|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.10.2011 21:35:10   
kupina
cure hvala na odgovoruuser posted image
minkice trebam samo prolaktin kontrolisatiuser posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 1051
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.10.2011 9:44:03   
pepika
ja sam vadila prolaktin proslu srijedu u bolnici i bio 1423,nikad mi nije bio toliko povisen i odem juce u privatnu polikliniku opet prekontrolisat kad 462 ispod granica normale.Sad jel neko gresku napravio ili je moguce da u 6 dana se toliko prolaktin promjeniuser posted image nisam pametna.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 1052
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2011 11:48:49   
scorpia
Pozdrav svima,evo i mojih nalaza hormona rađenih 2 dc,pa vas molim da mi kazete vase misljenje?
FSH 9,86 (ref,vr. 3.09-7,90)
LH   3,70 (ref.vr. 1-18)
ESTRADIOL 462 (ref.vr.143-693)
PROLAKTIN 740 (68,6-617,3)
TESTOSTERON 1,55 (0,17-2,53)
PROGESTERON sam radila 21 dc i iznosio je 15,12 (10-122)


(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 1053
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2011 13:06:27   
mina minka
prolaktin ti je malo povisen... a i progesteron bi na 21dc trebao biti malo veci osim ako ti je mozda ovulacija bila kasnije, a on se kontrolise 7dana nakon ovulacije.

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 1054
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2011 14:56:08   
scorpia
Hvala mina minka na odgovoru,mislim da prosli ciklus i nisam imala ovulaciju,jer doktor nije vidio folikul na pregledu,tako da me ne cudi taj progesteron,al ono sto me brine je ovaj FSH i prolaktin,koliko je ovo uopce loše?user posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 1055
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2011 17:58:36   
Miimy
evo da ja samo napisem da je moj prolaktin godinama bio 1400 a nedavno mi je dostigao vrjednost 2000 kad smo ja i moj dr. bili sokirani.... nakon terapije dostinexa prolaktin mi je 350 i ovulacija sasvim prirodno dolazi i odvija se moguce je spustiti prolaktin nije nista strasno, dostinex je najbolji lijek po meni i naravno stresa nesmije nikako biti i dosta setnje .... sretno

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 1056
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2011 18:01:49   
Miimy
i samo da kazem da prolaktin moze Vam ujutru biti 300 a popodne 1000 to je hormon stresa i oscilira jako u toku dana to mije moj dr. rekao ... ja sam radila vadnjenje krvi tri puta u toku dana prolaktin i vrijednosti su bile jako razlicite ....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 1057
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.10.2011 9:04:13   
mina minka
scopria  ja sam imala prl 711 kad sam prvi put vadila nalaz, i nisu mi nista dali od terapije. onda sam ponovila sljedeci mjesec i on je otso preko 1000. sad pijem bromokriptin po pola tablete a on iznosi oko 150.mozda bi terbala provjerit jos jedanput da vidis jel se sta promijenilo.
u tz u ukc gornja granica je 532 za prolaktin


_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 1058
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.10.2011 17:55:50   
scorpia
Hvala cure na odgovorima,sljedeci tjedan idem kod ginekologa pa cemo vidjet sto ce mi rec,samo se nadam da nije nista strasno i da cu i ja uskoro biti user posted image ,sto naravno i vama od srca zelim user posted image !

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 1059
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.10.2011 20:04:33   
vila_7
IZVORNA PORUKA: scorpia

Hvala cure na odgovorima,sljedeci tjedan idem kod ginekologa pa cemo vidjet sto ce mi rec,samo se nadam da nije nista strasno i da cu i ja uskoro biti user posted image ,sto naravno i vama od srca zelim user posted image !


hoces hoces! user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 1060
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.10.2011 11:56:20   
teona
pozz svima. jas sam iz Makedonije. ukratko imam PCOS koj mi se javio zbog pokacen prolactin, i naravno jos uvek Prl mi e pokacen.dok sam pila dostineks mi je bio u redu ali zbog to sto zelim user posted image doctor mi je uvedio bromergon i evo vec 2 godine ne mogu da sredim prl. sad mi je veca doza 2x2 pa cu videti.isto imam i mikroadenom hipofize koji nije poveci od 7mm. hocu da vas pitam dali neko zna da stimulacije sa inekcijama  za ovulacije bi bio bez uspeha dokoliko mi je pokacen prl.izvinite za los rakopis i hvala vam puno.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1061
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.11.2011 10:34:16   
kupina
moj prl 517user posted image (norm.vrijednosti 90-523mU/l)

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 1062
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.11.2011 11:23:44   
Cenzura83
super kupinauser posted image
cure šta mislite da li je prl 532 povišen, ako je granica 523?kod mene je bio 532 23dc, dok je ostale dane bio u granicama normale.

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 1063
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.11.2011 16:26:10   
kupina
mah nije povisen user posted image
ja sam mislila,ako bude povisen,poceti koristiti kapi Agnus cas_tus,citala sam dosta pozitivnih iskustavauser posted image


< Poruku je uredio kupina -- 1.11.2011 16:28:37 >

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 1064
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.11.2011 22:34:03   
teona
pila sam 3x1 bromergon i bilo mi je 80 prl (od 5 do 35 je normalan) i sad pijem 4x1 i opet mi je 80. nije mi jasn.  dali sam mozda rezistentna na bromergon jer neko zna????????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 1065
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.11.2011 22:54:46   
kupina
bas mi je zao sto ne spadauser posted image meni je bromokriptin pomogao, vjerovatno da tebi bromergon ne odgovara,zasto ne kazes dr.pa nek ti propise neki drugi lijek user posted image

tek sad vidjeh da si ti vec pila dostinexuser posted image


< Poruku je uredio kupina -- 1.11.2011 22:58:39 >

(odgovor članu teona)
Neposredna veza do poruke: 1066
   RE: Visok prolaktin (PRL)
2.11.2011 17:42:13   
teona
trebam ici kod doctora i da mi dade dostineks. nadam se da sa njim ce se spusti PRL.jako sam nervozna sta ne mogu da ga sredim sa bromergon i sad opet ponovo so dostineks. plasim se da ne ne mogu i sa njim  da se spusti i onda ne znam sta cu

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 1067
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.11.2011 18:32:34   
ella_ina
e drage moje...evo mene sad i na ovoj temi :(
prosli ciklus radila sam prolaktin kod dr.Mehmedbasica na 2 dc i iznosio je 452 (ref.vrij. za taj period 40-530) nakon toga zbog odredjenih stvari koje su se izdesavale (da vas ne zamaram sad sa tim) odem kod dr.godinjaka i on se prvo iznenadi zasto sam radila prolaktin na 2 dc i da mi da radim na 21 dc. kad sam dobila taj nalaz izvrnula sam se sa stolice...interval je 64-590 meni je iznosio 917 :(
radila onda na 8 dc hormone i zamislite nisu mi uradili prolaktin :( tako da sam ga radila danas na 12 dc...cekam nalaze koji su sutra...ali me je dr malo prepao da ako bude povisen moram ici na magnetnu stitnjace :((
da napomenem da su mi ciklusi 28-29 dana...sta mislite jel ovo 917 mnogo...jer evo citam da vas ima i po 2000 da imate prolaktin :(


(odgovor članu teona)
Neposredna veza do poruke: 1068
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.11.2011 18:44:08   
gerberka
ella ina ako bude povisen ici ces na magnetnu hipofize a ne brini mila ponovi ti te nalaze jos jednom pa onda sve polako

teona, dostinex je puno ucinkovitiji lijek i bolje spusta prl od bromergona..samo paziti cim se zatrudni prekinuti piti! sretno


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 1069
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.11.2011 15:00:17   
ella_ina
da se tuspasim :)
dobila sam nalaz prl na 12 dc i iznosi 545, a granica je cca 595...to je super :)) mislim nadam se :)

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1070
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.11.2011 13:42:26   
delfin
ella_ina, znam kako ti je, svi mi koji smo prošli kroz tu fazu smo bili isprepadani, sve problem iza problema dolazi, Uradi ti ipak magnentu hipofize, d aisključiš taj uzrok,a možda je kdo tebe samo stres, ja sam prl radili bezbroj puta i stalno povišen, a uz to otkrijem još da imam hipotireozu,  uz bromergon sam ga spustila i pila sam terapiju preko 2 godine, sve dok nisam ostala trudna. i nakon poroda  ja kontala opet otići provjeriti prl ako nemognem ostati ubrzo u drugom stanju, da ga na vrijeme spuštam, kad ja ponovo u drugom stanju, znači kod mene je bio stres u pitanju, opterećenje, razmišljanje.
Čaj od peršina je dobar za snižavanje prolaktina. Slušaj ti dr. Godinjaka, čovjek zna svoj posao, dovoljno je da vidiš otkad sam ja na ovom forumu, asad imam 2 prekrasne bebice. Sretno svima koje se trudite :)

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 1071
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.11.2011 13:52:12   
henna ze
čestitam delfin

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 1072
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.11.2011 14:02:25   
ella_ina
hvala ti draga, vidjecu sta ce mi dr Godinjak reci, ne bjezim ja ni od kakvih analiza, ali znam kad sam vadila taj prvi put prl da sam se pravo navece iznervirala zbog nasih dr opste prakse i davanja uputnica, pa se onda nasekirala i ujutro hocu li stici to sve zavrsiti...nije ni cudo sto je skocio haman pa na hiljadu....znam ja da je opsjednutost trudnocom najveci problem pri ostajanju u drugom stanju, i kad covjek poravni to se i desi ( znam jer sam prije godinu dana imala spontani) ali eto nadamo se da ce biti ok...mm je dobio nalaz spermiograma normospremia sa 88 % pokretnih ili kako se vec zovu...sto je u odnosu na samo mjesec dana prije 3x vise...jedino sto mu na nalazu stoji "polisemija" i niko nam nije objasnio sta to znaci...to cu prvo pitati dr. hvala ti jos jednom i zelim ti sve najljepse i da uzivas sa svojim bebicama user posted image

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 1073
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.11.2011 14:06:07   
vjestica
opsjednutost trudnoćom NIJE najveći problema za ostajanje u drugom stanju (ja sma ostala trudna kad sam bila totalno "opsjednuta")
visok prolaktin je itekako bitan faktor, a nema veze sa "opsjednutošću)
drugi razloga neostajanja u drugom stanju kod žene su - poremećaj drugim hormona, promjene na jajovodima, materici, policistični jajnici itd, a kod muškaracarazne pormjene u spermiogramiu
sve to enma nikakve veze sa "opsjednutošću trudnoćom"


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 1074
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.11.2011 14:44:39   
ella_ina
možda sam se pogrešno izrazila....mislila sam da kada je sve u redu i sa jedne i sa druge strane, a trudnoće nema...da je tad problem u tome sto se stalno misli na to...pa kod mene je jednom sve bilo ok sto se tice nalaza, mensturacija mi kasnila 2 mjeseca...sve simptome imala...a trudnocce nema...znas kako kazu opusti i doci ce....ali sve je to individualno... :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *