.3.2010 1:20:52   
Anoniman
belaji, belaji
I ja sam vam sad u toj faziuser posted image
Ne znam šta da kažem i kako više da se ponašam, sva psihologija pada u vodu (prosipanje iz šupljeg u prazno)...
Samo ću reći zaista je teško biti roditelj!

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Odgoj djeteta
5.3.2010 9:01:09   
taurus

IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Vezano  za ovu temu, preporučujem knjigu M.Košičeka "Antiroditelji"
Nije dobra nego je predobra...vaoma poučna sa nekog raelističkog životnog stajališta, bez puno filozofije, sa primjerima iz svakodnevnog života...



Ovo kupujem od prve plate aBduser posted image Cula sam da je pravo dobra,ali sam zaboravila na nju,dok je ti ne napisa ovde,hvala tiuser posted image


Znate li gdje u Sarajevu ima da se kupi ta knjiga i koliko košta

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Odgoj djeteta
5.3.2010 9:16:14   
mamana
Knjižara i antikvarnica Mabela, nalazi se u privrednom gradu Skenderija i košta 12 KM.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Odgoj djeteta
5.3.2010 9:18:47   
taurus

IZVORNA PORUKA: mamana

Knjižara i antikvarnica Mabela, nalazi se u privrednom gradu Skenderija i košta 12 KM.

super, hvala puno

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Odgoj djeteta
6.3.2010 23:30:33   
milenium
ja se sad brinem imali moje djete uopće osjećaja,kad sam sve ovo pročitala.jer on se dosad još nikad nije zakocenio,niti mu je nestalo daha,niti vrišti,niti plače glasno onako košto znaju plakatii djecauser posted image ,kad plače plače tiho,a kad ga boli npr zubić onda plače nekako tužnouser posted image  znači li to da je on pasivanuser posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Odgoj djeteta
8.3.2010 16:10:26   
sporty mamaa
Naravno da nijeuser posted image Svako dijete drugacije reagira, a jos bolje sto to ne radi, ne zakocene se ni Nika uvijek samo ponekad kad joj je bas gust radit nesto sto ne smije, a ja joj nedam...

Sto se tice te knjige i ja bi je rado kupila, jer volim takve knjige u kojima se navode primjeri iz svakodnevnog zivota, ako neko mozda zna gdje bi to moglo biti u Mostaru za kupiti neka mi napise... tnx...
žUsput da napomenem moja prijateljica ima dvoje djece 3 i 5 god, i ona njih stalno mlati, sto puta ponovi ne ne, ali to ne ne mogla je dosad skontati njima ne znaci nista... Ja joj kazem da se nekad treba poigrat s djecom( kao nije ona glupa da se igra s njima) da im treba lijepo "oci u oci" pojasniti neke stvari i pokusati s nekom miroljubljivijom kaznicom, recimo nekoliko minuta u sobi, ali njoj je to bezze... Nema ona zivaca za to, a kao siba nije pedagoski, al je efikasnouser posted image Meni zao djecice, a ne znam kako da joj pomognem da manje tuce, a vise razgovara, moje misljenje je da djeca traze paznju, lijepu rijec kao i mi odrasli, a ne samo ne ne i puc puc...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Odgoj djeteta
10.4.2011 23:52:00   
myb@by
Eh evo i mene na ovoj temi. Moja A je u zadnjih 7 dana postala grozna. Mislim ona je uvijek bila poziva i uvijek je imala vise energije, ali ovo u zadnje vrijeme je grozno.
Posto zivimo u istoj kuci sa svekrom i svekrvom, A svaki dan određeni period provede sa njima. Juce je bila kod nane dok sam ja kuhala rucak, i nana je izvela pred vrata da bi ona kao divljakusa pocela da vristi. Pustim je ja 5 minuta, reko smirice se ali jok ona kao mazga uporna. Izađem ja pred vrata i pitam sveki šta joj je, kaže ona hoće na ulicu i vrišti što je sveki zatvorila kapiju. Ja je fino uzmem i uvedem u kucu. Ona tada pocinje jos gore da place i ja je pustim, jer kod mene suze ne pale. Plakala je sat vremena dok nije od umora pala i zaspala.
Danas se isti scenarijo ponovio kada sam je izvela u šetnju, hoće da hoda gdje ona hoće a to je po sredini ulice, Ja sam joj pokušala objasniti da je to opasno ali ona ništa. I ja je fino opet uvedem u kuću, ne bi li je dozvala i dala joj do znanja ko je glavni. Opet ista prica, valjanje po podu i neprestano plakanje od sat i po user posted image user posted image user posted image user posted image .
Eh sad mene zanima iz vašeg iskustva koliko mi je dana odprilike potrebno da je pustim da ovako plače, kako bi je dovela u red. ŽAo mi je curice da plače, srce mi moje puca, još uvijek je mala da joj riječima objasnim i ne znam drugi način osim da je pustim da plače.


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 8:55:08   
R&T@
Ja zaista nisam upratila koliko mjeseci ima tvoja djevojcica...

Ako ima dvije godine, onda te savrseno razumije...

Taj odlazak u kucu i sat placa nece je nista nauciti...
ona ne moze razluciti zasto se nekad moze izaci iz dvorista, a nekada ne...
zasto se nekad moze trcati slobodno, a zasto na ulici ne...
za nju automobili nisu opasnost...

Ali moze shvatiti kad si ti uplasena, kad ti se njeno ponasanje ne svidja...
Primjeni metodu "oci u oci", spusti se na koljena, gledaj je u oci i pricaj...
neka tvoje lice odrazava tvoju zabrinutost i strah... pokazi joj kako brzo idu automobili...
Ako vristi, smiri je...
ponudi joj drugo rjesenje...

Kad place u sobi, udji svakih pet minuta i reci joj smireno da je razumijes i da cete izaci kad prestane plakati...

Sretno...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *