|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
15.1.2013 23:54:37   
detaljuša
Prolaktin ti jeste visok, meni je doktor za moj (620 8dc i 1213 21dc) rekao da "ne valja", ali mi nije htio uključivati nikakvu terapiju već me uputio na magnetnu rezonancu, da prvo vidi situaciju, uzrok pa tek onda na terapiju. Meni je i žao što nisam već na terapiji, jer prolazi vrijeme dok ja još i magnentnu snimim, žao mi svakog ciklusa user posted image ali svejedno on je doktor, slušam šta kaže, bolje opet provjeriti iako i ja mislim da i kod mene može biti do stresa (nemam ni ja nikakvih simptoma visokog prolaktina, svi ostali hormoni i nalazi super, imam ovulacije, ali nikad nisam bila trudna). U suštini moj ti je savjet da se konsultuješ sa doktorom, da odradiš magnentnu što prije, a u međuvremenu (svejedno ćeš morati čekati termine i nalaze) svakako radiš na bebi, pa će aBd biti trudnoća i prije svih tih nalaza... user posted image Iskreno meni je žao što nisam ranije krenula sa pretragama... čekala sam punu godinu... A vezano za taj spontani, nisam bila u toj situaciji, ne znam ti puno reći ali čim si ostala trudna nije prolaktin tad smetao, možda tad nije bio ni visok... u suštini imaš ovulacije, već si jednom ostala trudna brzo ćes i opet aBd user posted image ali usputne pretrage nisu na odmet za svaki slučaj (to je moj stav)... SRETNO user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1151
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
16.1.2013 7:26:42   
dandi84
Mislila sam da uradim još jednom nalaz prolaktina, i meni su svi ostali hormoni super pa sam posumnjala na stres...Tih dana sam hodala ko bez glave...Imam ovulacije i sad (sredinom ciklusa mi se pojavi ona rastegljiva sluz), valjda su prave, nzn...Ako ne bude pomaka nikakvih onda cu na magnet....Kakav ti je sad prolaktin i radite li na bebici....

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1152
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
16.1.2013 16:45:33   
detaljuša
Radimo na bebici već 15ti ciklus... Prolaktin koji sam navela je iz prošlog ciklusa, friški su nalazi... Naručila sam se za magnetnu, a u međuvremenu ganjam da uradim i profil prolaktina, jer sam čitala da se i on treba uraditi, iako mi godinjak nije rekao, to sam dok sam čekala termin kod njega počela ganjati preko svog ginekologa... Ako misliš ponovo raditi prolaktin možda ti je bolje raditi profil prolaktina (mjeri se svakih 15 tak minuta, 2-3 puta tako da se eliminiše ili makar smanji uticaj igle, stresa)... jest malo komplikovanije izganjati, ali konsultuj se sa svojim ginekologom. Ja možda previše stvari sama čitam i kontam šta bi moglo biti, iako je daleko od moje struke, i pokušavam nešto samoincijativno nalaza raditi, ali da sam slušala svoju doktoricu (koja je btw super žena) još uvijek bi bila na onome ''mlada si ti, doći će to, samo polako...'' (ljudi koji nisu bili u ovakvim situacijama ne mogu shvatiti koliko je sve ovo frustrirajuće - kažem ja koja kontam šta znači godinu pokušavati, šta će tek reći neko ko godinAMA pokušava... user posted image ) u suštini osjećam se bolje kada nešto radim, poduzimam... a ne samo čekam... user posted image

Ma to za ovulaciju mi je čudno skroz, prolaktin u suštini sprječava ovulacije koliko sam ja upoznata, a evo ja upravo sad radila test za ovulaciju - i pozitivan (i to ovulacija uvijek 14 ili 15 dan ciklusa uvijek). Već neko vrijeme mjerim i bazalnu temperaturu i tu mi pokazuje ovulacije stalno (nije to toliko vjerodostojno ali eto). Samo se bojim da nije još neki problem upitanju, kao što je prohodnost jajovoda... jer što mi je jedan doktor rekao ako su mužu dobri nalazi, ja ovuliram, mora biti problem u samom činu susretanja ili nesusretanja... user posted image

Svaki ciklus su mi velika očekvianja, posebno u periodu ovulacije, a vjeruj mi sad... apsolutno se ne nadam ničemu, jer kako mi ''ne valja prolaktin'' u glavi mi je da bez terapiju ne mogu ništa, a još gore me strah da nije još neki problem... (test ovulacije sam radila samo da se uvjerim da i u ovom ciklusu ovuliram)... žao mi ciklusa koji će proći dok ja izganjam magnentnu... ali nikad se ne zna, čitala sam toliko priča o ženama koje su zatrudnile kad su im rekli i da ne mogu, a kamoli kad samo nisu očekivale user posted image

Tako da glavu gore možda za mjesec dana budemo pričale o nekim tamo trudničkim temama user posted image eto ga gotov esej user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1153
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
16.1.2013 20:22:14   
dandi84
detaljuša...Ja nisam nikad radila nikakve testove za potvrđivanje ovulacije, jednostavno to osjetim, probada me u donjem dijelu stomaka i sluz koja je sredinom ciklusa bas vidljiva...Ja pijem i neku čajnu mješavinu koja mi je pomogla da prvi put ostanem trudna a mojoj kolegici nakon dvije godine takođe je pomogla i na njenu preporuku sam počela da pijem taj caj....
Što se tiče nalaza i snimanja neću par mjeseci nista da radim, pokušavaćemo pa ako ne uspijem onda cu krenuti na ta sva snimanja i testiranja i naravno terapije...Ipak se nadam da ce user posted image nekako doći i bez svih tih mučenja....
Vidjećemo ovaj mjesec sta ce biti...Ne nadam se nesto pretjerano al ipak nikad se ne zna...Mogu misliti kakav je osjećaj čekati 15 mjeseci...Ali polako biće, ja ti želim ubrzo user posted image ..
Poznajem dosta parova koji iz raznih razloga ne mogu imati djecu, svi se bore i nadaju, jedan par ako im je vjerovati da im nije nista al da user posted image nema već par godina... Ja cu uskoro postati tetka po prvi put nakon 8 godina borbe za bebu...Jako sam srećna...

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1154
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
16.1.2013 21:34:02   
detaljuša
Draga dandi84, ma nisam ni ja donedavno radila te ovulacijske testove... i ja sam prije cijenila po tom osjecaju, a u neka doba sam počela i mjeriti bazalnu temperaturu... ali kroz ovaj period ganjanja i čekanja, prestala sam vjerovati svom organizmu, valjda od silne želje za trudnoćom, počnem umišljati simptome... čim sam danas vidjela dvije crtice počeo me stomak boluckati i evo još bolucka (psiha čuda čini user posted image ) nikad prije mi nije bilo muka pred menstruaciju, u zadnjih pola godine redovno me mučnine uhvate par dana pred menstruaciju, pa onda lafo neko čulo mirisa, smeta mi svašta... ponadala se par puta, a onda rekla ''a ne ne ne'' ne vjerujem više nekom ''osjećaju'' user posted image samo dvije crtice mogu nešto značiti user posted image danas se zezam sa mužem makar na ovulacijskom testu dvije crtice jeiii user posted image hehehe

Ja već treći mjesec pijem macinu travu (nepeta cataria) doduše samo od završetka menstruacije do ovulacije jer sam čitala po forumima da tako treba (iako mi je teta u apoteci rekla da mogu tokom cijelog ciklusa). A kakva ti je to čajna mješavina? neki poseban proizvođač ili oni u apoteci miksaju?

Kad sam ti govorila za ganjanje nalaza, gledala sam iz svoje perspektive, jer sam ja poslije perioda iščekivanja željna neke akcije, poduzimanja bar nekih koraka... ali ti nemaš razloga da još letiš... tek si počela ponovo raditi na bebi... ne znam jesi li sve nalaze koje si trebala odraditi poslije spontanog i odradila (koliko sam skotala žene to rade poslije spontanog)? U svakom slučaju opusti se, uživaj sa mužem, kažu bez stresa i sekiranja (iako ja nikako da nađem taj prekidač user posted image ) i bit će to aBd bez ikakvih nalaza user posted image

Ti kažeš kako je meni nakon 15 mjeseci (malo je manje od 15 mjeseci da budemo korektni, kraći su mi ciklusi user posted image
) a ja kažem mogu misliti kako je tebi vidjeti plusić i izgubiti... to je puno teže... ja konkretno ništa nisam izgubila, jer nisam ni imala... svaka čast svakoj od vas, da uskoro ugledate svoje plusiće i rodite svoje bebice aBd user posted image ali što doktori kažu kao utjehu ''makar znaš da možeš zatrudnjeti'' - slaba je to utjeha, ali valja se boriti... kako kažu svi mi imamo svoja iskušenja... ovaj moj period čekanja unazad ne izgleda baš tako dug, duži mi je svaki novi ciklus nadanja... na početku sam već zamišljala kako ću se osjećati kad vidim dvije crtice, kako ću reći mužu, a sad ne mogu ni zamisliti da ih vidim, prošli ciklus mi kasnila i uradim test i više ga i ne gledam ne iščekujem nego ono ''aha ma jedna crtica ok''-očekivano - čini mi se da nikad nisam lakše podnijela, valjda prešlo u naviku hehehehe user posted image

A super što ćeš postati tetka jupiii user posted image lijepo je čuti posebno nakon 8 godina truda... da uskoro ta mala tetkina curica ili dječačić dobije i rođaka ili rodicu da se skupa igraju user posted image


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1155
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
16.1.2013 21:52:43   
dandi84
dertaljuša....Sve mi jasno..I ja sam umišljala i sad umišljam, muka mi, vrti mi se, osjećam neke tamo mirise...Ma haos...Sve prošla, sve i sad prolazim, psiha...Prestala sam i lijekove da pijem i kad me glava boli ja izbjegavam i paracetamol i kafetin i sve te lijekove koji bi mogli uticati na plod.....
Što se čaja tiče moja koleginica mi dala za 10 dana koliko joj je ostalo (jer je ona zatrudnila) a kasnije sam ja dokupila kod jednog travara..Ta cajna mješavina se sastoji od 5 biljaka:macina trava, crveni zdravac, dinjica, rodina i matičnjak...Tražila caj za neplodnost on mi dao pakovanja tih 5 biljaka i rekao mi da to smjesam i da pijem svaki dan po pola litra, čaša uveče i čaša ujutru, topao, u gutljajima, cijeli ciklus izuzev vrijeme kad je menstruacija...
Kakve trakice koristiš i gdje ih kupuješ da i ja probam sa njima da sam sigurna u ovulaciju i da tada navalimo a ne da se trošimo bzv...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1156
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
16.1.2013 21:57:52   
detaljuša
Pošto smo na temi prolaktin, a otišle smo na druge teme, poslat ću ti pp... tek sam se priključila forumu ali odavno ga čitam i vidim da je bitno da ostanemo na temi... dok nas nije neko upozorio user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1157
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
17.1.2013 7:06:24   
dandi84
Izvinjavamo se forumašicama...Malo smo se zanijele....user posted image

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1158
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
28.1.2013 16:07:18   
nadana
Evo i mene ovdje, nazalost. Vadila sam prolaktin 7dc i bio je 905 (a normala je do 395) user posted image
Ovulacije imam, progesteron mi nije nizak, cak je oko 6 (a dozvoljeno do 5,8 cini mi se). Menstruacije redovne. Je li se iko susretao sa ovakvom situacijom? Molim za pomoc. Zakazala sam sutra kod ginekologa da pogleda. Spontani sam imala u oktobru, bez kiretaze... Molim vas za vase misljenje... Sva sam user posted image
Trudimo se više od godinu i pol.

Hvala svima unaprijed.

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1159
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
28.1.2013 18:17:21   
detaljuša
Nadana, i ja se borim sa prolaktinom koji je tu negdje kao i tvoj zavisno od dana ciklusa kad sam ga radila... Jesi li ga još ikad radila ili samo tad? Zna se desiti da prolaktin skoči u nekom trenutku jer je hormon stresa, pa ne pokaže stvarnu sliku (kažu da čak i od uboda igle zna skočiti). Često se preporučuje profil prolaktina, ili barem da se uradi 2 puta (ja sam radila 8 i 21dc, sad čekam i profil da radim). Ginekolog će te vjerovatno uputiti na magnentnu rezonancu hipofize, jer uvećan prolaktin nekad upućuje na postojanje mikroadenoma na hipofizi. Ali nemoj se bojati nije to ništa strašno, u većini slučajeva i nema ništa, a čak i ako ima i ako je manji do 1cm radi se klasična terapija za spuštanje prolaktina tabletama (tako je meni endokrinolog objasnio). Ja sam trenutno u fazi čekanja jer mi moj ginekolog neće da uključi terapiju dok ne vidi nalaz magnentne. Kada sam razgovarala sa endokrinologom, shvatila sam da je tako i bolje.

Što se tiče redovnosti menstruacija i meni su redovne, čak imam i dokazane ovulacije (iako navodno prolaktin sprječava ovulacije), nemam nikakav iscjedak ili bilo kakve simptome povišenog prolaktina, ali imam povišen prolaktin... Ono što su meni rekli, ako je samo to problem nemoj se brinuti, to se da srediti. I kod tebe će se aBd srediti, samo polako...

Jesi li radila još neke hormone? Hormone štitne?

Što se tiče pobačaja, stvarno ne znam je li to može nekako biti povezano, jer nisam bila u toj situaciji...

U svakom slučaju, samo polako, tvoj doktor će te najbolje uputiti šta i kako dalje... Samo polako... user posted image

(odgovor članu nadana)
Neposredna veza do poruke: 1160
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
28.1.2013 18:26:20   
nadana
Detaljuša radila sam i:
FSH - 3,45 (1,98-11,6)
LH - 5,72 (2,58-12,1)
Estradiol - 230,16 (97,5-592)
Progesteron - 6,16 (0,39-5,40) ???? On mi nije jasan nikako user posted image
Prolactin 909 (64-395)

Radila sam i hormone stitne, oni ce biti gotovi u srijedu. Ja koliko sam citala po forumima, kazu da prolaktin moze biti uzrok spontanog, odnosno tezeg zaceca, jer sam 11 mjeseci pokusavala prije nego sam ostala trudna user posted image

Kakav imas komentar na ove ostale hormone?

Hvala ti punooooo.

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1161
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
28.1.2013 19:55:15   
detaljuša
Nisam ti baš stručnjak za ostale hormone (možda se neka druga forumašica javi sa sličnim iskustvima i većim znanjem). Kod mene su svi osim prolaktina dobri, ali ti mogu reći šta sam čitala po forumima... Sve mi ovo izgleda dobro, osim odnosa FSH i LH, nailazila sam na više mjesta da je omjer obično između 1:1 i 2:1 u korist FSH, ali ako je LH viši, to jedan od mogućih znakova PCOS. Nemoj donositi prijevremene zaključke... da bi se postavila dijagnoza doktor treba pogledati kompletne nalaze, i ako treba uputiti na dalja ispitivanja, pa tek onda dati dijagnozu... Daleko od toga da smo ja ili ti kvalificirane za neke dijagnoze... Nemoj se brinuti... Bitno je naći uzrok problema, jer se samo tako može i riješiti aBd.
Što se progesterona tiče, mislim da je njegova vrijednost bitnija poslije ovulacije (tj.21dc) bar je meni doktor gledajući nalaze rekao da sam imala ovulaciju na osnovu nivoa progesterona, jer on poraste značajno u drugom dijelu ciklusa ukoliko je došlo do ovulacije (kod mene 8dc bio 3,1 a 21dc 40,3)
U svakom slučaju, najbolje je ti je da se ne opterećuješ sada previše svim tim ciframa, posebno ne po internetu (znam po sebi, ja sam počela razmišljati šta bi mogao biti problem i prije nego sam nalaze uradila, čitala i čitala po forumima, od nestrpljenja šta bi moglo biti, čak sam i o prolaktinu čitala i prije nalaza...) super ti je što već sutra ideš doktoru, najbolje sačekaj vidi šta će ti reći, pa sa stručnim mišljenjem istražuj ako želiš, sad se samo možeš zabrinuti nepotrebno...(nadam se da te ja nisam zabrinula,upravo sam željela suprotno user posted image ) Samo polako... Sretno kod doktora i javi nam šta ti je rekao. user posted image

(odgovor članu nadana)
Neposredna veza do poruke: 1162
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
29.1.2013 19:33:08   
nadana
Detaljusa rekoh da se javim... Bila sam kod ginekologa, pregledao me vaginalno da vidi da li cu ovulirati... Folikul je jako mali... Rekao je da ponovo 21DC uradim prolaktin i progesteron, kako bi mogao uspostaviti pravilnu dijagnozu. Sto se tice PCOS, odmah sam pitala, jer sam se prepala... Kaze da je to sve uredu, barem su oni zdravi user posted image
Endometrijum je 11.6 mm.... A nakon spontanog, kada sam isla, prije 3 mjeseca, ovulirala sam user posted image Sad mi samo to nije jasno... A imam i trakice za ovulaciju, kupila sam, pa cu provjeriti za 2 dana hoce li doci i O.

Eto toliko od mene. Sta ima kod vas?

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1163
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
29.1.2013 19:37:06   
klemzi
FSH - 3,45 (1,98-11,6)
LH - 5,72 (2,58-12,1)

Nadana, koji dan ciklusa si radila ove hormone user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu nadana)
Neposredna veza do poruke: 1164
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
29.1.2013 19:55:04   
nadana
Klemzi radila sam 7 DC... Sto pitas? user posted image
Sva sam izgubljena, ali definitivno sam odlucila od sutra je novi nacin zivota... Puno vise aktivnosti user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 1165
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
29.1.2013 19:58:08   
klemzi
E sad, ne znam koliko traje folikularna faza, oni se obično rade od 3 do 5 dc, i u toj fazi FSH treba biti veći od LH, čini mi se....e jesam ti pomogla user posted image Raspitaj se još user posted image Sretno!!

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu nadana)
Neposredna veza do poruke: 1166
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
29.1.2013 21:34:44   
detaljuša
Nadana, hvala Bogu pa ti je sve uredu sa jajnicima. Baš mi je žao što sam te prepala, ja svakako o tome i ne znam, samo sam po forumima čitala... da sam znala da ću izazvati tu reakciju ne bih ni pisala...user posted image a upravu je klemzi, vjerovatno se ti odnosi 1:1 i 2:1 odnose na 3-5dc... I meni je endokrinolog rekao da ponovim te nalaze FSH i LH 3dc (ne znam zašto, bili su dobri 8dc, vjerovatno jer je rađen 8dc) zajedno sa profilom prolaktina što ću i raditi prekosutra...
A što se tiče ovulacije i ja sam oko toga totalno zbunjena... nijedan doktor mi to nije pretjerano objasnio već samo da je ''moguće da ovuliram i pored visokog prolaktina''. Onda sam se ja zabrinula da nemam još neki problem, jer u suštini visok prolaktin sprječava ovulacije... međutim, čitajući ranije postove baš po ovoj temi pročitala sam da neki doktori kažu da prolaktin može otežati ''ugnjezdavanje'' jajne ćelije... e sad da li je to objašnjenje ili nije ne znam... Ja ću sad ove nalaze uraditi, pa onda sačekati još malo pa i magnetnu, pa ćemo vidjeti šta dalje... user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 1167
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
6.2.2013 13:54:48   
nadana
Eh nadam se da ce mi neko odgovoriti.
Vadila sam nalaze ponovo 21.DC i sada je prolaktin 1100, a progesteron je 36.
Šta sada to znaci? Molim za pomoc....

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1168
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
6.2.2013 23:24:10   
detaljuša
Nadana , ja ti mogu tumačiti nalaze samo iz svog iskustva... Progesteron ti je inače pokazatelj da li je bilo ovulacije ili ne... Meni je 21dc progesteron bio 40 i doktor je rekao da pokazuje da je bilo ovulacije... Tako da pretpostavljam da je i kod tebe bilo jer je i 36 visoka vrijednost... što je super jer ti onda taj visoki prolaktin ne ometa ovulaciju user posted image Samo nisi napisala referentne vrijednosti za progesteron u lut. fazi... Vidjela sam da su ti drugačije referentne vrijednosti za prolaktin u odnosu na moje... pa napiši koje su i za progesteron?

Što se tiče prolaktina, opet ti je povišen... ali nemoj se brinuti... Nije to uopšte strašno, plus što vidiš da imaš ovulaciju... U svakom slučaju vidi sa doktorom, on će ti najbolje znati reći... možda te uputi i na magnetnu rezonancu hipofize, više preventivno (i to je samo praksa, nije ništa strašno, nemoj se brinuti)... pa tek onda uključi terapiju... Barem je kod mene tako... evo ja dok čekam magnetnu, radila i profil prolaktina i sve tri vrijednosti mi na 3dc u referentnim vrijednostima... što mi je sad čudno skroz, kako se spustio tako sam... Ja čekam i magnentnu pa ću sve nalaze nositi doktoru...

Vidim da si ranije pisala kako ćeš raditi ovulacijski test? Jel' ti i on pokazao ovulaciju?

U svakom slučaju nemoj se brinuti... najgore čovjek sebi napravi kad počne tražiti odgovore po internetu... Kad ćeš kod doktora hoćeš li uskoro? On/ona će ti najbolje znati reći... samo polako... bit će to sve dobro aBd... i uskoro ćeš se raspitivati po nekim veselijim temama i o slatkim brigama user posted image

(odgovor članu nadana)
Neposredna veza do poruke: 1169
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
7.2.2013 10:53:09   
nadana
Detaljuša radila sam test na ovulaciju, i bio je pozitivan. Neki dan sam radila papa test i on je uredan. Trenutno nemam kod sebe referentne vrijednosti tako da ne mogu napisati. Imam puno sluzi (siraste) da se tako izrazim... Oprosti na detalju. Bojim se da mi od te siraste sluzi ne moze plod da se zakaci user posted image Promijenila sam malo nacin zivota... Valjda ce pomoci user posted image
Hvala na odgovoru, srce si.user posted image

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1170
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
7.2.2013 15:17:38   
dandi84
nadana...Sluz ne treba da bude "sirasta" već providna i rastegljiva kao bjelance, ostvari isto kao bjelance....Ako ti je iscjedak sirast i bijel onda je flora malo poremećena...Ja sam za bijeli sirasti iscjedak koristila terapiju prije mjesec dana Laktogin oralno u vaginalno neke tri vaginalete (ne znam sad kako se zovu, al mogu pogledati) i to mi se popravilo....
Ne znam jesam li te razumjela dobro...Pozzzzz i želim ti ubrzo user posted image

(odgovor članu nadana)
Neposredna veza do poruke: 1171
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
7.2.2013 21:22:44   
nadana
Dandi ja za vrijeme ovulacije imam normalnu sluz (prozirnu, rastezljivu, bjelankastu), ali osim nje imam i bjeli iscjedak... Narocito nakon odnosa... Jojjjjj ja sad odoh u detalje... A poslije ovulacije pojavi se ta sirasta tekucina. Rece mi gin. da je mozda jos uvijek od spontanog uplala flore... Tako da si mozda i upravu... Tako da mislim da mi mozda i ona smeta.. user posted image Mah vise ne znam ni sama. I ja vama zelim sve najbolje i user posted image cim prije...

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1172
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
7.2.2013 21:54:23   
detaljuša
Nadana, nemoj se toliko brinuti oko toga... ne vjerujem da sad to nešto utiče na trudnoću i izostanak trudnoće... ja ne znam ženu koja nije imala te ''problemčiće'' u nekom periodu svog života... ako ne i češće... i meni se to javi s vremena na vrijeme i već mi je ginekolog par puta davao terapiju vaginaletama... Samo se opusti... nemoj se opterećavati šta bi sve moglo dovesti do tog stanja... Nego vidi sa ginekologom za taj prolaktin... i lagano... opusti se i bit će bebica uskoro aBd user posted image

(odgovor članu nadana)
Neposredna veza do poruke: 1173
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
8.2.2013 12:45:36   
dandi84
Taj sirasti iscjedak se brzo riješi, 3 vaginalete, 3 večeri stavljas i gotovo...Nije to nista strasno...Al slažem se sa detaljušom Prolaktin je baš baš problem i najvažnije je da se pozabaviš tim i dovedes ga u granice normale...Biće sve ok...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1174
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
16.4.2013 14:07:27   
nadana
Meni je sam prolaktin spao na 600, bez ikakve terapijeuser posted image
Rekoh da javim barem neku dobru vijest.user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *