|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
10.1.2008 21:14:16   
ElmaB
Draga Visnja!

Po tvojoj poruci zakljucila sam da si opet trudna. U kojoj si sedmici i kako podnosis? Jesu li opet dvojke ili trojke?

Sretno i javi se!

Pozdrav!

Elma B.user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
12.1.2008 11:47:37   
ElmaB
Pa gdje ste mame???????????????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sto ste se to uspavale? Dva tri dana nijedna se ne javlja!!!!!

Pozdrav!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
12.1.2008 16:56:52   
issa
Joj Elmice, nemoj galamiti, plačljiva sam zadnjih dana, sekunda mi fali da suze potekuuser posted image  Danas je već bolje user posted image  
Ne zamjeri što se ne javljam dva dana, ali vjeruj da nisam mogla odoljeti lijepom vremenu, pa sam po cijeli dan negdje bila, uglavnom vani.
Danas sam išla u šoping, kupila sam sebi nekih stvarčica, posebno sam sretna zbog dvije tunike. Baš nešto gledam danas kako nama, ovosezonskim  trudnicama, moda ide na ruku. Nose se sve tunike i džemperi ispod guze koje lijepo, ali ne vulgarno, istaknu stomak. Ja sam ti stalno u tome i tajicama. Hlače još ni jednom nisam obukla, jer mi je ovako praktičnije.
Šta je novo kod tebe? I Suza nam se izgleda ulijenila, jel se podigao smog iznad Sarajva?

Sve vas user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
12.1.2008 17:48:35   
ElmaB
Cao Issa!user posted image

I ja imam strasnih oscilacija u raspolozenju, ali valjda je to sastavni dio trudnoce! U Sarajevu je vrijeme jos uvijek lose, puno magle, mada je danas bilo i malo sunca. Ja sam nekako pri kraju sa svojom prehladom, a ostalo je hvala Bogu sve ok. Puno pozdrava i cujemo se ovih dana!!!

Elma B.user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
13.1.2008 0:59:41   
Suzana
E zene moje,

Jesam se ulijenila, a mislim na vas majke mi! user posted image
Nego i kod mene poslije onog pregleda malo raspolozenje bilo bezveze 2-3 dana, ali evo, bolje je.
Nema smoga, ja jutros na balkon i nakon 3 sedmice vidim grad (sa balkona imam pogled na grad, jelte...), 'ne mrem' vjerovati.
Danas hodala po gradu. Udisala cist vazduh. I sjedila u basti na kafi sa drugaricom, kasnije nam se pridruzio i moj muzic. user posted image
Ko ludjakinja gledala mame sa bebama, ali sam se fokusirala na kolica, jer smo malo u posljednje vrijeme surfali po netu da kupimo tj. da nam kupe u Americi. Da li ste vi zene razmisljale o kolicima za blizance?
Necete vjerovati, ali najskuplja dupla kolica u USA su cca. 500 $ (ona najmocnija, sto bi kod nas bila ko zna koliko...)!
A nikada sa vama nisam podijelila i interesantnu situaciju koja nam se desila u Chiccu (Mercator, Sarajevo).
Naime, carevi niti imaju duplih kolica, niti ce ih imati, ali je najsmjesnije sto ih ne mozes naruciti putem kataloga hahah. Reko' niste normalni... Sreca pa mi imamo alternativu.
Btw, danas sam vidjela male blizancice s mamom i tatom u gradu, i da, kupite najnoviji broj Gracije. user posted image  Pravo, pravo interesantan prica, tj. tekst "Nasi blizaci"! Cetvero novinara sa TVSA imaju blizance. Amir Zukic, Zvonko Maric... Moj veseli tata je jednom na ulici prisao Amiru Zukicu kad ga je vidio sa blizancima, kao da ih vidi, i njegova kcerka nosi dvojke. user posted image
Sta sam ono jos htjela da vam kazem...
U principu, to je to... user posted image
Danas sam i ja malo zavirila u Mango user posted image . U pravu si Issa, moda je skroz OK za nas trudnice.
Ja sam do sada kupila samo par stvarcica, ali je samo jedna majica trudnicka! Heheh.
Kupila sam dva dzempera u Bellisimi, da prezimim a aBd, moci cu ih komotno nositi i sljedece zime.
Pa sam kupila u Dorothy Perkinsu dvije pamucne majice, malo deblje, koje kazem nisu trudnicke nego broj 42. user posted image  I dvije tanje, pamucne, crnu i bijelu. Ej... u istoj radnji sam kupila i onako, jednu sa srediti se. Kao koncani dzemperak/tunika. Ma bilo ovo novogodisnje snizenje, pa sam bas dobro prosla.
Tako da sam sad za sad OK s garderobom. Mada mislim da su najbitnije tole, tj. donji dio. Ja imam jedne trudnicke farmerke koje sam naslijedila od drugarice i one su mi za sada najbolje. Imam i neke sportske, koje nosim u sportskoj verziji outfita user posted image , a od drugarice sam iz Turske dobila ZARA Maternity farmerke, koje su ono 'napucane', na peglu, mocan teksas, niski struk sa pojasom za stomak, medjutim... uzasno su neudobne. Njih sam samo jednom za Novu godinu obukla, i dabogda da ih opet obucem. Mozda ako s muzem izadjem na veceru! Zao mi drugarice, letala je po cijeloj Ankari da mi nadje nesto dobro...

Ej cure! Opet se ja raspisala, hajte i vi malo. Nadam se da sam vas mozda malo inspirisala sa mojim postom, da se nadovezete na moju pricu, a ne upeglala! user posted image
Nema nam nase Baby. Baby, javi se.

Pisite. Cujemo se!

Odoh spavati, vidite koja su doba! Prava sam nocna ptica veceras. user posted image

Kiss.

S.


< Poruku je uredio Suzana -- 13.1.2008 1:01:52 >

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
13.1.2008 1:26:40   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Draga Visnja!

Po tvojoj poruci zakljucila sam da si opet trudna. U kojoj si sedmici i kako podnosis? Jesu li opet dvojke ili trojke?

Sretno i javi se!

Pozdrav!

Elma B.user posted image


da trudna i u 27-oj sedmici...ovaj put jedna user posted image ... do sada je sve teklo bez nekih problema...ako se izuzmu svi oni silni testovi i amniocinteza zbog godina( 39) i iscekivanja rezultata... i hvala bogu sve je Ok... juce imala jedan cudni nemir i na kraju skontam da je za to krivo ovo vrijeme jer sam ja metereopata...
Pozdrav svim trudnicama koje cekaju vise user posted image ... i zelim vam da sve izgurate do kraja bez  potskoca...
pusa...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
13.1.2008 11:04:35   
issa
Ej Suzo, moj mužić mi je jučer iz Zagreba donio super tuniku sa sniženja iz Teranove, a prijateljica mi kupila prekresnu sivu Dorothy Perkins. Istina, on je izabrao M broj, kaže da imaš i za sljedeću sezonuuser posted image  
Nek si mi rekla za Graciju, moram to otići kupiti, jer inače bukvalno gutam sve tekstove o blizancima. Mi još uvijek nismo tražili kolica, ali smo na netu naišli na mnogo toga zanimljivoga što bi nam moglo koristiti. Naravno, opet u Zagrebu, sreća pa je blizu, a onda i taj povrat PDV-a - dobro dođe kad se kupuje više toga.

Višnja, drago mi je da si opet trudna i da te prethodni gubitak nije pokolebao. Zapravo, mislim da su žene koje su izgubile bebu imaju strah od ponovnog zatrudnjivanja i da svih 9 mjeseci žive u strahu. Ne znam kako je s tobom, ali neke moje frendice koje su imale takav slučaj su baš živjele u strahu.
Sretno!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
13.1.2008 12:24:37   
Suzana
Ej Issa user posted image ,
 
Ma vama je ZG bas blizu i to vam je velika prednost.
Eto nama je sreca da su nam suprugovi roditelji u Americi, tako da ce se oni najvjerovatnije pobrinuti oko kolica kada za to dodje vrijeme. Inace, u toj Americi je sve jeftinije, ko kad je veliko trziste, velika kupovna moc, velika konkurencija...
Tek u posljednje vrijeme, kako su mi i drugarice pocele radjati, a i ja se priblizila tome user posted image , pocela sam i da gledam teuser posted image  djecije stvari, cijene, garderobu... Nehumano je kako su neke stvari skupe, i vjerovatno velika vecina roditelja mnogo toga ne moze priustiti svojoj djecici...
Spomenula si da ti je muz kupio tuniku M. Moja drugarica bila u Londonu, i donijela mi pidzamu broj 38/40 sto jeste moj broj, ali prije trudnoce. Sada mi ta guma malo steze stomak. Pa neka ostane za poslije, sto ti kazes. user posted image
 
Vrijeme je relativno lijepo, pravi nedeljni dan, istina, ima malo oblaka, i ja odoh malo prosetati!
Pa cemo se cuti.
 
Visnja, pratim i ostale teme pa te "znam", drago mi je da ti trudnoca lijepo napreduje, i aBd, sebi ces da rodis jednu malu curicu.
 
Elma, Baby, cekamo vas. user posted image
 
Pusa.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
13.1.2008 16:41:21   
ElmaB
Drage moje mamice!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja vec odavno razmisljam o kolicima i o svim drugim stvarima. Sve je jako skupo, ali mora se. Meni je velika sreca sto sam ja svu garderobu Teinu ostavila, tako da za jednu bebu koja je djevojcica imam mnogo toga. Za decka cu kupovati, a vec sam i pocela. Treba mi jos jedan krevetac i kolica od tih skupljih stvari. Znam Suzana za ta kolica u Chicu, ali moja prijateljica radi u toj prodavnici u Ferhadiji i rekla mi je ako zelim mogu ih naruciti iz kataloga. Ne pada mi na pamet, jer cijena tih kolica, a imaju dvije vrste, su od  1250 EURA do 1500 eura. Uzas!!!!!!!!!!!!!!!user posted image
I trudnicku garderobu imam od prosle trudnoce, pa sam je samo malo osvjezila sa nekim novim majicama i tunikama koje cu moci nositi kasnije.
Visnja, drago mi je za tebe, ali i ja sam radila slicne testove pa znam kako ti je!
Issa, blago tebi sto ti je Zagreb blizu, jer je tamo veci i bolji izbor, ali ni njihove cijene nizu bas niske.
Suzi, ti se javi za tu kafu kada budes imala vremena!

Puno pozdrava svima i velika pusa!

Elma B.user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
14.1.2008 9:27:52   
issa
Odjeća za djecu je fakat  užasno skupa, čak i skuplja od odjeće za odrasle. Ja ću većinu stvari dobiti od svojih prijteljica, čak i krevetić, nosiljke, autosjedalice i sl. Kolica ću morati kupiti, ali OK, moram neštouser posted image
Većinu odjeće ću  također dobiti, a dio kupiti opet u Zagrebu, jer je tamo mnogo veći izbor, kvalitetnije je a cijene su OK. Opet ću spomenuti PDV, kad izvršim povrat, isplatnije mi je tamo kupovati. Ma vidjet ćemo, tek u martu sam kontala da se više pozabavim time.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
14.1.2008 9:29:18   
issa
Suzana, kupila sam jučer Graciju zbog teksta o blizancima. Preslatki su mi svi, posebno Zukićevi. Mada sam očekivala da će više teksta biti o tome kako su se nosili s njima nekad, a kako danas

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
14.1.2008 11:47:48   
ElmaB
Cao mame!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo danas konacno lijep dan u Sarajevu. Nadam se da je i u drugim gradovima. Moram i ja kupiti tu Graciju da vidim sta pise.
Ovih dana se intezivno raspitujem i kopam po internetu o porodu blizanaca. Kako sam ja i prvu kcerku user posted image  rodila na carski rez tako cu i ovo dvojeuser posted image user posted image ako Bog da! Zanima me, posto sam puno o tome gledala na ovim stranim kanalima, kako i da li kod nas rade carski rez pod epiduralnom anestezijom. Svi kazu da je to bolje i za majku i za djete, ali eto, voljela bih kada bi neko imao dan svima kaze kako to izgleda. Ako cujete sta na ovu temu, javite se!

Puno pozdrava!

Elma B.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
14.1.2008 16:00:25   
Suzana
Elmic!

U slucaju da se i ja budem poradjala na carski, voljela bih biti budna kada se djeca rode, aBd. user posted image
Ne mogu sa sigurnoscu reci, ali mislim da je kod nas moguc carski rez uz epiduralnu anesteziju.
Kako to znam? user posted image
Pa tako sto se kolegica na poslu tako porodila.
Navodno se prvo pokusala prirodno poroditi, medjutim kako nije islo, porodili su je na carski, ali uz epiduralno, znaci bila je budna. To puno znaci. Iako nisam radjala prije, znam da je vrlo bitan taj prvi kontakt sa bebom.
Jedino me zanima da li su se ovi nasi doktori "ustelili" sa davanjem epiduralnih anestezija... user posted image

Vidim da ste pocele pricati o kupovini stvarcica za bebe.
Hej zene, juce su nam u Americi kupili kolica i auto sjedalice. user posted image
Nadam se da ce i jedno i drugo biti super kada nam dodje...

Ja nisam inace jos planirala uzimati stvarcice, doci ce vrijeme i za to.

Odoh sada pa se javim opet.

Jeste li primjetile da nema Baby? Vjerujem da je sve OK.

Ciao

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
14.1.2008 16:14:02   
jupajdi
Cao drage mame i user posted image ,
Evo da se malo upletem u tu vašu temu oko carskog.
Imam sina 3 i po godine i rodila sam carski sa epiduralnom anestezijom. Carski je morao biti jer je beba bila krupna i bio je okrenut guzom, pravi car. Svima bih, iskreno, preporučila ovu anesteziju. Sada ne znam kome daju, a kome ne. Mene je doktor na Klinici u Sarajevu savjetovao da je to bolje i za mene i za bebu. Ja sam malo bila skeptična po tom pitanju, ali on je rekao da je epiduralna anestezija opasna kada je prirodan porod, a u slučaju carskog nije. Dobila sam injekciju u leđa, kičmu, nije nista boljelo i polako je počelo djelovati. Nista ne vidiš sta rade, jer je pred tobom mali paravan. Samo sam osjetila kako se mičem tamo-vamo.I izvadili su bebu. On je proplakao i stavili su mi ga na prsa. Poljubila sam one male ručice i to je bio predivan osjećaj. I da vam iskreno kažem brzo sam se digla na noge. Već to veče, a operacija je bila ujutro. 15- dan smo izašli u šetnju. Dok je moja kolegica oboje djece rodila carski sa općom anestezijom i imala je pravu traumu nakon prvog poroda. Počela je da vriši, plače kada se probudila , jer nije vidjela stomak. Ne znam, svako ima svoje, a ja sam za ovu spinalnu anesteziju. Sada sam ponovo trudna i budem li morala carski tražicu je ponovo. Naravno, ako to dopuste user posted image
Eto, želim vam sreću i da što bolje prođete na porodu.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
14.1.2008 16:34:59   
baby
Cao cure da vam se javim sad sam trenutno kod sestre ,moj compiuter neradi virus ucinio svoje ,al sutra dolazi sa servisa . Ja Danas u 17,30 h imam pregled a i tuzna sam poklonila sam svog psa jednoj djevojci u Sarajevu jer mi je sad stvarno tesko sa njim dosta mu dlake opadaju i placem 5 dana ,danas mi je puno bolje pa vam se javim cim prije

Pusa svima a najveca onima koje pitaju za mene i sto se brinu sto se nejavljam
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
14.1.2008 18:27:38   
ElmaB
Cao!

Jupajdi! Drago mije da si mi napisal o carskom pod epidaralnom,jer sam ja prvu curicu rodila pod totalnom anestezijom. Gdje si radila carski? Na Kosevu ili u Opcoj? Ja cu ovaj put u Opcoj ako Bog da pa cu vidjeti s njima da li moze ta epiduralna.
Baby, jako mi je drago da si ok. Znam da ti je tesko zbog psa, ali sada je bolje da nemas zivotinju u kuci kada si trudna!
 
Cujemo se i pusa svima!
 
Elma B.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
14.1.2008 18:43:49   
jupajdi
ElmaB carski sam radila na Koševu.
Sretno!! Pusauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
15.1.2008 7:29:06   
ElmaB
Dobro jutro svima!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo, ja malo poranila jer imam nekih obaveza! Kako ste mi vi? Jako mi je drago da nam se Baby javilauser posted image ,ali i da nam sepridruzila nova mama. Jupajdi, kada budes imala vremena napisi mi malo vise detalja o carskom pod epiduralnom.user posted image
Suzi, sta je sa kafom????user posted image
Issa, sta ima kod tebe?user posted image

Pusicaaaaaa!!!!user posted image

Elma B.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
15.1.2008 8:45:46   
Anoniman
Jupajdi hajde molim te napisi nam malo vise o epiduralnoj, ja sam prvi porod imala na carski pod opstom anestezijom, ali me ovo bas zanima. Nekako se ne usudjujem ni razmisljati o tome, sve se bojim osjeticu neku nelagodu ili nesto slicno, pa me zanima da li si bilo sta osjetila? Mozda da ti neko kopa po stomaku ili slicno, jer kako sam gledala na tv-u nekako mi se cini nemogucim da ne osjetis nista.
A da vam kazem jos jednu informaciju sto se tice epiduralne kod nas, to zavisi od anesteziologa, i mislim da je ne rade u opstoj. Prije mjesec sam lezala par dana na kosevu na gak-u i cula sam da tu vrstu anestezije u zadnje vrijeme pravo forsiraju naravno ako je majka zdrava. I jos sam cula, ali nije sigurno da muz moze prisustovat ako je epiduralna u pitanju.
Jupajdi cekamo tvoje detaljno iskustvo. I ako nam mozes reci kad ti se vratio osjecaj za donji dio tijela?
Hvala.
Sretno cure.
P.S. Moram vam jos nesto reci, juce sam opet bila u D.P. i imaju super snizenje, tunikica za trudnice i haljinice, ono nije bilo neki dan, i cula sam jednu gospodju koja je kupila par stvarcica, a oko par se dvoumila, kako prica sa prodavacicom i ova joj je rekla kako ce opet snizit sve za dan dva jer im je dosla nova kolekcija. I nova je super samo cu i nju cekat na snizenju.
Nadam se da vas nisam udavila.
cao 

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
15.1.2008 9:11:18   
ElmaB
Cao Maida!

To da ocevi mogu prisustvovati epiduralnoj anesteziji znam, ali nisam cula da je to moguce i kod nas. Iskreno i ja bih to voljela. Jesi li i ti trudna? Koji si mjesec? A koja ti je to prodavnica D.P.? user posted image A to sto se tice epiduralne u Opcoj bolnici, moram se jos raspitati.

Pozdrav i javi se!user posted image

Elma B.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
15.1.2008 10:17:16   
issa
Dobro jutro cure!
Maida28 i Jupajdi - dobro nam došle. Nadam se da će nam vaše iskustvo dobro doći, ali i vama naše, barem ono malo što ga imamo u blizanačkoj trudnoći.

Baby - Ne plači zbog psa, jer će ti biti lakše bez njega. Sigurno ga možeš otići vidjeti kad želiš.Javi kako je bilo na pregledu.

U Kantonalnoj bolnici u Bihaću odavno ima epiduralna, ali osim moje radne kolegice, koja je dva puta rodila na taj način, nisam čula da je još neka žena tako rodila. Vjerovatno ne znaju za nju. Znate kakve su naše žene - naučile na klasični carski i onaj primitivni način rađanja - lezi, raširi noge, nateži se i trpi bol dok beba ne izađe. Iz priče te moje kone znam da je prekrasan osjećaj primiti bebu na prsa, a nisi iscrpljen od boli. Epiduralna se daje u kičmu, a čula sam da ako se da ako se fula samo milimetar od mjesta gdje se daje, žena može ostati nepokretna. Ali eto voljela bih znati malo više. Pokušat ću nešto naći na netu pa ću vam linkovati.

user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
15.1.2008 10:59:26   
Anoniman
Ja sam u 18. nedjelji, za sad je ok ali imam komplikacija koje nekako prevazilazim. Imam tahikardiju, povremeno povisen pritisak i nisko usadjenu posteljicuuser posted image . Ali isto tako imam jednu princezu od 3 i po godine. I nazalost prije godinu sam izgubila blizance, ne bi da uplasim trudnice s blizancima, meni se to desilo zbog  gore navedenih problema.
Posto imam iskustvo s jednom bebom koju sam jako dugo dojila i to bih svima preporucila, jer gdje god idete ide i hrana s vama, ne brinete je li oprana flasica, je li vrelo, je li ovo ili ono. I kad birate odjecu birajte nesto sto cete moci nosit i malo nakon poroda, da ima dugmice ili da je sira da mozete lakse omogucit bebi da doji, meni je to bilo jako bitno, to prvi put nisam znala ali sad vodim racuna o tome. I za one koje su prvi put majke, vjerujte mi grudi ostanu apsolutno iste. To sto u nekim godinama gravitacija pocne da radi svoje, a onda neki govore to je od dojenja, vjerujte da je isto.
A ja sutra imam ispit i umjesto da ponavljam ja cijelo jutro malo malo pa se konektuj, a to su mi ko fol pauze.
Cujemo se kasnije na nekoj drugoj pauzi.user posted image

(odgovor članu issa)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
15.1.2008 11:15:04   
ElmaB
Cao Maida!user posted image user posted image

I ja takodjer imam djevojcicu kojoj ce sada 3 godine. Zao mi je zbog tvojih blizanaca. U kojoj sedmici ti se to desilo? Tu trahikardiju, povisen broj otkucaja srca, sam dobila i ja u ovoj trudnoci, ali kada su mi snimili srce rekli su da je to iskljucivo od pritiska na dijafragmu koja mi pritisce srcani misic. Ponekad mi se zna desiti da mi otkucaji u stanju mirovanja budu 100. Pritisak mi je uvijek bio nizak, a sada ponekad zan biti 130/70, ali kazu mi da to nije nista strasno!

Pozdrav veliki i javi se!

I vi takodjer, Issa, Baby, Suzana!

Baby, sta bi kod doktora?

Elma B.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
15.1.2008 11:19:04   
ElmaB
Issa!user posted image user posted image

U kojoj si ti sada sedmici trudnoce i kada ti je tremin? Mislim da smo tu negdje. Ja sam u 24 sedmici i termin mi je izmedju 28.04. i 03.05.

Pusa!

Elma B.user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
15.1.2008 13:30:38   
baby
Hej cure

bila sam kod doktora i vidjela sam svoje dvije bebice koje su strasno porasle i koje su se pocele da vrte i kaze doktor da mi je od maternice grlica bebica pa sve ostalo perfekt i da jedino jos se moram paziti do 20 sedmice jer je do tada kitican period za blizance ii naucena sam u dvadesetoj sedmici posto je to privatnoj klinici na 4D strasno sam sretna jer mi bebice poprimaju izgled bebe i vidjela sam nogice rukice stomacic glavicu bas sve i ova jedna beba je prekrstila nogice bilo je stasno . Pvi put sam vidjela bebe tako  i  moja  sestra je bila prisutna i imala je priliku da ih vidi jer sto kaye doktor ovo je nesvakidasnji dozivljaj
to je sve sto se tice pregleda i jos nesto danas sam prvi put kupila sebi hlace za trudnice jer je i stomacic malo poceo da raste

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *