|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
11.7.2012 15:30:06   
CICIKA MICIKA 74
Ja pijem pola tablete bromokriptina uvece ,dobila sam lijek skoro ,a gore sam napisala da mi je 769 prolaktin na 3dc,na 9dc 709 ,a godinama se pokazivao 644 ,i niko nikad nista ,a ja se slomih radeci na bebi ,zanima me da li ce mi pomoci ovaj lijek da prolaktin dodje u normalu ,znam i da nije mnogo visoka vrijednost ,inace sam sitnije konstitucije ,imam idealnu visinu i tezinu ,ovaj lijek me samo malo umrtvi kad ga popijem al posto ga uzimam pred spavanje svejedno mi.

(odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 1126
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
11.7.2012 18:43:44   
quess
cicika micika ovo uopće nisu velike vrijednosti prolaktina tako da mislim da će kod tebe bez problema bromergon oborit prolaktin.meni je isto jako brzo bio oborio al sam ga morala prestat pit jer sam cijelo vrijeme imala krvarenje.osobno mi je puno bolji dostinex al on ne ide na recept,al šta se može.Ti pošto nemaš nuspojava osim spavanja slobodno nastavi sa bromergonom i vidit ćeš kroz koji tjedan prolaktin će doć u normalu.Moja poznanica ga je pila 3 mjeseca jer je imala prolaktin skoro 2000 i nije imala mjesečnice i kad je otišla na kontrolu ostala je doslovno paf jer je već bila trudna nepun mjesecuser posted image .Zato samo naprijed

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 1127
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
11.7.2012 21:27:15   
CICIKA MICIKA 74
daj boze ,u svakom slucaju ga pijem ,a niti bromokriptin ne ide na recept ,a znam da je dostinex dosta skup lijek.Zanima me ako idem na IVF da li cu morati piti i dalje ovaj bromergon ,ili......vadicu u petak hormone al svakako cu ih opet izvadit na 3 dc prije nego krenem u postupak za svaki slucaj

(odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 1128
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
12.7.2012 12:25:41   
quess
i bromergon i dostinex se piju dok se ultrazvučno ne potvrdi trudnoća, e sad, može se zatrudniti i sa povišenim prolaktinom al svaki ginekolog kod kojeg sam ja bila je rekao da je bolje da prolaktin bude što niži jer se valjda jajašce bolje ugnijezdi u maternicu i manje su šanse za spontani, tako da ti je moj prijedlog prvo riješit prolaktin (koji ti inače nije tako visok ) pa onda radit nauser posted image

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 1129
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
12.7.2012 20:27:23   
CICIKA MICIKA 74
ma ne moze se ne raditi na bebi ,dr.zna da se ne pazimo ,obustavili smo par mjeseci stimulaciju,sad pijem vec 11dana bromokriptin ,nema govora da zbog toga ne idem na IVF ,nek mi spustaju prolaktin uz ostale lijekove.

(odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 1130
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
12.7.2012 22:15:32   
linea
Cicika Micika i ja sam na bromergonu od aprila mjeseca pijem 1 i po tab dnevno i za mjesec se prolaktin vratio u normalu a 1350 je bio ....ali imam i siofor(metformin) uz to..i zavisi u kojem sam stadiju ciklusa pijem klomifen ili dabroston... i cekam user posted image samo hrabro i pozitivno :-))

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 1131
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
13.7.2012 18:36:29   
CICIKA MICIKA 74
meni je rekao da pijem po pola tablete uvece i kontrola za mjesec dana ,vidjecem,danas mi je bio 20dc vadila sam progesteron i prolaktin ,a ovaj pijem od 9dc pa cemo vidjeti jel malo spao.

(odgovor članu linea)
Neposredna veza do poruke: 1132
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
23.7.2012 1:52:10   
Hanka
Ja sam imala visok prolaktin i zbog toga nisam mogla ostati trudna. Dr mi je dao dostinex da pijem i nakom mjesec dana prolaktin je bio u granicama normale. Moram napomenuti da mi je dr rekao da ne bih smjela ostati trudna dok pijem dostinex i da je to razlika između njega i bromergona. Nakon tog mjeseca mi je rekao da nastavim još jedan mjesec sa terapijom pa da onda jedan mjesec ništa ne pijem i tek onda da pokušam zatrudniti. Ja nisam pila taj drugi mjesec već pokušala.... i uspjelo. Pila sam neke homeopatske kapi nakon toga.

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 1133
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
24.7.2012 14:39:40   
Mirela86
Sa dijagnozama Hiperprolaktinemia i PCOS, ja trudna!!!!! Četiri godine braka, od toga dvije godine na Dostinexu i Utrogestanu, sve ok dok pijem, cim prestanem prolaktin skače i izostaje menstruacija! Gotovo dvije godine nisam otišla ginekologu ni popila niti jednu tabletu! Od marta, koliko se mogu sjetiti nisam dobila i odem ginekologu da mi propise nesto za izazivanje menst., i na UZ, TRUDNA!!!! Sreći i šoku nema kraja!!! Nemojte gubiti nadu!!!!

(odgovor članu Hanka)
Neposredna veza do poruke: 1134
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
24.7.2012 19:21:14   
quess
čestitam trudnicama na user posted image
ja evo ovih dana šetam na folikulometriju,nakon dostinexa konačno prolaktin blizu gornje granice,danas je dan D pa čekam da muž dođe sa posla i navali na meneuser posted image user posted image user posted image i držim fige da za 15tak dana ugledamuser posted image

(odgovor članu Mirela86)
Neposredna veza do poruke: 1135
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
25.7.2012 16:47:54   
ikaaaaa
pozzz ženice.... isti problem...visoki prolaktin.... terapija bromengom.....imam jedno pitanje..... dali ste vi od bromengona gubile na kilaži? ja otkad ga pijem izgubila sam 4 kg....jedem normalno, u opće nisam gubila apetit.... dali je koja imala takav problem?

(odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 1136
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
27.7.2012 12:17:11   
quess
ikaaaa ja sam od dostinexa gubila na kilaži a on je sličan bromergonu pa tako da odgovor je DA

(odgovor članu ikaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1137
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
3.8.2012 14:51:50   
smajli80
Drage moje....

Ne bih nikog da uvrjedim što vam postavljam pitanja o PRL, jer znam da ste ovde većinom trudilice a ja imam dvoje prekrasne djeceuser posted image user posted image

Čitajući vaše postove vidim da imate velikih problema za zatrudnjivanjem uzrokovanim visokim PRL.Imala sam manjh problema zatrudnjivanjem i održavanjem trudnoće.Prije kćerke sam imala 2 spontana pobačaja u 8ned.user posted image .
Čitala sam da je jedan od simptoma visokog PRL i iscjedak iz dojke koji sam imala prije zatrudnjivanja ali nisam pridavala neku važnost tome niti mi je kad ko rekao bilo šta o tome.

Sad imam user posted image od 6mj koju dojim i još nisam dobila ciklus.Znam da je to sasvim normalno sve dok dojim zbog visokog PRL.Tako je bilo i sa kćerkom nju sam dojila samo 6 mj i dobila mj.dana po prestanku dojenja.

Da li je moguće da je taj PRL uzrokovao taj primarni sterilitet i te spontane pobačaje i kad bi se on trebao dovestii u normalu poslije dojenja.
Jer bih htjela da to provejrim-
Hvala vam na odgovorima, želim vam svu sreću i da dočekate taj dan kad ćete uzeti u naručije svoje malo čedouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 1138
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
6.8.2012 12:38:02   
quess
smajli80 visoki prolaktin je nešto što muči i nas trudilice i vas mame i svi smo tu da pomognemo jedna drugoj

ja imam povišen PRL al nikad nisam imala iscjedak iz grudi koji je može se reći prvi od simptoma povišenog PRL.imala sam spontani i rekli su mi da je mogući uzrok povišeni PRL jer on otežava ugnježdenje jajne stanice i lakše dolazi do gubitka trudnoće.PRL može uzrokovat sekundarni sterilitet al nije sigurna zaštita od trudnoće jer moja je frendica 4 mjeseca nakon poroda (a dojila je) opet ostala trudnauser posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 1139
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
6.8.2012 18:25:05   
smajli80

IZVORNA PORUKA: quess

smajli80 visoki prolaktin je nešto što muči i nas trudilice i vas mame i svi smo tu da pomognemo jedna drugoj

ja imam povišen PRL al nikad nisam imala iscjedak iz grudi koji je može se reći prvi od simptoma povišenog PRL.imala sam spontani i rekli su mi da je mogući uzrok povišeni PRL jer on otežava ugnježdenje jajne stanice i lakše dolazi do gubitka trudnoće.PRL može uzrokovat sekundarni sterilitet al nije sigurna zaštita od trudnoće jer moja je frendica 4 mjeseca nakon poroda (a dojila je) opet ostala trudnauser posted image


Hvala ti puno na odgovoru,sad mi je puno toga jasnije.Kad prestanem dojiti moraću otići da izmjerim koliki je.

Hvala ti još jednom na odgovoru i zaista vam od user posted image želim da što prije osjetite prelijepe čari majčinstva.user posted image


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 1140
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
19.8.2012 20:43:43   
ikaaaaa
pozz cure.... već duže vremena se borim sa visokim prolaktinom..... pod terapijom bromengona sve je super, 22-28....kad prekinem piti tablete nakon samo tjedan dana poveća se na 900-1000... u 6 mj ove godine radila sam MR hipofize i nalaz je bio ok. endokronolog mi je rekao da pijem bromengon 2 puta na dan bez prestanka, i sa dobrim nalazom prolaktina...tako sam i uradila, naravno na user posted image pokušavamo već 3 godine.... evo sad mi kasni već 6 dana, nebi mi smjela kasniti ako pijem bromengone, jer uvijek je bila točna ko sat s njim.... dr mi je savjetovao da još malo pričekam pa da uradim test 24/26.8.. ženice toliko me je strah, neznam dali je to opet kakav poremećaj u organizmu (mislim nebi smio biti jer pijem terapiju).... zanima me samo jel vama kasnila user posted image dok ste pile bromengon? meni nije nikada i zato mi je čudno...nemam baš nikaqkvih simtoma trudnoće isim što me užasno boli koda treba doći svaki čas, puca me vrućina, i grudi su mi se promjenile.... za test mi je muka već jer toliko sam ih u 3 godine napravila i uvijek su mi bili negativni.... strah me je užasno.... stoga ako je koja imala sličan problem, pomagajte.... jer stvarno nebi smjela kasniti uz stalnu terapiju jel tako???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 1141
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
21.8.2012 20:27:17   
tara@
Ikaaa sad tek vidim tvoju poruku,nemoj da se brines ja imam isti problem po nekad mi kasni i do 10 dana uz bromokriptin.
Doktor mi je predlozio da provjerim prolaktin za vreme koriscenja terapije jer se to moze desiti i ako prolaktin previse opadne sto je kod mene bio slucaj pa sam morala smanjiti terapiju.
Moguce da je i trudnoca nikad se ne zna user posted image
U svakom slucaju ne brini jer bromokriptin nije toliko strasan,ja sam prosle godine radila vto i pila sam ga cijelo vreme i doktor kaze da se on pije i do treceg mjeseca trudnoce kod osoba sa povisenim prolaktinom
Sacekaj jos malo pa uradi test,a mozes i da provjeris prolaktin
Pozz

(odgovor članu ikaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1142
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
20.9.2012 11:01:55   
lakyi

Korisnici na ovoj temi: lakyi
Odštampaj
[Odgovori na poruku] Stranica: << < Prethodna stranica 42 43 44 45 [46]
Korisnik
Poruka << Starija tema Novija tema >>
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
11.7.2012 15:30:06

Nema novih poruka
CICIKA MICIKA 74




Objave: 269
Status: odsutan Ja pijem pola tablete bromokriptina uvece ,dobila sam lijek skoro ,a gore sam napisala da mi je 769 prolaktin na 3dc,na 9dc 709 ,a godinama se pokazivao 644 ,i niko nikad nista ,a ja se slomih radeci na bebi ,zanima me da li ce mi pomoci ovaj lijek da prolaktin dodje u normalu ,znam i da nije mnogo visoka vrijednost ,inace sam sitnije konstitucije ,imam idealnu visinu i tezinu ,ovaj lijek me samo malo umrtvi kad ga popijem al posto ga uzimam pred spavanje svejedno mi.

(odgovor članu quess)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1126
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
11.7.2012 18:43:44

Nema novih poruka
quess




Objave: 12
Status: prisutan cicika micika ovo uopće nisu velike vrijednosti prolaktina tako da mislim da će kod tebe bez problema bromergon oborit prolaktin.meni je isto jako brzo bio oborio al sam ga morala prestat pit jer sam cijelo vrijeme imala krvarenje.osobno mi je puno bolji dostinex al on ne ide na recept,al šta se može.Ti pošto nemaš nuspojava osim spavanja slobodno nastavi sa bromergonom i vidit ćeš kroz koji tjedan prolaktin će doć u normalu.Moja poznanica ga je pila 3 mjeseca jer je imala prolaktin skoro 2000 i nije imala mjesečnice i kad je otišla na kontrolu ostala je doslovno paf jer je već bila trudna nepun mjesecuser posted image .Zato samo naprijed

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1127
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
11.7.2012 21:27:15

Nema novih poruka
CICIKA MICIKA 74




Objave: 269
Status: odsutan daj boze ,u svakom slucaju ga pijem ,a niti bromokriptin ne ide na recept ,a znam da je dostinex dosta skup lijek.Zanima me ako idem na IVF da li cu morati piti i dalje ovaj bromergon ,ili......vadicu u petak hormone al svakako cu ih opet izvadit na 3 dc prije nego krenem u postupak za svaki slucaj

(odgovor članu quess)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1128
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
12.7.2012 12:25:41

Nema novih poruka
quess




Objave: 12
Status: prisutan i bromergon i dostinex se piju dok se ultrazvučno ne potvrdi trudnoća, e sad, može se zatrudniti i sa povišenim prolaktinom al svaki ginekolog kod kojeg sam ja bila je rekao da je bolje da prolaktin bude što niži jer se valjda jajašce bolje ugnijezdi u maternicu i manje su šanse za spontani, tako da ti je moj prijedlog prvo riješit prolaktin (koji ti inače nije tako visok ) pa onda radit nauser posted image

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1129
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
12.7.2012 20:27:23

Nema novih poruka
CICIKA MICIKA 74




Objave: 269
Status: odsutan ma ne moze se ne raditi na bebi ,dr.zna da se ne pazimo ,obustavili smo par mjeseci stimulaciju,sad pijem vec 11dana bromokriptin ,nema govora da zbog toga ne idem na IVF ,nek mi spustaju prolaktin uz ostale lijekove.

(odgovor članu quess)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1130
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
12.7.2012 22:15:32

Nema novih poruka
linea




Objave: 166
Član od: 12.7.2012
Status: odsutan Cicika Micika i ja sam na bromergonu od aprila mjeseca pijem 1 i po tab dnevno i za mjesec se prolaktin vratio u normalu a 1350 je bio ....ali imam i siofor(metformin) uz to..i zavisi u kojem sam stadiju ciklusa pijem klomifen ili dabroston... i cekam user posted image samo hrabro i pozitivno :-))

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1131
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
13.7.2012 18:36:29

Nema novih poruka
CICIKA MICIKA 74




Objave: 269
Status: odsutan meni je rekao da pijem po pola tablete uvece i kontrola za mjesec dana ,vidjecem,danas mi je bio 20dc vadila sam progesteron i prolaktin ,a ovaj pijem od 9dc pa cemo vidjeti jel malo spao.

(odgovor članu linea)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1132
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
23.7.2012 1:52:10

Nema novih poruka
Hanka




Objave: 7
Član od: 20.7.2012
Status: odsutan Ja sam imala visok prolaktin i zbog toga nisam mogla ostati trudna. Dr mi je dao dostinex da pijem i nakom mjesec dana prolaktin je bio u granicama normale. Moram napomenuti da mi je dr rekao da ne bih smjela ostati trudna dok pijem dostinex i da je to razlika između njega i bromergona. Nakon tog mjeseca mi je rekao da nastavim još jedan mjesec sa terapijom pa da onda jedan mjesec ništa ne pijem i tek onda da pokušam zatrudniti. Ja nisam pila taj drugi mjesec već pokušala.... i uspjelo. Pila sam neke homeopatske kapi nakon toga.

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1133
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
24.7.2012 14:39:40

Nema novih poruka
Mirela86




Objave: 13
Član od: 6.10.2009
Status: odsutan Sa dijagnozama Hiperprolaktinemia i PCOS, ja trudna!!!!! Četiri godine braka, od toga dvije godine na Dostinexu i Utrogestanu, sve ok dok pijem, cim prestanem prolaktin skače i izostaje menstruacija! Gotovo dvije godine nisam otišla ginekologu ni popila niti jednu tabletu! Od marta, koliko se mogu sjetiti nisam dobila i odem ginekologu da mi propise nesto za izazivanje menst., i na UZ, TRUDNA!!!! Sreći i šoku nema kraja!!! Nemojte gubiti nadu!!!!

(odgovor članu Hanka)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1134
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
24.7.2012 19:21:14

Nema novih poruka
quess




Objave: 12
Status: prisutan čestitam trudnicama na user posted image
ja evo ovih dana šetam na folikulometriju,nakon dostinexa konačno prolaktin blizu gornje granice,danas je dan D pa čekam da muž dođe sa posla i navali na meneuser posted image user posted image user posted image i držim fige da za 15tak dana ugledamuser posted image

(odgovor članu Mirela86)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1135
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
25.7.2012 16:47:54

Nema novih poruka
ikaaaaa




Objave: 23
Član od: 22.7.2012
Status: odsutan pozzz ženice.... isti problem...visoki prolaktin.... terapija bromengom.....imam jedno pitanje..... dali ste vi od bromengona gubile na kilaži? ja otkad ga pijem izgubila sam 4 kg....jedem normalno, u opće nisam gubila apetit.... dali je koja imala takav problem?

(odgovor članu quess)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1136
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
27.7.2012 12:17:11

Nema novih poruka
quess




Objave: 12
Status: prisutan ikaaaa ja sam od dostinexa gubila na kilaži a on je sličan bromergonu pa tako da odgovor je DA

(odgovor članu ikaaaaa)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1137
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
3.8.2012 14:51:50

Nema novih poruka
smajli80



Objave: 659
Član od: 23.3.2010
Mjesto: Happyland
Status: odsutan Drage moje....

Ne bih nikog da uvrjedim što vam postavljam pitanja o PRL, jer znam da ste ovde većinom trudilice a ja imam dvoje prekrasne djeceuser posted image user posted image

Čitajući vaše postove vidim da imate velikih problema za zatrudnjivanjem uzrokovanim visokim PRL.Imala sam manjh problema zatrudnjivanjem i održavanjem trudnoće.Prije kćerke sam imala 2 spontana pobačaja u 8ned.user posted image .
Čitala sam da je jedan od simptoma visokog PRL i iscjedak iz dojke koji sam imala prije zatrudnjivanja ali nisam pridavala neku važnost tome niti mi je kad ko rekao bilo šta o tome.

Sad imam user posted image od 6mj koju dojim i još nisam dobila ciklus.Znam da je to sasvim normalno sve dok dojim zbog visokog PRL.Tako je bilo i sa kćerkom nju sam dojila samo 6 mj i dobila mj.dana po prestanku dojenja.

Da li je moguće da je taj PRL uzrokovao taj primarni sterilitet i te spontane pobačaje i kad bi se on trebao dovestii u normalu poslije dojenja.
Jer bih htjela da to provejrim-
Hvala vam na odgovorima, želim vam svu sreću i da dočekate taj dan kad ćete uzeti u naručije svoje malo čedouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu quess)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1138
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
6.8.2012 12:38:02

Nema novih poruka
quess




Objave: 12
Status: prisutan smajli80 visoki prolaktin je nešto što muči i nas trudilice i vas mame i svi smo tu da pomognemo jedna drugoj

ja imam povišen PRL al nikad nisam imala iscjedak iz grudi koji je može se reći prvi od simptoma povišenog PRL.imala sam spontani i rekli su mi da je mogući uzrok povišeni PRL jer on otežava ugnježdenje jajne stanice i lakše dolazi do gubitka trudnoće.PRL može uzrokovat sekundarni sterilitet al nije sigurna zaštita od trudnoće jer moja je frendica 4 mjeseca nakon poroda (a dojila je) opet ostala trudnauser posted image

(odgovor članu smajli80)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1139
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
6.8.2012 18:25:05

Nema novih poruka
smajli80



Objave: 659
Član od: 23.3.2010
Mjesto: Happyland
Status: odsutan

IZVORNA PORUKA: quess

smajli80 visoki prolaktin je nešto što muči i nas trudilice i vas mame i svi smo tu da pomognemo jedna drugoj

ja imam povišen PRL al nikad nisam imala iscjedak iz grudi koji je može se reći prvi od simptoma povišenog PRL.imala sam spontani i rekli su mi da je mogući uzrok povišeni PRL jer on otežava ugnježdenje jajne stanice i lakše dolazi do gubitka trudnoće.PRL može uzrokovat sekundarni sterilitet al nije sigurna zaštita od trudnoće jer moja je frendica 4 mjeseca nakon poroda (a dojila je) opet ostala trudnauser posted image



Hvala ti puno na odgovoru,sad mi je puno toga jasnije.Kad prestanem dojiti moraću otići da izmjerim koliki je.

Hvala ti još jednom na odgovoru i zaista vam od user posted image želim da što prije osjetite prelijepe čari majčinstva.user posted image


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu quess)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1140
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
19.8.2012 20:43:43

Nema novih poruka
ikaaaaa




Objave: 23
Član od: 22.7.2012
Status: odsutan pozz cure.... već duže vremena se borim sa visokim prolaktinom..... pod terapijom bromengona sve je super, 22-28....kad prekinem piti tablete nakon samo tjedan dana poveća se na 900-1000... u 6 mj ove godine radila sam MR hipofize i nalaz je bio ok. endokronolog mi je rekao da pijem bromengon 2 puta na dan bez prestanka, i sa dobrim nalazom prolaktina...tako sam i uradila, naravno na user posted image pokušavamo već 3 godine.... evo sad mi kasni već 6 dana, nebi mi smjela kasniti ako pijem bromengone, jer uvijek je bila točna ko sat s njim.... dr mi je savjetovao da još malo pričekam pa da uradim test 24/26.8.. ženice toliko me je strah, neznam dali je to opet kakav poremećaj u organizmu (mislim nebi smio biti jer pijem terapiju).... zanima me samo jel vama kasnila user posted image dok ste pile bromengon? meni nije nikada i zato mi je čudno...nemam baš nikaqkvih simtoma trudnoće isim što me užasno boli koda treba doći svaki čas, puca me vrućina, i grudi su mi se promjenile.... za test mi je muka već jer toliko sam ih u 3 godine napravila i uvijek su mi bili negativni.... strah me je užasno.... stoga ako je koja imala sličan problem, pomagajte.... jer stvarno nebi smjela kasniti uz stalnu terapiju jel tako???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1141
RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
21.8.2012 20:27:17

Nema novih poruka
tara@




Objave: 10
Član od: 23.4.2012
Status: odsutan Ikaaa sad tek vidim tvoju poruku,nemoj da se brines ja imam isti problem po nekad mi kasni i do 10 dana uz bromokriptin.
Doktor mi je predlozio da provjerim prolaktin za vreme koriscenja terapije jer se to moze desiti i ako prolaktin previse opadne sto je kod mene bio slucaj pa sam morala smanjiti terapiju.
Moguce da je i trudnoca nikad se ne zna user posted image
U svakom slucaju ne brini jer bromokriptin nije toliko strasan,ja sam prosle godine radila vto i pila sam ga cijelo vreme i doktor kaze da se on pije i do treceg mjeseca trudnoce kod osoba sa povisenim prolaktinom
Sacekaj jos malo pa uradi test,a mozes i da provjeris prolaktin
Pozz

(odgovor članu ikaaaaa)
[Pošalji privatnu poruku] Neposredna veza do poruke: 1142
Stranica: << < Prethodna stranica 42 43 44 45 [46]
[Odgovori na poruku] Stranica: << < Prethodna stranica 42 43 44 45 [46]

(odgovor članu tara@)
Neposredna veza do poruke: 1143
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
20.9.2012 11:09:56   
lakyi
drage moje ja sam prvi put na forumu i imama isti problem kao i vi.prolaktin visok i adenom hipofize.ja hvala Bogu sam rodila dva sina,ali i dalje se borim sa ovom dosadomuser posted image pijem bromokriptin ali ga jako lose podnosim jer mi opadne tlak na 70-40,nesanice i takodjer sam smrsala dosta,ali sto je najtragicnije je da mi je PR bez terapije bio 995 a sa trepijom 1150.znate li vi kako je ovo moguce i jeli dostinex bolji mozda...puno vas sve pooooz

(odgovor članu lakyi)
Neposredna veza do poruke: 1144
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
2.12.2012 11:45:37   
Sarajka1

Imam 17god. nikad nisam imala menstruaciju. prolaktin mi je bio 24740 a normalno je do 590
poslije toga 20 000,pila 6tabl.dnevno bromokriptia od 2,5 palo mi na 8000, onda sam pila 15 tableta dnevno bromokriptina od 2,5mg...i onda mi se samo povisio i to zaci da sam popila oko 450 tableta i samo mi gori nalazi..sad mi povecali na 18 tableta dnevno ja nemam pojma kako to smiju kad pise da je jako predoziranje u receptu preko 40mg bromokriptina a ja pijem vise
SAVJET?????????
Recite mi jel hrana uticu na prolaktin i sta to povisuje prolaktin?

(odgovor članu lakyi)
Neposredna veza do poruke: 1145
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
7.12.2012 12:01:16   
ikaaaaa
Draga moja....jesi li išla na MR hipofize, ako nisi hitno to napravi..... nemam drugog savjeta za tebe...što manje stresa....ali to je u današnje vrijeme malo i nemoguće...ništa se nemoj brinuti imaš 17 godina...glavu gore....

_____________________________

Ne budi uvjeren da si sam i da živiš samo za sebe, za nekog si rođen i netko je rođen za tebe....I&G 31.7.2010.

(odgovor članu Sarajka1)
Neposredna veza do poruke: 1146
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
7.1.2013 23:33:05   
detaljuša
Pozdrav svima. Prvi put pišem, a dugo čitam. Naime, već od samog početka planiranja trudnoće počela sam čitati ovaj forum, a od tada je prošlo 14 neuspješnih pokušaja. I prvo hoću da vam zahvalim, jer čitajući vas nalazila sam snagu i nadu. Nisam osoba koje priča o tome, štaviše. Vjerovatno zbog toga nisam ni ovdje pisala. Da skratim priču, već sam odužila. Naime, nakon godine neuspjelih pokušaja odradili smo nalaze, i za 7 dana idem kod dr.Godinjaka. Sve super samo kod mene prolaktin zeza. Prvi put kad sam vadila 8dc izbocali su me tri puta, jedva venu našli, čak mi je i pozlilo da bi nalaz na kraju pokazao prolaktin 620 (gornja granica 590). Onda sam čitala kako je to hormon stresa, pa sam čekala i 21dc da vidim situaciju,ovaj put iz prve se vena našla ali prolaktin 1216 (granica 590). Najmanje mi je jasna činjenica da sam uvijek imala redovne menstruacije, najviše par dana odstupanja, i par puta potvrđene ovulacije (pregledom i lh trakicama). Svejedno čitala sam kako je naredni korak profil prolaktina. S obzirom da mi je bilo draže da nešto poduzmem a ne samo da čekam zakazani termin kod dr. Godinjaka, odlučila sam tražiti uputnicu za profil od ginekologa, otišla na dip endokrinologu međutim rekli su mi da moram internisti, otišla po uputnicu za internistu kod porodičnog doktora, koji mi je rekao da prvo moram laboratorijske nalaze za internistu. Poenta i pitanje: vrijedi li mi ganjati ove nalaze jedan za drugim, dok uradim lab, pa kod interniste termin dobijem, teško da mogu još stići nalaze profila prolaktina dobiti do ponedjeljka? Žao mi je izgubiti priliku da nešto počnem djelovati, tj koristiti neku terapiju, bojim se da me Godinjak samo ne vrati po te nalaze pa onda još jedan mjesec čekanja (u smislu neaktivnog čekanja). Isto tako razmišljam možda se dr. Godinjaku ne bi ni svidjelo što sam ja to samoincijativno i laički počela sama ganjati. Molim vas za vaša iskustva i savjete. Oprostite na ovolikoj opširnosti. Nadam se da će neko dovde pročitati. user posted image Hvala puno. user posted image

(odgovor članu ikaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1147
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
8.1.2013 15:44:39   
Anoniman
Draga detaljusa ( jel ovo zbog detalja u postu user posted image ) nista se ne sekiraj i ti samo po svom
ja osobno da nisam slijedila svoj instinkt tko zna dokle bih dogurala
dok se dr sami ne bi dosjetili. Kakvo je vrijeme moras se informirati
vise od lijecnika da bi bio siguran da se samo ne vrte u krug s tobom.

Ovako je bilo u mom slucaju isto neuspjelo pokusavanje dugo,a gin nista, pa
slazem dr da me je gin uputio vaditi sve hormone ( po internetu svasta nesta nacitala pa
pretpostavila da bi moglo s tim biti problema i to sumnja na prolaktin...... ) Dobijem uputnicu
na njoj svi hormoni napisani ali nema prolaktina user posted image ............
Cijeli dan se mislila dal da ga dopisem na uputnicu i onda nasla kemijsku ist boje, malo
uvjezbala slova i nadopisem prolaktin na uputnicu.
Na nalazu svi hormoni uredni a prolaktin 1900, ponovo nalaz tu negdje, terapija bromkriptinom
mjesec dana , MR mikroadenom na hipofizi pokaze i onda na terapiju dostinexom, koji jako brzo
snizi prolaktin a ovisi od osobe do osobe koliko kojoj treba da se prolaktin unormali .
Dakle samo strpljenja i upornosti i naravno vjere u sebe user posted image

(odgovor članu detaljuša)
  Neposredna veza do poruke: 1148
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
8.1.2013 17:55:25   
detaljuša
Draga anonimna, jeste detaljuša prvenstveno radi posta, a nisam samo u postu bila detaljna, počesto je to kod mene slučaj. user posted image

Joj dobra si mozgala cijeli dan da li da dopises prolaktin? Meni se desilo kad sam otišla na dip na endokrinologiju, čekam na šalteru da mi primi knjizicu kad vidim piše da uputnica mora biti naslovljena na ''endokrinologa'' da bi mi je primili, ja se okrenem pitam ženu iz sebe hoće li me vratiti, kaže ona ma dopiši šta fali (kod mene stajalo samo DIP, moja dr bila na bolovanju, drugi mi dr napisao) i ja dopišem još kasnije gledam drugačiji rukopis, potpuno druga boja olovke... :) ali uze ona uputnicu samo me vratila jer moram prvo internisti... bas mi i nije jasno sto moram internisti zbog vađenja krvi, ali haj dobro...

Planiram ja aBd raditi sve nalaze koji trebaju, htjela sam i to odraditi da dodjem sa svim mogućim kod dr godinjaka, da me ne vraca opet, ali vidim da necu stici... pa se razmisljam ako on ne trazi taj profil (citala sam po netu da ga treba raditi) bezveze će me bockati više puta, a kod mene vene svakako naći haos...

Jesi ti radila ovaj profil prolaktina? Kakva ti je sad situacija? Je li to bio uzrok problema?

Vidiš zašto sam ''detaljuša'' user posted image nema kod mene kratko user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1149
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
15.1.2013 17:03:50   
dandi84
Drage buduće mame,
moja situacija je specifična..Najprije samm prije 6 mj. imala spontani u 7 nedelji trudnoće...Brzo, za negdje odprilike 2 mjeseca sam tada ostala trudna....Za 6 mjeseci se sve promijenilo, sad smo krenuli opet da pokusavamo, prolaktin mi je visok prvi put 1530 a drugi put (sedam dana poslije) 1580. Menstruacije redovne 28 dana, nisam gojazna, nemam akne i s obzirom na sve to ja mislim da je od pojačanog stresa na poslu...Ostali hormoni uredni...Šta mi sad vi preporučujete??Jel terapiju za prolaktin ili čekati, mozda se desi trudnoća....

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *