|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: jezicke pogreske
13.2.2013 23:54:12   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: zinanina

Moja zna reći LJ ( 3,9 g.) ali ne znam otkad zna user posted image

Samo još uvijek govori blaka ( dlaka) i pašgeteuser posted image


I kod nas je blaka (dlaka), bljiva (gljiva) i duska (guska). user posted image user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 801
   RE: jezicke pogreske
13.2.2013 23:57:10   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: zinanina

Ja neki dan pitam stariju kćerku nešto, ona ne zna, rekoh, haj bubni, šta god, kaže mlađa, evo ja ću i bubnu glavom od sto user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A moja je ovako neki dan udarila glavom od pod i onda je nama htjela pokazati kako se udarila, pa je dva puta udarila namjerno glavom od pod, oba puta jace od tog originalnog udarca. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 802
   [Obrisana poruka]
18.2.2013 12:48:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Neca xxx)
  Neposredna veza do poruke: 803
   RE: jezicke pogreske
18.2.2013 17:23:39   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: zinanina

Ja neki dan pitam stariju kćerku nešto, ona ne zna, rekoh, haj bubni, šta god, kaže mlađa, evo ja ću i bubnu glavom od sto user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A moja je ovako neki dan udarila glavom od pod i onda je nama htjela pokazati kako se udarila, pa je dva puta udarila namjerno glavom od pod, oba puta jace od tog originalnog udarca. user posted image


user posted image user posted image user posted image

Evo i nasih:
olotim - otvorim
ologim - ogulim
leson - telefon
labuka - jabuka
Maki sas - Miki maus user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 804
   RE: jezicke pogreske
18.2.2013 17:51:29   
Hannica
Moja Hana slovo H gura i gdje treba i gdje ne treba,pa skoro na svaku rijec koja poscinje samoglasnikom.
hUma
hAfan
hOvo
hOno
hOpet user posted image
A u zadnje vrijeme je pocela sama da izmislja rijeci,valjda joj tako lakse...
moje-menino
tvoje-tebino user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 805
   RE: jezicke pogreske
18.2.2013 17:57:00   
reallove
Joj Hana je glavnauser posted image ..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 806
   RE: jezicke pogreske
24.2.2013 14:11:10   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Bebica11

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Naima 12mj sutra aBd

papihaaa-papiga
olao-orao
maNJA-masaAllah
alaaa- halo
paje- lijepa
daaa - daj
teta - tetka
blap - bubble up( ona gummy bear pjesmica)

user posted image


napredovali smo, nepunih 14mj

sad je

tetaka- tetkauser posted image a tetak super kazeuser posted image (da se primjetiti da dijete ime milion tetki)user posted image
dajjj-daj
dajdza- dajda
hljep-hljeb
taptap- laptop
hoTe-hoce
nje nje- ne, ne
palaaa-spava
tele(k) nekad kaze samo tele a nekad telek- televizor
babo-beba (hahahah) babo joj je izraz i za oca i za lutku
i da pocela me ponekad zvati MAMO
a dojku zove-MOJA (za to sam ja kriva jer se u igri otimamo i ja govorim moja i dijete tu rijec usvojilo)
bala-balon
dobla-dobra (obicno poslije jela ponavljamo dobra hapa) :)

eto to je Barekallah moja mala govorusauser posted image


nepunih 15mj


Usavrsila rijec neĆu jos napuci usne kad je kaze sva vaznauser posted image
super kaze:oko, hoću, deka, kaka, kakilauser posted image , bacila, dedo, nana, auto, gaće, maće( ona je babino maće), maca i ove vec nabrojane gore
meni najdraza rijec: macaAla- masaAllahuser posted image user posted image i Eladulila- Elhamdulillahuser posted image
UO-uho
baka- dlaka
paje-lijepa (jos nije ispravila)
tele-televizor(jos nije ispravila)
taptap- laptop(jos uvijek)
buuuba- beba
muuudo- medouser posted image
mu- kravauser posted image
meko- mlijeko
deca-djeca
eka-zeko
liba-riba
paka-kaze za patku i paukauser posted image
mis je maca, misa i macku ne razlikujeuser posted image
nona-noga
pop- popeti se
ljebe- ljubi (ovo je današnja pita mm dok me ljubi N "sta rade mama i babo?" a ona odgovara "ljebe"user posted image )
djeci- "Dje si"user posted image
pele- pelena
moka-smoki
ooode-ovdje
polela-pojela
jedi-sjedi
pupa-stomak
iiiiiii puca-dugmeuser posted image to je mm naucio starinski naziv za dugme, sto je njegova nana koristila pa sad joj je glavno da nadje "puca" i svudge i svakome govori "puca" trazeci dugmaduser posted image

eto Barekallah uci pomalo, vise nabada za nama a evo ove neke je naucila, dosta joj pomaze kad cujemo da nabada neku rijec pa je mi cesto ponavljamo dok je ne usavrsi, ili slikovnice su zakon to je bas dosta ovih zivotinja naucila

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 807
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 8:39:54   
reallove
Cupavica-trepavicauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 808
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 9:11:12   
Maya_K
moj mališa 3,3g
konfrit-pomfrit
baleta-tableta

ima još dosta što okrene, ali se sad nemogu sjetiti user posted image

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 809
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 9:43:57   
chuci
češkava kosa - čičkava kosa

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 810
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 9:56:26   
canim
Bebice nama je taptap mobitel i to odavno user posted image
A BA je laptop i ipad user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 811
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 10:03:36   
animagical
hoce da zavrsi pricu i kaze cica mica gotova prica i svaki put kaze cica maca gotova pricauser posted image i svjetlo nam je jos uvijek svjeklouser posted image

nego, sve hocu da pitam, kada djeca usvoje gramaticki rod? A. nam redovno sve mijesa, pa kaze kupila babi, i pravio mama nesto.... i kada uspostave normalan recenicni red? on npr sve istumba u recenici pa kaze Kupi kinder jaje dedo Anuju svome, meni bas nezgrapno zvuci

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 812
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 10:07:19   
canim
Draga moja animagical mojoj je 26 mjeseci i jos nije ni usvojila rijeci ni recenice kako treba a ti bi gramaticki rod user posted image de ti njega odmah u skolu user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 813
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 10:23:59   
smajli80
Evo i Sofiinih biserauser posted image

kamarone-makarone
škabete-špagete
Vasa Vačubrilović-Vasa Čubrilović(ime naše OŠ)
Helov Kiti
svendić-sendvić

A ovo o rodovima to je usvojila tek sa 3.5god i još uvjek govori MI umajesto JA.
U utorak puni 5 god.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 814
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 10:53:09   
saritaa

IZVORNA PORUKA: animagical

hoce da zavrsi pricu i kaze cica mica gotova prica i svaki put kaze cica maca gotova pricauser posted image i svjetlo nam je jos uvijek svjeklouser posted image

nego, sve hocu da pitam, kada djeca usvoje gramaticki rod? A. nam redovno sve mijesa, pa kaze kupila babi, i pravio mama nesto.... i kada uspostave normalan recenicni red? on npr sve istumba u recenici pa kaze Kupi kinder jaje dedo Anuju svome, meni bas nezgrapno zvuci



ma Ajnur je pravi brbljivac, moj majkemi jos nista ne prica...i svi su mu mama, zna reci babo, ali jok on i njega zove mama, smijesan je skroz...

a djeca cini mi se dugo brkaju to ona, on itd., Sari je dugo sve bilo u zenskom rodu...

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 815
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 10:53:26   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: animagical

hoce da zavrsi pricu i kaze cica mica gotova prica i svaki put kaze cica maca gotova pricauser posted image i svjetlo nam je jos uvijek svjeklouser posted image

nego, sve hocu da pitam, kada djeca usvoje gramaticki rod? A. nam redovno sve mijesa, pa kaze kupila babi, i pravio mama nesto.... i kada uspostave normalan recenicni red? on npr sve istumba u recenici pa kaze Kupi kinder jaje dedo Anuju svome, meni bas nezgrapno zvuci


user posted image

Baš me nasmija, o čemu se ona brine a dijete joj priča k'o veliki user posted image

Nego, moj malac je rodove poprilično usvojio (kupio, kupila i sl. riječi nikad ne miješa) ali zato nigdje u rečenicama nema pom. glagola user posted image , tako da jutros meni govori ja pejo umjesto ja SAM pejo (neki lik iz crtića), veznici ne postoje još za njega user posted image a red u rečenici je nekad baaaaaaaš pretumban user posted image . Zamjenice su ok, razlikuje ja, ti, mi, nas, naš i sl. i nikad ne miješa ni to.

Ma ja mislim da je to sve individualno, k'o i sve. Al' tvoj malac je stvarno za 10. Baš je napredan u svakom pogledu, mašallah. Da tako i ostane aBd user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 816
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 10:55:00   
ljubičica 28
I da, i kod nas je svjetlo = svjeklo user posted image

I ispravili smo bič na bip (džip) user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 817
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 12:38:30   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: ljubičica 28

I da, i kod nas je svjetlo = svjeklo user posted image


i kod nas isto user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 818
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 12:42:42   
malena sharena
skakiljati - kaskiljati

zasikava - zafrkava

Inace se sav mazi i peci kad prica, prije nismo obracali toliko paznju, jer smo mislili da je jos mali i da ce s vremenom poceti ''normalno'' govoriti, al sad bas zna zaparati usi. Zato smo sad u fazi ispravljanja, nadam se uspjehu.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 819
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 15:01:02   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Inace se sav mazi i peci kad prica, prije nismo obracali toliko paznju, jer smo mislili da je jos mali i da ce s vremenom poceti ''normalno'' govoriti, al sad bas zna zaparati usi. Zato smo sad u fazi ispravljanja, nadam se uspjehu.


Koliko je tvom dječaku i otkad je to tako?

Ovo je počeo i moj dječak da radi i ne popušta ga već nekoliko dana. I to većinom kad smo nas dvoje sami ili je s nanom i dedom. Ja nemam pojma šta da radim, ne bih voljela da mu pređe u naviku. Ja ga ne ispravljam, nego mu samo kažem da ga ne razumijem i sve dok ne kaže lijepo ne popuštam. A da para uši, itekako! Kontam da ga pođem ignorisati kad tako priča user posted image i ne obraćati pažnju toliko na to. I samo molim Boga da je to faza koja će proći!

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 820
   RE: jezicke pogreske
2.3.2013 16:10:29   
malena sharena
Moj je ipak dosta stariji od tvog, 3,5 su mu godine. On je kasno progovorio, sa 21 mjesec prva jasna rijec, a sa pune dvije godine je poceo sastavljati recenice, pa smo mi bili sretni sto je uopste progovorio i nismo nesto ni obratili paznju na to kako izgovara, mislili smo, hajde, normalno je tako, pa tek je progovorio. Al evo, ima haman i godina dana mi se borimo s tim da ne razvlaci recenice ko zvaku, da prica jasno i razgovjetno. Uspijemo ako pricamo s njim odrjesito, glasno i razgovjetno (priznajem, ja dosta zbrzam kad pricam, uvijek sam tako pricala), ne libimo se ni da ga ispravimo cim pogrijesi. Onda on ponovi ispravno i lijepo. I ne znam da li mi se to samo cini, kad se vrati od nana i dede, onda je jos gori, mozebit da se ja ta dva dana odviknem, pa mi jos vise smeta user posted image Inace, recenice su mu super, u skladu sa uzrastom, samo sto se sav razvlaci ko zvaka dok prica user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 821
   RE: jezicke pogreske
3.3.2013 22:47:49   
animagical
to mazenje je faza, moj sestric (3 god) je nedavno par mjeseci sviju zvao u deminutivu, i sve sto voli je bilo isto umanjeno i obavezno uz tepanje i mazenje...i jos je volio reci da je on maja bebauser posted image

nego, danasanji provala razgovor...

Ajnure,sta ti radi nana? -peje sudje, sisava i pavi jucak
sta radi dedo? -geda vijesti
a sta radi babo? geda Gafoda (Garfilda)user posted image oplakala sam nacisto

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 822
   RE: jezicke pogreske
3.3.2013 22:48:36   
animagical
i nemojte me zezati, meni bas bilo sega sto mijesa rodoveuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 823
   RE: jezicke pogreske
4.3.2013 10:31:09   
Vinetu
Mamice, mamice... ne brinite previše, ali se trudite da ispravite greške u izgovoru riječi. Naravno, to se odnosi na ovu stariju djecu od 3-4 god.
Moja je curica nedavno napunila 4 god. ali još uvijek ima riječi koje nepravilno izgovara.
Uvijek je ispravljam (to mi je profesionalna deformacija) ali ne ide uvijek kako ja hoću.
Tek je sinoć naučila da kaže SVJETLO umjesto SVJEKLO. Pojedini glagolski oblici su katastrofa iako stalno zvocam i ponavljam kako je pravilno. Glas R još uvijek ne zna izgovoriti, a ostalo je prilično dobro. Ona još uvijek izmišlja riječi i koristi deminutive, ali ja se ne brinem zbog toga. Gledam na to kao na igru riječima, jezičku kreativnost. To nju zabavlja, a i meni bude simpatično (i s majčinog i s lingivstičkog stajališta : )).
Ako dijete griješi u izgovoru neke riječi, zamolite ga da vas gleda dok vi izgovarate tu riječ, a zatim razgovijetno i nešto sporije (ne presporo i otežući) izgovorite tu riječ. Djeca pogrešno čuju zbog svoje okupiranosti drugim stvarima, pa onda i izgovaraju pogrešno.
I vi, kada učite neki novi jezik, lakše savladavate izgovor ako ste prije toga gledali usne druge osobe dok izgovara određenu riječ.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 824
   RE: jezicke pogreske
4.3.2013 10:35:07   
chuci
Vinetu kažeš da ti je to profesija. tamam da te pitam ako ti nije teško odgovoriti. šta je sa izgovorom LJ. moja to još ne zna izgovoriti i mijenja najčešće sa J.
čula sam da je to jedno od najtežih slova za izgovoriti djeci.
može li tvoja to izgovoriti

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *