|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.11.2011 14:47:31   
vjestica
ella ina to nije problem opuštanja i neopuštanja, to se zove idiopatska neplodnost
nalazi kod oba partner aok, ali ne dolazi do trudnoće
to je bio naš problem
i opet ponavljam zatrudnila sam kad sam bila totalno opterećena
ako se ne na uzrok neplodnosti, ne nači da isti ne postoji



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 1076
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.11.2011 15:04:14   
ella_ina
e pa dobro...eto sad znam kako se i to zove i hvala na informaciji...da ne zacatavamo temu ipak ovdje govorimo o visokom prl :) 

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1077
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.11.2011 18:15:53   
BENU
ima li neka da je radila prolaktin profil i kako se radiuser posted image

_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 1078
   RE: Visok prolaktin (PRL)
25.11.2011 1:08:22   
delfin
e sad neznam jel to to, al ja sam jednom radila na dipu na odjelu za dijabetološko savjetovališta čini mise -suprotno od nuklearne, tu i ispitiuju te spolne hormone, vadila sam krv  usaszpno 2 dana ujutro 3x na 15 minuta, popodne samo 2 puta na 15, i tako uveče , i tako sutradan, rukee su mi bile kao u narkomana i uz to mr hipofize, kod mene nisu našči uzork, - idiopatska hiperprolaktinemija, i onda na terapiju bromergonom i redovnu kontrolu dok se nije usatbilio.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 1079
   RE: Visok prolaktin (PRL)
25.11.2011 8:57:16   
AAvalon
BENU, ja sam radila prolaktinski profil... to ti jednostavno izvade 3 puta krv, svakih 30 minuta, i izmjere prolaktin za svako vadjenje... znaci vade ti krv na minute 0, 30 i 60 (neko radi i na 15 minuta) i vide kako se krece prolaktin. meni je moja dr Balic rekla da je to najpouzdanije mjerenje prolaktina, jer je to hormon koji reaguje na stres, i mozes iz jednog mjerenja dobiti visoku vrijednost, dok ti profil pokaze realnije stanje. znaci, nista komplikovano, sretno user posted image ...


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 1080
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.11.2011 19:36:10   
BENU
radila sam prolaktin profil,bezveze sam brinula,bilo je baš kako ti aavalon pišeš,a nalaz je
prolaktin 425
prolaktin 352
prolaktin 300-----a ref,vrijed.je 395,pa mi ovo izleda prilično dobro,
ali neznam šta je sa insulinskom rezistencijom pošto nepišu ref,vrijed.
moj nalaz je ovakav
glukoza 5
insulin nataše 8,6
aktivnos b-stanica 101,4
periferna osjetljivost na insulin 89,5
indeks insulinske rezisencije 1,1,ovo ništa nekontamuser posted image

_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 1081
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.11.2011 8:10:54   
AAvalon
BENU, meni ovaj tvoj profil izgleda sasvim dobro (kao sto vidis prva vrijednost je malo visa, ali je to vjerovatno do samog tvog uzbudjenja i malo straha od igle, i kod mene je prva vriejdnost bila na samoj gornjoj granici i dr rekla da je to sasvim ok), tako da super za nalaz user posted image user posted image user posted image

a za inzulinsku rezistenciju bi trebala odraditi kompletan OGTT nalaz (ima i poseban topic na tu temu), ali ovo izgleda dobro, jer ti je nataste glukoza dobra (treba biti izmedju 4 i 6.1) a takodje i inzulin (inzulin nataste ako nemas ni malo inzulinske rezistencije treba da bude ispod 10.58), moj je nataste oko 14 sto vec ukazuje na inz.rezistenciju, sto je OGTT i pokazao. index inz.rezistencije treba da bude ispod oko 2.5 da bi bio normalan nalaz, sto kod tebe i jeste, znaci mozes samo biti zadovoljna svojim nalazima user posted image user posted image user posted image

naravno, sve ces ovo provjeriti sa dr, ja nisam ljekar, ovo samo govorim jer sam i sama radila te nalaze i tako mi je moja doktorica objasnila


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 1082
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.11.2011 9:23:24   
Miimy
pozzz evo ja bi molila za misljenje mog hormonalnog statusa za prolaktin znam da je previsok al ostale hormoncice bas neznam vadila sam 19dc...

FSH 3.0
LH 3.3
Estradiol 236
Progesteron 32,3
Prolaktin 2000
Testosteron 1,2
Kortizol 361


_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 1083
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.12.2011 10:53:30   
BENU
AAvlon u pravu si,dr je potvrdila da je nalaz odličanuser posted image user posted image

_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1084
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.12.2011 11:20:08   
AAvalon
super BENU user posted image user posted image user posted image bas mi je drago, eto imas dvije brige manje, hem prolaktin valja, hem nemas inz.rezistenciju user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 1085
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.12.2011 12:10:39   
BENU
ma još malo i akbgda neču imat briga po ovom pitanjuuser posted image

_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 1086
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 14:57:33   
pepika
Meni je prije 2 mj. dr konstatovao usporen rad stitne TSH je bio 4,3 i ukljucena mi je terapija od 1/2 letroxa,uz to mi je prolaktin bio 1537,94. Dr mi nije dala nista za prolaktin,jer mi je objasnila da mi je on povisen zbog usporenog rada stitne. Poslije 2 mjeseca terapije kontrolisem opet nalaze i sad je TSH 1,93,a prolaktin 1464user posted image nije nista spao. Sad kad odem na kontrolu vjerujem da ce mi dati terapiju i za prolaktin. Sta je razlog ovako visokog prolaktina,eto sad je TSH ok a prolaktin opet visokuser posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 1087
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 15:01:16   
animagical
prolaktin moze biti visok i od stresa, meni je takodjer bio povisok, oko hiljadu i po ako se dobro sjecam, uz tsh 8... dr mi je dao vremena da regulisem stitnu pa se prl za koji mjesec (3-4 mj) sam vratio...ja ne bih odmah po terapiju, probaj uraditi prvo magnet hipofize jer uz visok prl sumnja se obicno na mikroadenom hipofize, sto ne mora da bude slucaj, a bromergon su ipak poteske tablete...

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 1088
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 15:09:51   
pepika
Radila sam ja MRI hipofize prije 2 god. i bio je nalaz ok,sad mi je endokrinolog sto sam isla opet prwporucio da ga ponovom. Meni se nesto ne da,al morat cu izgleda. Ja nemam neki simpotama visokog prolaktina. Redovne su mi menst.,nemam ni iscjedak iz grudi. A to jutro kad sam isla vadit nalaz cula sam nesto sto me nasekiralo pa mozda je i zbog tog skociouser posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1089
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 15:13:01   
malenaa
i ja bih ti prepurucila mri da uradis, ja sam unazad tri -4 godine imala uzasan problem sa prolaktinom izostanak ciklusa po 5 mjeseci... adenom hipofize ukljucli su mi bromergon i isti mjesec sam ostala trudna :)))) i sad imam djecaka od dvije god i 7 mjeseci :))) ne kontolisem nikako prolaktin, i sad sam trudna opet...


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 1090
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 15:17:24   
Rabi

IZVORNA PORUKA: malenaa

i ja bih ti prepurucila mri da uradis, ja sam unazad tri -4 godine imala uzasan problem sa prolaktinom izostanak ciklusa po 5 mjeseci... adenom hipofize ukljucli su mi bromergon i isti mjesec sam ostala trudna :)))) i sad imam djecaka od dvije god i 7 mjeseci :))) ne kontolisem nikako prolaktin, i sad sam trudna opet...



malena, je li ovo nesto strasno...Mojoj mami su ustanovili ovaj adnom na hipofizi...


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1091
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 15:22:05   
zvončica
IZVORNA PORUKA: Rabi


IZVORNA PORUKA: malenaa

i ja bih ti prepurucila mri da uradis, ja sam unazad tri -4 godine imala uzasan problem sa prolaktinom izostanak ciklusa po 5 mjeseci... adenom hipofize ukljucli su mi bromergon i isti mjesec sam ostala trudna :)))) i sad imam djecaka od dvije god i 7 mjeseci :))) ne kontolisem nikako prolaktin, i sad sam trudna opet...



malena, je li ovo nesto strasno...Mojoj mami su ustanovili ovaj adnom na hipofizi...





Rabi, ja imam adenom na hipofizi...i evo me ziva i zdrava...moja mama ga je operisala, znas je...eno je superuser posted image
Moj prolaktin nije nesto visok, set_a...najvise bude oko 700, al je moj adenom skoro 1cm...
Kad se vadi prolaktin treba izbjegavati konzumirati kafu, vaniliju, banane...

Pepika, svakako uradi MRI i uzmi terapiju. Nekome ne djeluje Bromergon pa se daje Dostinex. A smanjen rad stitne sa visokim prolaktinom je nigdje veze...

< Poruku je uredio zvončica -- 28.2.2012 15:25:42 >


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 1092
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 15:30:34   
Rabi

IZVORNA PORUKA: zvončica

IZVORNA PORUKA: Rabi


IZVORNA PORUKA: malenaa

i ja bih ti prepurucila mri da uradis, ja sam unazad tri -4 godine imala uzasan problem sa prolaktinom izostanak ciklusa po 5 mjeseci... adenom hipofize ukljucli su mi bromergon i isti mjesec sam ostala trudna :)))) i sad imam djecaka od dvije god i 7 mjeseci :))) ne kontolisem nikako prolaktin, i sad sam trudna opet...



malena, je li ovo nesto strasno...Mojoj mami su ustanovili ovaj adnom na hipofizi...





Rabi, ja imam adenom na hipofizi...i evo me ziva i zdrava...moja mama ga je operisala, znas je...eno je superuser posted image
Moj prolaktin nije nesto visok, set_a...najvise bude oko 700, al je moj adenom skoro 1cm...
Kad se vadi prolaktin treba izbjegavati konzumirati kafu, vaniliju, banane...

Pepika, svakako uradi MRI i uzmi terapiju. Nekome ne djeluje Bromergon pa se daje Dostinex. A smanjen rad stitne sa visokim prolaktinom je nigdje veze...


A sjetila sam se tvoje mame, bas tada...i bas sam je spominjala sa D.user posted image
Samo nek su nam dobrouser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 1093
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 15:38:51   
zvončica
U principu adenom nije strasan, od toga se ne umire. Moze stvarati probleme, a i ne mora. Ja nemam neke probleme...menstruacija u redu, nemam iscjedak, pritisak ok.... imam jedino nekih problema sa vidnim poljem, malo mi se vid pogorsao, jer adenom direktno utice na oci, jer je hipofiza tako smjestena, fakticki izmedju ociju...
I pod stalnom sam kontrolom endokrinologa i neurohirurga....i da sutra kazu da je za operacije, pa nije ni to problem...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 1094
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 22:51:02   
pepika
zvoncice a meni je dr. rekla da je to bas sve pvezano,da mi stitna sporije radi i da mi je zbog toga prolaktin visok,sad kad odem na kontrolu vjerovatno ce mi dati nesto za prolaktin.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 1095
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2012 23:14:29   
zvončica
Hipofiza utice na rad stitne, nadbubreznih zlijezda, polnih organa.... ali to sto ti imas hipotireozu, nema veze sa povisenim prolaktinom. Onda bi kod sviju tako bilo. Moja stitna je ok, kod moje mame je prolaktin bio oko 8000, a stitna isto ok....Adenom je kod nje bio 2mm i zbog prolaktina su je operisali. Odmah nakon operacije, prolaktin se vratio u normalu i ona od tad trosi Bromergon. Uradi ponovo MRI svakako...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 1096
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.2.2012 9:07:13   
Miimy
evo da ija napisem mozda sam vec pisala al covjeka u ovakvim situacijama sve moze utjesiti ...godinama patim od visokog prolaktina cija vrijednost nije nikad bila ispod 1500 , isla sam po kosevu raznim endokrinolozima, dr. itd. kojim su me kljukali bromergonom u ogromnim kolicinama a koji sam ja jako tesko podnosila kao vecina ljudi.... tad sam jos bil djevojka dignem ruke i odlucim da cu se tim problemom baviti kad dodje vrijeme za bebu, al moram naglsiti da sam uvijek imala redvne cikluse kao sat isla na MRI uredan.... doslo vrijeme bebaca ja fino izvadim hormonalni status i kod Giekologa sve ok samo prolaktin visok ukljuci mi Dostinex najbolji lijek koji postoji na trzistu za prolaktin nasi ga dr. slabo preporucuju kao skup je , jeste al jako efikasan.... 2tabl. kostaju 60km a moze biti mjesec dana jel se svake sedmice pije po 1/2 tabl i ti si rahat a ne kao bromergon da ti se zamanta, vadila sam redovno prolaktin i sve bio nizi i nizi, uspjela sam hvala dragom Bogu ostat trudna i sad sam masala 5 mjesec.... moram naglasiti da taj prolaktin nije neki bauk samo treba se dobro raspitat oko terapije, imam ja i usporen rad stitne vec 5 godina sam na letroxu al to nema nikave veze sa prolaktinom obisla sam najbolje spec,nuklearne medicine koji su mi to potvdili da neznam koje tebi to rekao..... samo hocu da kazem nista nije tolko strasno, akose drzi pod kontrolom, ide ljekaru i malo vise raspita oko lijekova, jer nasi su ljekari navikli po sablonu samo jedno te isto prepisivati..... Sretno Svima....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 1097
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
29.2.2012 9:11:14   
Miimy
IZVORNA PORUKA: pepika

Radila sam ja MRI hipofize prije 2 god. i bio je nalaz ok,sad mi je endokrinolog sto sam isla opet prwporucio da ga ponovom. Meni se nesto ne da,al morat cu izgleda. Ja nemam neki simpotama visokog prolaktina. Redovne su mi menst.,nemam ni iscjedak iz grudi. A to jutro kad sam isla vadit nalaz cula sam nesto sto me nasekiralo pa mozda je i zbog tog skociouser posted image

draga moja prolaktin je hormon stresa to ti mora biti jasno, moras biti mirna, zatose zna i vaditi tri puta za redom , da se vidi, a ako niste znali preporucuje se da se prije vadjenja prolaktina nemaju odnosi barem jedan dan..... meni je prolaktin znao biti 2000 a za 3 sata izvadim bude 800 znaci hormon stresa koji skace kao lud.... samo draga opusteno sve se moze srediti...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.2.2012 17:04:01 >


_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 1098
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
29.2.2012 16:53:56   
Rabi
IZVORNA PORUKA: zvončica

U principu adenom nije strasan, od toga se ne umire. Moze stvarati probleme, a i ne mora. Ja nemam neke probleme...menstruacija u redu, nemam iscjedak, pritisak ok.... imam jedino nekih problema sa vidnim poljem, malo mi se vid pogorsao, jer adenom direktno utice na oci, jer je hipofiza tako smjestena, fakticki izmedju ociju...
I pod stalnom sam kontrolom endokrinologa i neurohirurga....i da sutra kazu da je za operacije, pa nije ni to problem...


Ovo s ocima me sad zanima???
Ja imam stvarno problema sa ocima u zadnje vrijeme.....Isla sam da provjerim dioptriju, dr. mi kaze da nije uopste velkauser posted image Ali ja nekad vidim, a nekad ne vidim dobrouser posted image
Kakve imas jos probleme zvoncice?
Ja recimo ne mogu da gledam u sareni cilim ili nesto sareno...meni odmag slika titra, skace isto kao da je zivauser posted image
I ovo mi stvarno smetauser posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.2.2012 17:04:17 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 1099
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
29.2.2012 21:44:13   
zvončica

IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: zvončica

U principu adenom nije strasan, od toga se ne umire. Moze stvarati probleme, a i ne mora. Ja nemam neke probleme...menstruacija u redu, nemam iscjedak, pritisak ok.... imam jedino nekih problema sa vidnim poljem, malo mi se vid pogorsao, jer adenom direktno utice na oci, jer je hipofiza tako smjestena, fakticki izmedju ociju...
I pod stalnom sam kontrolom endokrinologa i neurohirurga....i da sutra kazu da je za operacije, pa nije ni to problem...


Ovo s ocima me sad zanima???
Ja imam stvarno problema sa ocima u zadnje vrijeme.....Isla sam da provjerim dioptriju, dr. mi kaze da nije uopste velkauser posted image Ali ja nekad vidim, a nekad ne vidim dobrouser posted image
Kakve imas jos probleme zvoncice?
Ja recimo ne mogu da gledam u sareni cilim ili nesto sareno...meni odmag slika titra, skace isto kao da je zivauser posted image
I ovo mi stvarno smetauser posted image




Rabi, moja dioptrija je manje-vise ok, a vidno polje je nesto drugo....pokusacu ti objasniti...taj pregled se radi tako sto se svako oko posebno "zamara" po 20-tak minuta....znaci gledas u jednu tacku pravo, a okolo blickaju svjetlije, tamnije, manje ili vece tackice i kad je vidis kliknes taster...Moje vidno polje se suzava sa strana, ne registrujem bas objekte sa strane. Taj moj nalaz odgovara dijagnozi adenoma.
A mozda je kod tebe ocni pritisak povecan, pa imas problema....

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *