|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.2.2011 16:13:09   
gerberka
enice, prolaktin ti je, nažalost duplo veći i ja sam sa tim vrijednostima išla na MRI hipofize. Ako te ne pošalju svejedno ćeš dobiti terapiju. povišen prl također stvara PCOS. FSH I LH su ok, nisu ti velika odstupanja, Da li su ti redovne menstruacije? zbog prl?

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.2.2011 16:15:41   
gerberka
čudno  mi je da je gornja granica 590. Kod nas u laboratoriji 395 za žene, 380 za muškarce. Potvojim referentnim mm ima uredan prl, a po mojim povišen user posted image a majko draga user posted image ..bez obzira, samo polako i slušaj ginića..smanji stres i NE JEDI PILETINU!!!! ( ako je ludo voliš smanji na minimum )

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.2.2011 16:17:25   
ena0002
Gerberka je li mislis na mene ili na sar@..ja sam nju citirala..ono su njeni nalazi...i jeste kod nas u lab je 590 gornja granica

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1028
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.2.2011 16:20:18   
gerberka
sorry, na sar@ sam mislila..ima li gdje labaratorija da je gornja granica 1500 pa da se svi nađemo user posted image user posted image user posted image user posted image hej ženo, smiješno mi...mislim, ovdje se uhvate tih vrijednosti i bilo kakva povišenja tretiraju terapijom...dok dr osobi u drugom gradu ocijene te vrijednosti kao normalne....pokusni kunići ispadnemo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.2.2011 16:22:48   
ena0002
Mislim da to zavisi od mjernih jedinica i aparata kojim mjere

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.3.2011 13:29:10   
Dancy
Draga tratincice,ja sam operirala adenom hipofize u Zagrebu kod dr Gnjidica, prije uskoro dvije godine.On je predobar doktor i takodjer predobar strucnjak a nadasve covjek.I sad uvijek idem kod njega na kontrole i uvijek cu samo kod njega i ici.Ja sam uputila tj dala smjernice i Henni ze za njega i sve sto ja kazem pozitivno za njega moze ti i ona potvrditi,inace je operirana poslije mene.
Mislim da je tvoj adenom za operaciju jer je vec dosta povelik i bolje ti je to odmah rijesiti.Nista ne cekaj jer samo tebi cekanjem moze biti gore.Ne plasi se operacije,nista strasno.Mislim da je mnogo bolnije operirati slijepo crijevo nego hipofizu.Ja npr poslije operacije nisam sve ukupno popila niti 10 tableta za bolove a ipak je to glava.Malo smeta tamponiran nos ali sve se izdrzi i prodje,vjeruj mi.
Sve najbolje ti zelim i mnogo srece.
Henna ze drago mi je da si dobro mila.
Zelim svima svako dobro kao i sebi.Teska je borba s prolaktinom ali moramo se boriti.

(odgovor članu T r a t i n č i c a)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.3.2011 13:53:37   
AMELIC
I kod nas je(TZ) gornja granica 590...nisam nikad čula da je 395user posted image
Moj PRL je bio oko 790 ali je na sljedećem mjerenju bio OK , oko 490, pa pretpostavljam da sam se prvi put prepala igle i bila sam pod stresom zbog mnogih stvari...Inače PRL i zovu hormon stresa pa je najboljia preporuka pokušati ga izbjećiuser posted image ...Samo je pitanje kako to izvestiuser posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.3.2011 21:23:51 >


_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.3.2011 17:35:02   
aicha
hej zenice,moja naj drugarica muci s prolaktinom pa onako malo uletih da pokupim koju info kad vidim ovo s piletinom,a ona samo to jede od mesa i to pravo cesto,jel to ima veze?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.3.2011 21:24:19 >


_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.3.2011 18:08:55   
gerberka
piletinu su nekada punili testosteronom, a pošto je to imalo vidne posljedice na covjeka ( dlakavost i sl ), onda su prešli na prolaktin. kad pisem ovo mislim na piletinu koja se uzgaja upravo za trgovinu, kokice koje ubijaju strujom i koje idu na prodaju..velike, velike kolicine..jer kako bi inace narasle za desetak dana ? potpuno drugacija je domaca piletina, ako je ko moze naci, znaci koke koje se hrane kukuruzom, kljucaju po dvorištu i sl. to mi je rekao moj ginekolog.

piletina i sedativi jako povisuju prolaktin.

i meni je bila omiljena ali sam je zamrzila

danas sam jela piletinu, ja to sada ponekad, ali moj je prl user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.3.2011 18:25:27   
aicha
hvala gerberka, reci cu joj to pa da bar malo bolje bude a vec je presla na zdravu ishranu, kuhano,manje hljeba i to a ima i strasan problem s debljanjem, sad ne jede ni slatkiseuser posted image a prije smo se skupa "ubijale" cokoladomuser posted image , doduse ja je sad podrzavam jer znam koliko joj je tesko dok se odlucila na tu promjenu navika u ishrani pa nam pravim vocne koktele i sl

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.3.2011 21:23:19 >


_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.3.2011 9:25:01   
henna ze
ja sad ganjam MRI kontrolni i mislim da će biti sve ok..ma znam da hoće...jer su moje glavobolje nestale...
pusača velika

< Poruku je uredio malena27 RR -- 18.6.2011 23:59:21 >


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.6.2011 14:15:40   
vatra
bok curke!! ni meni bas nije bajno, prolaktin mi je povisen vec 2 godine, kontoliram ga svakih 6 mjeseci, ostali hormoni uredni i sad me salju na MR glave, iako mislim da ce i to bit u redu, nije jako povisen ali dovoljno da sprijeci trudnocu... pa ne znam sta da radim sad, mozda ima netko slicnog iskustva.. thnx user posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.7.2011 15:56:39   
Miimy
Pozzz cure nadam se da me primate user posted image ja vec godinama imam visok prolaktin nisam nesto se puno trudila da ga snizavam dok nisam stupila u brak i pocela razmisljati o trudnoci... moji hormoni su svi Ok. samo prolaktin povisen .... Magnetna rezonanca uredna i sad sam na terapiji Dostinexa po pola tab. svake sedmice i tako 4 sedmice tj. 2 tablete ukupno sve u konsultaciji sa ginekolog koji je rekao da nema problema i mjesta brizi da moj prolaktin i nije tolko visok sa kakvim se on susretao a moj je 1300 ... ostala mije jos jedna polovica tab. pa kontrola iskreno se nadam najboljem i jednomuser posted image drzim fige svima

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu vatra)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.7.2011 17:08:58   
gerberka
Mimy, i ja sam imala oko 1200 prl, a sad nosim jednu user posted image

zelim ti mngo srece i da ti se zelja ostvari što prije user posted image




_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1039
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.7.2011 17:50:50   
Miimy
Sve cestitke gerberka od srca da ti trudnoca prodje u najboljem redu i da sve bude ok ... reci mi jesi zanjela prirodnim putem i kako si snizila prolaktin jel ti trebalo dugo vremena da ostanes u drugom stanju....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.7.2011 19:02:04   
gerberka
hvala draga na čestitkama user posted image snižava ga bromergonom i nije mi pomoglo, mislim bude nizak - bez tablete odmah skace. s tim sto sam imala mikroadenom 1-2 mm na hipofizi. onda sam otisla u zepce, kod travara trogrlica i cajevima uredila i hipofizu i prolaktin.
Kazu da je dostinex obecavajuci, skup je, ali kazu mmnogo vise ucinkovit..po ostanku u drugom staju odmah ga trebas prekinuti. Prolaktin od 500 omogucava trudnocu. Ja sam koristila terapiju za indukaciju ovulacije jer su mi jajnici PCOS. Nisam mnogo cekala da ostanem user posted image . Nemoj da jedes piletinu, niti da pijes tbl za smirenje - to jeko povisuje prolaktin. sve sto te zanimja pitaj, tu sam..ali nemoj da u prolaktinu vidis veliku prepreku za zacece..mislim jeste prepreke, ali je rješiva i mnoge zene pate od hiperprolaktinemije..kazu da je to boest savremenog doba.. samo hrabro, slusaj doktora i uz Bozju pomoc stize i user posted image ubrzo user posted image

pusa

< Poruku je uredio gerberka -- 10.7.2011 19:03:57 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1041
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.7.2011 19:37:13   
Miimy
Hvala Ti od srca na ovako iscrpnim informacijama .... ja pijem dostinex jeste malo skup al eto vidjecemo kako ce reagovati organizam ... dvije su to tabletice male koje se popolove i cetri polovice cetri sedmice.... nisam to znala za piletinu a joj kako je volim user posted image ako mi bude trebao info oko tog trava nadam se da mi mozes pomoci na pp.... za sad cu pratiti upute dr. i uz Boziju pomoc nadam se da ce bti ok..... cujemo se

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.7.2011 19:39:55   
gerberka
racunaj na pomoc ako zatreba i nema na cemu..cmokkkk 

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.7.2011 21:10:31   
Anoniman
Molila bih neku da mi odgovori na ovo.Zanima me jedan nalaz.Naime radjeni su hormoni i nesto malo je povisen prolaktin i progesteron.Ne puno ali su povisena oba.Pa me zanima ako su oba povisena u isto vrijeme sta bi to moglo biti?Hvala unaprijed

(odgovor članu gerberka)
  Neposredna veza do poruke: 1044
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.8.2011 18:07:39   
Miimy
pozz curke evo me sa novi nalazom prolaktin i vrijendost je 2000 , terapija dostinex 1/2 joj nasikirala sam se samo tako....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Visok prolaktin (PRL)
2.9.2011 0:02:42   
T r a t i n č i c a
user posted image


< Poruku je uredio T r a t i n č i c a -- 2.9.2011 0:09:50 >


_____________________________

" Ljubav voli slucajnosti, a sudbina razdvojenost "

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“ W. B. Y.

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Visok prolaktin (PRL)
2.9.2011 0:04:39   
T r a t i n č i c a
Draga Dancy, prije svega da se zahvalim na lijepim rijecima, kako tebi, tako i Henni Ze, jer mi je punooo pomogla!
Sry sto ti tek sada odgovaram, nisam neko vrijeme bila bas ''aktivna'' sto tice ovog foruma. Ali sada sam opet tu! user posted image
Slazem se u potpunosti sa tim sto si rekla za doc. Gnjidica, covjek je za 10! Nakon kontrole kod doticnog u februaru ove godine, posavjetovao me je (bas kao i ti, a i Henna Ze) za operaciju. Nije mi trebalo dugo, tako da sam vec pocetkom iduceg mjeseca operisana u Vinogradskoj! Sve je proslo super, nije bilo nikakvih komplikacija- malo jeste neugodan osjecaj zbog tampona u nosu, i naravno, malo boli glava, ali prodje kroz par dana. Uglavnom, ja sam prezadovoljna, osjecam enormno olaksanje- psihicki prije svega, a i rezultati su odlicni! Prl je super, vec dan nakon operacije je bio u vise nego zadovoljavajucim omjerima sto mi je dalo snage da izdrzim sve to do kraja! Sada ne uzimam nikakvu terapiju, cak stavise, endokrinolog mi je rekao da sam operacijom rijesila svoj problem tako da ne moram nista uzimati. Kontrolisem redovno prl, i do sada je bio ok, hvala dragom Bogu... Mada, jos uvijek postoji taj neki strah kada podizem nalaze da ne ugledam (ne daj Boze) neke cifre kao sto j, e ranije bio slucaj. Magnet jos nisam radila, trebala sam i bila sam zakazala pregled... ali sta ce se desiti- otkrijem da sam user posted image ! O da... Ni ja nisam mogla vjerovati, mislim, jos uvijek donekle ne mogu, ali tako je kako je! Onda su nastali novi strahovi, kako, sta, postoji li neki rizik posto se desilo nedugo nakon op. i to, bojala sam se strasno dok mi moj ginic nije objasnio neke stvari kako je sve uredu i to. Bebac fino napreduje, masAllah, i do sada nismo imali nikakvih problema.
Malo ''skrenuh'' i ja sa teme, uglavnom zelim svim zenicama koje imaju problema sa prl puno srece da rijese svoj problem aBd, i nek'' se ne boje i prepadaju bezveze, nije to nista strasno i nista sto se ne da srediti! Sve se da srediti, samo treba imati malo sabura i vjere u Boga!
A tebi Dancy poseban pozdrav i poljubac! Hvala jos jednom na svemu.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.9.2011 13:39:59 >


_____________________________

" Ljubav voli slucajnosti, a sudbina razdvojenost "

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“ W. B. Y.

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.10.2011 9:07:34   
kupina
cure je li se nalaz prolaktina bas bas mora raditi između  2-5 dc user posted image

(odgovor članu T r a t i n č i c a)
Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.10.2011 16:04:04   
pepika
ja sam ga kontrolisala proslu srijedu na 23 dc i bio mi je 1423,a posljednji put u maju bio 400.Bas sam bila sokirana rezultatom.Danas sam dobila i idem u ponedjeljak ponovo da vidim da li ce biti toliko povisen.Nadam se da nece.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.10.2011 21:20:41   
mina minka
kupina prolaktin mozes kontrolisat bilo koji dc, al ako ostale radis od 2-5 dc onda mozes i njega da te ne bodu 2x

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *